Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:p ... άσε φίλε και μένα με χάλασε αυτό! Είναι ίσως το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ- και πίστεψε με τ' αλλάζω σαν γραβάτες- αλλά το γεγονός με το φωτάκι με χαλάει και μένα!

Και μην πει κανείς ότι δεν έτυχε ποτέ να δει μια ωραία παρουσία στον δρόμο ή μια "αξιόλογη" πόζα , ή έστω μια κατάσταση που να θέλει να την αποθανατίσει χωρίς να τον χαμπαριάσουν!

Είναι ένα σημαντικό* (-) του κινητού που ίσως λυθεί με κανένα update ή με κάποιο software!

*για εμάς τους παπαράτσι εννοώ ;)

Πανε στις σκηνές και επέλεξε τοπίο,αλλα να ξέρεις χάνεις το autofocus έτσι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πανε στις σκηνές και επέλεξε τοπίο,αλλα να ξέρεις χάνεις το autofocus έτσι..

 

Πάλι ανάβει στιγμιαία το φλας GEORGE! Δες νομίζω , με το υπάρχον firmware να απενεργοποιείτε το λαμπάκι! Δεν ξέρω αν τα καταφέρουν με κανένα πρόγραμμα, όπως το Zensis PhotoRite SP (ούτε με το τελευταίο γίνεται ακόμα).

Άρα μονόδρομος, μαύρη ταινία, ή μαρκαδόρος, ή να το ξεπατώσουμε με ένα κατσαβίδι :p

Link to comment
Share on other sites

Πάλι ανάβει στιγμιαία το φλας GEORGE! Δες νομίζω , με το υπάρχον firmware να απενεργοποιείτε το λαμπάκι! Δεν ξέρω αν τα καταφέρουν με κανένα πρόγραμμα, όπως το Zensis PhotoRite SP (ούτε με το τελευταίο γίνεται ακόμα).

Άρα μονόδρομος, μαύρη ταινία, ή μαρκαδόρος, ή να το ξεπατώσουμε με ένα κατσαβίδι :p

ελα σιγά ανάβει πολύ λίγο,δεν εχει καθόλου ενταση,σιγα ουτε φαίνεται.

Το θεμα ειναι που δεν αναβει οταν κανει autofocus σαν φακός.

Νομίζω με το photorite γίνεται,παλια που είχα δοκιμάσει..

 

Εμένα τιποτα δεν μου φαίνεται αυτο,που να δεις οταν ειχα το sharp v903 και εβγαζα Photo και ακουγόταν τέρμα δυνατά ο ήχος της φωτογραφικης...

Link to comment
Share on other sites

Πάλι ανάβει στιγμιαία το φλας GEORGE! Δες νομίζω , με το υπάρχον firmware να απενεργοποιείτε το λαμπάκι! Δεν ξέρω αν τα καταφέρουν με κανένα πρόγραμμα, όπως το Zensis PhotoRite SP (ούτε με το τελευταίο γίνεται ακόμα).

Άρα μονόδρομος, μαύρη ταινία, ή μαρκαδόρος, ή να το ξεπατώσουμε με ένα κατσαβίδι :p

Μην ανησυχεις δεν φλασαρει κανονικα,αναβει χωρις την ενταση του κανονικου φλας:)

Johny
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω το n73 και πολλές φορές όταν με καλούν δεν ακούγεται το mp3 που έχω ορίσει, αλλά το default ringtone της nokia.Επίσης όταν βρισκομαι στο μητρώο και παταω το "έξοδος" δεν κλεινει εντελώς το μητρώο.Έχω την εκδοση firmware:2.0628.0.0.1 .Μήπως τα παραπάνω προβλήματα λύνονται με αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω το n73 και πολλές φορές όταν με καλούν δεν ακούγεται το mp3 που έχω ορίσει, αλλά το default ringtone της nokia.

 

Μήπως αυτό συμβαίνει επειδή έχεις ορίσει διαφορετικούς ήχους για συγκεκριμένες ομάδες επαφών;

Δεν ακούγεται σε καμία εισερχόμενη κλήση το ΜΡ3 που έχεις ορίσει ως ήχο κλήσης;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό συμβαίνει επειδή έχεις ορίσει διαφορετικούς ήχους για συγκεκριμένες ομάδες επαφών;

Δεν ακούγεται σε καμία εισερχόμενη κλήση το ΜΡ3 που έχεις ορίσει ως ήχο κλήσης;

 

Δεν έχω ορίσει διαφορετικούς ήχους κλήσεις για ομάδες.Μονο από το προφιλ άλλαξα τον ήχο κλησης.Κάποιες φορές παίζει το mp3 που έχω ορίσει. Τις περισσότερες φορές ομως όταν με καλούν ακούγεται -με μια καθυστέρηση, σαν να κολλάει λίγο το κινητό- το default ringtone.Να τονίσω οτι αυτό γίνεται είτε το mp3 βρισκεται στη μνήμη του κινητού, είτε στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις επιλεξει να φαινονται τα κρυφα αρχεια στο pc σου?

Τα θεματα τα εχεις εγκαταστησει στην καρτα μνημης ?

 

η απαντηση και στα 2 ειναι ναι....μπαινω στο φακελο private και στο e: και στο c: και ειναι τελειως αδειοι!!!

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση και στα 2 ειναι ναι....μπαινω στο φακελο private και στο e: και στο c: και ειναι τελειως αδειοι!!!

 

Δοκημασε ετσι :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας... θα ηθελα να ρωτησω το εξης: θελω να κανω αναβαθμιση το software V2.0628.0.0.1 στο τελευταιο version (το οποιο κατεβασα απο το site της Nokia). εκανα back up (με το pc suite - δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας). μετα την αναβαθμιση θα μπορεσω να κανω κανονικα restore ή δε θα γινεται επειδη θα ειναι αλλο Version?
Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα την τελευταια αναβαθμιση του music edition χαλαει περισσοτερη μπαταρια η εμενα μου φαινεται???
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας... θα ηθελα να ρωτησω το εξης: θελω να κανω αναβαθμιση το software V2.0628.0.0.1 στο τελευταιο version (το οποιο κατεβασα απο το site της Nokia). εκανα back up (με το pc suite - δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας). μετα την αναβαθμιση θα μπορεσω να κανω κανονικα restore ή δε θα γινεται επειδη θα ειναι αλλο Version?

 

 

Μη στηρίζεσαι στο Pc Suite της Νόκια.

Είχα κάνει και εγώ αντίγραφο και δεν το ολοκλήρωνε.

Έφτανε 92% και σταματούσε.

Έχασα όλα τα μηνύματα. :mad:

 

ρε παιδια μετα την τελευταια αναβαθμιση του music edition χαλαει περισσοτερη μπαταρια η εμενα μου φαινεται???

 

Δεν έχω το ΜΕ αλλά με το απλό και την τελευταία αναβάθμιση έχω την εντύπωση οτι τελειώνει πιο γρήγορα.

Για την περιπτωσή σου νομίζω οτι φταίει που μένει ανοιχτός ο music player.

Link to comment
Share on other sites

oxi φιλε billys τον κλεινω παντα τον music player apla η νεα εκδοση σπαταλαει περισσοτερη ενεργεια..
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα την τελευταια αναβαθμιση του music edition χαλαει περισσοτερη μπαταρια η εμενα μου φαινεται???

 

Mη λες τετια και ειμαι ετημος να ξεκινησω την αναβαθμιση :confused:

το παρατηρησε κανεις αλλος? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

κατα τα αλλα μια χαρα ειναι και μεχρι στιγμης δεν εχει φαει κολημα αλλα αφου ειδα κατι στραβο το λεω...
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Στο ποσο σου επεσε η διαρκια της μπαταριας? :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ποσοστο τι να πω δεν ξερω ποσο αλλα επεσε αρκετα ρε παιδια.

 

εχει κανει κανεις αλλος την αναβαθμιση?πως τα βλεπει απο θεμα μπαταριας?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ποσοστο τι να πω δεν ξερω ποσο αλλα επεσε αρκετα ρε παιδια.

 

Aν ειναι ετσι προτημο να βγαζω μπλε φοτογραφιες το βραδι και να μην μου τελιωνη η μπαταρια γρηγορα :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω οπως νομιζεις αλλα που θα παει ολο και καποια καινουρια θα βγει να διορθωσει κι αυτο το bug...

 

αντε γεια παιδια παω για σκοπια αν κυκλοφορησει κατι νεοτερο μιληστε.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα την τελευταια αναβαθμιση του music edition χαλαει περισσοτερη μπαταρια η εμενα μου φαινεται???

 

Ομολογώ ότι το παρατήρησα και γω , έχει μειωθεί κατά 15-20% σε σχέση με πριν, γιατί με την ίδια χρήση που έκανα και πριν μου κράταγε 3 μέρες γεμάτες, τώρα στην 2η το μεσημέρι τελειώνει!

Παρόλα αυτά , πάει γρηγορότερα και γενικά δείχνει σταθερότατο... οπότε μικρό το κακό! Ας ελπίσουμε με τη επόμενη να διορθωθεί και αυτό!

(απλά κάτι βάλαν με την αναβάθμιση που "τρώει" παραπάνω πόρους)

Link to comment
Share on other sites

Mη λες τετια και ειμαι ετημος να ξεκινησω την αναβαθμιση :confused:

το παρατηρησε κανεις αλλος? :)

 

το αντιθετο συμβαινει.τωρα κρατα περισσότερο η μπαταρία.εκει που κραταγε 4το πολύ μερες.τωρα κρατα 5-6

Link to comment
Share on other sites

μολις χτες εκανα την αναβαθμιση απο 2.0628.0.0.1 σε 3.0638.0.0.1 και το κινητο παει πολυ καλυτερα. Αυτο που παρατηρησα ομως ειναι οτι οι φωτογραφιες το βραδυ ειναι πολυ χειροτερες απο οτι πριν! συμβαινει σε ολους αυτο? καμια αλλη εκδοση που οι φωτο το βραδυ να ειναι καλες?
Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...