Jump to content

Υπογραφές - Όρια, περιορισμοί κ.α.


Meraklis56
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok θα ερχόταν, αλλά και εγώ χειρίζομαι μία κατηγορία σε γνωστό site, και πριν προβώ στην όποια ενέργεια εκτός από τα λατινικά που σβήνονται χωρίς ειδοποίηση όλα τα άλλα θέματα ενημερώνονται με αυτόν τον τρόπο (πμ) για τυχών παρεξηγήσεις τέτοιου τύπου..

Και να πω ότι την έβαλα εχτές να το καταλάβω, είναι εκεί τόσο καιρό χωρίς να μου κάνει κάποιος μία παρατήρηση και χωρίς βέβαια να καταλάβω και εγώ ότι ξεπερνάω κατά 13kb, που είναι ενάντια στου όρους..

Για μένα ήθελε ένα γρήγορο pm για την παραβίαση μου και το σβήσιμο της υπογραφής αν θες δεν λέω όχι, και το 2ο όπως λες στην διάθεση σας..

 

Σε ευχαριστώ ήσουν κατατοπιστικός και όχι εκτελεστικός..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτά που έγραψε ο MsK να προσθέσω ότι όντως μπορεί να υπάρχουν υπογραφές εκτός των ορίων που αναφέρονται στους O.Π.Χ. και να μην έχουν αφαιρεθεί. Αυτό συμβαίνει γιατί οι διαχειριστές δεν τις έχουν δει. Το ότι η συγκεκριμένη εικόνα ήταν καιρό στην υπογραφή σου, δεν λέει κάτι από μόνο του. Κάποια στιγμή θα το έβλεπε κάποιος διαχειριστής και αυτό που θα έπρεπε να κάνει είναι να την αφαιρέσει. Οι Όροι Πρόσβασης και Χρήσης υπάρχουν για να τηρούνται και για αυτό πρέπει να φροντίζουν και τα μέλη του forum, όχι μόνο οι διαχειριστές που είναι οι καθ'ύλην αρμόδιοι για αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που έγραψε ο MsK να προσθέσω ότι όντως μπορεί να υπάρχουν υπογραφές εκτός των ορίων που αναφέρονται στους O.Π.Χ. και να μην έχουν αφαιρεθεί. Αυτό συμβαίνει γιατί οι διαχειριστές δεν τις έχουν δει. Το ότι η συγκεκριμένη εικόνα ήταν καιρό στην υπογραφή σου, δεν λέει κάτι από μόνο του. Κάποια στιγμή θα το έβλεπε κάποιος διαχειριστής και αυτό που θα έπρεπε να κάνει είναι να την αφαιρέσει. Οι Όροι Πρόσβασης και Χρήσης υπάρχουν για να τηρούνται και για αυτό πρέπει να φροντίζουν και τα μέλη του forum, όχι μόνο οι διαχειριστές που είναι οι καθ'ύλην αρμόδιοι για αυτό.

 

Τώρα βάζεις λάδι στην φωτιά...:p

 

Δεν είπα να μην σβήσετε, και εγώ αυτό θα έκανα αλλά με άμεση ενημέρωση που έχει κάνει και με την κοινωνική αντιμετώπιση των πραγμάτων.. Αυτό με πείραξε περισσότερο..

 

Αnywey το κατάλαβα αυτό που λες, και δεν έχω καμία αντίρρηση το θέμα θεωρείτε λήξαν..

 

Και πάλι σας ευχαριστώ, και συγνώμη για την εν θερμό συμπεριφορά μου.:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να μην σβήσετε, και εγώ αυτό θα έκανα αλλά με άμεση ενημέρωση που έχει κάνει και με την κοινωνική αντιμετώπιση των πραγμάτων.. Αυτό με πείραξε περισσότερο..

 

Οι Ο.Π.Χ. δεν αναφέρουν ότι οφείλει ο κάθε Διαχειριστής να ενημερώνει το χρήστη. Μια υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ. είναι... εκτός Ο.Π.Χ, άρα θεωρείται - και πρέπει και εσείς να θεωρείτε- ότι θα διαγραφεί, αφού εσείς ως οφείλατε εδώ και καιρό δεν την έχετε διορθώσει. Το πότε θα διαγραφεί, εξαρτάται από το πότε θα εντοπιστεί μέσα σε εκατομμύρια posts και χιλιάδες χρήστες.

 

Μη ζητάτε λοιπόν να ενημερώνεστε για κάτι που είτε από δική σας άγνοια, ή αδιαφορία είχε ως αποτέλεσμα την επέμβαση ενός Διαχειριστή. Άλλωστε οι περιορισμοί για την υπογραφή είναι ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΑ τοποθετημένοι από το Vbulletin κοντά στη φόρμα προσθήκης του κειμένου της υπογραφής.

 

That's all. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπογραφές Μελών

 

Κάθε εγγεγραμμένο μέλος έχει τη δυνατότητα δημιουργίας και τροποποίησης ενός κειμένου, το οποίο προστίθεται αυτόματα σε όλες σχεδόν τις δημοσιεύσεις του, εφόσον το επιθυμεί.

 

2. Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.

 

Από τις FAQ:

2. Χρήση εικόνας, που «φιλοξενείται» σε κάποια άλλη ιστοσελίδα, στην υπογραφή

 

-->3.Χρησιμοποιήστε τον κατάλληλο Κώδικα BB (BBCode) ώστε να προσθέσετε την εικόνα στην υπογραφή σας. Αυτό γίνεται με τη χρήση της εντολής %CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1. Για να χρησιμοποιήσετε π.χ. την παραπάνω εικόνα και να εμφανίζεται αυτή στην υπογραφή σας θα πρέπει να εισάγετε τον παρακάτω κώδικα:

 

img]http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg[/img]

(Εσκεμμένα έχω αφαιρέσει το "[" απ' την παράθεση, για να μη διαβαστεί ως εικόνα.)

 

Ας πούμε ότι θέλω να προσθέσω στην υπογραφή μου την εικόνα "http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg", οπότε βάζω στην υπογραφή μου τον κώδικα, όπως υποδεικνύεται στις FAQ και το αποτέλεσμα είναι το παρακάτω...:

http://img27.imageshack.us/img27/6539/catsepv.jpg

Τι παίζεται?

 

Παρεμπιπτόντως, το παρακάτω εγώ δεν το βρίσκω πουθενά σαν επιλογή.

 

1. Μεταφορά («upload») εικόνας και προσθήκη στην υπογραφή

 

Ο πιο απλός τρόπος για να προσθέσετε μια εικόνα στην υπογραφή σας είναι να την «ανεβάσετε» (upload) στο myphone.gr. Για να γίνει αυτό δεν έχετε παρά να χρησιμοποιήσετε τις επιλογές που σας προσφέρονται μέσα από τον «πίνακα ελέγχου» και συγκεκριμένα από την επιλογή «Τροποποίηση Υπογραφής». Πιο αναλυτικά:

 

1. Αρχικά θα πρέπει να μεταβείτε στον προσωπικό σας πίνακα ελέγχου και από εκεί να κάνετε κλικ στην επιλογή «Τροποποίηση Υπογραφής», που παρουσιάζεται στην αριστερή στήλη.

2. Η σελίδα που θα παρουσιαστεί περιέχει τη φόρμα εισαγωγής του «κειμένου» της υπογραφής σας. Ακριβώς κάτω από αυτήν βρίσκονται οι επιλογές που σχετίζονται με την «εικόνα υπογραφής». Θα διαπιστώσετε ότι μπορείτε να «μεταφέρετε» μία εικόνα, που είτε φιλοξενείται σε κάποια άλλη ιστοσελίδα, είτε έχει αποθηκευτεί στον προσωπικό σας υπολογιστή. Συμπληρώστε το αντίστοιχο πεδίο (ή κάντε κλικ στο «Browse...» για να μεταφέρετε μία εικόνα από τον υπολογιστή σας.

3. Αφού επιλέξετε την εικόνα, που επιθυμείτε να «μεταφερθεί» στο myphone.gr, κάντε κλικ στο πλήκτρο «Upload». Σε λίγα δευτερόλεπτα η διαδικασία θα έχει ολοκληρωθεί, ενώ η εικόνα σας θα παρουσιαστεί σε ειδικό πλαίσιο με τίτλο «Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση».

4. Δίπλα από την εικόνα θα παρατηρήσετε ότι υπάρχει η επιλογή «Εισαγωγή εικόνας υπογραφής». Κάνοντας κλικ σε αυτήν, ο απαιτούμενος κώδικας για την χρήση της θα προστεθεί στο κείμενο της υπογραφής σας. Εναλλακτικά, μπορείτε να τοποθετήσετε χειροκίνητα την μεταφερθείσα εικόνα στον υπολογιστή σας χρησιμοποιώντας τις εντολές του Κώδικα BB: [sIGPIC][/sIGPIC].

 

Η μεταφερθείσα εικόνα μπορεί να χρησιμοποιηθεί αποκλειστικά και μόνο στην υπογραφή σας. Βεβαιωθείτε ότι μετά τη μεταφορά της εικόνας από τον Η/Υ σας προς το myphone.gr, κάνατε κλικ στην επιλογή «εισαγωγή εικόνας υπογραφής» ώστε να προστεθεί ο απαιτούμενος Κώδικας BB (BBCode) σε αυτήν.

 

Και κάτι τελεύταιο:p Για να μην κάνω κι άλλο Post στην ενότητα με τα Bugs και τις μεταφράσεις από Αγγλικά, ρίξτε μια μεταφρασούλα στο μήνυμα του site που παρέθεσα παραπάνω... ("BB code img is not allowed.")

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι "GSM Phase 1" για να μπορέσεις να προσθέσεις εικόνα (και με link) στην υπογραφή σου.. Από τη στιγμή που οι 75 ημέρες από την εγγραφή σου έχουν περάσει, το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να αυξήσεις λίγο τον post counter σου..

 

Περισσότερες πληροφορίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_memberranks

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι "GSM Phase 1" για να μπορέσεις να προσθέσεις εικόνα (και με link) στην υπογραφή σου.. Από τη στιγμή που οι 75 ημέρες από την εγγραφή σου έχουν περάσει, το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να αυξήσεις λίγο τον post counter σου..

 

Περισσότερες πληροφορίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_memberranks

Ώστε έτσι εεεε???:happy:

Thanks...:)

Καλές γιορτές!:p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η φωτογραφια δεν ανεβαινει στην υπογραφη μου ?

Και ολο λεει μεγιστο μεγεθος 420χ150 και 16kbytes ενω εντομεταξυ η εικονα ειναι 212χ68 και το μεγεθος του ειναι 10kbyte και απο πανω ειμαι GPRS Member.

 

Oκ τωρα διορθωθηκε και μπηκε αλλα που και που το κανει delete και λεει παλι μεγιστο μεγεθος 420χ150 και 16kbytes δεν ξερω γιατι.

Edited by KnightRider1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδια υπαρχει πουθενα κανενας οδηγος για το πως βαζουμε υπογραφη??ξερεται εσεις πως ακριβως γινεται???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

* Το κείμενο της υπογραφής σας δεν θα πρέπει να ξεπερνάει τους 750 χαρακτήρες ή τις 5 γραμμές.

* Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα (με κώδικα vB Code) μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels (μήκος x ύψος) και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb ή ένα smiley.

* Η υπογραφή σας δεν θα πρέπει να είναι άσεμνη ή/και αντίθετη από τους όρους πρόσβασης και χρήσης.

* Απαγορεύεται η χρήση εικόνων και κειμένου με ερωτικό προσανατολισμό στις υπογραφές.

* Απαγορεύεται η διαφήμιση προϊόντων ή υπηρεσιών, χωρίς την προηγούμενη άδεια των διαχειριστών του site.

 

Σε περίπτωση παραβίασης των παραπάνω όρων οι διαχειριστές διατηρούν το δικαίωμα απροειδοποίητης τροποποίησης της υπογραφής σας.

;)

 

και επιπλέον...:

 

Τι είναι οι υπογραφές;

 

Οι «υπογραφές» εμφανίζονται κάτω από τα δημόσια και προσωπικά μηνύματα των μελών του myphone.gr και περιέχουν συνήθως κείμενο, φωτογραφίες μικρού μεγέθους ή και συνδέσμους προς άλλα sites. Κάθε εγγεγραμμένο μέλος έχει τη δυνατότητα να δημιουργήσει την προσωπική του υπογραφή χρησιμοποιώντας την επιλογή «Τροποποίηση Υπογραφής» στον Πίνακα Ελέγχου.

 

Για τη δημιουργία των υπογραφών μπορεί να χρησιμοποιηθεί κώδικας BB (BB code), ωστόσο σε καμία περίπτωση το συνολικό κείμενο δεν πρέπει να υπερβαίνει τους 750 χαρακτήρες. Υπάρχουν αρκετοί ακόμη περιορισμοί, οι οποίοι παρουσιάζονται αναλυτικά κάτω από τη φόρμα τροποποίησης της υπογραφής. Σημειώνεται, ότι σε περίπτωση παράβασης των περιορισμών αυτών, οι διαχειριστές διατηρούν το δικαίωμα απροειδοποίητης τροποποίησης του περιεχομένου της. Στην ενότητα των «Χρήσιμων Συμβουλών» του FAQ θα βρείτε πληροφορίες για το πώς μπορείτε να προσθέσετε εύκολα και γρήγορα μία εικόνα στην υπογραφή σας.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός. :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

To imgalign πλεον δεν λειτουργει?

 

Οταν παω στο προφιλ για τροποποιηση της υπογραφης, ενω στην προεπισκοπιση δειχνει την φωτογραφια στα δεξια, στην πραγματικοτητα ομως δεν εφαρμοζεται! :rolleyes:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύπλοκη η ιστορία του imgalign :). Δημιουργήθηκε αποκλειστικά για χρήση στα νέα και για κανέναν άλλο λόγο, καθώς τα floating objects στα μηνύματα, ενίοτε προκαλούν προβλήματα (τις περισσότερες φορές χωρίς φυσικά αυτό να γίνεται εσκεμμένα). Σταδιακά με το πέρασμα στο νέο theme, το imgalign θα καταργηθεί ολοκληρωτικά, καθώς βρέθηκαν άλλες εναλλακτικές λύσεις - οι οποίες όμως ακόμη δεν έχουν εφαρμοστεί στο forum (στην κεντρική σελίδα λειτουργούν ήδη). Για την ώρα όμως το imgalign έχει πάψει να λειτουργεί στις υπογραφές. Σε μερικές ημέρες θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε εναλλακτικά το [noparse]

[/noparse] όπως αυτήν τη στιγμή πράττω στο μήνυμά μου. Δεν εκτελεί ακριβώς την ίδια λειτουργία με το imgalign. Δεν μεταφέρει «αντικείμενα» στη δεξιά πλευρά, αλλά αντίθετα στοιχίζει ότι περικλείεται σε αυτό στη δεξιά πλευρά.

 

Όμως είναι καλύτερο από το τίποτα... Stay tuned!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Μανο! :)

 

Το ψιλιαστηκα, μακαρι τα προβληματα μας να ηταν μονο αυτα!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

σε κάποιες υπογραφες μελών βλέπω οτι έχουν βάλει κάποιο λινκ αλλα όχι το url π.χ. http...... αλλα κάποια πρόταση και πατάς πάνω και σε πάει αυτόματα στο λίνκ !!!

Δείτε την δική μου υπογραφη για να καταλάβετε !

Θα ήθελα να πατάω πανω στο "Δορυφορικοι δέκτες " και να με πηγαινε στο λίνκ που έχω διπλα !

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις BBCode και συγκεκριμένα το tag URL. Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις στη σχετική σελίδα.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις BBCode και συγκεκριμένα το tag URL. Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις στη σχετική σελίδα.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοήθεια !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...