Jump to content

Ενημέρωση υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας


Mendrinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα καταντάει γελοίο! Και δεν μπορώ να πιστέψω ότι το κάνουν προσβλέποντας σε κέρδη από την υπέρβαση του προπληρωμένου χρόνου! Γιατί αν ήταν έτσι δεν θα το έδιναν ούτε στο Call 600.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 526
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OFF TOPIC

 

Να επιλεξεις την υπηρεσια freeze σε πακετο δεσμευσης τιμης της Wind :p hahaha!

 

Προσωπικά, θεωρώ μεγάλη εξαπάτηση τη δέσμευση τιμής. Είχα προσφορά της Cosmote (με υπογραφή και σφραγίδα) και ζήτησα την ίδια ακριβώς από την Wind της οποίας ήμουν ήδη συνδρομητής. Η απάντηση ήταν: "Δεν μπορούμε να σας δώσουμε εμείς τέτοια προσφορά". Ε, μετά από 11 χρόνια άλλαξα δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Μα, η δεσμευση τιμης δεν ισχυει για τυχον προσφορες κτλ, αλλα για τις χρεωσεις των βασικων πακετων συμβολαιων και καρτοκινητης! Στα συμβολαια, πρακτικα, δεν υπαρχει διαφορα.Ιδια τιμη παγιου, ομιλιας, μηνυματος κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Μα, η δεσμευση τιμης δεν ισχυει για τυχον προσφορες κτλ, αλλα για τις χρεωσεις των βασικων πακετων συμβολαιων και καρτοκινητης! ...

 

Τότε είχαν δίκιο. Δεν το γνώριζα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε μια άσπρη μέρα μέσα στο 2008. Υπάρχουν πολλά εκνευριστικά στην cosmote. Προς το παρόν μένω λόγο καλύτερου σήματος.

Αλλά σε δύο μήνες η σύνδεση λήγει και αν δεν έχω δει άσπρη μέρα στην ενημέρωση υπολοίπου... με βλέπω για άλλες εταιρείες.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσει τέτοια υπηρεσία διότι δεν τους ενδιαφέρει... Και δεν τους κοστίζει διότι δεν χάνουν παρά ελάχιστο κόσμο εξαιτίας αυτού. Στηρίζονται στο ότι ο μέσος συνδρομητής είναι επιπέδου ανθρώπου των σπηλαίων και δεν ενδιαφέρεται για συνειδητοποιημένη χρήση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσει τέτοια υπηρεσία διότι δεν τους ενδιαφέρει... Και δεν τους κοστίζει διότι δεν χάνουν παρά ελάχιστο κόσμο εξαιτίας αυτού. Στηρίζονται στο ότι ο μέσος συνδρομητής είναι επιπέδου ανθρώπου των σπηλαίων και δεν ενδιαφέρεται για συνειδητοποιημένη χρήση...

Ακριβώς!! Συμφωνώ απόλυτα Nosferatu! Απλά δεν τους νοιάζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να την δίνει την υπηρεσία γιατί πολύ απλά δεν ενδιαφέρει τον απλό (πολύ) κόσμο. Για αυτό και φυσικά είναι κάθε εξάμηνο πρώτη με διαφορά σε νέες συνδέσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το πρωτο μηνυμα ηταν "28 Αύγ. 2006, 22:26" και σημερα 4 Φεβρ. 2008 και ακομα στο περιμενε ειμαστε :p
Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Χτες που μίλησα με Cosmote μου είπαν ότι δεν έχουν επίσημη ενημέρωση για την υπηρεσία. Απλά ότι το ζητάνε πολλοί συνδρομητές και μάλιστα επίμονα. Οπότε κατέληξε η κοπέλα κάποια στιγμή θα δοθεί.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτες που μίλησα με Cosmote μου είπαν ότι δεν έχουν επίσημη ενημέρωση για την υπηρεσία. Απλά ότι το ζητάνε πολλοί συνδρομητές και μάλιστα επίμονα. Οπότε κατέληξε η κοπέλα κάποια στιγμή θα δοθεί.

 

Θα έλεγα κανα βαρύ. Το μόνο πράγμα που δεν υπάρχει στην κοσμοτέ και σε κάθε παρακλάδι του οτέ είναι η λογική. Εγώ βρέθηκα ξαφνικά χρεωμένος με 1000 ώρες ομιλίας σε ένα μήνα ενώ ο μήνας έχει μόνο 720!!!! Αφού έχασα ώρες και ώρες, τελικά παρεδέχθηκαν πως ήταν λάθος της εταιρείας η οποία όχι μόνο αφαίρεσε την παράλογη αυτή χρέωση αλλά μου έκανε δώρο και μια συσκευή... Για αποζημίωση... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!

 

Πλάκα δεν έχουν????

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον τι συσκευή σου έδωσαν? άξιζε?

 

Το Ν95... Δεν λες ότι δεν άξιζε... Αλλά έπρεπε να περάσω όλο αυτό το κανάλι για να ανακαλυφθεί τελικά πως η πατάτα ήταν δική τους???? Τέσπα... Πάντως δεν μπορώ να πώ ότι με χάλασε...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα κανα βαρύ. Το μόνο πράγμα που δεν υπάρχει στην κοσμοτέ και σε κάθε παρακλάδι του οτέ είναι η λογική. Εγώ βρέθηκα ξαφνικά χρεωμένος με 1000 ώρες ομιλίας σε ένα μήνα ενώ ο μήνας έχει μόνο 720!!!! Αφού έχασα ώρες και ώρες, τελικά παρεδέχθηκαν πως ήταν λάθος της εταιρείας η οποία όχι μόνο αφαίρεσε την παράλογη αυτή χρέωση αλλά μου έκανε δώρο και μια συσκευή... Για αποζημίωση... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!

 

Πλάκα δεν έχουν????

 

πωπω ρε φιλε.......εσυ εσπασες το χωροχρονικο κατεστημενο......τυφλα να εχει ο Αινσταιν :lol:

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

πωπω ρε φιλε.......εσυ εσπασες το χωροχρονικο κατεστημενο......τυφλα να εχει ο Αινσταιν :lol:

 

Και δεν είναι ότι δεν μιλάω, μέσα σε ένα μήνα κάνω γύρω στις 20-25 ώρες τηλέφωνα σίγουρα... Ίσως και παραπάνω μερικές φορές. Αλλά 1000 ώρες...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Και δεν είναι ότι δεν μιλάω, μέσα σε ένα μήνα κάνω γύρω στις 20-25 ώρες τηλέφωνα σίγουρα... Ίσως και παραπάνω μερικές φορές. Αλλά 1000 ώρες...

 

Στα χρεωσαν απο τώρα για τα επόμενα δυο χρονια :p:p

 

Τωρα που σου δωσαν το N95 να δεις στους αλλους λογαριασμούς τι ποσά θα σου στείλουν :D

Link to comment
Share on other sites

Στα χρεωσαν απο τώρα για τα επόμενα δυο χρονια :p:p

 

Τωρα που σου δωσαν το N95 να δεις στους αλλους λογαριασμούς τι ποσά θα σου στείλουν :D

 

Έχω δεί.. Είναι μέσα στα φυσιολογικά μου πλαίσια. 50Ε πάγιο σύν 25 ώρες αυτό το μήνα. συν 10 τον προηγούμενο... Άρα το τηλεφωνάκι το πήρα όντως στο τσάμπα

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ την έκανα με φορητότητα :lol:

Κι άλλη φορά, να προσέχουνε αν θέλουν να κρατήσουν τους πελάτες τους.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα με φορητότητα :lol:

Κι άλλη φορά, να προσέχουνε αν θέλουν να κρατήσουν τους πελάτες τους.:mad:

 

Τώρα εδώ που τα λέμε, υπάρχουν τόσες περιοχές με μηδενική η προβληματική κάλυψη. Ας μην μιλήσω για το 3g που ικανοποιητικά δουλεύει μόνο στο κέντρο της Αθήνας... Ίσως θα ήταν καλύτερο να εστιάζαμε εκεί, γιατί αν δεν πιάνει η κοσμοτέ πως θα πάρεις τηλέφωνα για να χρειαστείς και ενημέρωση υπολοίπου μετά???

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η cosmote στους λογαριασμούς που θα εκδωθούν από 01/04/2008 θα ενημερώνει τους συνδρομητές της για τον χρόνο ομιλίας που έχουν μιλήσει από το ατομικό τους πρόγραμμα. Την ενημέρωση αυτή θα την έχουν όλοι οι συνδρομητές με ατομικά συμβόλαια και ατομικά επαγγελματικά.

Το συνολο των λεπτών που θα αναφέρεται θα προκύπτει από τη χρήση του ατομικού οικονομικού προγράμματος. Δε θα συμπεριλαμβάνει επιπλέον λεπτά ομιλίας που πραγματοποιήθηκαν από τη χρήση του ενδο-οικογενειακού χρόνου ομιλίας, από πρόσθετες υπηρεσίες, καθώς και λεπτά ομιλίας προς τους επιλεγμένους προορισμούς των οικονομικών προγραμμάτων "Απεριόριστα".

 

Η άποψή μου; Από το τίποτα καλό είναι και αυτό για να βλέπει ο συνδρομητής χοντρικά πάνω κάτω που βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote στους λογαριασμούς που θα εκδωθούν από 01/04/2008 θα ενημερώνει τους συνδρομητές της για τον χρόνο ομιλίας που έχουν μιλήσει από το ατομικό τους πρόγραμμα. Την ενημέρωση αυτή θα την έχουν όλοι οι συνδρομητές με ατομικά συμβόλαια και ατομικά επαγγελματικά.

Το συνολο των λεπτών που θα αναφέρεται θα προκύπτει από τη χρήση του ατομικού οικονομικού προγράμματος. Δε θα συμπεριλαμβάνει επιπλέον λεπτά ομιλίας που πραγματοποιήθηκαν από τη χρήση του ενδο-οικογενειακού χρόνου ομιλίας, από πρόσθετες υπηρεσίες, καθώς και λεπτά ομιλίας προς τους επιλεγμένους προορισμούς των οικονομικών προγραμμάτων "Απεριόριστα".

 

Η άποψή μου; Από το τίποτα καλό είναι και αυτό για να βλέπει ο συνδρομητής χοντρικά πάνω κάτω που βρίσκεται.

 

Δυστυχώς εκ των υστέρων δε θα μπορούν να διορθωθούν και πολλά όμως...

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote στους λογαριασμούς που θα εκδωθούν από 01/04/2008 θα ενημερώνει τους συνδρομητές της για τον χρόνο ομιλίας που έχουν μιλήσει από το ατομικό τους πρόγραμμα. Την ενημέρωση αυτή θα την έχουν όλοι οι συνδρομητές με ατομικά συμβόλαια και ατομικά επαγγελματικά.

Το συνολο των λεπτών που θα αναφέρεται θα προκύπτει από τη χρήση του ατομικού οικονομικού προγράμματος. Δε θα συμπεριλαμβάνει επιπλέον λεπτά ομιλίας που πραγματοποιήθηκαν από τη χρήση του ενδο-οικογενειακού χρόνου ομιλίας, από πρόσθετες υπηρεσίες, καθώς και λεπτά ομιλίας προς τους επιλεγμένους προορισμούς των οικονομικών προγραμμάτων "Απεριόριστα".

 

Η άποψή μου; Από το τίποτα καλό είναι και αυτό για να βλέπει ο συνδρομητής χοντρικά πάνω κάτω που βρίσκεται.

 

 

Πιθανον να μην καταλαβα, ξερω οτι η κοσμοτε δεν δινει αμεση ενημερωση υπολοιπου, μεσω μηνυματος η κλησης, αλλα ειχα την εντυπωση οτι εδινε ενημερωση για το ποσα λεπτα ειχες μιλησει οταν επαιρνες τον λογαριασμο...τελικα τι γινεται?Απλα θα λεει στον λογαριασμο σου μιλησες τοσα απο τα τοσα λεπτα που ειχες?

Link to comment
Share on other sites

κινήσεις εντυπωσιασμού προσπαθεί να κάνει στους κάποιους (ανίδεους) πελάτες..Αν ο άλλος δε γνωρίζει ότι η υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου υφίσταται στις άλλες 2 εταιρίες χρόόόνια τώρα,θα σκεφτεί και θα πει:"Μπράβο η Κοσμοτέ!Με ενημερώνει πλέον για το χρόνο που κατανάλωσα!!" :lol:

 

Αυτές είναι πονηριές της εταιρίας..Αν ήθελε,χρόνια τώρα,θα την έδινε την υπηρεσία!

 

Απλά,αγνοεί τους συνδρομητές της που θέλουν την υπηρεσία(να μην πουμε πού τους γράφει και φάμε ban..) ;)

Link to comment
Share on other sites

κινήσεις εντυπωσιασμού προσπαθεί να κάνει στους κάποιους (ανίδεους) πελάτες..Αν ο άλλος δε γνωρίζει ότι η υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου υφίσταται στις άλλες 2 εταιρίες χρόόόνια τώρα,θα σκεφτεί και θα πει:"Μπράβο η Κοσμοτέ!Με ενημερώνει πλέον για το χρόνο που κατανάλωσα!!" :lol:

 

Αυτές είναι πονηριές της εταιρίας..Αν ήθελε,χρόνια τώρα,θα την έδινε την υπηρεσία!

 

Απλά,αγνοεί τους συνδρομητές της που θέλουν την υπηρεσία(να μην πουμε πού τους γράφει και φάμε ban..) ;)

 

Κοίτα όποιος απαντήσει στο post σου θα θεωρηθεί ότι υποστηρίζει θερμά την cosmote.

Εγώ έχω πεί την αποψή μου ποιό πάνω.

Λέω όμως μήπως είναι ένα στάδιο πριν δώσει και με sms την υπηρεσία σύντομα όταν θα έχει περπατήσει η όλη υπηρεσία σε αυτό το στάδιο για να διορθωθούν τα πιθανόν προβλήματα που θα προκύψουν. Λέω μήπως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...