Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον το κινητο δειχνει να ειναι πολυ καλο ως τωρα,ενταξει το μενου δεν ειναι και το πιο γρηγορο αλλα παλευεται,την αναβαθμιση που την βρισκουμε?

η οθονη του πολυ καλη και γενικα το στο συνολο δειχνει πολυ καλο και στιβαρο.

το πακετο του ομως μου φανηκε πολυ λιγο.

αληθεια στην οθονη αναμονης βγαζει καποια εικονιδια,πως μπορω να τα βγαλω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kalispera! sygnwmn gia ta greeklish alla den diathetei ellinika to pc.

Eimai se terastio dilhmma sto na to parw h' na mhn ton parw. Mexri twra eixa nokia kai den thelw na bw oute se diaxifismous oute na kontraristw me alles etaireies kai loipa.

Apla to mono pou me problimatizei einai an einai ena adaxeio kinhto , isws kai kalytero apo ena Nokia N80, n' apo ena Nokia N73 as poume. Thelw na pw an logw kathysterisews tou kinhtou an thewreitai palio se sxesn me allo kainourgia pou exoun vgei.

An thelei kapoios na mou pei gnwmn einai akrws kalodexoumeni.

Efxaristw poly.

Filika Alkis

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιωτης22

Εχω αναφερει ηδη σε προηγουμενο post το οποιο σου παραθετω παρακατω. Απλα ακολουθεις τις οδηγιες.

 

Λοιπον αυτη τη στιγμη κατεβαζω το τελευταιο version του PC Suite (PC_Suite_for_Smartphones_1.2.15.exe) που βρισκετε σε αυτο το link...

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10336&fid=34080&esi=true

 

Επισης κατεβασα πριν το προγραμμα αναβαθμισης (UpdateService_Inst_2.6.4.9.exe) απο το παρακατω link για να ξεκινησω καποια στιγμη την αναβαθμιση...

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10336&fid=21839&esi=true

 

Σας τα αναφερω ολα αυτα διοτι πιστευω οτι θα ειναι χρησιμες καποιες πληροφοριες και links και για αλλους χρηστες του P990i. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....

Πάω στην επόμενη ώρα να παραλάβω και εγώ το δικό μου (μετά απο Ρ800 και Ρ900 και Κ800 τώρα - με ένα μικρό brake του Ν80)... Το βράδυ θα παίξει το σενάριο της 1ης φόρτισης και είδωμεν από αύριο. Όντας πάντως (θεωρώ κατά την ταπεινή μου γνώμη) ένας over-the-average-user θα είμαι σε θέση να σας μεταφέρω κάποιες εντυπώσεις, όσο το δυνατόν πιο εμπεριστατωμένες.

Α, μην το ξεχάσω... Για τους φίλους που το ψάχνουν, μόλις μίλησα με Κωτσόβολο για να επιβεβαιώσω την κράτηση και - σύμφωνα με την κεντρική αποθήκη - υπάρχουν ακόμα κομμάτια στα καταστήματα Κορυδαλλού, Αγ. Παρασκευής, Ελευσίνας, Γλυφάδας και Mega Ελ.Βενιζέλου.

Happy hunting my friends :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιωτης22

Εχω αναφερει ηδη σε προηγουμενο post το οποιο σου παραθετω παρακατω. Απλα ακολουθεις τις οδηγιες.

 

thanks φιλε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera! sygnwmn gia ta greeklish alla den diathetei ellinika to pc.

Eimai se terastio dilhmma sto na to parw h' na mhn ton parw. Mexri twra eixa nokia kai den thelw na bw oute se diaxifismous oute na kontraristw me alles etaireies kai loipa.

Apla to mono pou me problimatizei einai an einai ena adaxeio kinhto , isws kai kalytero apo ena Nokia N80, n' apo ena Nokia N73 as poume. Thelw na pw an logw kathysterisews tou kinhtou an thewreitai palio se sxesn me allo kainourgia pou exoun vgei.

An thelei kapoios na mou pei gnwmn einai akrws kalodexoumeni.

Efxaristw poly.

Filika Alkis

Βασικά η ειδοποιός διαφορά του με τα προγενέστερα ΡΧΧΧ είναι το WiFi και η προσθήκη μιας πολύ καλής κάμερας,ενός πολύ καλού ραδιοφώνου με RDS και ....... ;) χαρακτηριστικά που είναι υπερθετικά και πολύ χρήσιμα.Η Symbian UIQ 3 version όμως προσωρινά (για λίγους μήνες μόνο) θα λειτουργήσει μειονεκτικά για το Ρ990 στερώντας του την επεκτασιμότητα μέσω προσθήκης προγραμμάτων από τρίτους και κυρίως c****ed δεν θα υπάρχουν στα γνωστά "μαγαζιά".

Σε σχέση με τα παραδείγματα των μοντέλων ΝΟΚΙΑ που αναφέρεις θα σου έλεγα καμμία σχέση,ναι μέν SYMBIAN είναι και αυτά αλλά εντελώς άλλης υλοποίησης.Πάνω απ'όλα όμως πρέπει να υπολογίσεις και τον παράγοντα φορητότητας και ευχρηστίας/ευκολίας εκτέλεσης απλών εντολών σε κινητό με οθόνη αφής κλπ.,η καλύτερη λύση είναι να το περιεργαστείς και από κοντά(σίγουρα πλέον στα καταστήματα ΠΛΑΙΣΙΟ έχουν βγει συσκευές επίδειξης για τους υποψηφίους αγοραστές του;)).

Το P990 για την αρχική πλέον επίσημη τιμή διάθεσης του στα 649 €(με ενδεχόμενες εκπλήξεις μειώμενης ελαφρά τιμής τις επόμενες εβδομάδες από άλλες αλυσίδες;) )είναι υπερπλήρες και πολύ καλό(ενδεικτικά αναφέρω τιμή για το LG 920 γύρω στα 660 € που είναι μια πατάτα/κινητό με απόπειρα ψηφιακής κάμερας), και τελικά τα άλλα πρέπει να αναρωτιέσαι αν είναι αντάξια του Ρ990:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας εγκαινιασουμε το θεμα που ανοιξα σχετικα με το 990 εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=150740

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μόλις μπήκα σπίτι και είπα να σας τα προφτάσω... :Ρ

 

Το κινητούλι το είχα στα χέρια μου απο τις 10 το πρωί, απο το πλαίσιο Ηρακλείου. Απο τα 5 κομμάτια που είχαν, τα 4 ήταν κλεισμένα, και το ένα που έμεινε κάναν παγαποντιά οι υπάλληλοι του πλαισίου να το πάρει ένας δικός τους (παρότι ήρθε και το ζήτησε κάποιος και του είπαν οτι τελείωσε...).

 

Εντυπώσεις...

 

Αρχικά περι μεγέθους του. Είχα το ρ800 πρίν, οπότε και στο πάχος,και στο μήκος είναι μικρότερο. Οπότε απο αυτή την άποψη +1 απο μένα!

 

Η οθόνη του άψογη,και ευκρινέστατατη. Για το άναμα που είπαν πολλοί παραπάνω, ναι, κάνει περισσότερο απο ότι (τουλάχιστον) το ρ800. Αν δεν το είχα διαβάσει εδώ, κατα το πρώτο άναμα σίγουρα θα νόμιζα οτι κόλλησε και θέλει επανεκκίνηση (εδώ και τώρα, στο τσάκ ήμουν να το ξανασβήσω!)

 

κάποιος φίλος παραπάνω (σορρυ, αλλά βαριέμαι να κάνω σκρόλ ουπ!) είπε οτι η οθόνη αφής πάει χαράμι... Δεν συμφωνώ, μετά απο 4-5 ώρες που κράτησε η μπαταρία του μέχρι να μου σβήσει, (πλήρους ενασχόλησης με το κινητό) η αίσθηση που μένει είναι οτι ναι μεν η αφής είναι ίσως προαιρετική, αλλά το οτι το κινητό έχει γίνει απίστευτα πιο εύχρηστο χωρίς πενάκι, δεν σημαίνει οτι η οθόνη του χαραμίζεται. Αν θες δεν σου λέει κανεις να μην παίξεις με το πενάκι.Πχ μήνυμα με το hardware πληκτρολόγιο δεν παίζει να γράψω... πάντα το εικονικό πέταγα,και τα έγραφα ώς ήξερα μέχρι τώρα ¨)

 

Επειδή η κοπελιά αρχίζει και τσινάει που κάθομαι και γράφω για το κινητό,ενώ πριν είχα περάσει όλη την μέρα παίζοντας με το κινητό (και αυτή έπαιζε , πιάνεται σαν ελαφριντικό???) διακόπτω εδώ, και συνεχίζω αύριο πρωί απο αθήνα.

 

Εν τάχει: η κάμερα σπέρνει.

 

Και κάτι που δεν μου άρεσε: η καθυστέρηση που έχουν τα μενού. Δλδ περνάει κάποιο χρονικό διάστημα για να κάνει σκρόλ απο την μια επιλογή στην άλλη, και αυτό με χαλάει πολύ. Μπας και ξ'ερει κανείς πως στο καλό το απενεργοποιώ, και το κάνω άμεσο? (είναι κάτι σαν αυτό στο Εναρξη στα Windows. Επιλέγεις κατηγορία, και περνάνε μερικά ms μέχρι να σου ανοίξει τον υποκατάλογο

 

Γκρρρρ... δεν μπορώ να παραβλέψω και το ραδιόφωνο! +1 !

και για την απόδοση του μαγαφώνου, τόσο σε ομιλία μέσα σε μεγάλη καφετέρια τίγκα στον κόσμο και μουσική, + τώρα που το έχω και φορτάει με το ράδιο ανοιχτό και ακούοω , είναι σούπερ. τι σιγά και green horses λένε τώρα... ¨)))

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

τωρα κατεβαζω κι εω την αναβαθμιση για να δω αν θα παει καλυτερα.mpampir καλοριζικο ρε φιλε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@mpampir

Για το θεμα ταχυτητας μενου για κανε το εξης... ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1552359#post1552359

 

Καλοριζικο... αν και απορω πως φορτιζει και παιζει ραδιο ταυτοχρονα το κινητο εφοσον για να δουλεψει το ραδιο πρεπει να εχει συνδεμενα τα ακουστικα οπου λειτουργουν ως κεραια και χωρις αυτα δε ξεκιναει το ραδιο καθολου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση ξεκινησαν και τα P990i να ειναι διαθεσιμα και στα παρακατω links... :lol:

 

http://www.xe.gr/pages/QuickResults.aspx?cat_id=0&Keywords=p990i

http://www.xe.gr/pages/QuickResults.aspx?cat_id=0&Keywords=p990

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

@mpampir

Για το θεμα ταχυτητας μενου για κανε το εξης... ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1552359#post1552359

 

Καλοριζικο... αν και απορω πως φορτιζει και παιζει ραδιο ταυτοχρονα το κινητο εφοσον για να δουλεψει το ραδιο πρεπει να εχει συνδεμενα τα ακουστικα οπου λειτουργουν ως κεραια και χωρις αυτα δε ξεκιναει το ραδιο καθολου!

 

Του βύσμα του φορτιστή σου δίνει έξοδο για ακουστικά! Πανέξυπνο και χρηστικότατο...

Επίσης θα μπορούσε να συνδέσει και τα ακουστικά στο πλάι της βάσης...

:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....

Πάω στην επόμενη ώρα να παραλάβω και εγώ το δικό μου (μετά απο Ρ800 και Ρ900 και Κ800 τώρα - με ένα μικρό brake του Ν80)... Το βράδυ θα παίξει το σενάριο της 1ης φόρτισης και είδωμεν από αύριο. Όντας πάντως (θεωρώ κατά την ταπεινή μου γνώμη) ένας over-the-average-user θα είμαι σε θέση να σας μεταφέρω κάποιες εντυπώσεις, όσο το δυνατόν πιο εμπεριστατωμένες.

Α, μην το ξεχάσω... Για τους φίλους που το ψάχνουν, μόλις μίλησα με Κωτσόβολο για να επιβεβαιώσω την κράτηση και - σύμφωνα με την κεντρική αποθήκη - υπάρχουν ακόμα κομμάτια στα καταστήματα Κορυδαλλού, Αγ. Παρασκευής, Ελευσίνας, Γλυφάδας και Mega Ελ.Βενιζέλου.

Happy hunting my friends :)

Απο Σαββατο θα ειναι διαθεσιμο και στον Γερμανο με τιμη 655 ! Τα καταστηματα του Πειραια θα εχουν αρκετα κομματια.......

jzand
Link to comment
Share on other sites

epitelous...exo ta xeria mou to P990i..milame gia panemorfo kinito..kai episis exo efodiasei karta mnimis 4gb apo MagicGate tis Sony...kai exei pano apo 500 foto se ipsili analisi;) ..mia xari tha ithela gia osous exoun kai exoun meletisei kalitera:happy: ...exo diktio GSM auti ti stigmi kai thelo na to metatrepso se 3G..Alloste i karta SIM pou exo einai gia 3g umit:rolleyes: :happy: ...Opios gnorizei gia na to allakso peite mou:happy: ;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Ετσι για να γελασουμε λιγο...και επειδη καποιοι βλεπουνε το P990 απο μακρια και ζηλευουνε που αγορασανε αλλο κινητο και δεν εχουνε λεφτα να το αγορασουνε....κανω copy-paste μερικα λογια απο το φορουμ του HTC Tytn

 

 

Μια ερώτηση γενικού περιεχομένου για όλα τα παιδιά του φόρουμ.

Είναι τόσο αργό στις κλήσεις επειδή είναι ππσ - δηλαδή άλλης τεχνοτροπίας - από τα σμαρτφόουνς ή εγώ έχω πρόβλημα;

 

τερματίζω κλήση και κλείνει μετά από 2 - 3 δευτρερόλεπτα!

Προσπαθώ να περάσω γρήγορα από μια ενεργή κλήση που μόλις τερματίζεται σε μια που είναι σε αναμονή και ..."φέξε μου και γλύστρησα!"

Στα εικονικά πλήκτρα, πιέζεις πρώτα το ένα νούμερο να ακουστεί και το μπιπ και αφού χορτάσεις μπιπ, μπορείς να πιέσεις και το επόμενο!

Άνοιγμα - κλείσιμο τηλεφώνου αργό μέχρι αγανακτήσεως! Προχθές μάλιστα νόμιζα ότι κόλλησε και πήγα να του κάνω σοφτ ρισέτ!

Συμβαίνει σε όλους;

 

Και ναι, πρόσεξα να μην έχω πολλά προγράμματα να τρέχουν "από πίσω", για την ακρίβεια μάλιστα τα έκλεινα όλα και το τηλέφωνο (σε λειτουργία ως τηλέφωνο) εξακολουθούσε και σερνόταν...

 

Σοφτ ρισέτ χρειάστηκε και κάποια στιγμή που το πληκτρολόγιο (χαρντγουέαρ) δεν άλλαζε σε ελληνικά... Βρε τίποτα λέμε... Μετά το σοφτ επανήλθε βέβαια...

 

Να σημειώσω επίσης ότι το τηλέφωνο αργεί να ανταποκριθεί και σε κουμπιά χαρντγουέαρ. Τελειώνεις την κλήση και πατάς το κόκκινο τηλεφωνάκι κι αυτό μετράει μερικά ακόμη δεύτερα μέχρι να κλείσει επιτέλους τη ρημάδα τη γραμμή...

 

Μερικές φορές, αργεί τόσο που φοβάμαι να πω οτιδήποτε (ξέρεις παίρνει το αφεντικό και μόλις το κλείνεις τον στέλνεις στο διάολο) μη τυχόν και ακούει ακόμη!!!

 

Κάνω κάτι λάθος το στραβάδι;

 

Δεν θελω να μπω στο θεμα συγκρισης 2 διαφορετικων συσκευων,αλλα θελω να δειξω σε μερικους οτι ολες οι συσκευες ειχαν εχουν και θα εχουν προβληματα.Ας βοηθησει ο καθενας οπως μπορει να λυσει τα δικα του προβληματα.

Στο κατω κατω, καποιος που ΔΕΝ εχει το P990 και που ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να το αγορασει,δεν καταλαβαινω για ποιον λογο παρακολουθει το συγκεκριμενο θεμα!!!!!!!

Αντε παμε και εμεις στο φορουμ του HTC να λεμε τι ομορφα που γραφουμε μυνηματα με το ενα χερι την ωρα που οδηγαμε κλπ κλπ...ΗΜΑΡΤΟΝ παιδια...

ουτε στο νηπιαγωγειο να ημασταν.

Ο καθενας ας κοιταξει την καμπουρα του.

 

Επεσες Διάνα!

Δεν ήθελα να δόσω συνέχεια σε κάτι που μυρίζει αντιπαράθεση αλλά επειδή αντέγραψες δικό μου ποστ, οφείλω να σου πω ότι:

 

- Είμουν από τους πιο φανατικούς Πχχχάδες που υπάρχουν. Πήρα το Ρ900 πολύ πριν κυκλοφορήσει στα καταστήματα. Περίμενα αγωνιωδώς το 990 και ήμουν έτοιμος ολόκληρο καλοκαίρι να το χτυπήσω στο φτερό!

- Ως στραβάδι λοιπόν στα ππσ, τώρα αρχίζω να ανοίγω τα μάτια μου. Κάνω λάθη και μέσα από αυτά μαθαίνω. Ότι ήξερα ήταν Ρχχχ.

- Η απόκριση της λειτουργίας τηλεφώνου είναι πράγματι αργή σε μένα, πολύ πιο αργή από το Ρ900 μου! Αλλά γιατί δεν δημοσιεύεις και τις απαντήσεις που έδωσαν τα παιδιά με τον τιτάνα στο φόρουμ εκεί; Για να δεις ότι οι υπόλοιποι ΔΕΝ αντιμετωπίζουν παρόμοια προβλήματα! Άρα το λάθος είναι δικό μου...

- Σαν να παίρνω εγώ το πρώτο ποστ του σιλόβερ που δεν μπορεί να συνδεθεί με wifi και το χλευάζω σε άλλα φόρουμ, χωρίς να γράψω την απάντηση που δίνει ο ίδιος παρακάτω όταν τελικά βρήκε τον τρόπο να συνδεθεί...

- Θεωρώ χαζή την αντιπαράθεση που πάει να προκύψει και εύχομαι να σταματήσει εδώ. Αν θέλετε την άποψή μου, άλλο το σμαρτφόουν και άλλο το ππσ. Άλλες ανάγκες το ένα, άλλες το άλλο. Ότι βολεύει τον καθένα!

- Στ' αλήθεια το 990 εξακολουθεί να με ενδιαφέρει. Ίσως το πάρω για δεύτερη συσκευή αφού ενδεχομένως το επιδοτεί η εταιρία μου...

- Γι αυτό και θα σας παρακολουθώ μέχρι να καταλήξω...

 

Θεωρώ ότι δεν έχω τίποτα να χωρίσω μαζί σας. Στο θέμα αυτό έγραφα κι εγώ ως μέγας ΦΑΝ των Ρχχχ. Δεν την είδα χάρη σε ένα τηλέφωνο...

 

Απλά, δηλώνω, και δεν θα σταματήσω να δηλώνω την αγανάκτισή μου για την τρελή καθυστέρηση της ΣΕ. Και σας πληροφορώ ότι υπάρχουν τουλάχιστον 5 - 6 που τα πήραν στο κρανίο και αγόρασαν τελικά τον τιτάνα.

 

Εκτός τόπικ ίσως - και ζητώ συγνώμη από όλους γι αυτό - αλλά νομίζω πως κι εσείς θα απαντούσατε...

 

Εύχομαι το μήνυμα να μείνει για λίγο, ώστε να το διαβάσετε και να πάψει η έχθρα...

 

Σωτήρης

Link to comment
Share on other sites

Του βύσμα του φορτιστή σου δίνει έξοδο για ακουστικά! Πανέξυπνο και χρηστικότατο...

Επίσης θα μπορούσε να συνδέσει και τα ακουστικά στο πλάι της βάσης...

:)

 

Εγω νομιζα οτι ελεγες για τον απλο φορτιστη! Ειπα κι εγω! Απλα εγω χρησιμοποιω τη βαση στο PC συνεχεια και απορησα με το προηγουμενο ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Και η βαση αλλα και ο απλος φορτιστης που περιεχεται στο κουτι, εχουν επανω τους υποδοχη για τα ακουστικα ωστε να τα χρησιμοποιεις την ωρα που το φορτιζεις.

 

Μετα απο 3 μερες χρησης του κινητου μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Αν και ειναι εντελως διαφορετικο απο τα Pxxx , αν το μαθεις γινεται πολυ ευχρηστο.

Εχει καποιες ομορφες "εξυπνακιες" που σου λυνουν τα χερια.

ενδεικτικα αναφερω μια: Οταν ακους ραδιοφωνο η mp3 μπορεις να επιστρεψεις στην αρχικη οθονη, και σου εμφανιζει επανω ενα επιπλεον εικονιδιακι,και διπλα του, τον τιτλο του τραγουδιου που ακους εκεινη την στιγμη(η του σταθμου).

Αν δηλαδη θελησεις να αλλαξεις σταθμο η τραγουδι, η να το σταματισεις,δεν χρειαζεται να ξαναψαχνεις μεσα στα μενου να βρεις τον media player.

 

Η καμερα δεν θελει σχολια.ειναι απλως ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!

 

Αν και το συνδεω με το PC στην ιδια "USB 1" θυρα που εβαζα και τα παλιοτερα Pxxx, η μεταφορα δεδομενων απο και προς το P990i ειναι τουλαχιστον 5 φορες πιο γρηγορη!!!!!!!

 

Το μενου ειναι πολυ χρηστικο και δεν βρισκω σοβαρα μειονεκτηματα.

 

Πιστευω πως τα μονα σοβαροτατα προβληματα του κινητου ειναι οι 70 χαρακτηρες στο sms και η ελειψη TABS στον τηλεφωνικο καταλογο(το οποιο ειναι μειονεκτημα μονο σε εμας τους ελληνες.οσοι γραφουνε αγγλικα,πατανε απο το hardware πληκτρολογιο οποιο γραμα της αλφαβητου θελουνε,και ειναι σαν να εχουνε ΤΑΒS.ισως για αυτο τα αφαιρεσανε,επειδη προσθεσανε το πληκτρολογιο.Δεν σκεφτηκαν ομως τους μη αγγλοφωνους)

 

 

Υ.Γ. Σε καποια σελιδα που serfara επεσε το ματι μου σε μια κατηγορια "scummvm games" και ειχε εκει μεσα το "pirates gold" kai to "lemmings"

Δεν θυμαμε την σελιδα,αλλα απο οσο ξερω τα συγκεκριμενα παιχνιδια δεν εχουνε σχεση με scummvm!

Τα εχει δοκιμασει κανεις αν τρεχουνε?

Link to comment
Share on other sites

FILE XMAPAS..MPOREIS NA ME VOITHISEIS S'AUTO TO MINIMA POU ESTEILA??TO LEO KAI TOUS ALLOUS OSOI TO GNORIZOUN..SAS EUXARISTO POLI
epitelous...exo ta xeria mou to P990i..milame gia panemorfo kinito..kai episis exo efodiasei karta mnimis 4gb apo MagicGate tis Sony...kai exei pano apo 500 foto se ipsili analisi;) ..mia xari tha ithela gia osous exoun kai exoun meletisei kalitera:happy: ...exo diktio GSM auti ti stigmi kai thelo na to metatrepso se 3G..Alloste i karta SIM pou exo einai gia 3g umit:rolleyes: :happy: ...Opios gnorizei gia na to allakso peite mou:happy: ;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάστε ρε παιδια καμια φωτο που τραβηξατε απο το κινητο να δουμε τι λεει !!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Κατι σχετικο που βρηκα με τα 3G δυκτια ειναι στο εξης μενου:

"Εργαλεια-> Πινακας ελεγχου-> Συνδεσεις-> Κινητα δικτυα"

 

Εκει μεσα εχει επιλογη αν θα ψαχνει αυτοματα για δικτυο,ή αν θα ψαχνει χειροκινητα.

Βαλτο στο αυτοματο και απο πανω στο μικρο βελακι(που αν το πατησεις βγαζει ενα αλλο μενουδακι) εχει να επιλεξεις αν θα χρησιμοποιει

1)μονο GSM

2)μονο 3G

3)και GSM και 3G

Απο default εχει επιλεγμενο το (3). Δοκιμασε να βαλεις το 2 και κανε ενα restart.

 

 

Που μπορω να ανεβασω ευκολα και γρηγορα μερικες φωτο χωρις να μπλεξω σε χρονοβορα και πολυπλοκα registration? επειδη οι φωτογραφιες που τραβαει σε καλη αναλυση ειναι 500κβ δεν μπορω να τις ανεβασω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εύκολα και γρήγορα να τις ανεβάσεις εδώ: http://imageshack.us/ ;)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

http://www.imageshark.com/ ειναι ευκολο free και γρηγορο

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

=====================================================

http://img201.imageshack.us/img201/7849/dsc00002ml4.th.jpgΤραβηγμενη με εξωτερικο φωτισμο, υπο σκια (λογο συννεφιας)

=====================================================

http://img212.imageshack.us/img212/5259/dsc00003px6.th.jpgΤραβηγμενη σε ΑΠΟΛΥΤΟ σκοταδι με χρηση του φλας

=====================================================

http://img128.imageshack.us/img128/8624/dsc00004ul1.th.jpgΤραβηγμενη με την επιλογη MACRO απο αποσταση 5cm απο το αντικειμενο

 

 

=====================================================

Οι φωτογραφιες δεν ειναι επεξεργασμενες.Οπως τις περασα απο το κινητο τις ανεβασα.

 

Το site στο οποιο τις ανεβασα ( http://www.imageshack.us ) μια δουλευει μια δεν δουλευει.

Αν δεν μπορειτε αν τις δειτε προσπαθηστε παλι μετα απο κανα λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές φωτος :)

Φίλε skipper η ανάλυση της φωτογραφίας σου είναι σε 1,2 Mpixels και όχι στο μέγιστο που είναι η κάμερα του p990(2 mpixes ή 1600Χ1200).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...