Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά και καλή υπομονή σε όλους εμάς τους υποψήφιους...Ψαχνοντας κάτι θέματα του ΟΕΦΕ στο google τυχαία βρήκα το forum και ειπα να πω κι έγώ ένα γεια στα υπόλοιπα υποψηφιόπουλα της Ελλάδας που συμπάσχουν λόγω ημερών στη ΦΡΙΚΗ των Πανελληνίων :D Μια ερώτηση:κανείς άλλος από θεωρητική δεν υπάρχει εδώ; Γιατί πολύ τεχνολογική και θετική παίζει απ'ότι βλέπω :) Κι επειδή για να απαντήσω σε όσους αναρωτιούνται πώς τα μαθαίνουμε όλα αυτά απ'έξω, στη θεωρητική (όσο απίστευτο και να ακουγεται) χρειάζεται εξίσου η κρίση. Πρώτα πρέπει να καταλάβεις κάτι και ύστερα μπορείς να το αναπαράγεις. Είναι αλήθεια βέβαια πως στην κατεύθυνση μου ακόμα και πολύ μέτριοι μαθητές μπορούν να παπαγαλίσουν μέχρι αηδίας και΄να γράψουν ικανοποιητικά καλά, αλλά αν κάποιος δεν έχει μυαλό δεν πρόκειται να φτάσει πολυ ψηλά σε όποια κατεύθυνση κι αν είναι.

Προσωπικά εγώ πήγα θεωρητική κυνηγώντας στην ουσία δύο σχολές: τη νομική και τη μεγάλη μου αγάπη, τη δημοσιογραφία:D .Μακάρι να πάνε όλα καλά παιδιά και να περάσουμε όπου θέλει ο καθένας....Φάγαμε το γάιδαρο...η ουρά μας έμεινε....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

17 και σήμερα παιδια!

Το πρόγραμμα για όσους δεν το έχουν εκτυπώσει ακόμα:

http://www.ypepth.gr/docs/dt_eis-ae_mathit_bthmia_070425.doc

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ; ...αν το γνωρίζει κανείς..

Τι έπιτρεπεται να έχουμε μαζί μας εκτός βέβαια απ'τα απαραίτητα σύνεργα ;

Μπορούμε να πάρουμε νερό ,σοκολάτες ; ...σπανακοπιτάκια ; Δεν θα έπρεπε να υπάρχει κανονισμός ;

Link to comment
Share on other sites

κοιτα... εξαρταται απο τις προθεσεις και τους στοχους του καθενος...! φανταζομαι οτι εκεινη τη μερα δε θα κατεβαινει ουτως η αλλως μπουκια, οποτε τα σπανακοπιτακια δεν ειναι και η πρωτη μου μεριμνα!!!

επισης, λογικα, θα απαγορευται γιατι μπορει να βαλεις σκονακι μεσα στη σπανακοπιτα...

 

** ασχετο... ειχα ενα γνωστο ο οποιος καπως καταφερε και εκρυψε το κινητο του και ζητησε να παει τουαλεττα και πηρε τον καθηγητη του απο την τουαλεττα να τον ρωτησει για ενα θεμα... σκεφτομαι να κανω το ιδιο, και μαλλον να κρυψω το κινητο στο βρακυ μου... **

Link to comment
Share on other sites

** ασχετο... ειχα ενα γνωστο ο οποιος καπως καταφερε και εκρυψε το κινητο του και ζητησε να παει τουαλεττα και πηρε τον καθηγητη του απο την τουαλεττα να τον ρωτησει για ενα θεμα... σκεφτομαι να κανω το ιδιο, και μαλλον να κρυψω το κινητο στο βρακυ μου... **

 

Ναι αλλά όταν πας τουαλέτα έρχεται και επιτηρητής μαζί σου και κάθεται ακριβώς απ'έξω.Και δεν γίνεται να αργήσεις πολύ.Και αν μιλήσεις στο κινητό εννοείται πως θα σε ακούσει.Και αν σε πιάσουν κάηκες..Θες να ρισκάρεις να μηδενιστείς;Μετά του χρόνου ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα διαγωνίσματα του ΟΕΦΕ τα διορθώνουν οι καθηγητές σας ή άλλοι; Έχει κανείς βοήθημα Φυσικής Του Δημόπουλου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα διαγωνίσματα του ΟΕΦΕ τα διορθώνουν οι καθηγητές σας ή άλλοι; Έχει κανείς βοήθημα Φυσικής Του Δημόπουλου;

 

Από το Δημόπουλο κάνω τώρα το βοήθημα με τις Ασκήσεις Φυσικής που έχει και χρήσιμες προτάσεις για κάθε άσκηση

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας αλλα ήδη έχω αρχίσει και απελπίζομαι :p Η μεν Λογοτεχνία είναι παλούκι (θεωρητική γαρ) με τεράστια ύλη και πολλές λεπτομέριες ενώ τα δε Αρχαία έχουν μια βλακώδη εισαγωγή και δυσνόητα (σε κάποια σημεία) ερμηνευτικά σχόλια...Δεν ξέρω..Πλέον αμφιβάλω αν θα βγάλω έστω 15200 μόρια που είναι το ελάχιστο που χρειάζομαι για να μπώ σε σχολή που μ'αρέσει..Άμα χάσω αυτό το στόχο..κλάψτα Xαράλαμπε :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε... Η ώρα της κρίσης πλησιάζει πολύ απειλητικά! Το ίδιο και η ελευθερία όμως! Και λέμε συνεχώς ότι φτάνουν οι πανελλήνιες και αγχωνόμαστε... Και πόσο ωραία θα 'ναι όταν θα τελειώσουμε και θα είμαστε ελεύθεροι και δεν θα έχουμε πια αυτό το άγχος να μας βαραίνει... Θα ξυπνάμε το πρωί και δεν θα σκεφτόμαστε "Α πρέπει να διαβάσω", "Πρέπει να τελειώσω το τάδε κεφάλαιο", "Δεν θα προλάβω", "Μήπως θα έπρεπε να διαβάζω πιο πολύ? Μήπως δεν έχω προσπαθήσει αρκετά?", "Τι ώρα έχω μάθημα σήμερα?"... Θα σκεφτόμαστε "Χμμ , τι να κάνω σήμερα..? Ότι γουστάρω!" ..Αλλά απ'την άλλη.. Τελειώνουμε για πάντα το σχολείο. Τίποτα δεν θα είναι πια το ίδιο... Μια τεράστια αλλαγή μας περιμένει. Ελπίζω όλοι να πετύχουμε τους στόχους μας και να υποδεχτούμε την καινούρια μας, φοιτητική πλέον, ζωή ικανοποιημένοι και ευτυχισμένοι (μεγάλες λέξεις ε?)...

Αλλά και να μην περάσουμε στην πρώτη μας επιλογή, δεν χάθηκε κι ο κόσμος...

 

Η Ιθάκη σ΄έδωσε το ωραίο ταξίδι.

 

Χωρίς αυτήν δεν θα ΄βγαινες στον δρόμο.

 

΄Αλλα δεν έχει να σε δώσει πια.

 

 

 

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.

 

΄Ετσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

 

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Στη ζωή πάντα υπάρχουν δεύτερες ευκαιρίες, και πολλές επιλογές, αρκεί να το ψάχνεις και να θέλεις να τα ζήσεις όλα όσο καλύτερα μπορείς.

Σημασία τώρα πια έχει να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό τις λίγες αυτές μέρες που μας μείνανε.

Εύχομαι πραγματικά σε όλους σας, με όλη μου την καρδιά, να περάσετε εκεί που θέλετε. Παρόλο που δεν σας ξέρω καθόλου, κανέναν σας, υπάρχει κάτι που μας ενώνει και επειδή σας νιώθω, θα θελα πολύ κάποια στιγμή τον Ιούλιο που θα βγούν τα αποτελέσματα να δω το forum γεμάτο τέτοια: :)

Καλή επιτυχία!!!

And I said what about Breakfast At Tiffany's?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερει κανεις που μπορω να βρω συγκεντρωμενες στην βιολογια γενικης ολες τις ερωτησεις-ορισμους; Η αν τις εχει καποιος και μπορει να τις σκαναρει;

 

Να στε καλα

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας μου στείλει τις εκφωνησεις των οεφε για μαθηματικα γενικής, εκθεση και ανάπτυξη εφαρμογών. Pm για το mail μου :)
Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως εψαχνα κατι θεματα φυσικης στο internet επεσα πανω στο forum...ετσι ειπα κι εγω να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολους και μην αγχωνεστε παιδια δεν βγαινει τιποτα πραγματικα...κουραγιο και πεισμα θελει τιποτα αλλο!!!!!!

 

the end is near....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλή μας επιτυχία! :)

 

Υ.γ Το βιβλίο του Δημόπουλου (Φυσική Κατ) με τις επαναληπτικές ασκήσεις και τις χρήσιμες προτάσεις είναι πολύ καλό.Πολύ καλές ασκήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε... Η ώρα της κρίσης πλησιάζει πολύ απειλητικά! Το ίδιο και η ελευθερία όμως! Και λέμε συνεχώς ότι φτάνουν οι πανελλήνιες και αγχωνόμαστε... Και πόσο ωραία θα 'ναι όταν θα τελειώσουμε και θα είμαστε ελεύθεροι και δεν θα έχουμε πια αυτό το άγχος να μας βαραίνει... Θα ξυπνάμε το πρωί και δεν θα σκεφτόμαστε "Α πρέπει να διαβάσω", "Πρέπει να τελειώσω το τάδε κεφάλαιο", "Δεν θα προλάβω", "Μήπως θα έπρεπε να διαβάζω πιο πολύ? Μήπως δεν έχω προσπαθήσει αρκετά?", "Τι ώρα έχω μάθημα σήμερα?"... Θα σκεφτόμαστε "Χμμ , τι να κάνω σήμερα..? Ότι γουστάρω!" ..Αλλά απ'την άλλη.. Τελειώνουμε για πάντα το σχολείο. Τίποτα δεν θα είναι πια το ίδιο... Μια τεράστια αλλαγή μας περιμένει.

 

καλα νομζεις...εγω ειμαι πρωτοετης και νομιζα το ιδιο αλλα δ ειναι ετσι....αν αρχισεις να χρωστας μαθηματα θα παρακαλας να ησουν στο λυκειο...αντε στην αρχη να εισαι ετσι χαλαρος και αντε μεχρι το 1ο ετος...μετα καταλαβαινεις οτι πρεπει τουλ. να περνας τα μαθηματα (one way or another)

 

Ηρεμηστε! το αγχος μονο κακο κανει! τελικα οι παν. δ ειναι τοσο τραγικες οσο τις παρουσιαζουν! σαν ενα τεστ του λυκειου! η εχεις διαβασει και περνας ή....του χρονου....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναφέρεστε συνέχεια στα θέματα του οεφέ ..και στην διακίνηση τους στο internet.Διατηρώντας τις επιφυλάξεις μου νομίζω ότι κάποια φροντιστήρια πληρώνουν αποκλειστικά για να πάρουν τα θέματα τα οποία τα λαμβάνουν με κάποιους κωδικούς οι οποίοι τους έχουν αποσταλεί.Επαναλαμβάνω ότι διατηρώ τις επιφυλάξεις μου , αλλά νομίζω ότι είναι παράνομη η διακίνηση τους με οποιοδήποτε μέσο.Λύστε απ'τα άλλα τουλάχιστον να χετε το κεφάλι σας ήσυχο.Ούτως η άλλως συνήθως τα θέματα που μπαίνουν στον οεφέ δεν μπαίνουν στις πανελλήνιες.

 

ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ=ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ+ΚΑΛΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ+ΚΑΛΩΣ ΝΟΟΥΜΕΝΟΣ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ+ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ+ΜΥΑΛΟ

 

ΑΠΟΤΥΧΙΑ = ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ + ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΘΗΜΑ

 

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια σε όλους μας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα διαγωνίσματα του ΟΕΦΕ τα διορθώνουν οι καθηγητές σας ή άλλοι; Έχει κανείς βοήθημα Φυσικής Του Δημόπουλου;

 

nai exw kai ta dyo tou Dimopoulou fysiki, giati rotas? prosopika pistevw oti einai poly kalo. exei kalh theoria kai ta themata tou einai normal... o savalas (pou exw sto AOΘ kai sth xhmeia) einai ypervolikos pistevw, les kai pame gia PhD!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγάλει και ξεχωριστό τεύχος μόνο με επαναληπτικές;

Απλά έλεγα να το αγοράσω να κάνω κάποιες τελευταίες ασκήσεις!Μου είπαν ότι έχει πολύ καλές ασκήσεις και αξιόλογη μεθοδολογία!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγάλει και ξεχωριστό τεύχος μόνο με επαναληπτικές;

Απλά έλεγα να το αγοράσω να κάνω κάποιες τελευταίες ασκήσεις!Μου είπαν ότι έχει πολύ καλές ασκήσεις και αξιόλογη μεθοδολογία!

 

Έχω αυτό το βιβλίο που λές.Συνολικά έχει γύρω στις 250 ασκήσεις και σε κάθε μια χρήσιμες προτάσεις και μεθοδολογία.'Εκανα τον Σαββάλα στην κανονική διάρκεια της χρονιάς,και στον Δημόπουλο συνάντησα και νέα ερωτήματα και άλλο στυλ ασκήσεων.

 

Προσωπικά το θεωρώ ιδανικό για επανάληψη :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οποιος έχει του oefe τα θέματα για αρχαία και λατινικά ας μου τα στείλει σε ένα mail στο aristof89@gmail.com

please help guys:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...