Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αααα οκ. Δεν το γνώριζα. Μια χαρά για αρχή έχω ενθουσιαστεί με το ίντερνετ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μενού του whats up δείχνει κανονικά ευρώ και ενργοποιημενα πακέτα. Αυτά που έχω τώρα στη frog εννοώ 2e3207707d3f96decce786cf3b0715b6.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο με αυτόματο login όχι με κωδικούς

Όχι χρήση από tablet π. χ

Ενώ το my cosmote δουλεύει με όλα είτε με δεδομένα στο ίδιο το τηλέφωνο που είναι η κάρτα είτε από tablet με κωδικούς συν ότι έτσι δεν μπορείς να αγοράσεις πακέτα ενώ από το my cosmote App μπορείς όχι όλα τα πακέτα βέβαια

 

 

Σε ένα frog που έχω έχω 4.46 υπόλοιπο που λήγει 18/5 εάν βάλω το πακέτο τον 4GB ΜΕ 4.44 στης 15-17 /5 όταν λήξει το υπόλοιπο δεν πιστεύω να χαθούν και τα GB

 

ξερει κανένας που να το έχει κάνει όπως λέω παραπάνω...?

Καμία απάντηση σε αυτό...?

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με αυτόματο login όχι με κωδικούς

Όχι χρήση από tablet π. χ

Ενώ το my cosmote δουλεύει με όλα είτε με δεδομένα στο ίδιο το τηλέφωνο που είναι η κάρτα είτε από tablet με κωδικούς συν ότι έτσι δεν μπορείς να αγοράσεις πακέτα ενώ από το my cosmote App μπορείς όχι όλα τα πακέτα βέβαια

 

 

Καμία απάντηση σε αυτό...?

 

Μεταφερεται αμα το ενεργοποιησεις ξανα πριν τη ληξη του.Το θεμα ειναι οτι ληγει την ωρα της ενεργοποιησης το πακετο:δηλαδη αμα το εβαλες στις 25/4 και στις 19:30 θα ληξει την ιδια ωρα στις 25/5.Καλο ειναι να το κανεις μια μερα πριν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους ζημιά είναι αυτή? Ίδια τσέπη είναι.

Με την ίδια λογική ούτε το gigaday ούτε το giga s/k έπρεπε να έδινε.

Εξάλλου προσελκύει κυρίως νέους πελάτες από αλλά δίκτυα, με φορητότητα. Δεν πιστεύω ότι γίνονται πολλές εσωτερικες μεταφορές, από wu σε frog. Από κόσμοκαρτα ίσως μόνο.

 

Έχει πολύ πιο φθηνά πακέτα, από τα αντίστοιχα του what's up. Κάτι είχα δει για 7€, με λεπτά μόνο προς αριθμούς what's up (για ενεργοποίηση σε what's up αριθμό)...

 

Ίδια τσέπη σωστά , αλλά γεμίζει με πιο γρήγορο ρυθμό, με το what's up...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ πιο φθηνά πακέτα, από τα αντίστοιχα του what's up. Κάτι είχα δει για 7€, με λεπτά μόνο προς αριθμούς what's up (για ενεργοποίηση σε what's up αριθμό)...

 

Ίδια τσέπη σωστά , αλλά γεμίζει με πιο γρήγορο ρυθμό, με το what's up...

 

Μα τα φθηνα πακέτα που αναφέρεσαι είναι κυρίως προς φρογκ αριθμούς, όχι ιδιαίτερα χρήσιμα δηλαδή.

Μόνο στο 4gb/4,40ευρώ υπερτερεί ουσιαστικά αλλά από την άλλη δεν έχουν δώσει το afterdark στον βάτραχο.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μα τα πακέτα που αναφέρεσαι είναι κυρίως προς φρογκ αριθμους

 

Και;

 

Το πακέτο που ανέφερα, ήταν από what's up, προς what's up. Όχι προς όλους. Έχεις να πεις κάτι γι' αυτό;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και;

 

Το πακέτο που ανέφερα, ήταν από what's up, προς what's up. Όχι προς όλους. Έχεις να πεις κάτι γι' αυτό;

 

άρα σε ποια πολύ πιο φθηνά πακέτα τουfrog αναφέρεσαι?

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

άρα σε ποια φθηνά πακέτα τουfrog αναφέρεσαι?

 

Δες στη σελίδα του frog, που είναι όλα μαζί. Να γράψω ένα-ένα, δε λέει.

 

Κοίταξε και γράψε μου πάλι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δες στη σελίδα του frog, που είναι όλα μαζί. Να γράψω ένα-ένα, δε λέει.

 

Κοίταξε και γράψε μου πάλι.

Ολα τα έχω δει, αλλα τόσα εχει το wu.

Είναι αναλόγως τις ανάγκες του καθένα, πχ ίντερνετ, ομιλία σε ίδιο δίκτυο, κλήσεις εξωτερικού κτλ

Αλλά δεν νομίζω ότι χάνει πελάτες το wu εξαιτίας του frog.

Περισσότερο για να ανταγωνιζεται τις άλλες παροδικές προσφορές των άλλων δίκτυων το έχουν πλέον σήμερα το frog.

Αρχικά το φρογκ το είχαν βγάλει για να ανταγωνιστεί κυρίως την τότε ανεξάρτητη q.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είδα στο Google play οτι έχει what's up και my cosmote. Σε ποιο από τα 2 θα δουλέψει το pure frog που έχω;

 

Παλιότερα σε κανένα. Δοκίμασε το my cosmote μήπως και το έχουν αλλάξει και ενημέρωσε και το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα σε κανένα. Δοκίμασε το my cosmote μήπως και το έχουν αλλάξει και ενημέρωσε και το φόρουμ.

 

σε ανεκαθεν frog αριθμο κατόπιν τηλεφωνικης επικοινωνιας με το cc μετα απο 2-3ημερες κατι "πειραξαν" και μου το προσέθεσαν χειροκίνητα στο mycosmote.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

εμένα παίζει και στο my cosmote και στο whats up

 

Οταν αγορασες τον αριθμο ηταν what's up ή cosmocarta;

 

Λοιπον: Ο 'μανίσιος' μου βατραχος στο my cosmote app δειχνει υπολοιπο χρηματων και ιντερνετ,αλλά οχι λεπτων προς φρογκ που εχω. Στο what's up app ενω μπαινει, τα δειχνει ολα μηδενικα. Εκανα refresh, επανεκκινηση κτλ.

Link to comment
Share on other sites

εμένα παίζει και στο my cosmote και στο whats up

Λογικά σε καμμία εβδομάδα θα σταματήσει να παίζει το what's up.και σε εμένα ήταν έτσι στην αρχή μετά την μετατροπή απο wu σε frog και πλέον παίζει μόνο το mycosmote app.

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασες τον αριθμο ηταν what's up ή cosmocarta;

 

Λοιπον: Ο 'μανίσιος' μου βατραχος στο my cosmote app δειχνει υπολοιπο χρηματων και ιντερνετ,αλλά οχι λεπτων προς φρογκ που εχω. Στο what's up app ενω μπαινει, τα δειχνει ολα μηδενικα. Εκανα refresh, επανεκκινηση κτλ.

 

Ήταν σύνδεση, έγινε cosmoκάρτα, μετά whats up και τώρα frog :lol::lol::lol:

 

Λογικά σε καμμία εβδομάδα θα σταματήσει να παίζει το what's up.και σε εμένα ήταν έτσι στην αρχή μετά την μετατροπή απο wu σε frog και πλέον παίζει μόνο το mycosmote app.

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μου το είπε και άλλος φίλος πιο πάνω. Ωραία θα ήταν να το κράταγαν έτσι, βολεύει.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά τα έχουν παίξει στην cosmote με την εφαρμογή my cosmote και όταν το πακέτο είναι frog ενώ το είχαv φτιάξει και έλεγε συνέχεια FROG σήμερα κάνει τα τρελά του

 

http://i64.tinypic.com/2compt0.png

 

Μετα από 2 λεπτά

 

http://i66.tinypic.com/180nzc.png

 

Μετα από 3 λεπτά

http://i66.tinypic.com/v8jt1.png

 

μέσα σε 5 λεπτά με κλείσιμο / άνοιγμα 3 διαφορετικές ονομασιες ότι να ναι ότι να ναι

 

 

Γιατί δεν το φτιάχνουν να λέει συνέχεια FROG τόσο άχρηστη είναι.....

 

 

Εάν προσέξετε όταν αλλάζει ονομασία δεν μπορείς και να αγοράσεις πακέτο από την εφαρμογή και να ήθελες αμέσως αμέσως γίνεται άχρηστη δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο εκτός από το να δεις μόνο το υπόλοιπο σου

 

Δεν έχει που δεν έχει εφαρμογή δικιά του το frog φτιάξτε την ριμαδα να δουλεύει σωστα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δε θα κάτσω να εξηγήσω περαιτέρω αλλά προσωπικά θεωρώ ότι είναι καλύτερα έτσι που τα μπερδεύει...Αλλωστε πακέτο μπορείς να ενεργοποιήσεις και στέλνοντας sms
Link to comment
Share on other sites

οταν θες να διαχειριστεις νουμερο καποιου που δεν ξερει ουτε sms να στειλει,τοτε ειναι θεμα.
Link to comment
Share on other sites

εμένα παίζει και στο my cosmote και στο whats up

 

Ναι σε frog που εχει γινει απο μετατροπη , και παλιοτερα τα εδειχνε. "Μαμισιο" frog,παλιοτερα οχι, αλλα απο οτι φαινεται πλεον το αλλαξαν. Παλιοτερα δεν μπορουσες να κανεις λογαριασμο στο cosmote (στην περιπτωση του "μαμισιου" frog) ωστε να χρησιμoποιεις το app.

 

Οταν αγορασες τον αριθμο ηταν what's up ή cosmocarta;

 

Λοιπον: Ο 'μανίσιος' μου βατραχος στο my cosmote app δειχνει υπολοιπο χρηματων και ιντερνετ,αλλά οχι λεπτων προς φρογκ που εχω. Στο what's up app ενω μπαινει, τα δειχνει ολα μηδενικα. Εκανα refresh, επανεκκινηση κτλ.

 

Ναι τα λεπτα προς frog δεν τα δειχνει γενικα παρα μονο το bonus των 1500' του ΣΚ.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε φτιαχνουν ενα Frog App οπως εχει η Κιού;

 

Πιστεύω θα φτιάξουν διότι μετακινείται αρκετός κόσμος προς βάτραχο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...