Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη εχω χασει φαση δωστε 1 helpαρισμα.

Λοιπον το κηνυτο βγηκε πηγε στο plaisio εξαντλιθηκε και θα ξαναφερουν με τιμη 719Ευρο. τα λεω καλα? το βρηκατε καπου φθηνοτερα? τα αυθεντικα κοματια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε Skiper μακριαααααααααααααααααααααααααααααααα απο vodafone οσο μπορεις εχω καει ακου σου λεω δεν ξερουν τη τους γινεται το λεω για το δικο σου καλο μακριααααααααααααααααααααααααααααααααα:vava: :vava: :vava: :vava: :vava: :vava:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις από τα settings του να ρυθμίσεις οταν κλεινεις το πορτακι να κλεινει και τις μη απαρραιτητες εφαρμογες που μενουν ανοιχτες στο backround για να σου αδειαζει τη RAM;)

 

thanks sealover,απο που ακριβως επιλεγω να κλεινουν οι εφαρμογες?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Skiper μακριαααααααααααααααααααααααααααααααα απο vodafone οσο μπορεις εχω καει ακου σου λεω δεν ξερουν τη τους γινεται το λεω για το δικο σου καλο μακριααααααααααααααααααααααααααααααααα:vava: :vava: :vava: :vava: :vava: :vava:

 

 

 

ΝΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!ΑΣΕ ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΠΟΝΕΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΩΝ!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ασε φιλε μου 2 κινητα απο vodafone και τα δυο μαπα!!

δεν θελω να κατακρινω εκεινους που αγοραζουν απο vodafone απλα να τουσ προιδοποιησω(φτου χαλια το εγραψα) παντα φιλικα μιλαω:D :D

Link to comment
Share on other sites

Ta MMS giati ta stelni argotera....?

Mipos prepi na allaxo tin rithmisi protereotitas apo kanoniki se ipsili?

Xeri kanis tipota?

 

P.S. Evala tis automates rithmisis apo Cosmote.

 

EKANA KAI TIS RITHMISIS APO SE.... KAI PALI TA IDIA...

MOY LEI OTI EXI PROGRAMATISTI NA STALI ARGOTERA...

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

ασε φιλε μου 2 κινητα απο vodafone και τα δυο μαπα!!

δεν θελω να κατακρινω εκεινους που αγοραζουν απο vodafone απλα να τουσ προιδοποιησω(φτου χαλια το εγραψα) παντα φιλικα μιλαω:D :D

 

 

 

E...καλα ενα 'ε' σου ξεφυγε....

Εγω παλι θα έβαζα ενα 'α' στη θεση του 'ε' ...............:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

Απίστευτη ευκολία η "σάρωση καρτών". Το δοκίμασα με καμία 30αριά κάρτες (στα αγγλικά όλες) και πέτυχε τα πεδία πάνω από 90% (!!!). Μαγκιώρο feature δαύτο!

Κατά τα άλλα, η 2GB Sony πάει σφαίρα, βέβαια ακόμα το μηχανάκι είναι άδειο, αλλά θα σας έχω ενήμερους. Από εφαρμογές, μπήκε το SwissManager και το MyFileMan. Μάλιστα το Swiss το ρύθμισα να κλείνει τις εφαρμογές με το flip closed και το βρίσκω λείαν εξυπηρετικό.

Όσον αφορά στην αναπαραγωγή ΜΡ3, ή εγώ είμαι κουφός, ή πορωμένος με τα Ρxx και μου φαίνεται ότι παίζει αρκετά δυνατά? Άλλες γνώμες επί τούτου?

Στο θέμα της αυτονομίας, παίζω με το κινητό από τις 12.30 σήμερα το πρωί, είναι συνδεδεμένο με USB cable, με απενεργοποιημένη την USB φόρτιση και η μπαταρία είναι στο 74%. Pas mal, e?

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω χασει φαση δωστε 1 helpαρισμα.

Λοιπον το κηνυτο βγηκε πηγε στο plaisio εξαντλιθηκε και θα ξαναφερουν με τιμη 719Ευρο. τα λεω καλα? το βρηκατε καπου φθηνοτερα? τα αυθεντικα κοματια?

 

 

Οχι και τόσο καλά :p :p

Η τιμή του είναι 649 € και δεν πρόκειται να ξανα-ανέβει... Θα υπάρχουν κάποια πολύ - πολύ περιορισμένα τεμάχια αύριο στα καταστήματα, που είναι πιθανό να μην φτάσουν ούτε για μισή ώρα...

 

Αν μου κάνεις pm μπορείς να το έχεις μεθαύριο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχετε υποψην οτι ο αδελφος μου μολις παραγγειλε το τελευταιο P990i του Κωτσοβολου Γλυφαδας. Θα παμε να το παρουμε μαζι αργοτερα. :)

 

Του το εδειξα χτες και αρρωστησε! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά! ένα ανά οικογένεια να φτάσουν για όλους!!!

 

Και εγω αυτο του ειπα: Κατσε να πουλησεις το 8800 και μετα παρε το P990i. Αλλα αυτος δε χαμπαριαζει! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μένα για το λογισμικό σύνδεσης υπολογιστή - κινητού

 

Μόλις μετέφερα όλες τις επαφές που είχα στο ρ800 μέσω Bluetooth. Πραγματικά πολύ βολική διαδικασία (αν έβλεπα τα πάντα απο την οθόνη θα γλύτωνα κάμποση ώρα, αλλά επειδή μεγάλο μέρος του κάτω μέρους της δεν φαίνεται (Σπάσιμο κ μάυρισμα) πολλές φορές πήγαινα στην τύχη τα ΟΚ) και σε γλυτώνει απο πολλά. Υπο νορμάλ συνθήκες δεν σου παίρνει πάνω απο 1 λεπτό να στείλεις όλες τις επαφές σου απο το ένα τηλέφωνο στο άλλο. Και το καλύτερο, μένουν και οι φωτογραφίες που έχεις κάνει attach σε κάθε επαφή για όταν χτυπάει.

 

Το πρόβλημα του κινητού με τις επαφές είναι σπαστικότατο... Αν θες να βρεις κάτι πρέπει να σκρολάρεις ασύστολα, και η καθυστέρηση σου κάνει τα νέυρα τσατάλια.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

[quote=mpampir;1554212

...Το πρόβλημα του κινητού με τις επαφές είναι σπαστικότατο... Αν θες να βρεις κάτι πρέπει να σκρολάρεις ασύστολα, και η καθυστέρηση σου κάνει τα νέυρα τσατάλια.

 

Η μοναδική λύση προς το παρόν είναι το εξής (τουλάχιστον για αυτούς που έχουν αφαιρέσει το πορτάκι,γιατί με το πορτάκι συνδεμένο δεν ξέρω τι γίνεται):

Αντικαθιστούμε τα πρώτα γράμματα των ονομάτων που μπορούμε με τα αντίστοιχα λατινικά (π.χ. το Κ στο Κωνσταντίνου).Με αυτόν τον τρόπο πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο Κ του hardware πληκτρολογίου όταν το κινητό είναι στην οθόνη αναμονής μας πηγαίνει στην πρώτη επαφή που αρχίζει από Κ.Ετσι γλυτώνουμε από αρκετό σκρολάρισμα.

Θα μου πείτε τώρα,"και με τα ονόματα που αρχίζουν από γράμματα που δεν έχουν αντίστοιχα λατινικά (π.χ Σ,Λ,Ω,Π,Γ,Δ,Θ,Ξ,Ψ,Φ) τί γίνεται?"

Αυτά δυστυχώς τα βγάζει στο τέλος του καταλόγου (δλδ μετά και το τελευταίο όνομα που αρχίζει από Ζ),οπώτε η μόνη λύση είναι όταν ψάχνουμε ένα τέτοιο όνομα να πατάμε παρατεταμένα το Ζ ώστε να μας πηγαίνει στο πρώτο γράμμα που αρχίζει από Ζ και να αρχίζουμε το σκρολάρισμα από 'κει.

Ξέρω ότι δεν είναι αρκετά ικανοποιητική αυτή η λύση αλλά όσο να 'ναι κάμποσο σκρολλάρισμα το γλυτώνουμε.

 

Υ.Γ. το μειονέκτημα αυτής της λύσης είναι ότι αν στις επαφές του pc έχουμε το ίδιο όνομα αλλά με Ελληνικό γράμμα (π.χ το Κωνσταντίνου με Ελληνικο Κ) και κάνουμε συγχρονισμό τότε θα τις θεωρήσει διαφορετικές επαφές και θα τις διπλοπεράσει (θα υπάρχουν δύο Κωνσταντίνου).

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

κοίτα , αν είναι να κάτσεις να κάνεις αλλαγές σε 150 επαφές,άστο δεν πειράζει, σκρολάρεις!!

 

Πάντως και με το hardware πληκτρολόγιο, αν θες να πας κάτω, απλά πατάς λίγες φορές παραπάνω το αντίστοιχο γράμμα (πατώντας το Μ κάμποσες φορές πάς στο μ και οι επαφές αντίστοιχα). Για πιο γρήγορα, αναμένονται firmware! :)

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

κοίτα , αν είναι να κάτσεις να κάνεις αλλαγές σε 150 επαφές,άστο δεν πειράζει, σκρολάρεις!!

 

Πάντως και με το hardware πληκτρολόγιο, αν θες να πας κάτω, απλά πατάς λίγες φορές παραπάνω το αντίστοιχο γράμμα (πατώντας το Μ κάμποσες φορές πάς στο μ και οι επαφές αντίστοιχα). Για πιο γρήγορα, αναμένονται firmware! :)

 

Να σου πω την αλήθεια δεν το είχα δοκιμάσει έτσι ο κόπανος πριν αλλάξω όλα τα αρχικά γράμματα των επαφών μου με λατινικούς χαρακτήρες.Με βλεπω να τα ξαναλλάζω :mad: :superman:

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

AYTO FILOI MOU EINAI TO PROTO WIRELESS POST MESO WiFi APO TO ADSL LAN TOY SPITIOU MOU. H OLH DIADIKASIA PRAGMATIKA PANEFKOLH, APLA EKANA ANIXNEFSH KAI EDOSA TO WEP KEY OTAN MOU ZITITHIKE.PROSOXH: DOSTE RYTHMISH "YPODOMH" KAI OXI AD-HOC GIA NA PAIXEI BALA.OSO GIA THN TAXYTHTA, AFISTE...SFAIRA!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

AYTO FILOI MOU EINAI TO PROTO WIRELESS POST MESO WiFi APO TO ADSL LAN TOY SPITIOU MOU. H OLH DIADIKASIA PRAGMATIKA PANEFKOLH, APLA EKANA ANIXNEFSH KAI EDOSA TO WEP KEY OTAN MOU ZITITHIKE.PROSOXH: DOSTE RYTHMISH "YPODOMH" KAI OXI AD-HOC GIA NA PAIXEI BALA.OSO GIA THN TAXYTHTA, AFISTE...SFAIRA!

 

Κώστα ποιο είναι το web key?Οι αριθμοί κάτω από το ρούτερ σου?

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!θελω και εγω το π990 με ντι ες ελ σπιτι μου!

Μ εχει φαι η ζηλια!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Μην πω και ψέματα, με το Psp πιο καλά μπαίνω νετι μέσω WiFi. Αν και το psp έχει άλλο κουσούρι... Δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες!!!

 

Πάντως και γω ενεργοποίησα το wiFi στο 990, έδωσα και Permision απο τον Router μου να συνδεθεί, και τώρα παίρνει κατευθείαν απο κει ίντερνετι. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση λογισμικού έτσι? Δλδ κατευθείαν απο το ίντερνετ,και απο το τηλέφωνο? ή πρέπει να τα κατεβάσω στον υπολογιστή και μετα?

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...