Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον το φορτιστη δεν τον εχω κοιταξει απο πολυ κοντα να δω πως ειναι. Απλα το φορτισα το κινητο και το εχω σπιτι. Θα το δω αποψε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον το κινητο δειχνει να ειναι αρκετα καλο,του περασα και την νεα αναβαθμιση και δειχνει να πηγαινει καπως καλυτερα.

η ποιοτητα κατασκευης πως σας φαινεται?πιστευω οτι ειναι καλυτερο απο το 910 ομως δεν ξερω αν ειναι κι απο το 900 που δεν θυμαμαι και πολυ καλα.

παντως ειναι πολυ καλο κι αρκετα ευκολο στην χρηση του για καποιον που εχει χρησιμοποιησει ξανα p series smartphone.η καμερα του πραγματικα ειναι καλη,θα ανεβασω και καποιες φωτογραφιες νυχτερινες που εκανα συγκριση με το k-800 μου.

δυστυχως στην μια νυχτερινη απο λαθος μου το k-800 δεν το ειχα βαλει στην μεγιαστη αναλυση αλλα και παλι φαινεται η διαφορα καπως.

παιδια δεν ξερω τι θα πειτα παντως μου φαινεται οτι εχει υπεροχη καμερα.

http://img213.imageshack.us/img213/6594/990hd7.th.jpgp990night http://img204.imageshack.us/img204/3057/dsc00182pn9.th.jpgk800 night

http://img204.imageshack.us/img204/6635/dsc00185td1.th.jpgk800 macro mode http://img204.imageshack.us/img204/6116/dsc00006ip6.th.jpgp990 macro mode

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση,πως βγαζουμε απο την οθονη αναμονης τα εικονιδια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το φορτιστη δεν τον εχω κοιταξει απο πολυ κοντα να δω πως ειναι. Απλα το φορτισα το κινητο και το εχω σπιτι. Θα το δω αποψε...

χε χε, πάτησα παράθεση, και ξέχασα να της απαντήσω... Όπως είπαν και τα παιδιά πριν, μπορείς να το έχεις να φορτίζει, και πάνω στο βύσμα του φορτιστή να έχεις και τα "χέρια ελεύθερα".

 

καλό αυτό που κάναν , απλά με χάλασε κομματάκι που δεν υπάρχει η δεύτερη υποδοχή (mini jack) για hands free στο πλάι, όπως είχε το 800αράκι. BTW, ο φορτιστής του 800 - βάση φόρτισης δεν ταιριάζει στο 990. Ουτε κάν ταιριάζουν τα βύσματα... αυτό σημαίνει οτι πάλι θα έχουμε αγορές φορτιστή αυτοκινήτου,2ου για το εξωχικό, 3ο για όταν κατεβαίνω κρήτη....

 

Πότε είπαμε βγαίνει universal φορτιστής? :p :p :p

 

Αυτό που κανείς δεν είχε πει μέχρι τώρα και το διαπίστωσα στο πλοίο για Αθήνα, είναι το απίστευτο σήμα που έχει το κινητό. Καταρχάς είχα σήμα (ΤΙΜ) εκεί που με το 800 ουτε κάν το ονειρευόμουν... Τώρα στο μεγαλύτερο μέρος του ταξιδιού μιλάς κανονικά, και είχα συνομιλίες κανονικότατα και με ελάχιστες / καθόλου διακοπές ενώ το κινητό έδειχνε οτι είχε 1 γραμμή και αυτή να αναβοσβήνει μερικες φορές!!!

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση,πως βγαζουμε απο την οθονη αναμονης τα εικονιδια?

νομίζω δεν γίνεται:(

τουλάχιστον σε flip open.Αν βρείτε πάντως κάτι μην το κρατήστε μυστικό:p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι άλλος ένας ευτυχής κάτοχος του p990i όταν κάνετε αναβάθμιση το κινητό κρατά τα ελληνικά? ή είναι μόνο αγγλικά τα μενού.

Όσνο αφορά την διάρκεια της μπαταρίας κατεβάστε το Swiss Manager - freeware utility for UIQ 3 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146455&page=3 κατεβάστε το πρόγραμμα και ρυθμίστε το κλείνει όλες τις εφαρμογές όταν κλείνουμε το πορτάκι κάνει οικονομία στην μπαταρία και απελευθερώνει την RAM

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι άλλος ένας ευτυχής κάτοχος του p990i όταν κάνετε αναβάθμιση το κινητό κρατά τα ελληνικά? ή είναι μόνο αγγλικά τα μενού.

Όσνο αφορά την διάρκεια της μπαταρίας το Swiss Manager - freeware utility for UIQ 3 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146455&page=3 κατεβάστε το πρόγραμμα και ρυθμίστε το κλείνει όλες τις εφαρμογές όταν κλείνουμε το πορτάκι κάνει οικονομία στην μπαταρία και απελευθερώνει την RAM

 

Εμένα τουλάχιστον μετά την αναβάθμιση με ξαναρώτησε για τη γλώσσα, δηλαδή όπως ήταν την πρώτη φορά που το άνοιξα... και εννοείται ότι χαθήκαν όλα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το φορτιστη δεν τον εχω κοιταξει απο πολυ κοντα να δω πως ειναι. Απλα το φορτισα το κινητο και το εχω σπιτι. Θα το δω αποψε...

 

Τελικα το προσεξα σημερα. Δεν το ειχα παρατηρησει και επιπλεον πρεπει να διαβασω και αυτο το manual επιτελους για να μαθω ολα τα καλουδια του!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση,πως βγαζουμε απο την οθονη αναμονης τα εικονιδια?

 

 

Αν εννοεις για το screen saver, πας στην επιλογη screen saver και κανεις επιλογη "Default" ωστε να μην κανουν animation τα εικονιδια. Εκτος κι αν λες για την οθονη οπου επιλεγεις τα 5 εικονιδια... Αυτα δε βγαινουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κοιταχτε φωτογραφια που πηρα σημερα το πρωι μεσα απο το αμαξι οταν πηγαινα στο γραφειο για να τρελαθειτε απο θεμα ποιοτητας! Η camera δε παιζεται!!!

 

http://www.esato.com/phonephotos/cam/sony_ericsson/sony_ericsson_p990i/20060921091176nvK4.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ !!!!!!!!!!!!!!!! ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ειπε κανεις κατι για την ΜΗ υπαρξη 3.2 πιξελ καμερα στο π990?

Κατι ηξερε λοιπον η ΣΕ και αφησε την καμερα,διορθωνοντας την προφανως μεσω ποιο καλου λογισμικου σε σχεση με το κ750ι!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

ειπε κανεις κατι για την ΜΗ υπαρξη 3.2 πιξελ καμερα στο π990?

Κατι ηξερε λοιπον η ΣΕ και αφησε την καμερα,διορθωνοντας την προφανως μεσω ποιο καλου λογισμικου σε σχεση με το κ750ι!

 

H camera του P900i ειναι 2.0 Megapixels και για να ειμαι πιο συγκεκριμενος ειναι 1.92 Megapixels στη παραπανω φωτο που εβγαλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μα το ιδιο πραγμα δεν λεμε?;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

H camera του P900i ειναι 2.0 Megapixels και για να ειμαι πιο συγκεκριμενος ειναι 1.92 Megapixels στη παραπανω φωτο που εβγαλα.

 

καταπληκτική φωτογραφία.Το κινητό είναι άπαιχτο!

Κατι που δεν έχει αναφερθεί είναι η μή ύρπαξη θήκης στην συσκευασία όπως σε προηγούμενα μοντέλα.Όχι και τόσο καλό αυτο.

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτική φωτογραφία.Το κινητό είναι άπαιχτο!

Κατι που δεν έχει αναφερθεί είναι η μή ύρπαξη θήκης στην συσκευασία όπως σε προηγούμενα μοντέλα.Όχι και τόσο καλό αυτο.

 

Συμφωνω μαζι σου και περιμενω να βρω μια θηκη που να αξιζει. Ως τωρα μονο την SE IEC-20 εχω δει που αξιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος κι αν λες για την οθονη οπου επιλεγεις τα 5 εικονιδια... Αυτα δε βγαινουν.

 

Και όμως βγαίνουν :D :D

Πατάς το κουμπί "Περισσότ" ,πας "Συντομεύσεις" και μετά απενεργοποιείς το "Εμφάνιση Ένδειξης",κάτω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως βγαίνουν :D :D

Πατάς το κουμπί "Περισσότ" ,πας "Συντομεύσεις" και μετά απενεργοποιείς το "Εμφάνιση Ένδειξης",κάτω κάτω.

 

Χαχα! Πολυ σωστα! Μολις το εκανα. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δε το περιγραφετε λιγο πιω αναλυτικα παρακαλω?!Το "περισσοτερα" που ειναι???

 

thanx:wacko:

 

 

Χαχα! Πολυ σωστα! Μολις το εκανα. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Task Manager και μετα Shortcuts. Εχει εικονιδιο εκει. Πατας Capture οταν ανοιξει η εφαρμογη και μετα Process... Αυτα. Εχω περασει ηδη μπολικες καρτες μεσα, με επιτυχια απο 85% εως και 100% σε μερικες περιπτωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δε το περιγραφετε λιγο πιω αναλυτικα παρακαλω?!Το "περισσοτερα" που ειναι???

 

thanx:wacko:

 

Ειναι το δεξι πληκτρο "More" στην οθονη αναμονης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

kalispera paides..edo katoxos tou P990i apo xtes:D ;) ...exo efodiasei karta mnimis 4GB apo ti mana tis SONY dil MagicGate...alla tha ithela na mou lisete tin aporia...pio einai protimotero gi'auto to kinito???tin kanoniki karta mnimis pou exo i n'agoraso tin High Speed???exei efodiasei kaneis me high speed sto P990i??Ti diafora exei?sas euxaristo poli
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Swiss Manager - freeware utility for UIQ 3.Πολύ καλό πρόγραμμα.Ξέρει κανείς πως μπορούμε να το κάνουμε να τρέχει αυτόματα με το που ανοίγει το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...