Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας κα απο μενα.

Ξερει κανεις πως παιρνω παλι τις ρυθμισεις για το internet που τις εχασα μετα απο αναβαθμιση που εκανα στο τηλεφωνο μου?.......ευχαριστω προκαταβολικα

 

Ένα τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης 1299.Πατάς το 0 και τους λές να σου στείλουν ξανά τις ρυθμίσεις για την συσκευή σου.

Edited by anvoulgaris
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάπου θυμάμαι στο Site της Frog είχε μια σύγκριση τις χρεώσεις Frog με άλλα δίκτυα (Vodafone , wind ) , υπάρχει ακόμα γιατί δεν το βρίσκω ; ???

και κάτι ακόμα .

έχω συμβόλαιο Cosmoste 35 και τον επόμενο μήνα λήγει , εάν αποφασίσω να πάω σε κανονική κάρτα Frog , πώς γίνεται ???

και μια ερώτηση , τελικά η Frog είναι η φτηνότερη καρτα ; ???

Edited by Alogoskoufis
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάπου θυμάμαι στο Site της Frog είχε μια σύγκριση τις χρεώσεις Frog με άλλα δίκτυα (Vodafone , wind ) , υπάρχει ακόμα γιατί δεν το βρίσκω ; ???

και κάτι ακόμα .

έχω συμβόλαιο Cosmoste 35 και τον επόμενο μήνα λήγει , εάν αποφασίσω να πάω σε κανονική κάρτα Frog , πώς γίνεται ???

και μια ερώτηση , τελικά η Frog είναι η φτηνότερη καρτα ; ???

 

H σύγκριση υπάρχει ακόμα, έχει λινκ στο πάνω μέρος της κύριας σελίδας

ή απευθείας εδώ: http://www.frogmobile.gr/el/comparison.aspx?d=2&sd=17&ssd=0&ns=-10004&cid=18044

 

ΑΝ εξαιρέσεις το f2g2 με 0,11/λεπτό το φρογκ και οι άλλες οικονομικές καρτοκινητές έχουν σχεδόν πανομοιότυπες χρεώσεις. Η διαφορά του φρογκ είναι ότι δίνει διπλάσιο χρόνο ομιλίας στην πρώτη κάρτα του μήνα μέχρι το τέλος του έτους. Άρα αυτό μάλλον την καθιστά τη φθηνότερη.

 

μετατροπή από συμβόλαιο κοσμοτέ σε κάρτα φρογκ απ όσο ξέρω δεν γίνεται απευθείας. Μόνο με φορητότητα σε κάποια άλλη εταιρεία και μετά σε φρογκ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
wap proxy σε opera mini γινεται;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις οδηγιες...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το FROG εμπλουτίζει σημαντικά τις υπηρεσίες του προσφέροντας στους πελάτες του τη δυνατότητα να πραγματοποιούν video-κλήσεις

Συγκεκριμένα, οι συνδρομητές FROG μπορούν πλέον να απολαμβάνουν video-κλήσεις με την πιο οικονομική χρέωση της αγοράς, μόνο 0,0036€/δευτ. προς εθνικούς προορισμούς, αλλά και προς διεθνείς προορισμούς με πολύ χαμηλές χρεώσεις. Αρα με την προσφορά του διπλάσιου χρόνου η χρέωση είναι ακόμα μικρότερη !!

Link to comment
Share on other sites

Το FROG εμπλουτίζει σημαντικά τις υπηρεσίες του προσφέροντας στους πελάτες του τη δυνατότητα να πραγματοποιούν video-κλήσεις

Συγκεκριμένα, οι συνδρομητές FROG μπορούν πλέον να απολαμβάνουν video-κλήσεις με την πιο οικονομική χρέωση της αγοράς, μόνο 0,0036€/δευτ. προς εθνικούς προορισμούς, αλλά και προς διεθνείς προορισμούς με πολύ χαμηλές χρεώσεις. Αρα με την προσφορά του διπλάσιου χρόνου η χρέωση είναι ακόμα μικρότερη !!

Η Cosmote άρχισε να ξυπνάει βλέπω και με πετυχαίνει στην κατάλληλη στιγμή που γυρνάω πίσω.

Πάντως, έστω και καθυστερημένα, με τη φόρα που πήρανε, βλέπω το Frog στο τέλος να γίνεται το πιο ολοκληρωμένο πακέτο καρτοκινητής της αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μένει τώρα ειναι να μας βάλει και Video-Κλήσεις.http://www.thestylemachine.com/smileys/triunfe.gif

 

Το είχα γράψει πριν από 1 μήνα! Τελικά αυτό έμενε για να είναι το ποιο ολοκληρωμένο καρτοκινητό!

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote άρχισε να ξυπνάει βλέπω και με πετυχαίνει στην κατάλληλη στιγμή που γυρνάω πίσω.

Πάντως, έστω και καθυστερημένα, με τη φόρα που πήρανε, βλέπω το Frog στο τέλος να γίνεται το πιο ολοκληρωμένο πακέτο καρτοκινητής της αγοράς!

 

κατά την γνώμη μου δεν μπορεί να θεωρηθεί πακέτο ολοκληρωμένης καρτοκινητης διότι δεν προσφέρει κανένα πρόγραμμα όσον αφορά το roaming κανένα πακέτο μμς , και δεν έχει αναμονή κλήσης και κανένα πακέτο ομιλίας προς όλα τα δίκτυα όπως στην βοντα με το νέο καρτοκινητο που τα παρέχει όλα. Μπορεί να έχει φθηνές χρεώσεις και να αφορά άτομα που κάνουνε ελάχιστη χρήση στο κινητό σου αλλά σχεδόν κανείς δεν έχει φρογκ. Όλοι whats up , cu και ελάχιστοι γουίντ. Το μόνο που αρέσει είναι ότι είναι ανά δευτερόλεπτο η χρέωση του στην ομιλία όπως και στο vodafone international. Στην κίου τα ίδια πράματα και εκεί όσον αφορά τις χρεώσεις αλλά έχει ελάχιστο χρόνο χρέωσης όταν κανείς κλήση ενώ παλιά δεν είχε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

...σχεδόν κανείς δεν έχει φρογκ. Όλοι whats up , cu και ελάχιστοι γουίντ.

 

Έχω την εντύπωση (και από προσωπική εμπειρία) ότι μάλλον οι καρτοκινητοί της Wind είναι σημαντικά περισσότεροι από αυτούς του Cu, κυρίως λόγω της μεγάλης διείσδυσης που είχε η Wind στα καρτοκινητά από τα πρώτα χρόνια της λειτουργίας της.:blink:

Link to comment
Share on other sites

το whatsup κυριαρχει τα τελευταια 2 χρονια νομιζω! το f2go ειχε πολυ κοσμο στην αρχη! φρογκ και βοντα δε νομιζω να χει πολυ κοσμο!
Link to comment
Share on other sites

το whatsup κυριαρχει τα τελευταια 2 χρονια νομιζω! το f2go ειχε πολυ κοσμο στην αρχη! φρογκ και βοντα δε νομιζω να χει πολυ κοσμο!

 

Όντως, το What's up είναι μπροστά από θέμα συνδρομητικής βάσης, αν και έχει άθλιο δίκτυο και προβλήματα σε παραδόσεις/αναφορές sms, ποιότητα ομιλίας κλπ.:wacko:

Η Wind είναι σε σχετικά καλό επίπεδο σε αριθμό συνδρομητών καρτοκινητής, αλλά κάνει αυτοκαταστροφικές κινήσεις ως συνήθως...:dizzy:

Η Vodafone έχω την εντύπωση ότι έχασε το παιχνίδι στην καρτοκινητή κυρίως επί εποχής CU (προ πενταετίας) που δεν μπόρεσε ευέλικτα να ανταγωνιστεί και να επιτεθεί στα What's up και F2G.:X

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone έχω την εντύπωση ότι έχασε το παιχνίδι στην καρτοκινητή κυρίως επί εποχής CU (προ πενταετίας) που δεν μπόρεσε ευέλικτα να ανταγωνιστεί και να επιτεθεί στα What's up και F2G.:X

Δεν ήθελε, όχι δεν μπόρεσε.

Η τσιγγουνιά κάποιες φορές βγαίνει σε πολύ κακό...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελε, όχι δεν μπόρεσε.

Η τσιγγουνιά κάποιες φορές βγαίνει σε πολύ κακό...

 

Όντως, η τσιγγουνιά της Vodafone είναι χαρακτηριστική και φυσικά μεγαλύτερη από αυτήν την Cosmote. Βέβαια, κανείς δεν αμφισβητεί την οργάνωση και συνέπειά της σε προσφορές, χρονοδιαγράμματα υπηρεσιών κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Η καρτοκινητή FROG της COSMOTE αποφάσισε επιτέλους να εμπλουτίσει λιγάκι τις υπηρεσίες της, δίνοντας πλέον την δυνατότητα στους χρήστες της να

πραγματοποιούν βιντεοκλήσεις, να έχουν αναμονή κλήσεων στο κινητό τους αλλά και να ανανεώνουν το χρόνο ομιλίας από τα καταστήματα. Δεν γνώριζα

 

ότι τόσο καιρό οι χρήστες FROG δεν είχαν αυτή την δυνατότητα, αφού τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ μόνο προγράμματα συμβολαίου στο κινητό μου,

και δε μπορώ να καταλάβω γιατί η COSMOTE δεν παρείχε αυτή τη δυνατότητα στους χρήστες FROG, εφόσον δεν μιλάμε για “νέες υπηρεσίες”, αλλά για

υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες στους χρήστες άλλων προγραμμάτων συμβολαίου και καρτοκινητής εδώ και πολύ καιρό για να μην πω εδώ και χρόνια.

 

 

Bιντεοκλήσεις

Η χρέωση ανέρχεται στα 0,0036 ευρώ/δευτερόλεπτο προς εθνικούς προορισμούς, στα 0,0492 ευρώ/δευτερόλεπτο προς εξωτερικό και 0,1476 ευρώ/δευτερόλεπτο

προς εξωτερικό (Satellite). Οι διεθνείς βιντεοκλήσεις έχουν χρέωση ανά 30 δευτερόλεπτα.

 

Αναμονή κλήσεων

Εννοείται ότι παρέχεται δωρεάν και αυτόματα σε όλους τους συνδρομητές FROG, για να μπορούν να δέχονται δεύτερη κλήση ενώ μιλούν στο κινητό τους,

την οποία είτε θα απαντούν είτε θα βάζουν σε αναμονή.

 

 

Οι συνδρομητές FROG καρτοκινητής μπορούν πλέον να ανανεώνουν το χρόνο ομιλίας τους πηγαίνοντας σε κάποιο κατάστημα

Cosmote, Γερμανός ή OTEshop και να ζητούν από τον πωλητή να πιστώσει το καρτοκινητό τους με όποιο ποσό επιθυμεί.

 

xblog.gr

Link to comment
Share on other sites

....Οι συνδρομητές FROG καρτοκινητής μπορούν πλέον να ανανεώνουν το χρόνο ομιλίας τους πηγαίνοντας σε κάποιο κατάστημα

Cosmote, Γερμανός ή OTEshop και να ζητούν από τον πωλητή να πιστώσει το καρτοκινητό τους με όποιο ποσό επιθυμεί.

 

Δηλ. μπορουμε να κανουμε ανανεωση απο καταστημα ποσο μεγαλυτερο των 10ευρω? Και αν ναι, τοτε θα μετρανε αυτα στον διπλασιασμο του μηνα? Να ξερουμε αν ειναι να βαλουμε πχ. 20ευρω και να μπουν 40.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια χαρα,αν παρω ενα αριθμο frog(για βιντεοκλησεις το θελω)οτι σημα εχω με την κοσμοτε εχω και με την frog η υπαρχει διαφοροποιηση;
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,αν παρω ενα αριθμο frog(για βιντεοκλησεις το θελω)οτι σημα εχω με την κοσμοτε εχω και με την frog η υπαρχει διαφοροποιηση;

 

ακριβως το ιδιο σημα θα εχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη ξερω οτι μεχρι προσφατα δεν γινοταν τον frog αριθμο μας να τον κανουμε what's up...για να τον κανουμε cu τι παιζει?γινεται?και αν,ναι εχει κανεις προχειρη την διαδικασια που χρειαζεται κ αν υπαρχει καποια χρεωση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...