Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διάβασα τις οδηγίες, έκανα soft format (χωρίς αποτέλεσμα) και συνέχισα με hart format. Αποτέλεσμα να μου βγάζει μήνυμα «μόνο επείγουσες κλίσεις». Μα τι στο καλό έπαθε.......ΒΟΗΘΕΙΑ :shock: το Ν73 μου παραμένει εκτός σύνδεσης.....

Eισαι σηγουρος οτο εγεινε το hart format μετα σου ζητησε να βαλεις ωρα και τετια? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει βγεί καμιά νεότερη αναβάθμιση απο την 3.0649.0.01 για το απλό Ν73 επειδή έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις για Ν73 ΜΕ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγεί καμιά νεότερη αναβάθμιση απο την 3.0649.0.01 για το απλό Ν73 επειδή έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις για Ν73 ΜΕ.

Ναι έχει βγεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινουμε μεσα στην καρτα μνημης και μεσα απο της επιλογες παταμε αντιγρ. μνημης τηλ. τη ακρηβος αντιγραφη-κραταει? :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eισαι σηγουρος οτο εγεινε το hart format μετα σου ζητησε να βαλεις ωρα και τετια? :)

 

Ναι μου ζήτησε να κάνω ρυθμήσεις σε χώρα, ώρα, ημερομηνία. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω καμία κλήση (μόνο επείγουσες)! Αριστερά πάνω στην οθόνη η μπάρα για το σήμα είναι άδεια. Μήπως πρέπει να ανησυχώ για το κινητό μου;:angry:ΒΟΗΘΕΙΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ζήτησε να κάνω ρυθμήσεις σε χώρα, ώρα, ημερομηνία. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω καμία κλήση (μόνο επείγουσες)! Αριστερά πάνω στην οθόνη η μπάρα για το σήμα είναι άδεια. Μήπως πρέπει να ανησυχώ για το κινητό μου;:angry:ΒΟΗΘΕΙΑ.....
Μήπως φταίει η κάρτα σου; Το δοκίμασες με άλλη κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει βγει η έκδοση 3.0705.1.0.31

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Και τι ακριβώς διορθώνει; Δεν μπορώ πάλι να περνάω όλα τα προγράμματα. Να κάνουμε upgrade μόνο αν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει βγει η έκδοση 3.0705.1.0.31

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Και τι ακριβώς διορθώνει; Δεν μπορώ πάλι να περνάω όλα τα προγράμματα. Να κάνουμε upgrade μόνο αν αξίζει.

Εχει μεγάλη βελτιωση στις φωτογραφίες και κυριως το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η κάρτα σου; Το δοκίμασες με άλλη κάρτα;

 

Απορώ πως μετά από μια επανακίνηση λόγω κολλήματος της φωτογραφικής μηχανής, να μην έχει καθόλου σήμα το κινητό. Αν και έκανα αρχικά επαναφορά ρυθμίσεων, μετά hart format και τέλος δοκίμασα άλλη κάρτα. Το Ν73 παραμένει χωρίς σήμα!!!! Μάλλον είμαι για τον Γερμανό! Κλαψ…

Καμιά ιδέα, πριν το παραδώσω στους «ειδικούς»;;;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως μετά από μια επανακίνηση λόγω κολλήματος της φωτογραφικής μηχανής, να μην έχει καθόλου σήμα το κινητό. Αν και έκανα αρχικά επαναφορά ρυθμίσεων, μετά hart format και τέλος δοκίμασα άλλη κάρτα. Το Ν73 παραμένει χωρίς σήμα!!!! Μάλλον είμαι για τον Γερμανό! Κλαψ…

Καμιά ιδέα, πριν το παραδώσω στους «ειδικούς»;;;:wacko:

 

Αν δεν εχει ιχνη πτωσης η υγρων τοτε με την αποδειξη σε nokia club.Μακρια απο γερμανο και οποιοδηποτε αλλο καταστημα εκτος αντιπροσωπειας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινουμε μεσα στην καρτα μνημης και μεσα απο της επιλογες παταμε αντιγρ. μνημης τηλ. τη ακρηβος αντιγραφη-κραταει? :O

 

επαφες ,ημερολογιο,ρυθμισεις , μενου,φακελους ,εφαρμογες κλπ .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

entwpisa kati pou prwti fora mou simvainei...prin kleisw to kinito i mpataria einai terma....otan anoigw to kinito(afou to exw kleisto peripou 8 wres) i mpataria einai arketa pesmeni...giati to kanei afto???

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει βγει η έκδοση 3.0705.1.0.31

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Και τι ακριβώς διορθώνει; Δεν μπορώ πάλι να περνάω όλα τα προγράμματα. Να κάνουμε upgrade μόνο αν αξίζει.

 

Αυτή είναι για το απλό ή για το ΜΕ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι για το απλό ή για το ΜΕ?

 

Την 3.0705.1.0.31 την περασα στο Ν73ΜΕ μου προχτες .Δεν το εψαξα για Ν73σκετο

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει ξανά αλλά είναι ένα bug -το μοναδικό μάλιστα που έχω- το οποίο δεν έχει εξαλειφθεί με κανένα fware update ως τώρα...:(

Κάθε φορά λοιπόν που:

- κάνω backup στην κάρτα ή στον υπολογιστή

- αλλάζω γλώσσα λειτουργίας

- αλλάζω mode λειτουργίας (GSM--> dual mode και αντίστροφα)

τουτέστιν απαιτείται restart του κινητού, μετά την επανεκκίνηση το κινητό τρώει ένα πολύ περίεργο κόλλημα όπου δεν λειτουργεί η οθόνη αναμονής (χάνονται τα function keys, δεν λειτουργεί η active standby μπάρα) αλλά μπορώ να μπω στο κύριο μενού και να το χρησιμοποιήσω κανονικά . Κάποιες φορές το κινητό δεν μένει καν στην οθόνη αναμονής, αλλά με πετάει στο κύριο μενού...Έχει κανείς καμία ιδέα ή σχετική εμπειρία???

 

Και για να τα συμμαζέψουμε λιγάκι, για το απλό Ν73 το ιστορικό αναβαθμίσεων έχει ως εξής:

 

* 2.0628

* 3.0638 (major update από την έκδοση σειράς 2 που είχε το τηλ. από την παραγωγή)

* 3.0649

* 3.0704 (19.1.2007 - τρέχουσα)

 

Οι πληροφορίες βρέθηκαν από αυτή την ανακάλυψη...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1786493#post1786493. Επισκεφθείτε τη σελίδα που αναφέρω στο σχετικό post και τέλος οι απορίες!:)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

entwpisa kati pou prwti fora mou simvainei...prin kleisw to kinito i mpataria einai terma....otan anoigw to kinito(afou to exw kleisto peripou 8 wres) i mpataria einai arketa pesmeni...giati to kanei afto???

τρωει πολυ στην εκκινηση του λειτουργικου :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω στο PC Suite μου λεει οτι η αναβάθμιση ειναι μονο στα αγγλικά (δλδ δεν θα έχω ελληνικό μενου και Τ9?!) αν την κάνω μεσω USB? Εχω Ν73ΜΕ με την 3.0638.0.030 30-10-2006 RM-133 Nokia N73(07)

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω στο PC Suite μου λεει οτι η αναβάθμιση ειναι μονο στα αγγλικά (δλδ δεν θα έχω ελληνικό μενου και Τ9?!) αν την κάνω μεσω USB? Εχω Ν73ΜΕ με την 3.0638.0.030 30-10-2006 RM-133 Nokia N73(07)

 

Aλαξε με το nss το product code του κινητου σου και ξαναδοκιμασε να κανεις την αναβαθμιση, στην προτη σελιδα αυτου του θεματος εχει ενα οδηγο αλλαγης απο Ν70 σε Ν70 ΜΕ διαβασε και θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις! εσυ βαλε μονο το product code του ME :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει ξανά αλλά είναι ένα bug -το μοναδικό μάλιστα που έχω- το οποίο δεν έχει εξαλειφθεί με κανένα fware update ως τώρα...:(

Κάθε φορά λοιπόν που:

- κάνω backup στην κάρτα ή στον υπολογιστή

- αλλάζω γλώσσα λειτουργίας

- αλλάζω mode λειτουργίας (GSM--> dual mode και αντίστροφα)

τουτέστιν απαιτείται restart του κινητού, μετά την επανεκκίνηση το κινητό τρώει ένα πολύ περίεργο κόλλημα όπου δεν λειτουργεί η οθόνη αναμονής (χάνονται τα function keys, δεν λειτουργεί η active standby μπάρα) αλλά μπορώ να μπω στο κύριο μενού και να το χρησιμοποιήσω κανονικά . Κάποιες φορές το κινητό δεν μένει καν στην οθόνη αναμονής, αλλά με πετάει στο κύριο μενού...Έχει κανείς καμία ιδέα ή σχετική εμπειρία???

 

Και για να τα συμμαζέψουμε λιγάκι, για το απλό Ν73 το ιστορικό αναβαθμίσεων έχει ως εξής:

 

* 2.0628

* 3.0638 (major update από την έκδοση σειράς 2 που είχε το τηλ. από την παραγωγή)

* 3.0649

* 3.0704 (19.1.2007 - τρέχουσα)

 

Οι πληροφορίες βρέθηκαν από αυτή την ανακάλυψη...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1786493#post1786493. Επισκεφθείτε τη σελίδα που αναφέρω στο σχετικό post και τέλος οι απορίες!:)

 

 

Αν κοιτάξεις όμως από κάτω λέει ΜΕ άρα δεν είναι για το απλό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Aλαξε με το nss το product code του κινητου σου και ξαναδοκιμασε να κανεις την αναβαθμιση, στην προτη σελιδα αυτου του θεματος εχει ενα οδηγο αλλαγης απο Ν70 σε Ν70 ΜΕ διαβασε και θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις! εσυ βαλε μονο το product code του ME :)

 

Ma exo idi ME! Giati na kano anavathmisi se ME? To N70 pou kolaei?:p N73 eipa oti exo.....

 

Kai roto otan sou leei oti i anavathmisi einai diathesimi sta agglika dld an tin stiso meta to tilefono den tha exei ellinika?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτικα και εγραψα Ν70 αντι για Ν73 :O

Εγω σου ειπα να δεις αν εχεις το Eλληνικο product code με το nss γιατι για να θελει να σου περασει Αγγλικα μαλον κατι τετιο θα πεζετε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις όμως από κάτω λέει ΜΕ άρα δεν είναι για το απλό. ;)

 

Όχι, απλά στο πλαίσιο αριστερά αναφέρεται πάντα η τελευταία έκδοση και για το Ν73, είναι αυτή του ΜΕ, γι'αυτό. Το site στον πίνακα ακριβώς από κάτω αναφέρει όλα τα firmware για κάθε μοντέλο (music edition, internet edition) και για την περιοχή που κυκλοφόρησε (ΕΜΕΑ, APAC) και εγώ έδωσα στην αναζήτηση Ν73, γενικά.

Take care :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τώρα τελευταια ενώ δεν εχω καποιες ανοιχτες εφαρμογές,εχω λίγη ram,και αυτο το καταλαβαινω με καποια κολλήματα που έχει η μουσικη όταν παίζει..

τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...