Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρθηκαν δυο παραπάνω:

Ένα από τη Mobile Tech Review

και ένα από την Mobile88

αλλά να και ένα συγκριτικό για φωτογραφίες (χωρίς σχόλια) μεταξύ:

Nokia N73 - Samsung D900 και SE K800

από την GSMArena

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (NokiaN70-1/5.0609.2.0.1 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

1 mina meta kai akoma na to ferei o germanos; giati tosi kathisterisi; 3erete pote tha to ferei;Β

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα και εγώ απο το Vodafone-Shop του Χολαργού. Πραγματικά πολύ ωραίο τηλέφωνο. Η μπαταρία πόση ώρα θα χρειαστεί φόρτηση; Ισχύουν οι 10 ώρες ή να του κάνω κανονικό φόρτισμα;
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Η ΤΙΜ το εφερε ακομα ?

 

Ξέρει κανείς ποτε θα το φερεί το Ν73 η ΤΙΜ??????????:worry:

 

 

Γιατι δεν παιρνετε ενα τηλεφωνο να μαθετε, ή να περασετε απο ενα καταστημα να μαθετε ? :confused:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη προσοχη στο JOYSTIC!

Στην εβδομαδα πανω,απο τις 10 μερες που το εχω,ξεκολλησε-ξεκουμπωσε,δεν ξερω τι εγινε και διστυχως δεν υπαρχουν ανταλλακτικα ακομα!

Μαλλον πιεζεται-ζοριζεται απο τη θηκη (του Ν70)γιατι προεξεχει αρκετα!

Σημερα εμφανισα ολες τις φωτο απο Σαντορινη,σε 10Χ15 ματ!

Οσες βγηκαν μερα,απλα τελειες,οσες ομως βγηκαν απογευματακι-βραδακι...χαλια!

Συμπερασμα,μη βγαζετε φωτο το βραδυ...(ειναι κινητο,ξερω,ας μην τα θελουμε ολα δικα μας...)

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη προσοχη στο JOYSTIC!

Στην εβδομαδα πανω,απο τις 10 μερες που το εχω,ξεκολλησε-ξεκουμπωσε,δεν ξερω τι εγινε και διστυχως δεν υπαρχουν ανταλλακτικα ακομα!

Μαλλον πιεζεται-ζοριζεται απο τη θηκη (του Ν70)γιατι προεξεχει αρκετα!

Σημερα εμφανισα ολες τις φωτο απο Σαντορινη,σε 10Χ15 ματ!

Οσες βγηκαν μερα,απλα τελειες,οσες ομως βγηκαν απογευματακι-βραδακι...χαλια!

Συμπερασμα,μη βγαζετε φωτο το βραδυ...(ειναι κινητο,ξερω,ας μην τα θελουμε ολα δικα μας...)

Έχεις απόλυτο δίκιο...Οι νυχτερινές φωτό ειδικά των τοπίων (χωρίς φλας για καλύτερα αποτελέσματα) βγάινουν θαμπές στα μαύρα τους σημεία και ξασπρουλιάρικες...Ακόμα και με το Ν70 βγάινουν καλύτερες (με φυσική ένταση αντίθεσης)....Αυτό γίνεται πλήρως αντιληπτό ειδικα στο pc...:O

 

Υπομονή, απέχουμε ακόμα αρκετά από το ιδανικό αποτέλεσμα που ελπίζουμε πως θα έρθει οσονούπω σε επερχόμενα κινητά ....:D

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

pantelos_5 Σήμερα, 19:31 #361

 

 

Mobile Newbie

Ηλικία: 18 Φύλο:

Εγγραφή: Μάρ. 2005

Περιοχή: Μυτιληνη

Μηνύματα: 37 Ρε παιδια ξερει κανεις ποτε θα το φερει ο ΟΤΕ το Ν73??

--------------------

 

φιλε απο οτε το πηρα στη πατρα πριν μια εβδομαδα 516 ευρω.

 

φιλε μολις ποσταρα πηγα στο e-shop και και ειδα οτι το ειχε φερει...516€..ειναι πολλα και με απογοητευσε λιγο γιατι ηθελα να παρω κινητο μεχρι 500€ και τωρα εμεινα μαλα..ας..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

to pira kai egw xthes :D alla pezi na exw provlimataki me ton fortisti tou apoti katalava! polu evestito auto to mikro skato pou exoun vali gia na fortizi san velona ine eleos!molis to kounaw stamataei i fortisi!eutixos pou mazi me to paketo tou kinitou exoun vali kai to kalodiaki pou kani tous palious nokia fortistes na mporoun na fortisoun to kinito ;)...apo ekino den eixa kanena provlima!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 2 βδομάδες το έχω και εγώ.Πολύ τέλειο το κινητό(είχα 7610).

Έχω 2gb κάρτα Trancend από Πλαίσιο και όλα εντάξει(για όσους ρώτησαν).Απλά να προσέξετε γιατί στο φυλλάδιο γράφουν τιμή 85 ευρώ και την πουλάνε 99,90 ευρώ.Έκανα μια σχετική φασαρία αλλά δεν βγήκε τίποτα.

Έχω μια ερώτηση αν ξέρετε να απαντήσετε.

Όταν έχουμε ενεργά τα εικονίδια στην αναμονή δεν γίνεται να μην φαίνονται οι σημειώσεις μας στην κάτω γραμμή?Μέρικές φορές γράφω προσωπικές δουλειές που έχω να κάνω και δεν θέλω να φαίνονται.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 2 βδομάδες το έχω και εγώ.Πολύ τέλειο το κινητό(είχα 7610).

Έχω 2gb κάρτα Trancend από Πλαίσιο και όλα εντάξει(για όσους ρώτησαν).Απλά να προσέξετε γιατί στο φυλλάδιο γράφουν τιμή 85 ευρώ και την πουλάνε 99,90 ευρώ.Έκανα μια σχετική φασαρία αλλά δεν βγήκε τίποτα.

Έχω μια ερώτηση αν ξέρετε να απαντήσετε.

Όταν έχουμε ενεργά τα εικονίδια στην αναμονή δεν γίνεται να μην φαίνονται οι σημειώσεις μας στην κάτω γραμμή?Μέρικές φορές γράφω προσωπικές δουλειές που έχω να κάνω και δεν θέλω να φαίνονται.

Ευχαριστώ.

 

νομίζω ότι πρέπει απλά να βγάλεις το ημερολόγιο ή τις σημειώσεις από την γραμμή συντομεύσεων από τις ρυθμίσεις, κατάσταση αναμονής. Δεν ξέρω αν θα δουλέψει αλλά δοκίμασέ το.

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε ενεργά τα εικονίδια στην αναμονή δεν γίνεται να μην φαίνονται οι σημειώσεις μας στην κάτω γραμμή?Μέρικές φορές γράφω προσωπικές δουλειές που έχω να κάνω και δεν θέλω να φαίνονται.

Ευχαριστώ.

Πολύ καλή ερώτηση φίλε billy.

Δυστυχώς δεν γίνεται. Το ίδιο συνέβαινε και στο προηγούμενο SYMBIAN λειτουργικό ( 8.1 ).

Μπορούμε ή να μην έχουμε την ενεργή αναμονή ενεργοποιημένη

ή να έχουμε σε κοινή θέα τις επερχόμενες σημειώσεις ημερολογίου.

Το παραθέτουμε ως "μείον" του λειτουργικού μας και ελπίζουμε στο επόμενο κινητό μας (symbian 9.2 , 9.3 ...) να παρέχεται ως ρύθμιση, η επιλογή της εμφάνισης ή όχι των σημειώσεων αυτών.

νομίζω ότι πρέπει απλά να βγάλεις το ημερολόγιο ή τις σημειώσεις από την γραμμή συντομεύσεων από τις ρυθμίσεις, κατάσταση αναμονής. Δεν ξέρω αν θα δουλέψει αλλά δοκίμασέ το.

δυστυχώς. Το δοκίμασα αλλά ..., μια απ'τα ίδια.

Πάντως, σε παραδέχομαι. Αυτό είναι που λένε θηλυκό μυαλό ( Γεννά ιδέες :lol: )

Link to comment
Share on other sites

fotografies vrady einai oti kalytero se kinito ayti ti stigmi (to vrady apostasi mehri 10-20cm mporeite na vgalete KATHARES,min perimenete na deite to karavi poy pernai sta 50 metra!!!) :p

ekana sygkrisi me Sony K800.Sharp 903,,N80 mehri kai lg (5mp) den emeina apolyta ikanopoimenos gia 5mp camera

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

πιστευω δεν παιζουν ρολο τα megapixels στον χωρο της φωτογραφιας.

Μπορω να πω οτι το 6630 μου εβγαζε πολυ καλυτερες φωτογραφιες απο μια φτηνη ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη 5,5 megapixels που εχω.

Ολα ειναι σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω δεν παιζουν ρολο τα megapixels στον χωρο της φωτογραφιας.

Μπορω να πω οτι το 6630 μου εβγαζε πολυ καλυτερες φωτογραφιες απο μια φτηνη ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη 5,5 megapixels που εχω.

Ολα ειναι σχετικα.

 

min to pis se kanenan allon ayto;)

p/s filika panta :)

 

p/s i xeirotis psifiaki einai akoma kaliteri kai apo to kalitero thl. tis agoras;)

 

p/s sto oti den pezoyne ta pixel se 1 foto sinfono ean tin 8es se 10x15 kai me 1 meg bgazis telies! alla pezoyne i faki to iso ,i taxitita diafragmatos , i taxitita kleistroy,to pedio, to fotometro ,o 8orybos ,to macro ,zoom,i apostasi ,to auto focus ,to manual focus,ta filtra ,to ccd k.l.p k.l.p ;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

kai allo provlima me to N73 mou!!!! ta pliktra anavoun opote goustaroun!!!den doulevoun sinithos anavoun mono otan anigw ti kamera i otan anigo to kinito...kamia anavathmisi tha theli standar..

 

ox aman molis ematha oti exei esthitira fotismou kai anavoun mono otan den uparxei eparkis fotismos tou xorou :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Kamia metafrasi apo to review sto site http://www.mobile-review.com??????:worry: :worry: :worry:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

min to pis se kanenan allon ayto;)

p/s filika panta :)

 

p/s i xeirotis psifiaki einai akoma kaliteri kai apo to kalitero thl. tis agoras;)

 

p/s sto oti den pezoyne ta pixel se 1 foto sinfono ean tin 8es se 10x15 kai me 1 meg bgazis telies! alla pezoyne i faki to iso ,i taxitita diafragmatos , i taxitita kleistroy,to pedio, to fotometro ,o 8orybos ,to macro ,zoom,i apostasi ,to auto focus ,to manual focus,ta filtra ,to ccd k.l.p k.l.p ;)

 

Πολύ σωστά:)

Παίζουν ρόλο όλα αυτά(διαφωνώ για το zoom μόνο, γιατί είναι ειδική λειτουργία και δεν επηρρεάζει την ποιότητα αυτή καθ΄αυτή.)

Όλα εκτός από τα πολυδιαφημισμένα mps.

Προσωπικα, δεν έχω εκτυπώσει ποτέ φωτογραφία πάνω από 10x15

Πέραν αυτού , πιστεύω ότι ελάχιστα μόνο κινητά είναι ελαφρώς καλύτερα από μερικές ψηφιακές σε ημερήσιες φωτογραφίες.Έχω κάνει μερικές συγκρίσεις, δεν το λέω τυχαία.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ ξέρει κάποιος να με πληροφορήσει πως μπορώ να κάνω

μεταφορά των επαφών από το W800 της SE , γιατί με το εργαλείο

ΜΕΤΑΦΟΡΑ δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο κινητό. Κι εγώ ψάχνομαι για να το πάρω. Αλήθεια ξέρει κανείς πόσο κοστίζει σε ένα μαγαζί η εκτύπωση ψηφιακών φωτογραφιών σε 10x15?
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο κινητό. Κι εγώ ψάχνομαι για να το πάρω. Αλήθεια ξέρει κανείς πόσο κοστίζει σε ένα μαγαζί η εκτύπωση ψηφιακών φωτογραφιών σε 10x15?

30-50 λεπτά. Το κόστος εξαρτάται και από την ποιότητα του χαρτιού που χρησιμοποιεί το κάθε εργαστήριο. Γενικά πάντως θα πρότεινα να μην πηγαίνετε για εκτύπωση λήψεις από κινητό, εκτός αν τις έχετε επεξεργαστεί στο PC. Πέρα από την απαράδεκτη ευκρίνεια και οξύτητα, θα λέτε μετά ότι αποκλείεται να είναι αυτή η φωτογραφία που τράβηξα (και θολή και out of focus). Βλέπεται, αλλιώς φαίνεται στην οθονίτσα του κινητού και αλλιώς στο PC. Εγώ τυπώνω μόνο στο σπίτι, σε επαγγελματικούς εκτυπωτές (μέχρι Α3+) και το μόνο κινητό που μέχρι τώρα με έκανε να τυπώσω φωτογραφίες του (μετά φυσικά από επεξεργασία) είναι το Κ800 (και έχω 41 κινητά, έτσι;).

Α, μία φορά τύπωσα και από το W800.

Πάντως επειδή γνωρίζω από φωτογραφία (έχω και αναλογικές και ψηφιακές SLR και 5 ακόμη ψηφιακές όλων των τύπων), θα συμφωνήσω με το φίλο που "έθαψε" τα κινητά και θα σας παρακινήσω να ασχοληθείτε ξεχωριστά με τη φωτογραφία ως τέχνη. Γιατί τα κινητά την καταστρέφουν...

Εκτός αν δεν σας ενδιαφέρει η ποιότητα, αλλά η γρήγορη περιστασιακή λήψη. Βέβαια αυτό θα ήταν περίεργο να ισχύει, καθώς όλο για την ποιότητα ρωτάτε...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...