Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το πρόβλημα των χύμα ταινιών, φωτογραφιών κτλ στην έκθεση τίποτα? Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο αρχειοθέτησης?
Link to comment
Share on other sites

Το ν73 δεν έχει πρόβλημα με ελληνικους χαρακτήρες,στο ν73 μου τα εχω ολα περασμένα στα ελληνικά,ολα(αλμπουμ,καλλιτέχνες,ονομα τραγουδια,κτλ)

Αν καποιο δεν στο βγάζει καλά,θα πας στο τραγούδι μέσα από το media player,θα πατήσεις επιλογές,στοιχεία τραγουδιου.θα σου βγάλει ολα τα πεδια,και θα τα συμπληρώσεις κανονικά.

 

Σορρυ αλλα εννοεις μεσα απο το κινητο ή στον υπολογιστη...Στο κινητο δεν με αφηνει να το κανω...βλεπω τα πεδια αλλα δεν μπορω να τα αλλαξω. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να ξεκλειδώσω το Ν73 μου που αγόρασα από Αγγλία και συγκεκριμένα από τη Vodafone, υπάρχει κάποιο firmware????

Δοκίμασα να του κάνω firmware update με αλλαγμένο product code με το nemesis

αλλά στην διαδικασία με το Nokia Soft Updater θέλει και sim και να είναι στο Profile γενικό. Όταν του βάζω μέσα sim έστω και Vodafone GR μου γράφει "sim is not valid" ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

H συσκευη που εχεις μηπως ειναι με τα "χρωματα" καποιας εταιριας ?

Απο που την αγορασες ?( τιμ βονταφον?)

Εαν ναι δεν θα εχει βγει η αναλογη εκδοση .

Μπορεις ομως να αλλαξεις το product code με του απλου Ν73 ( ή του ΜΕ)

Τι product code εχεις ? (το γραφει στην συσκευη- κατω απο την μπαταρια ,εαν την αφαιρεσεις )

Λοιπόν εχω το ΜΕ και απ' οτι ξέρω είναι απο μόνο του vodafone live δε γίνεται χωρίς να είναι ρωτησα γι' αυτό. Το κιν το πήρα απο vodafone έχει κάποια σχέση αυτό? Και για το product key δεν πολυκατάλαβα. Τι ακριβώς είναι? Και τι θα γίνει αν το αλλάξω? Έχω το: 0545133 αν αυτό εννοείς...

Συγνώμη για την επανάληψη!

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχω το ΜΕ και απ' οτι ξέρω είναι απο μόνο του vodafone live δε γίνεται χωρίς να είναι ρωτησα γι' αυτό. Το κιν το πήρα απο vodafone έχει κάποια σχέση αυτό?

 

 

Ε, μάλλον...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα των χύμα ταινιών, φωτογραφιών κτλ στην έκθεση τίποτα? Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο αρχειοθέτησης?

Απ' ότι ξέρω δεν αρχειοθετούνται...

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω δεν αρχειοθετούνται...

 

Ναι, έχει ειπωθεί πάμπολλές φορές.Δεν γίνεται τίποτα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Egw sthn katoxi mou eixa 2 n73 ena aplo kai ena (gnisio) Music Edition

Eixa parageilei me kana 45Eyrw komple thn mauri prosopsi kai itan aristi

Thn pira apo Ebay:)

 

ποιά ακριβώς πρόσοψη πήρες απο ebay? γιατί έχει μια rubber black και μία plastic black.Η δευτερη είναι ακριβώς σαν του ΜΕ αλλά νομίζω το πίσω μέρος είναι γυαλιστερό μαύρο.Αυτή που πήρες είναι γυαλιστερό μαύρο ή μουντό (rubber)?

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχω το ΜΕ και απ' οτι ξέρω είναι απο μόνο του vodafone live δε γίνεται χωρίς να είναι ρωτησα γι' αυτό. Το κιν το πήρα απο vodafone έχει κάποια σχέση αυτό? Και για το product key δεν πολυκατάλαβα. Τι ακριβώς είναι? Και τι θα γίνει αν το αλλάξω? Έχω το: 0545133 αν αυτό εννοείς...

Συγνώμη για την επανάληψη!

 

To product code ειναι ενα νουμερακι με το οποιο ξεχωριζουν οι

συσκευες και εχει να κανει με την χωρα που προοριζεται ,καθως

επισης και εαν εχει καποια ιδιαιτεροτητα (πχ vflive)

 

To poduct code για το Ν73ΜΕ ,Ελληνικο,χωρις vflive ,ειναι 0539293.

(Του απλου Ν73 ειναι 0529782)

 

Αλλαζοντας λοιπον το product code ,μπορεις να το κανεις οτιδηποτε .

 

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να ξεκλειδώσω το Ν73 μου που αγόρασα από Αγγλία και συγκεκριμένα από τη Vodafone, υπάρχει κάποιο firmware????

Δοκίμασα να του κάνω firmware update με αλλαγμένο product code με το nemesis

αλλά στην διαδικασία με το Nokia Soft Updater θέλει και sim και να είναι στο Profile γενικό. Όταν του βάζω μέσα sim έστω και Vodafone GR μου γράφει "sim is not valid" ευχαριστώ

 

Δεν μπορεις να κανεις τιποτε .Μονο απο το δικτυο στο οποιο ειναι

κλειδωμενο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζοντας λοιπον το product code ,μπορεις να το κανεις οτιδηποτε .

 

Και πως το αλλάζω?

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Και πως το αλλάζω?

Πηγενε στην προτη σελιδα αυτου του θεματος και θα βρεις ενα οδηγο μετατροπης απο τον nervous :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146413

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πηγενε στην προτη σελιδα αυτου του θεματος και θα βρεις ενα οδηγο μετατροπης απο τον nervous :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146413

ο μόνος οδηγός μετατροπής που βλέπω είναι απο Ν73 σε Ν73 ΜΕ εγω μιλάω για το product key

 

 

product code εννοούσα

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

product code εννοούσα

 

Το αλαζεις με το nss κατεβασε το απο εδω :)

hxxp://www.b-phreaks.co.uk/software.htm

αυτος ο οδηγος που σου ειπα κανει την ειδια δουλια με αυτο που θελεις να κανεις

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το αλαζεις με το nss κατεβασε το απο εδω :)

hxxp://www.b-phreaks.co.uk/software.htm

αυτος ο οδηγος που σου ειπα κανει την ειδια δουλια με αυτο που θελεις να κανεις

Σου είναι εύκολο να μου πεις ακριβώς τι να κάνω για να αλλάξω το product code? Είμαι τελείως άσχετη απ' ότι κατάλαβες και φοβάμαι μη κάνω καμιά ζημιά... Χιλια ευχαριστώ!

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

παίδες κανείς σας δεν έχει αγοράσει τις προσόψεις του ΜΕ απο τον net?

Αν το έχει κάνει κάποιος παρακαλώ ας απαντήσει.

 

ευχαριστώ

Εγω βρηκα σε ενα μαγαζι στην καλλιθεα το γνησιο και ειχε και και θηκες crystal hard case αν θες στειλε πμ να σου δωσω τηλ

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να μου πεις ακριβώς τι να κάνω για να αλλάξω το product code? Είμαι τελείως άσχετη απ' ότι κατάλαβες και φοβάμαι μη κάνω καμιά ζημιά... Χιλια ευχαριστώ!

 

Στην προτη σελιδα αυτου του θεματος εχει ενα ογηγο μετατροπης που σου ειπα πιο πανο εσυ θα κανεις οτι λεει αυτος ο οδηγος και στο product code θα βαλεις η το απλο η το product code του ΜΕ αναλογος με το τι θελεις να κανεις στο κινητο σου διαβασε τον οδηγο και θα καταλαβεις προχοραει βημα βημα μαζι με φοτογραφιες :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στην προτη σελιδα αυτου του θεματος εχει ενα ογηγο μετατροπης που σου ειπα πιο πανο εσυ θα κανεις οτι λεει αυτος ο οδηγος και στο product code θα βαλεις η το απλο η το product code του ΜΕ αναλογος με το τι θελεις να κανεις στο κινητο σου διαβασε τον οδηγο και θα καταλαβεις προχοραει βημα βημα μαζι με φοτογραφιες :rolleyes:

Γίνεται να κάνω μόνο αλλαγή του product code χωρίς την αναβάθμιση γιατί πήγα να τηνκάνω πριν απο μερικές μέρες και μου έβγαλε σαν τελευταία αυτήν που έχω?

 

 

 

Χίλια ευχαριστώ!!!!!!

Επιτέλους τα κατάφερα!:yahoo:

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν θα γινει τιποτα απλα το κινητο σου θα ειναι ετοιμο για το επομενο update που θα το κανεις!! :)

Αν θελεις βαλε το product code του N70 ME και δοκιμασε να κανεις update :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει μια εφαρμογη που κανει σαρωσει μεσω της θυρας υπερυθρων :confused: μηπως ξερετε πως λεγετε και που μπορω να την βρω?Tην ειχα δει σε ενα Ν73 ΜΕ αλλα δεν θυμαμαι το ονομα.

:help:

 

Υ.Γ. Aν κανω αναβαθμιση απο το site θα σβηστουν επαφες κτλ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μου τα φώτα σας αν μπορείτε!

Σκέφτομαι να πάρω το ν73. Αν και 80%των κλησεών μου γίνονται μέσω bluetooth έχω κόλλημα με την ποιότητα του ακουστικού. Θέλω καθαρο ήχο χωρίς καθόλου παραμόρφωση. Εχω πουλήσει κινητα μιας ημέρας για τον λογο αυτό:p

Πως τα πάει το ν73 στην ποιότητα συνομιλίας; Εδω πουλησα το κ800 και w850 γιατί τα βρήκα λίγο πρίμα:wacko: Κατι καινούργια motorola,ειδικα το v3xx,είναι φοβερά στον τομέα αυτο. Σας το λέω αυτό γιατί παλαιότερα είχα τραυματικη εμπειρία με κατι 6600 που μου τρύπουσαν το τύμπανο:cry:

Θέλω να το πάρω το κινητάκι,μονο στο θέμα ακουστικου κολλάω.

Ευχαριστώ

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μου τα φώτα σας αν μπορείτε!

Σκέφτομαι να πάρω το ν73. Αν και 80%των κλησεών μου γίνονται μέσω bluetooth έχω κόλλημα με την ποιότητα του ακουστικού. Θέλω καθαρο ήχο χωρίς καθόλου παραμόρφωση. Εχω πουλήσει κινητα μιας ημέρας για τον λογο αυτό:p

Πως τα πάει το ν73 στην ποιότητα συνομιλίας; Εδω πουλησα το κ800 και w850 γιατί τα βρήκα λίγο πρίμα:wacko: Κατι καινούργια motorola,ειδικα το v3xx,είναι φοβερά στον τομέα αυτο. Σας το λέω αυτό γιατί παλαιότερα είχα τραυματικη εμπειρία με κατι 6600 που μου τρύπουσαν το τύμπανο:cry:

Θέλω να το πάρω το κινητάκι,μονο στο θέμα ακουστικου κολλάω.

Ευχαριστώ

 

Είσαι λίγο περίεργος ε?:p

Πάντως, αν δεν θέλεις ακουστικό με πρίμα, τότε μην πάρεις nokia ή samsung.

Τα moto έχουν παραδοσιακά τα πιο μπάσα ακουστικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...