Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia PC Suite / OVI Suite / Software Updater


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που μπορω ρε παιδια στο σαιτ της νοκια να βλεπω ποια ειναι η τρεχων αναβαθμιση για να ξερω αν υπαρχει αποκληση με την δικια μου βερσιον που εχω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 898
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

που μπορω ρε παιδια στο σαιτ της νοκια να βλεπω ποια ειναι η τρεχων αναβαθμιση για να ξερω αν υπαρχει αποκληση με την δικια μου βερσιον που εχω τωρα?

 

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι ή να συνδεεις την συσκευη σου με το software updater ,

ή να τσεκαρεις το παρον θεμα (ή το αναλογο θεμα της συσκευης σου)

-------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------

Προστεθηκε σημερα και το 3250 στην λιστα με τις υποστηριζομενες συσκευες:

http://img233.imageshack.us/img233/7906/1if2.jpg

 

http://europe.nokia.com/softwareupdate

 

Επιπλεον ,εχουμε και νεα εκδοση για το Nokia Software Updater ,v.1.1.30en

Ποια συσκευη ερχεται μετα ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προστεθηκε σημερα και το 3250 στην λιστα με τις υποστηριζομενες συσκευες
thanks nervous :). Τώρα το αναβαθμίζω...ελπίζω να πάνε όλα καλά...
Link to comment
Share on other sites

thanks nervous :). Τώρα το αναβαθμίζω...ελπίζω να πάνε όλα καλά...

 

Να υποθεσω οτι ολα ειναι οκ ?

Εισαι ο πρωτος με 3250 που το δοκιμαζει :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι ολα ειναι οκ ?

Εισαι ο πρωτος με 3250 που το δοκιμαζει :O

Όλα μια χαρά...είχα την 3.21 και μου πέρασε την 3.24 ;)

 

http://img246.imageshack.us/img246/9383/3250di8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://tinyurl.com/yccn7p

 

Apo to forum tis nokia pws na kanete over the air update se .42 firmware

Einai minor kai den kserw ti kanei, oute to exw kanei.

 

De pisteyw na allazei polla. Opoios kserei kati parapanw as grapsei..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ρε παιδια αφου κατέβασα το updater καθώς το ανοιγω δεν δουλέυει δεν ανταποκρίνεται.Εχω το 3250 και πλεον δεν το αναγνωρίζει και το PC Suite,τι μπορει να παιχτικε?
Link to comment
Share on other sites

hello paides.kanw k egw twra update to 3250.alla argei poly ap oti vlepw,edw k ena tetarto grafei preparing installation.posi wra sas pire esas??

 

paides ekana telika update sto 3250.eixe faei kollimataki giati ithele restart to pc meta to updater installation.ekane ena misawraki varia varia me dsl 384 kai evale tin 3.24.eixa tin 3.23 prin k den eida kammia diafora.a,episis to kin otan teleiwse to update itan akrivws opws k prin.den xathikan oute oi rythmiseis,oute ta msgs oute tpt.eixa kanei gia kalo k gia kako backup stin karta.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

hello paides.kanw k egw twra update to 3250.alla argei poly ap oti vlepw,edw k ena tetarto grafei preparing installation.posi wra sas pire esas??

 

paides ekana telika update sto 3250.eixe faei kollimataki giati ithele restart to pc meta to updater installation.ekane ena misawraki varia varia me dsl 384 kai evale tin 3.24.eixa tin 3.23 prin k den eida kammia diafora.a,episis to kin otan teleiwse to update itan akrivws opws k prin.den xathikan oute oi rythmiseis,oute ta msgs oute tpt.eixa kanei gia kalo k gia kako backup stin karta.

 

Ακριβώς τα ίδια και στην περίπτωσή μου!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η αναβάθμιση μέσω FOTA σε Ν80 λειτουργεί άψογα.

Δεν χρειάστηκε ούτε backup ούτε τίποτε άλλο. Κατεβάζει ένα αρχείο περιπου 1210 kb και κάνει αναβάθμιση και επανεκκίνηση.

Το κινητό το είχα συνδέσει με wifi.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά απο 3 ωρές σπασίματος ******* (συγνώμη mods αλλα αγανάκτησα...) ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΑ ΕΝΑ ΜΑΜΗΜΕΝΟ Ν80!

 

Για την ιστορία, όταν ξεκινούσε αυτό το ηλίθιο Nokia Software Updater δεν ήθελε με τίποτα να δεχθει το input μου! Συγκεκριμένα το πλήκτρο next(ναι, for Gods Shake, ΜΟΝΟ το πλήκτρο next!! ΕΛΕΟΣ) παρότι το πατούσα δεν δεχόταν το action! Και τι δε δοκίμασα, μόνο με ultrex δεν το έπλυνα. Στο τέλος ανακάλυψα το εξής κουφό: όταν άλλαζα θέμα στα XP ξφανικά ο updater προχωρούσε στην επόμενη οθόνη! Η χαρά μου κράτησε όμως λίγο, στην επόμενη οθόνη το κόλπο δεν έπιανε...

 

Αφου μετα βίας κρατήθηκα από το να το σπάσω, πήγα και βρήκα ένα άλλο παλιό pc και η διαδικασία έγινε μια χαρα, τα κουμπιά λειτουργούσαν άψογα! Για την ιστορία λοιπόν, αν ποτε δεν σας λειτουργεί το next στο Nokia Software Updater απλα αλλάξτε pc!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,να κανω μια μαλλον αφελη ερωτηση?Πηγα να κανω updater για Ν93,αλλα μου εβγαλε μηνυμα,οτι εχω την τελαιυταια εκδοση!RM55(V11.0.0.034,17-08-06).Να υποθεσω οτι δεν υπαρχει νεοτερη γιαυτο δεν προχωραει η αναβαθμιση,ετσι?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά απο 3 ωρές σπασίματος ******* (συγνώμη mods αλλα αγανάκτησα...) ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΑ ΕΝΑ ΜΑΜΗΜΕΝΟ Ν80!

 

Για την ιστορία, όταν ξεκινούσε αυτό το ηλίθιο Nokia Software Updater δεν ήθελε με τίποτα να δεχθει το input μου! Συγκεκριμένα το πλήκτρο next(ναι, for Gods Shake, ΜΟΝΟ το πλήκτρο next!! ΕΛΕΟΣ) παρότι το πατούσα δεν δεχόταν το action! Και τι δε δοκίμασα, μόνο με ultrex δεν το έπλυνα. Στο τέλος ανακάλυψα το εξής κουφό: όταν άλλαζα θέμα στα XP ξφανικά ο updater προχωρούσε στην επόμενη οθόνη! Η χαρά μου κράτησε όμως λίγο, στην επόμενη οθόνη το κόλπο δεν έπιανε...

 

Αφου μετα βίας κρατήθηκα από το να το σπάσω, πήγα και βρήκα ένα άλλο παλιό pc και η διαδικασία έγινε μια χαρα, τα κουμπιά λειτουργούσαν άψογα! Για την ιστορία λοιπόν, αν ποτε δεν σας λειτουργεί το next στο Nokia Software Updater απλα αλλάξτε pc!

 

Μήπως χρησιμοποίησες Mozila Firefox

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω update ενα ν80 εχω κατεβασει το αρχειο -17mb-

πρεπει να προσεξω κατι??για να μην τρεχω μετα και δεν φτανω!

ευχαριστω!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα ητανε ευκολο.με την 3φορα βεβαια μεχρι να καταλαβω τι γινετε.:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για να κατεβάσω το installation αρχείο του updater, υπάρχει σχέση;!

 

Καλημέρα

Ναι υπάρχει σχέση, δοκίμασε και I.E

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά. Αν και έχω πάρει το n73 εδω και δυο μηνες σχεδον ειναι η πρωτη φορα που γραφω. Εχει κανει κανεις αλλος update στο n73

ή ειμαι ο μόνος; Εχει βγει η 3.0638.0.0.1 και ολα δειχνουν ενταξει. Βέβαια παρα πολύ αργη η αναβαθμηση του. Τελος παντων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...