Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gregorisvas καλα ασε...Καταλαβαινω τι λες.Ναι στα κειμενα εαν δεν εχεις οργανωση την υλη μιλαμε για.. εκατονταδες σελιδες.Σου λειπει ο χρονος..Ε δεν εχεις αλλη επιλογη απο το ρισκο.Διαβασε ΚΑΛΑ τα 2-3 που προκειτε να πεσουν..

Μην χανεις καιρο στα κειμενα καλυτερα να διαβασεις ιστορια που ειναι και βαρυτητας.Φετος παντως τα πραγματα δειχνουν ποιημα και μαλιστα..ενα που δεν εχει πεσει και ποτε.Ελπιζω να καταλαβες ποιο λεω.

 

Για τα αρχαια , φιλε εαν δεν εχεις χτιστει σχεδον καθολου κατα την διαρκεια της χρονιας πανω στο Γνωστο τοτε ενταξει ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δυσκολο να καταλαβεις τωρα περι τινος προκειτε η να καταφερεις να βγαλεις την υλη.

Ειναι μεν μικρη , ομως χωρις να εχεις μια βαση γνωσης πανω στο καταληλο "μπλα μπλα" δεν βγαινει.

 

Εγω παλι εχω αρχισει και εχω αγχος για τα Μαθηματικα γενικης..Τι να μαγειρευουν φετος υστερα απο τα περσινα τα οποια σιγουρα δεν ηταν μετρια αλλα δυσκολα (ιδιαιτερα για τους θεωριτικους που στο κατω κατω δεν κανουν ολο τον διαφορικο λογισμο στην.. κατ/νση τους).Δεν μπορω να καταλαβω τι ανοητη λογικη εχουν...Τα θεματα εως και το 2004 ηταν ΕΥΚΟΛΑ ουτε καν μετρια το 2005 εγιναν σχετικα μετρια ενω περισυ..μεγαλη διαφορα.Τα επαναληπτικα του Ιουλιου 2006 ηταν για μενα που τα εκανα πιο ευκολα , σοβαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gregorisvas καλα ασε...Καταλαβαινω τι λες.Ναι στα κειμενα εαν δεν εχεις οργανωση την υλη μιλαμε για.. εκατονταδες σελιδες.Σου λειπει ο χρονος..Ε δεν εχεις αλλη επιλογη απο το ρισκο.Διαβασε ΚΑΛΑ τα 2-3 που προκειτε να πεσουν..

Μην χανεις καιρο στα κειμενα καλυτερα να διαβασεις ιστορια που ειναι και βαρυτητας.Φετος παντως τα πραγματα δειχνουν ποιημα και μαλιστα..ενα που δεν εχει πεσει και ποτε.Ελπιζω να καταλαβες ποιο λεω.

 

Για τα αρχαια , φιλε εαν δεν εχεις χτιστει σχεδον καθολου κατα την διαρκεια της χρονιας πανω στο Γνωστο τοτε ενταξει ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δυσκολο να καταλαβεις τωρα περι τινος προκειτε η να καταφερεις να βγαλεις την υλη.

Ειναι μεν μικρη , ομως χωρις να εχεις μια βαση γνωσης πανω στο καταληλο "μπλα μπλα" δεν βγαινει.

 

Εγω παλι εχω αρχισει και εχω αγχος για τα Μαθηματικα γενικης..Τι να μαγειρευουν φετος υστερα απο τα περσινα τα οποια σιγουρα δεν ηταν μετρια αλλα δυσκολα (ιδιαιτερα για τους θεωριτικους που στο κατω κατω δεν κανουν ολο τον διαφορικο λογισμο στην.. κατ/νση τους).Δεν μπορω να καταλαβω τι ανοητη λογικη εχουν...Τα θεματα εως και το 2004 ηταν ΕΥΚΟΛΑ ουτε καν μετρια το 2005 εγιναν σχετικα μετρια ενω περισυ..μεγαλη διαφορα.Τα επαναληπτικα του Ιουλιου 2006 ηταν για μενα που τα εκανα πιο ευκολα , σοβαρα.[/QUOTE]

 

 

ta persina den htan kai poly dyskola. to pio dyskolo thema itan to 4o toy 2002... an thymasai pio lew (ekeino me to megisto kai tis pithanotites). efxomai fetos na baloun efkola pantws, giati einai adiko na vazoun dyskola afou evnooun aftous pou epeleksan viologia gen.

Link to comment
Share on other sites

μόλις άρχισα να λύνω τα θέματα του οεφε για τον προγραμματισμό. . . είμαι στο 2ο θέμα... στην Α) ερώτηση λέει:NA εκτελέσετε το παραπάνω πρόγραμμα και να γράψετε "τις τιμές των μεταβλητών Α,Β,Γ όπως αυτές θα εκτυπωθούν από την διαδικασία σε κάθε επανάληψη"

μα η διαδικασία έχει γραψε, που σημαίνει ότι θα εμφανίσει τις μεταβλητες και δεν θα τις εκτυπώσει.για να τις εκτυπώσει έπρεπε να λέει ΕΚΤΥΠΩΣΕ(είτε ήταν αλγόριθμος είτε πρόγραμμα) σωστά δεν λέω?

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

μόλις άρχισα να λύνω τα θέματα του οεφε για τον προγραμματισμό. . . είμαι στο 2ο θέμα... στην Α) ερώτηση λέει:NA εκτελέσετε το παραπάνω πρόγραμμα και να γράψετε "τις τιμές των μεταβλητών Α,Β,Γ όπως αυτές θα εκτυπωθούν από την διαδικασία σε κάθε επανάληψη"

μα η διαδικασία έχει γραψε, που σημαίνει ότι θα εμφανίσει τις μεταβλητες και δεν θα τις εκτυπώσει.για να τις εκτυπώσει έπρεπε να λέει ΕΚΤΥΠΩΣΕ(είτε ήταν αλγόριθμος είτε πρόγραμμα) σωστά δεν λέω?

 

Το ίδιο είναι.

And I said what about Breakfast At Tiffany's?
Link to comment
Share on other sites

στην σελίδα 214 του βιβλίου λέει "ΣTO σώμα της διαδικασίας μπορούν να υπάρχουν οποιεσδήποτε εντολές της γλώσσας"

στην σελίδα 44 γίνεται σαφές το νόημα της εντολής "εκτυπώσε" για αλγόριθμο και στην σελίδα 156 κάτω λέει"η εντολή "γραψε" έχει ως αποτέλεσμα την εμφάνιση τιμών στην μονάδα εξόδου"στην διπλανή σελίδα λέει "η χρήση THΣ εντολής "γραψε"είναι κυρίως η εμφάνιση μηνυμάτων AΠO TON υπολογιστή. . . άλλο το εκτυπώσε και άλλο το γραψε. . .

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι το ίδιο. Και τα δυο είναι εντολές εξόδου.Οπότε εσύ θα γράφεις τι θα εμφανίζει σε κάθε επανάληψη!Μπορείς να μου δώσεις τα θέματα του ΟΕΦΕ;
Link to comment
Share on other sites

μωρέ το ίδιο είναι και εγώ αυτό εχω κάνει απλός κάνω την συγκεκριμένη παρατήρηση γιατί πιστεύω πως οι εκφωνήσεις έπρεπε να είναι πιο προσεγμένες,συντακτικά, δες το 3ο θέμα και θα καταλάβεις. . .

τέλος πάντων. . . θα τα βγάλω φωτό (δεν εχω σκάνερ) και θα τα ανεβάσω σε λίγο. . .

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν μπορώ να τα ανεβάσω μέσω του υπολογιστή μου, κρίμα . . .

προσπάθησα να τα ανεβάσω μέσω wap αλλά δεν κατάφερα να βρω κάποιο site ή κάποιον τρόπο. . .

αν δεν τα ανεβάσει κανένας άλλος από εδώ μέσα και τα θες πολύ στειλε ένα mail στο sammsam2@gmail.com ώστε μόλις φτιάξει το internet να στα στείλω.(αυτή την στιγμή σερφαρω από το κινητό μου)

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Ναι.:)

Ευχαριστώ jog!Αν είναι θα το αγοράσω από Δευτέρα για να εξασκηθώ κι άλλο μιας και η Φυσική δεν είναι το δυνατό μου σημείο.

Καλή Επιτυχία σε Όλους!:)

Link to comment
Share on other sites

gregorisvas καλα ασε...Καταλαβαινω τι λες.Ναι στα κειμενα εαν δεν εχεις οργανωση την υλη μιλαμε για.. εκατονταδες σελιδες.Σου λειπει ο χρονος..Ε δεν εχεις αλλη επιλογη απο το ρισκο.Διαβασε ΚΑΛΑ τα 2-3 που προκειτε να πεσουν..

Μην χανεις καιρο στα κειμενα καλυτερα να διαβασεις ιστορια που ειναι και βαρυτητας.Φετος παντως τα πραγματα δειχνουν ποιημα και μαλιστα..ενα που δεν εχει πεσει και ποτε.Ελπιζω να καταλαβες ποιο λεω.

 

Για τα αρχαια , φιλε εαν δεν εχεις χτιστει σχεδον καθολου κατα την διαρκεια της χρονιας πανω στο Γνωστο τοτε ενταξει ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δυσκολο να καταλαβεις τωρα περι τινος προκειτε η να καταφερεις να βγαλεις την υλη.

Ειναι μεν μικρη , ομως χωρις να εχεις μια βαση γνωσης πανω στο καταληλο "μπλα μπλα" δεν βγαινει.

 

Εγω παλι εχω αρχισει και εχω αγχος για τα Μαθηματικα γενικης..Τι να μαγειρευουν φετος υστερα απο τα περσινα τα οποια σιγουρα δεν ηταν μετρια αλλα δυσκολα (ιδιαιτερα για τους θεωριτικους που στο κατω κατω δεν κανουν ολο τον διαφορικο λογισμο στην.. κατ/νση τους).Δεν μπορω να καταλαβω τι ανοητη λογικη εχουν...Τα θεματα εως και το 2004 ηταν ΕΥΚΟΛΑ ουτε καν μετρια το 2005 εγιναν σχετικα μετρια ενω περισυ..μεγαλη διαφορα.Τα επαναληπτικα του Ιουλιου 2006 ηταν για μενα που τα εκανα πιο ευκολα , σοβαρα.

 

Το παιδί απο την Κρήτη... :p Κατα τη διάρκεια της χρονιάς τα διάβαζα,έχω μια ιδέα αλλα τώρα που τα κάνω όλα μαζί μου φαίνονται κάπως :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος στο φορουμ δινω και γω πανελλήνιες διαβαζω και εχω βαρεθει πως βρηκατε τα θέματα του οεφε στο ΑΟΔΕ?για τον προγραμματισμό πο υλεει ο φίλος ετσι και τα καθορίσουν όπωσ τα λεει το βιβλιο δεν θα καταλαβαινει κανενας τίποτα οπότε καλυτερα όπως είναι.
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλους σας. (η Έκτη συνεχόμενη χρονιά μετά από μένα που το εύχομαι :D) Όσοι δε, δηλώσετε και ΕΜΠ, ελάτε να σας γνωρίσουμε και να σας εξηγήσουμε τι βλακεία κάνατε :-P

 

Χαλαρά, συγκεντρωμένοι, και όλα θα πάνε άριστα :)

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

gregorisvas ε ναι..Διαβασε εκεινο , εγγυηση.Αποσπασμα δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει για 2 λογους , πρωτον το ονειρο επεσε περισυ..Δευτερον το Αμαρτημα και ο Αιχμαλωτος επεσαν και αυτα 2002 και 2003 , και επισης , το 2006 επαναληπτικες επεσε Αμαρτημα και 2005 επαναληπτικες ο Αιχμαλωτος..

 

Οποτε στην ουσια πιθανον θα πεσει ο Κρητικος.Διαβασε αυτον , ρισκαρε το δεν νομιζω πως εχεις και πολλες επιλογες , αλλωστε ενταξει , και καποιο αλλο να πεσει στην χειροτερη απο εδω απο εκει κατι θα γραψεις εαν ομως πχ δεν εισαι 100% ετοιμος για την Ιστορια τοτε καλυτερα να αφιερωσεις εκει χρονο μιας και ειναι και βαρυτητας.Η στο ΑΟΘ/ΜΑΘ γενικης εαν εισαι 5το πεδιο.

Link to comment
Share on other sites

gregorisvas ε ναι..Διαβασε εκεινο , εγγυηση.Αποσπασμα δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει για 2 λογους , πρωτον το ονειρο επεσε περισυ..Δευτερον το Αμαρτημα και ο Αιχμαλωτος επεσαν και αυτα 2002 και 2003 , και επισης , το 2006 επαναληπτικες επεσε Αμαρτημα και 2005 επαναληπτικες ο Αιχμαλωτος..

 

Οποτε στην ουσια πιθανον θα πεσει ο Κρητικος.Διαβασε αυτον , ρισκαρε το δεν νομιζω πως εχεις και πολλες επιλογες , αλλωστε ενταξει , και καποιο αλλο να πεσει στην χειροτερη απο εδω απο εκει κατι θα γραψεις εαν ομως πχ δεν εισαι 100% ετοιμος για την Ιστορια τοτε καλυτερα να αφιερωσεις εκει χρονο μιας και ειναι και βαρυτητας.Η στο ΑΟΘ/ΜΑΘ γενικης εαν εισαι 5το πεδιο.

 

Ιστορία σήμερα ξεκίνησα 3η επανάληψη :) Κείμενα θα δώσω βάση σε Κρητικό,Σονάτα και Μικρή Ασυμφωνία (φέτος μπήκε στην ύλη και όσο να 'ναι είναι επίφοβο) όπως και σε Δημουλά.Γενικά τα μικρά ποιήματα είναι ψιλοsos...Γενικά μόνο Λογοτεχνία και Αρχαία αγχώνομαι λίγο αλλα ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.. :) Φέτος Αρχαία το βλέπω ή για Αρδιαίο (Πολιτεία) ή για 8,9 ενότητα Ηθικά..Μου 'χουν κολλήσει αυτά απ' την αρχή της χρονιάς :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχει κανένας τα θεματα χημειας του ΟΕΦΕ 6/5/2007(σημερινα)?

Αν ναι μπορει να τα βαλει η να μου τα στειλει κάποιος με e-mail Στο lmnblack@hotmail.com:)

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να με βοηθησετε με το β ερωτημα της πιο κατω ασκησης?

 

 

 

δινεται f συνεχης στο [α,β] με f(α)=f(β)

α) δειξτε οτι η f δεν ειναι γν. μονοτονη στο [α,β]

 

χ 3 t

β)αν f(x)= ∫ f (t)/e dt για καθε χε[α,β] δειξτε οτι f(χ)=0 για ολα τα χ του [α,β] α

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...