Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia PC Suite / OVI Suite / Software Updater


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεία σας... Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιο update-firmware για ΝΟΚΙΑ 5500??

Δεν ξέρω αν υπάρχει σε κάποια άλλη σελίδα, πάντως σε αυτήν της ΝΟΚΙΑ δεν το βρήκα..

Σας παρακαλώ βοηθείστε :(

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 898
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεία σας... Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιο update-firmware για ΝΟΚΙΑ 5500??

Δεν ξέρω αν υπάρχει σε κάποια άλλη σελίδα, πάντως σε αυτήν της ΝΟΚΙΑ δεν το βρήκα..

Σας παρακαλώ βοηθείστε :(

ευχαριστώ

 

Χρονια Πολλα :)

Αφου δε βρηκες κατι στην σελιδα της νοκια ,δεν υπαρχει κατι .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους..

 

Φίλε δεν σημαίνει ότι επδ δεν το βρήκα εγώ δεν υπάρχει κάποιο νέο firmware.. Άκουσα ότι βγήκε νέα έκδοση αλλά εγώ δεν μπόρεσα να το βρω.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους..

 

Φίλε δεν σημαίνει ότι επδ δεν το βρήκα εγώ δεν υπάρχει κάποιο νέο firmware.. Άκουσα ότι βγήκε νέα έκδοση αλλά εγώ δεν μπόρεσα να το βρω.. :wacko:

 

Για δες λίγο ΕΔΩ

Τελευταία είναι η v3.18

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους..

 

Φίλε δεν σημαίνει ότι επδ δεν το βρήκα εγώ δεν υπάρχει κάποιο νέο firmware.. Άκουσα ότι βγήκε νέα έκδοση αλλά εγώ δεν μπόρεσα να το βρω.. :wacko:

 

Ειπαμε ,δεν εχει ανεβει για αναβαθμιση μεσω NSU .

Πως να την βρεις ? :wacko: :wacko:

Λογικα καποια στιγμη θα υποστηρικτει και το 5500.

Μπορεις ομως να κανεις αναβαθμιση σε νοκια shop,αν δεν εχεις την τελευταια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για δες λίγο ΕΔΩ

Τελευταία είναι η v3.18

 

Πώς μπορω να την βάλω στο κινητό μου από τον Η/Υ???

Link to comment
Share on other sites

έκανα αναβάθμιση στο Ν-73 και δεν έχω Ελληνικά. υπάρχει τρόπος να μπούν Ελληνικά.? κάπως.? χωρίς να τρέχω σε τεχνικούς.?

-------

καλά Χριστούγγενα σε όλους.!

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορω να την βάλω στο κινητό μου από τον Η/Υ???

 

Νομίζω ότι ο nervous ήταν σαφέστατος !!!

Εάν δεν το δεις μέσα σ' αυτήν την λίστα ΕΔΩ , τότε μόνο απο nokia shop.

έκανα αναβάθμιση στο Ν-73 και δεν έχω Ελληνικά. υπάρχει τρόπος να μπούν Ελληνικά.? κάπως.? χωρίς να τρέχω σε τεχνικούς.?

Επανέλαβε την διαδικασία της αναβάθμισης αφού πρώτα αλλάξεις το product code της συσκευής

Λεπτομέρειες στον πολύ καλό οδηγό που μας έφτιαξε ο moderator @nervous !!!ΕΔΩ :ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΑΠΟ Ν73 ΣΕ Ν73ΜΕ

Link to comment
Share on other sites

τα κατάφερα χριστουγγενιάτικα να φάω 5 ώρες με το κινητό.! Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά. το έχω μόνο 2 μέρες και δεν ήταν ότι καλύτερο αυτό που έπαθα. εγώ έκανα κατευθείαν update απο την nokia χωρίς να βάλω product code και ήταν ο λόγος που "έμεινα" απο Ελληνικά. Porfyras και nervous ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια και καλές γιορτές σε όλους.!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου ΝΟΚΙΑ 5500 έχει V 03.14 αλλά ξέρω πως υπάρχει και ποιό νέο V 03.18...Από που μπορώ να το βρώ από τον υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου ΝΟΚΙΑ 5500 έχει V 03.14 αλλά ξέρω πως υπάρχει και ποιό νέο V 03.18...Από που μπορώ να το βρώ από τον υπολογιστή?

 

Σε νοκια shop φιλε μου θα κανεις αναβαθμιση ,προς το παρον,

μεχρι να μπορεις να κανεις αναβαθμιση μεσω του Nokia Software Updater,οταν θα υποστηριζεται

και το 5500.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω από πέρυσι το Ν70 και ακόμη δεν του έχω κάνει αναβάθμιση (είναι στην έκδοση 2.0536.0.2). Πήγα λοιπόν να του κάνω μέσω του Nokia Updater και ενώ αναγνωρίζει το κινητό και ψάχνει για διαθέσιμες αναβαθμίσεις, μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν και ότι έχει προκύψει "internal module error". Τι συμβαίνει;

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το μετατρέψω σε ME.

Ευχαριστώ πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Κάντου ενα uninstall και επανεγκατέστησέ το... Αν δε δουλέψει πάλι, δοκίμασέ το σε άλλο PC... Όπως έχουμε ξαναπέι, ''άγνωσται αι βουλάι του Nokia Software Updater''...
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

hello all!!

phga na kanw kai egw san kalo paidi update software sto nokia E70 kai kapou sth poreia mou peta3e oti exei ginei diakoph ths syndeshs mesw usb...to update eixe kollhsei se ena shmeio kai den proxwrouse,opote skeftika oti prepei na 3anaginei syndesh usb pragma pou den ginetai giati gia na ginei kati tetoio h syskevh prepei na einai energopoihmenh (enw kata to update kleinei)

alla kai pali egw skeftika na to dokimasw,to apotelesma..den anoigei to kinhto,den exei ginei to update kai den energopoihtai h 8yra usb!!!

Kamia lysh??????

Link to comment
Share on other sites

hello all!!

phga na kanw kai egw san kalo paidi update software sto nokia E70 kai kapou sth poreia mou peta3e oti exei ginei diakoph ths syndeshs mesw usb...to update eixe kollhsei se ena shmeio kai den proxwrouse,opote skeftika oti prepei na 3anaginei syndesh usb pragma pou den ginetai giati gia na ginei kati tetoio h syskevh prepei na einai energopoihmenh (enw kata to update kleinei)

alla kai pali egw skeftika na to dokimasw,to apotelesma..den anoigei to kinhto,den exei ginei to update kai den energopoihtai h 8yra usb!!!

Kamia lysh??????

 

Πας σε ΝΟΚΙΑ CENTER και κάνεις τον κινέζο... για να διακόπηκε η σύνδεση μάλλον το κούνησες το καλώδιο. Εγώ όταν του κάνω update ούτε καν το αγγίζω το τηλ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μονο για το Ν73 υπαρχει η V3.0649.0.0.1

30-11-2006

RM-133

© Nokia N73 (07)

Για το Ν73ΜΕ δεν εχει βγει ακομη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξεκινήσω το nsu με τίποτα. Κολλάει στην αρχική οθόνη.

Δεν έχω ούτε antivirus ούτε firewall ούτε τίποτα άλλο ύποπτο.

Διάβασα ότι θέλει κάποια services αλλά δεν ξέρω ποια.

Δοκίμασα σε 3 pc και παίζει μόνο στο ένα. Είναι δυνατόν να είναι τόσο προβληματικό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να αναβαθμίσω το 3230 του αδερφού μου αλλά δεν βρίσκει το τηλέφωνο ενώ το Pc Suite το βλέπει κανονικά.

Αυτό σημαίνει οτι δεν έχει μπεί ακόμα το 3230 στα μοντέλα που αναβαθμίζονται από το σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να αναβαθμίσω το 3230 του αδερφού μου αλλά δεν βρίσκει το τηλέφωνο ενώ το Pc Suite το βλέπει κανονικά.

Αυτό σημαίνει οτι δεν έχει μπεί ακόμα το 3230 στα μοντέλα που αναβαθμίζονται από το σπίτι?

Δεν υποστηρίζεται και ούτε πρόκειται να υποστηριχτεί το 3230. Δυνατότητα να αναβαθμίζονται απο το σπίτι έχουν μόνο οι bb5 συσκευές, στις οποίες δεν ανήκει το 3230... :(
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζεται και ούτε πρόκειται να υποστηριχτεί το 3230. Δυνατότητα να αναβαθμίζονται απο το σπίτι έχουν μόνο οι bb5 συσκευές, στις οποίες δεν ανήκει το 3230... :(

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση.

Δεν το ήξερα.Άδικα περίμενε ο αδερφός μου. :(

Link to comment
Share on other sites

για το n91 8 gb εχει βγει τπτ?

 

Αν το συνδέσεις και πατήσεις Start->Next στο NSU θα σου πει αν έχει βγει κάτι ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...