Jump to content

Ενημέρωση υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας


Mendrinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει αλλο οπλο αντιδρασης....

 

Στο παραδειγμα του περιπτερου..εαν το περιπτερο δεν εφερνε ενα βασικο προιον που θα επρεπε να εχει, και που εχουν ολα τα αλλα περιπτερα χωρις εξαιρεση, εκτος του οτι φυσικα δεν πρεπει να ψωνισει απο εκει, θα πρεπει να ενημερωνει και να το αναφερει στους φιλους / γνωστους οταν δοθει η ευκαιρια...πρεπει να την πατησουν και αυτοι δηλαδη? Να σταματησουν στο περιπτερο και να μην εχει ενα απο αυτα τα πραγματα που θα ηθελαν....διαφορετικα, απλα σταματανε σε αλλο περιπτερο ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 526
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει αλλο οπλο αντιδρασης....

 

Στο παραδειγμα του περιπτερου..εαν το περιπτερο δεν εφερνε ενα βασικο προιον που θα επρεπε να εχει, και που εχουν ολα τα αλλα περιπτερα χωρις εξαιρεση, εκτος του οτι φυσικα δεν πρεπει να ψωνισει απο εκει, θα πρεπει να ενημερωνει και να το αναφερει στους φιλους / γνωστους οταν δοθει η ευκαιρια...πρεπει να την πατησουν και αυτοι δηλαδη? Να σταματησουν στο περιπτερο και να μην εχει ενα απο αυτα τα πραγματα που θα ηθελαν....διαφορετικα, απλα σταματανε σε αλλο περιπτερο ...

 

Σωστά το παλικάρι σταμάτησε σε άλλο περίπτερο (βλέπε vodafone) και τελειώνει εκεί το θέμα. Δεν το φωνάζεις και μετά από 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το παλικάρι σταμάτησε σε άλλο περίπτερο (βλέπε vodafone) και τελειώνει εκεί το θέμα. Δεν το φωνάζεις και μετά από 2 χρόνια.

Και βεβαια το φωνάζεις. Διότι μπορεί να θές να είσαι στην Cosmote π.χ. λόγω σήματος και η έλλειψη της υπηρεσίας αυτής σε αναγκάζει να στρέφεσαι αλλού!

Και δεύτερον το φωνάζεις και το απαιτείς διότι μόνο έτσι θα δώσουν την υπηρεσία. Λογικό και θεμιτό!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει υπηρεσια ενημερωσης υπολοιπου,τι κανουνε? αυτο μου θυμιζει ειδοποιηση κλησεων-την εδωσε μετα απο δυο χρονια
Link to comment
Share on other sites

Βρε dogane εσύ την έκανες για vodafone εδώ και 2 χρόνια για τον λόγο αυτό. Τι θες τώρα και τρώγεσαι; Πήγες εκεί που τα έχει όλα και είσαι κερδισμένος. Ή σχεδόν όλα διότι από 3G μάλλον δεν τα πάει καλά. Αν έπαιζε τόσο σημαντικό ρόλο αυτή η υπηρεσία δεν θα είχε η cosmote τα πρωτεία τόσο στις νέες συνδέσεις όσο και στις συνδέσεις από φορητότητα.

 

Alany, δεν ΦΩΝΑΖΩ, απλως λεω την γνωμη μου και αυτα που "περασα". Πως εβγαλες το συμπερασμα οτι φωναζω..... :wacko:.

 

Αναφερω αυτο που επαθα για να μην την πατησει κανεις αλλος που θελει την υπηρεσια αυτη και τον κοροϊδεψουν με την προφαση οτι θα μπει σε λιγο καιρο. Ο καθενας μετα κανει οτι τον συμφερει. Δηλαδη κακο είναι; ;)

 

Δηλαδη εαν εσενα σου ελεγαν οτι θα μπει σε λιγο καιρο η "Χ" υπηρεσια και ηταν ο λογος που εκανες ανανεωση και εβλεπες μετα απο 2 χρονια οτι ακομα δεν υπαρχει δεν θα "Φωναζες"; :cool:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Alany, δεν ΦΩΝΑΖΩ, απλως λεω την γνωμη μου και αυτα που "περασα". Πως εβγαλες το συμπερασμα οτι φωναζω..... :wacko:.

 

Αναφερω αυτο που επαθα για να μην την πατησει κανεις αλλος που θελει την υπηρεσια αυτη και τον κοροϊδεψουν με την προφαση οτι θα μπει σε λιγο καιρο. Ο καθενας μετα κανει οτι τον συμφερει. Δηλαδη κακο είναι; ;)

 

Δηλαδη εαν εσενα σου ελεγαν οτι θα μπει σε λιγο καιρο η "Χ" υπηρεσια και ηταν ο λογος που εκανες ανανεωση και εβλεπες μετα απο 2 χρονια οτι ακομα δεν υπαρχει δεν θα "Φωναζες"; :cool:

 

Θα φώναζα και φωνάζω να σαι σίγουρος. Από την στιγμή που θα έχω φύγει όμως δεν θα το έκανα και θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι να μαλώνουμε μεταξύ μας, είτε εχουμε Cosmote είτε οχι, αλλά να δώσουν επιτέλους την υπηρεσία. Νομίζω παρατράβηξε το παραμύθι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστά φωνάζουν όσοι ζητούν την υπηρεσία. Αλλιώς δε θα δοθεί ποτέ. Αν το cc παραμυθιάζει τον κόσμο -κατόπιν εντολών φυσικά- αυτό είναι μεμπτό ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε το εξής SMS:

ΝΕΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΤΗΣ COSMOTE!

ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΑΜΕΣΑ & ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟΥ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜιΛΙΑΣ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ "ΕΥ" ΣΤΟ 1256

 

(Δεν κάνω πλάκα...)

Και δουλεύει!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε το εξής SMS:

ΝΕΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΤΗΣ COSMOTE!

ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΑΜΕΣΑ & ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟΥ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜιΛΙΑΣ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ "ΕΥ" ΣΤΟ 1256

 

(Δεν κάνω πλάκα...)

Και δουλεύει!!!

 

δεν σε πιστευω :blink:

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

δεν σε πιστευω :blink:

Έχω 97:20 υπόλοιπο στο λογαριασμό μου ως 08/11/2008.

ΤΕΛΕΥΤ.ΕΜΗΜΕΡΩΣΗ 21/10/2008!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εστειλα μηνυμα την ωρα που διαβασα το post σου αλλα απαντηση δεν εχω λαβει ακομα (κανα 10λεπτο). εκτος και αν το μαθανε πολλοι και πλακωθηκανε στα μηνυματα και μπλοκαρε το κεντρο :p

 

 

edit:

ΔΟΥΛΕΥΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.......ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ!!!!!

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν ήρθε αυτό το ενημερωτικό μήνυμα της Cosmote αλλά έστειλα ΕΥ στο 1256 και όντως δουλεύει! :)

 

Λέτε να άρχισε να φυσάει ο γερμανικός αέρας λίγο-λίγο; ;)

Link to comment
Share on other sites

Αισθάνομαι βαθιά συγκινημένος για την υπηρεσία αυτή. Μου θυμίζει τότε που η τελεταία εταιρεία κινητής στην Ελλάδα έδωσε την αναγνώριση κλήσεων δωρεάν ενώ οι άλλοι την είχαν από καιρό πριν. Τι μου θύμισε τώρα... Μετά από τόσα χρόνια επιτέλους και στην cosmote.

Το καλό είναι ότι η υπηρεσία δουλεύει on line με καθυστέρηση λίγων λεπτών. Περίπου 20 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Άργησε υπερβολικά πολύ,αλλά τουλάχιστον την έδωσε με το σωστό τρόπο!Υπάρχει ενημέρωση ακριβώς μετά από κάθε κλήση(και όχι με καθυστέρηση 1 μέρας,όπως η Vodafone)και επιπλέον υπάρχει απεριόριστος αριθμός μηνυμάτων που μπορούμε να στείλουμε για ενημέρωση(σε αντίθεση με την Wind).Άντε να δούμε και πότε θα έρθουν προγράμματα αντίστοιχα με τα i-Wind...
Link to comment
Share on other sites

επιτελους!:wink:

 

αν κ μου δειχνει οτι εχω κανενα μισαωρο παραπανω χρονο ομιλιας απο οτι υπολογιζα με το κινητο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Άργησε υπερβολικά πολύ,αλλά τουλάχιστον την έδωσε με το σωστό τρόπο!Υπάρχει ενημέρωση ακριβώς μετά από κάθε κλήση(και όχι με καθυστέρηση 1 μέρας,όπως η Vodafone)και επιπλέον υπάρχει απεριόριστος αριθμός μηνυμάτων που μπορούμε να στείλουμε για ενημέρωση(σε αντίθεση με την Wind).Άντε να δούμε και πότε θα έρθουν προγράμματα αντίστοιχα με τα i-Wind...

Αυτό έλειπε να μην την δώσει ολοκληρωμένη. Τελευταία την έδωσε τουλάχιστον είναι ολοκληρωμένη.

 

επιτελους!:wink:

 

αν κ μου δειχνει οτι εχω κανενα μισαωρο παραπανω χρονο ομιλιας απο οτι υπολογιζα με το κινητο:lol:

Προφανώς έχει μέσα και τυχόν υπόλοιπο από τον προηγούμενο μήνα. Εμένα πάντως έτσι μου δείχνει.

Στο απαντητικό μήνυμα αναφέρει έως την ημέρα που εκδίδεται ο λογαριασμός που σημαίνει ότι ισχύει μέχρι την προηγούμενη. Για παράδειγμα αν ο λογαριασμός εκδίδεται την 22/10 οι κλήσεις είναι μέχρι 21/10. Στο μήνυμα που έρχεται λέει "ΕΩΣ 22/10" που σημαίνει ότι είναι μέχρι 21/10.

Πειράζει να πειράξω, πάντα με καλή διάθεση, τον φίλο μου dogano; Άσε δεν το κάνω.

Διάλεξε μέρα πάντως η cosmote. Την 20/10/2008 ημέρα που τελείωσε το wind plus non stop. Όλα δουλεύουν βάσει σχεδίου...

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο ότι περνιεται και το μεταφερθεν υπολοιπο του προηγούμενου μήνα? Στη Voda δεν ισχυει αύτό. Γι'αυτο ρωταω.
Link to comment
Share on other sites

μονο αυτη ειναι η λογικη εξηγηση. με τους προχειρους υπολογισμους μου εμενα μου εμεινε κανενα 20λεπτο απο τον προηγουμενο μηνα. ειχα μιλησει με το 1212 καποιες φορες αλλά δεν ηξερα συνολικο χρονο. τωρα μπορουμε να υπολογιζουμε εμεις τις υπολοιπες κλησεις κ η cosmote τις εθνικες.
Link to comment
Share on other sites

Πειράζει να πειράξω, πάντα με καλή διάθεση, τον φίλο μου dogano; Άσε δεν το κάνω.

 

 

:lol: :lol:

 

Χτύπα όσο θέλεις..! :cool: Πολυ καλο που το εδωσε εστω και μετα απο 3 χρονια καθυστερηση :X Και με αυτη την μορφη.

 

Βεβαια η προσωπικη μου γνωμη για την εταιρεια ειναι οτι αισθανομαι να βρισκεται παντα τελευταια στις υπηρεσιες που λανσαρει (Γενικα) και ακολουθει τις αλλες 2. Αλλα απο σημα ειναι φοβερη (στην περιοχη μου). Εδω εχει 3G και στο χωριο μου, φουλ σημα εκει που η βονταφον μπαινει σε περιαγωγη με wind. :worry:

 

Αλλα που ξερεις.. μπορει να ζηλεψει και η βοντα και να κανει το ιδιο (online ενημερωση) :whistle:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια η προσωπικη μου γνωμη για την εταιρεια ειναι οτι αισθανομαι να βρισκεται παντα τελευταια στις υπηρεσιες που λανσαρει (Γενικα) και ακολουθει τις αλλες 2. Αλλα απο σημα ειναι φοβερη (στην περιοχη μου). Εδω εχει 3G και στο χωριο μου, φουλ σημα εκει που η βονταφον μπαινει σε περιαγωγη με wind. :worry:

 

Δεν είναι μόνο προσωπική σου άποψη φίλε μου,είναι απλά γεγονός πως η Κοσμοτέ πάντα είναι τελευταία στο λανσάρισμα βασικών και χρήσιμων υπηρεσιών ή υπηρεσιών που ‘‘δείχνουν‘‘ την εξέλιξη(με εξαίρεση το HSDPA & το HSUPA,που πρώτη λάνσαρε ως δίκτυα)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ για διαφημιστικό μήνυμα θα βάλου τη γιαγιά από τους Αμάν να λέει: "Κώστα μου Κώστα μου, η cosmote έδωσε επιτέλους την υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου που τόσο ήθελες !!!!"

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο ότι περνιεται και το μεταφερθεν υπολοιπο του προηγούμενου μήνα? Στη Voda δεν ισχυει αύτό. Γι'αυτο ρωταω.

 

Ναι, γιατι εμενα δειχνει οτι εχω 212 λεπτα, ενω το προγραμμα μου εχει 150 λεπτα (τον προηγουμενο μηνα ειχα μιλησει πολυ λιγο).

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...