Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα αναβαθμισα το νεο μου ν73με απο το σαιτ της νοκια αλλα δεν ειναι για το μιουζικ εντισιον αλλα για το απλο ν73 μηπωσ εκανα λαθος και δεν επρεπε?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα αναβαθμισα το νεο μου ν73με απο το σαιτ της νοκια αλλα δεν ειναι για το μιουζικ εντισιον αλλα για το απλο ν73 μηπωσ εκανα λαθος και δεν επρεπε?ευχαριστω

Μπόρεσες και το έκανες απο εκεί? Εγω για να τα καταφέρω χρειάστηκε να αλλάξω το product code!Πάντως να ξέρεις σχεδόν πουθενά δεν παρουσιάζεται ξεχωριστά το απλό Ν73 απο το ΜΕ και στην αναβάθμιση το ίδιο ισχύει.

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι αυτό το πρόβλημά μου.:p

Αλλά μου κάνει εντύπωση που ξέρουν το τηλέφωνό μου, παρότι παίρνω με απόκρυψη!

Ο οτε εχει μια υπηρεσία κακόβουλων κλήσεων,ισως να παιζεται κάτι τετοιο,δεν είμαι σίγουρος.

 

jor1ge μια χαρά είναι το ακουστικο το ν73,αλλα επειδη ο καθένας μπορει να λεει οτι θέλει,δλδ μπορώ εγώ να σου πω οτι ειναι χάλια αλλα να σε ικανοποιήσει αν το ακουσεις,αλλα και το αντίθετο.

Γι αυτο πάνε σε ενα κατάστημα κινητής,και δοκίμασε το,οτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει μια εφαρμογη που κανει σαρωσει μεσω της θυρας υπερυθρων :confused: μηπως ξερετε πως λεγετε και που μπορω να την βρω?Tην ειχα δει σε ενα Ν73 ΜΕ αλλα δεν θυμαμαι το ονομα.

:help:

 

Υ.Γ. Aν κανω αναβαθμιση απο το site θα σβηστουν επαφες κτλ?

 

κανεις μια βοηθειουλα? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το n73 μου (που μολις πηρα) :

 

το "πορτακι" της καρτας μνημης απο την μια μερια (απο αυτην που εχει τον "βραχιωνα" ας πουμε) εξεχει αρκετα οταν ειναι μεσα η καρτα. δεν κουμπωνει σωστα δηλαδη κ φοβαμαι μην ανοιξει σε καμια ασχετη στιγμη κ βγει η καρτα με οτι προβληματα αυτο δημιουργει (απωλεια δεδομενων η της καρτας κτλ).

 

ειναι προβλημα του τηλεφωνου μου η γενικα της κατασκευης? αλλαζει αυτο? αν ναι ποσο καιρο παιρνει?

 

thanx προκαταβολικα.

 

υ.γ. ισως εχει απαντηθει ηδη αλλα δεν καταφερα να βρω αποτελεσματα με την αναζητηση κ ειλικρινα δεν μπορω να διαβασω 3000 απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

το "πορτακι" της καρτας μνημης απο την μια μερια (απο αυτην που εχει τον "βραχιωνα" ας πουμε) εξεχει αρκετα οταν ειναι μεσα η καρτα. δεν κουμπωνει σωστα δηλαδη κ φοβαμαι μην ανοιξει σε καμια ασχετη στιγμη κ βγει η καρτα με οτι προβληματα αυτο δημιουργει (απωλεια δεδομενων η της καρτας κτλ).

Καλημερα :)

Οταν λες οτι δεν κουμπονει καλα τη θελεις να πεις? :O

 

Να ξερεις οτι αυτο το πορτακι δεν ειναι ενεργο και αν ανηξει δεν υπαρχει προβλημα..... Πριν βγαλεις την καρτα πρεπει να πας στην Μνημη και να πατισεις αφαιρ. καρτας μνημης :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το n73 μου (που μολις πηρα) :

 

το "πορτακι" της καρτας μνημης απο την μια μερια (απο αυτην που εχει τον "βραχιωνα" ας πουμε) εξεχει αρκετα οταν ειναι μεσα η καρτα. δεν κουμπωνει σωστα δηλαδη κ φοβαμαι μην ανοιξει σε καμια ασχετη στιγμη κ βγει η καρτα με οτι προβληματα αυτο δημιουργει (απωλεια δεδομενων η της καρτας κτλ).

 

ειναι προβλημα του τηλεφωνου μου η γενικα της κατασκευης? αλλαζει αυτο? αν ναι ποσο καιρο παιρνει?

 

thanx προκαταβολικα.

 

υ.γ. ισως εχει απαντηθει ηδη αλλα δεν καταφερα να βρω αποτελεσματα με την αναζητηση κ ειλικρινα δεν μπορω να διαβασω 3000 απαντησεις.

 

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που λες.:ninja:

Για κοίτα μήπως δεν την έχεις βάλει καλά την κάρτα, ή μήπως δεν έχεις κλείσει καλά το καπάκι της.:worry: :worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το n73 μου (που μολις πηρα) :

 

το "πορτακι" της καρτας μνημης απο την μια μερια (απο αυτην που εχει τον "βραχιωνα" ας πουμε) εξεχει αρκετα οταν ειναι μεσα η καρτα. δεν κουμπωνει σωστα δηλαδη κ φοβαμαι μην ανοιξει σε καμια ασχετη στιγμη κ βγει η καρτα με οτι προβληματα αυτο δημιουργει (απωλεια δεδομενων η της καρτας κτλ).

 

ειναι προβλημα του τηλεφωνου μου η γενικα της κατασκευης? αλλαζει αυτο? αν ναι ποσο καιρο παιρνει?

 

thanx προκαταβολικα.

 

υ.γ. ισως εχει απαντηθει ηδη αλλα δεν καταφερα να βρω αποτελεσματα με την αναζητηση κ ειλικρινα δεν μπορω να διαβασω 3000 απαντησεις.

Η κάρτα μνήμης κουμπώνει.Όταν την βάλεις μέσα πρίν κλείσεις το ''πορτάκι'' σπρώξτην προς τα μέσα μέχρι να ακουστεί ένα κλικ.Λειτουργεί όπως και στην ψηφιακή .Ανάλογα θα την βγάλεις όταν χρειαστεί...

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το n73 μου (που μολις πηρα) :

 

το "πορτακι" της καρτας μνημης απο την μια μερια (απο αυτην που εχει τον "βραχιωνα" ας πουμε) εξεχει αρκετα οταν ειναι μεσα η καρτα. δεν κουμπωνει σωστα δηλαδη κ φοβαμαι μην ανοιξει σε καμια ασχετη στιγμη κ βγει η καρτα με οτι προβληματα αυτο δημιουργει (απωλεια δεδομενων η της καρτας κτλ).

 

ειναι προβλημα του τηλεφωνου μου η γενικα της κατασκευης? αλλαζει αυτο? αν ναι ποσο καιρο παιρνει?

 

thanx προκαταβολικα.

 

υ.γ. ισως εχει απαντηθει ηδη αλλα δεν καταφερα να βρω αποτελεσματα με την αναζητηση κ ειλικρινα δεν μπορω να διαβασω 3000 απαντησεις.

 

Απλά δεν κούμπωσε σωστά. Είιναι λίγο ιδιότροπο στο κοπύμπωμα ιδίως από την πλευρά του βραχίονα - στηρίγματος όπως λες.

Κάνε το εξής: Βάλε πρώτα αυτήν την πλευρά μέσα και πάτησέ την να κουμπώσει, μετά βάλε την άλλη πλευρά λυγίζοντας ελαφρά όλο το πλαστικό και πάτα το. Έτσι κουμπώνει πιο εύκολα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Aν κανω αναβαθμιση απο το site θα σβηστουν επαφες κτλ?

 

Ναι πρέπει να κάνεις αντίγραφο αν και εγω που έκανα δεν κατάφερα να το περάσω μετα στο κινητο οπότε καλύτερα να έχεις τις επαφές και στη sim και να τις βάλεις με αντιγραφή!

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει για ήχο κλήσης ένα mp3 αλλά το κινητό αρνείται να το παίξει και παίζει το default ringtone.Το πέρασα στην κάρτα μνήμης,τα ίδια. Δοκίμασα άλλο mp3, πάλι δεν έγινε τίποτα.Τι μπορεί να φταίει? Έχει τύχει σε κάποιον άλλον;
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το N73 ΜΕ εδω και 2 βδομαδες περιπου.. ομως τα προβληματα αρχισαν απο την 1η κιολας ωρα χρησης του..Στην καμερα και στην εκθεση αρκετες φορες κολλαει μετα απο πολυωρη χρηση και μετα απο γρηγορες εναλλαγες αναμεσα στις 2 αυτες εφαρμογες. Διαβασα σε αλλα post οτι η αναβαθμιση ειναι η λυση. Θα μου λυσει ομως ολα τα προβληματα? μηπως ειναι προβληματικη η δικια μ συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν δεν δοκιμασεις δεν θα το μαθεις ποτε εγω λεω καλητερα να του κανεις την αναβαθμιση :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αγορασα το N73 ΜΕ εδω και 2 βδομαδες περιπου.. ομως τα προβληματα αρχισαν απο την 1η κιολας ωρα χρησης του..Στην καμερα και στην εκθεση αρκετες φορες κολλαει μετα απο πολυωρη χρηση και μετα απο γρηγορες εναλλαγες αναμεσα στις 2 αυτες εφαρμογες. Διαβασα σε αλλα post οτι η αναβαθμιση ειναι η λυση. Θα μου λυσει ομως ολα τα προβληματα? μηπως ειναι προβληματικη η δικια μ συσκευη?

 

μην ανυσηχεις...αυτα ειναι σημαδια αναβαθμισης και μολις την κανεις θα δεις τεραστιες διαφορες...σαφως πιο γρηγορο στα μενου,καλυτερες φωτο το βραδυ(σημαντικοτατο),και βεβαια θα ξεχασεις αυτα τα μικροπροβληματακια που σε ταλαιπωρουν τωρα...:D ουτε κολληματα,ουτε restart,ουτε memory full...

Link to comment
Share on other sites

μην ανυσηχεις...αυτα ειναι σημαδια αναβαθμισης και μολις την κανεις θα δεις τεραστιες διαφορες...σαφως πιο γρηγορο στα μενου,καλυτερες φωτο το βραδυ(σημαντικοτατο),και βεβαια θα ξεχασεις αυτα τα μικροπροβληματακια που σε ταλαιπωρουν τωρα...:D ουτε κολληματα,ουτε restart,ουτε memory full...

 

Eγω εκανα εχθες αλλα για να πω την αληθεια δεν ειδα καλυτερες φωτο το βραδυ...εσεις ειδατε διαφορα? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω μια κληση σημερα και ανακαλυψα κατι παραξενο...

Κανω κληση πληκτρολογωντας τον αριθμο που θελω. Ο αριθμος αυτος που καλεσα ειναι αποθηκευμενος στις επαφες. Κατα λαθος ομως εκανα λαθος το τριτο ψηφιο του αριθμου και αντι για 7 που ειναι κανονικα εβαλα 9. Ολα τα αλλα ηταν ιδια. Και μου εβγαλε το ονομα κανονικα που αντιστοιχει στον αριθμο που ειναι στις επαφες! Πως γινεται αυτο? :blink:

Παντως καλεσε τον αριθμο που πληκτρολογησα κανονικα και βεβαια αφου εκανα λαθος δεν υπηρχε τετοιος αριθμος, αλλα δε καταλαβα γιατι εμφανισε και το ονομα που δεν επρεπε να εμφανισει... Να υποθεσω bug του κινητου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το real player σου το παίζει; σε τι bit rate είναι;

 

Παίζει το real player mp3; Ο player της nokia παντως το παίζει κανονικά. Στα 160 kbps είναι.

Link to comment
Share on other sites

κανεις μια βοηθειουλα? :)

 

Μάλλον θέλεις το barcode reader - επειδή δεν μπορώ να το βάλω ως συνημμένο λόγω του οτι είναι >110 ΚΒ, στείλε pm με email να στο στείλω :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Eγω εκανα εχθες αλλα για να πω την αληθεια δεν ειδα καλυτερες φωτο το βραδυ...εσεις ειδατε διαφορα? :confused:

 

σαφως...καλυτερες φωτο το βραδυ,για εμενα με την v 3.0704.1.0.1 19/1/07 rm-133...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέλεις το barcode reader - επειδή δεν μπορώ να το βάλω ως συνημμένο λόγω του οτι είναι >110 ΚΒ, στείλε pm με email να στο στείλω :)

Ναι αλλά αυτο δεν έχει να κάνει σχέση με τις υπερύθρες αλλα με την κάμερα σωστά?

γιατι το sharp που ειχα,ειχε και γινόταν απο την κάμερα.

υ.γ δεν το εχω δοκιμασει το προγραμμα γι αυτο ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω μια κληση σημερα και ανακαλυψα κατι παραξενο...

Κανω κληση πληκτρολογωντας τον αριθμο που θελω. Ο αριθμος αυτος που καλεσα ειναι αποθηκευμενος στις επαφες. Κατα λαθος ομως εκανα λαθος το τριτο ψηφιο του αριθμου και αντι για 7 που ειναι κανονικα εβαλα 9. Ολα τα αλλα ηταν ιδια. Και μου εβγαλε το ονομα κανονικα που αντιστοιχει στον αριθμο που ειναι στις επαφες! Πως γινεται αυτο? :blink:

Παντως καλεσε τον αριθμο που πληκτρολογησα κανονικα και βεβαια αφου εκανα λαθος δεν υπηρχε τετοιος αριθμος, αλλα δε καταλαβα γιατι εμφανισε και το ονομα που δεν επρεπε να εμφανισει... Να υποθεσω bug του κινητου?

 

ειτε καλεσεις 694Χ123456 ειτε 697123456 ή 693Χ123456 λόγω φορητοτητας καλει το νουμερο που εχεις αποθηκευσει

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...