Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πρώτο χοντρό κόλλημα είναι γεγονός...

Πέρασα ημερομηνία γενεθλίων σε μια επαφή και του ζήτησα να ενημερώσει και το ημερολόγιο...

Τι το ήθελα ...το κινητό κόλλησε , δεν έσβηνε, δεν άνοιγε και εκεί που είχε μαυρίσει η οθόνη και νόμιζα ότι είχε κλείσει δέχομαι και μια κλήση και γίνεται μπάχαλο...

Αναγκάστικα να βγάλω την μπαταρία για να σβήσει το κινητό και την ξαναέβαλα λίγο αργότερα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

kalispera paides..edo katoxos tou P990i apo xtes:D ;) ...exo efodiasei karta mnimis 4GB apo ti mana tis SONY dil MagicGate...alla tha ithela na mou lisete tin aporia...pio einai protimotero gi'auto to kinito???tin kanoniki karta mnimis pou exo i n'agoraso tin High Speed???exei efodiasei kaneis me high speed sto P990i??Ti diafora exei?sas euxaristo poli

 

Koita oso na einai i kokkini high speed karta mnimis einai piw grigori apo tin apli (an thimame kala i kokkini high speed einai me 80x epitagxiti).

egw tou exw panw 2gb high speed kai mporw na pw pws oi leitourgies pou xrisimopoioun tin karta einai para polu grigores (vlepe media player,video photografiki klp)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Task Manager και μετα Shortcuts. Εχει εικονιδιο εκει. Πατας Capture οταν ανοιξει η εφαρμογη και μετα Process... Αυτα. Εχω περασει ηδη μπολικες καρτες μεσα, με επιτυχια απο 85% εως και 100% σε μερικες περιπτωσεις.

 

File energetic mou to kanis ligo pio liana.... giati mou fenete oti exi kolisi o egefalos mou. Sta ellinika task manager den ine to "diaxirisi ergasion"?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

File energetic mou to kanis ligo pio liana.... giati mou fenete oti exi kolisi o egefalos mou. Sta ellinika task manager den ine to "diaxirisi ergasion"?

 

Ναι αυτο ειναι. Sorry, αλλα ανεκαθεν χρησιμοποιω αγγλικο μενου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι. Sorry, αλλα ανεκαθεν χρησιμοποιω αγγλικο μενου...

 

mpeno sto task manager alla eki mesa mou vgazi mono tis efarmoges pou anixa teletaia... apo to menou pos pigeni?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ πριν από λίγο από Vodafone Shop μετά από παραγγελία που είχα κάνει μέσω το Vodafone e-shop. Θα ανοίξω το κουτί το βράδυ γιατί τώρα δεν μπορώ. Πάντως όπως είχα συνεννοηθεί μαζί τους το τηλέφωνο δεν είναι vodafone live. Το κουτί είναι το γνωστό γκρίζο και όχι το σύνηθες κόκκινο των branded κινητών (ελπίζω μην με περιμένει καμία έκπληξη μόλις ανοίξω το κινητό και εμφανιστεί καμία κόκκινη οθόνη vodafone).

 

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι δεν μου έκαναν χάρη δίνοντάς μου κινητό "μη vodafone live" αλλά ότι δεν έχουν ακόμη κυκλοφορήσει στην Ελλάδα τα σχετικά branded. Αν κάποιος έχει λοιπόν επιδότηση και θέλει το P990 αν βιαστεί ίσως προλάβει την γνήσια συσκευή...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον φίλο που το ανέφερε παραπάνω... Συνεργάζεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ με το καλώδιο του Κ800 (χωρίς τη USB βάση δηλαδή).

Όσον αφορά τις πρώτες εντυπώσεις, μέχρι στιγμής είναι "αψεγάδιαστες". Μέχρι τώρα έχω:

* Συνδεθεί με το PC για να περάσω ΜΡ3 (μέσω Disk2Phone)

* Ενημερώσει τις επαφές από τα Contacts του Outlook 2003 (το έκανε απρόσμενα γρήγορα, από τη στιγμή μάλιστα που επρόκειτο για πάνω από 250 ονόματα, αρκετά από αυτά με πολλαπλά πεδία)

* Παίξει με τα themes (αρκετά γρήγορες εναλλαγές μεταξύ τους, όχι όμως όσο γρήγορα το έκανε το Ρ900)

Η πρώτη εικόνα που αποκομίζεις από την οθόνη του είναι all-da-money! Απίστευτη ευκρίνεια και πολύ καλή νέα γραμματοσειρά. Σε direct sunlight απέδωσε πολύ καλά, ίσως ελάχιστα υποδεέστερη από αυτήν του Κ800.

Τα πλήκτρα είναι εύχρηστα, απλά θα περίμενα ελαφρώς μεγαλύτερη διαδρομή. Σε λίγο θα αποστείλω τα settings (mms, sms) από την SE και θα παίξω και με το messaging. Ερώτηση: έχει βρει κανείς σας ρε παιδιά, online setting για σετάρισμα e-mail στο Ρ990? Στο site της SE, δεν υπάρχει η Ελλάδα σαν επιλογή στην αποστολή ρυθμίσεων... :(

Αυτά προς στιγμήν. Δεσμεύομαι να επανέλθω με περισσότερα.

Φιλικά

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Για business card πήγαινε στο κύριο μενού και επέλεξε "Γραφείο".Η τελευταία επιλογή είναι η "Σαρ. business card".

 

Σημ. Έχω την τελευταία version (R7A001).

Link to comment
Share on other sites

Για business card πήγαινε στο κύριο μενού και επέλεξε "Γραφείο".Η τελευταία επιλογή είναι η "Σαρ. business card".

 

Σημ. Έχω την τελευταία version (R7A001).

 

OLA OK...

THANX!

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση οταν το εχουμε στην βαση συγχρονισμου να μιν φορτιζει απο την usb θυρα????θα διαλυσω την μπαταρια με το να το φορτιζω για τοσο λιγο....
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση οταν το εχουμε στην βαση συγχρονισμου να μιν φορτιζει απο την usb θυρα????θα διαλυσω την μπαταρια με το να το φορτιζω για τοσο λιγο....

 

Aυτο ψαχνω κι εγω τωρα να βρω στα settings... Κατσε να δω τι γινεται!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση οταν το εχουμε στην βαση συγχρονισμου να μιν φορτιζει απο την usb θυρα????θα διαλυσω την μπαταρια με το να το φορτιζω για τοσο λιγο....

 

Γίνετε.

Πας Κύριο Μενού,Εργαλεία,Πίν. Ελέγχου,Συνδέσεις,USB και εκεί τσεκάρεις ή ξε-τσεκάρεις την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση οταν το εχουμε στην βαση συγχρονισμου να μιν φορτιζει απο την usb θυρα????θα διαλυσω την μπαταρια με το να το φορτιζω για τοσο λιγο....

 

Αν πάτε στο control panel στις ρθυμίσεις της σύνδεσης USB θα δείτε επιλογή "να επιτρέπεται η φόρτιση όταν είναι συνδεδεμένο". Απλά απενεργοποιήστε την επιλογή αυτή!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ψαχνω κι εγω τωρα να βρω στα settings... Κατσε να δω τι γινεται!

 

Λοιπον πηγαινεις Control Panel---->Connections---->USB και κανεις unmark την επιλογη φορτισης. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

.........Ερώτηση: έχει βρει κανείς σας ρε παιδιά, online setting για σετάρισμα e-mail στο Ρ990? Στο site της SE, δεν υπάρχει η Ελλάδα σαν επιλογή στην αποστολή ρυθμίσεων... :(

 

ΕΔΩ:)

Link to comment
Share on other sites

 

Λίγη προσοχή δεν βλάπτει...:cool:

 

Σας είπε ότι εκεί δεν υπάρχει επιλογή για Ελλάδα..(ούτε και στο link που έστειλες)...:rolleyes:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

στο site του Γερμανού δεν υπάρχει ούτε σαν preorder ούτε σαν κανονική αγορά..και στης vodafone το έχουν βγάλει από τις συσκευές του μέλλοντος αλλά δε μπόρεσα να το εντοπίσω αλλού..ξέρει κανείς τπτ? μέχρι πότε θα υπάρχει πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα..?
Link to comment
Share on other sites

στο site του Γερμανού δεν υπάρχει ούτε σαν preorder ούτε σαν κανονική αγορά..και στης vodafone το έχουν βγάλει από τις συσκευές του μέλλοντος αλλά δε μπόρεσα να το εντοπίσω αλλού..ξέρει κανείς τπτ? μέχρι πότε θα υπάρχει πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα..?

 

Κάποιος είπε ότι έρχεται στο Γερμανό το Σάββατο με τιμή στα 655.Δεν έχω άλλη πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Λίγη προσοχή δεν βλάπτει...:cool:

 

Σας είπε ότι εκεί δεν υπάρχει επιλογή για Ελλάδα..(ούτε και στο link που έστειλες)...:rolleyes:

 

Edit,έχετε δίκιο:(

Link to comment
Share on other sites

Ta MMS giati ta stelni argotera....?

Mipos prepi na allaxo tin rithmisi protereotitas apo kanoniki se ipsili?

Xeri kanis tipota?

 

P.S. Evala tis automates rithmisis apo Cosmote.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Swiss Manager - freeware utility for UIQ 3.Πολύ καλό πρόγραμμα.Ξέρει κανείς πως μπορούμε να το κάνουμε να τρέχει αυτόματα με το που ανοίγει το κινητό;

 

Κανένας; Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα θεματα απο που τα κανω απεγκατασταση?επισης κατι αλλο,πειραζει αν του φορτωνω θεματα του m-600?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις από τα settings του να ρυθμίσεις οταν κλεινεις το πορτακι να κλεινει και τις μη απαρραιτητες εφαρμογες που μενουν ανοιχτες στο backround για να σου αδειαζει τη RAM;)

 

Για τα θεματα όταν εισαι στο αντιστοιχο μενου...κλικ επανω ανοιξε το θεμα στο preview και απο εκει επανω εχει ενα βελακι με επιλογες....κλικ κ ΔΙΑΓΡΑΦΗ! ;)

 

KAI ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΡΙΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΘΕΜΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνησα στο κεντρο εξ.πελατων της vodafone γιατι ηθελα να ρωτησω αν η sim card μου ειναι συμβατη με 3G.Με ρωταει η ευγενεστατη κοπελα πιω τηλεφωνο εχω και της απαντω "P990i SE". Τελοσπαντων μου λεει οτι επειδη η καρτα μου ειναι μεν συνδεση αλλα την εχω 3 χρονια ισως να μην ειναι πληρως συμβατη με ολες τις 3G λειτουργιες.Αν μου ενεργοποιουσε τις λειτουργιες στη συγκεκριμενη sim card, θα ηταν δωρεαν. Αν ζητουσα εκδοση νεας sim card τελευταιας τεχνολογιας θα επρεπε να πληρωσω 17 euro! Οστοσο με ρωτησε απο που προμηθευτικα το κινητο και της απαντησα απο Κωτσοβολο.......σιγη......μου λεει περιμενετε λιγο στο ακουστικο σας.....με βαζει αναμονη...και μετα απο κανα λεπτο μου λεει οτι αν αγοραζα τη συσκευη απο vodafone shop θα μου διναν νεα καρτα 3G δωρεαν.Τη ρωταω "το κινητο το εχετε?" μου λεει "οχι αμεσα" "δεν γνωριζω,εξαρτατε απο τη μαμα εταιρια" της λεω "Θα ειναι vodafone live?" μου λεει "πιθανων"....

:blink:

 

Βγαλτε τα συμπερασματα σας φιλοι μου.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...