Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ πιστεύω πως το μεγάλο συν της αναβάθμισης είναι οι σαφώς μικρότεροι χρόνοι ανοίγματος της κάμερας. Δεν έχω μέχρι στιγμης αντιληφθεί κάτι άλλο...Μιά επίσημη ανακοίνωση για τις βελτιώσεις θα μας ενημέρωνε καλύτερα όλους μας και μου κάνει εντύπωση που δεν βγήκε ακόμα...:O

 

το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλεύει(ενώ με το προηγούμενο firmware δούλευε) με κλειστο το κινητό το Alarm Manager του Igor Dotsov.

Το αλαρμ μανατζερ στη νεα του έκδοση δούλευε και δουλεύει σωστά και με κλειστό το κινητό...:blink:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια η διαφορα στον ηχο και στα ηχειακια(σε μενα τουλαχιστων) ειναι τεραστια!!!!!

επαθα την πλακα μου με το θεμα...

καμια μα καμια σχεση με πριν......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! I am a new kid on the block :) ...Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει τον δείκτη SAR για το N73! Ενδεχομένως να έχει αναφερθεί ξανά...Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! I am a new kid on the block :) ...Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει τον δείκτη SAR για το N73! Ενδεχομένως να έχει αναφερθεί ξανά...Ευχαριστώ

1,12. Από τους μεγαλύτερους σε όλα τα κινητά τηλέφωνα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα νεο για προσοψη εχουμε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οι μεγαλυτερες αλλαγές στην αναβάθμιση είναι:

1. ο ήχος παιζει πιο μπάσα και όχι εκείνο το εκτρομα που τσίριζε.

2. οι photos την νύχτα έχουν γινει αρκετα καλές χωρις μπλε κοκο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν εγκαταστήνεται καμιά Java εφαρμογή σε μένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 στις επαφές κάνει αναζήτηση βάση τόσο του ονόματος όσο και του επωνύμου των επαφών. Για παράδειγμα αν δοθεί το γράμμα Α τότε επιστρέφει και τις επαφές που το όνομα αρχίζει από Α αλλά και τις επαφές που το επώνυμο αρχίζει από Α.

 

Ξέρεις κανέις αν αλλάζει ατό κάπως, ώστε να ψάχνει μόνο στο επώνυμο??

Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 στις επαφές κάνει αναζήτηση βάση τόσο του ονόματος όσο και του επωνύμου των επαφών. Για παράδειγμα αν δοθεί το γράμμα Α τότε επιστρέφει και τις επαφές που το όνομα αρχίζει από Α αλλά και τις επαφές που το επώνυμο αρχίζει από Α.

 

Ξέρεις κανέις αν αλλάζει ατό κάπως, ώστε να ψάχνει μόνο στο επώνυμο??

 

Οχι μονο τα επωνυμα, ολα μονο, αλλα μπορεις τουλαχιστον να εχεις τα επωνυμα πρωτα στη σειρα αν πας Επαφες/επιλογες/ρυθμισεις και διαλεξεις να βλεπεις επωνυμο-ονομα

 

Γραψε λαθος... δεν ειναι ετσι, με μπερδεψε ενα επωνυμο που ειχα βαλει σε θεση ονοματος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Σκεφτομαι να το παρω το Ν73 και ριχνω μια ματια στο φορουμ (οσες σελιδες μπορω να διαβασω απο τις 74-75 που ειναι μεχρι τωρα).

Αφου καταφερει και τα διαβασει ολα καποιος, μπερδευεται περισσοτερο... :wacko: . Θα εξηγησω πως το εννοω. ΟΚ δε λεω καποιες συσκευες μπορει να εχουν προβλημα αλλα δε τα παιρνει ολα η μπαλα..

Επισης μερικα χαρακτηριστικα του κινητου ειναι ξεκαθαρα (βλεπε SAR, καμερα κ.τ.λ.π) οποτε ειναι στη κριση του καθενος αν τον ενοχλουν ή οχι και αν πιστευει οτι του αρεσει το κινητο αυτο. Εμενα για παραδειγμα οταν το πρωτοαγγιξα σε μια εκθεση μου φανηκε πολυ σκληρο στη μετακινηση το joystick του... Στις τελευταιες σελιδες βλεπω πολλα παραπονα για προβληματα σε τηλεφωνικο καταλογο, κολληματα κινητου κατι επανεκινησεις στα κουφα, με τους ηχους κλησεις στα mp3, προβλημα στο ξυπνητηρι στο καπακι της καμερας (το συγκεκριμενο το φοβαμαι παρα πολυ γι'αυτο αποφευγω slide κινητα ή με κινουμενα μερη καπακια και διαφορα αλλα). Τοσο προβληματικο ειναι το κινητο? :confused: .

 

και μια ερωτηση

Τα χριστουγεννα η τιμη του κινητου μπορει να εχει πεσει καθολου? και ποσο περιπου πεφτουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Σκεφτομαι να το παρω το Ν73 και ριχνω μια ματια στο φορουμ (οσες σελιδες μπορω να διαβασω απο τις 74-75 που ειναι μεχρι τωρα).

Αφου καταφερει και τα διαβασει ολα καποιος, μπερδευεται περισσοτερο... :wacko: . Θα εξηγησω πως το εννοω. ΟΚ δε λεω καποιες συσκευες μπορει να εχουν προβλημα αλλα δε τα παιρνει ολα η μπαλα..

Επισης μερικα χαρακτηριστικα του κινητου ειναι ξεκαθαρα (βλεπε SAR, καμερα κ.τ.λ.π) οποτε ειναι στη κριση του καθενος αν τον ενοχλουν ή οχι και αν πιστευει οτι του αρεσει το κινητο αυτο. Εμενα για παραδειγμα οταν το πρωτοαγγιξα σε μια εκθεση μου φανηκε πολυ σκληρο στη μετακινηση το joystick του... Στις τελευταιες σελιδες βλεπω πολλα παραπονα για προβληματα σε τηλεφωνικο καταλογο, κολληματα κινητου κατι επανεκινησεις στα κουφα, με τους ηχους κλησεις στα mp3, προβλημα στο ξυπνητηρι στο καπακι της καμερας (το συγκεκριμενο το φοβαμαι παρα πολυ γι'αυτο αποφευγω slide κινητα ή με κινουμενα μερη καπακια και διαφορα αλλα). Τοσο προβληματικο ειναι το κινητο? :confused: .

 

και μια ερωτηση

Τα χριστουγεννα η τιμη του κινητου μπορει να εχει πεσει καθολου? και ποσο περιπου πεφτουν?

 

Εαν σου αρεσει το κινιτο φιλε μου να το παρεις !!!!

Τα καποια προβληματα που εχει πιστευω οτι ξεπερνιουνται , κατι με εφαρμογες που θα περασεις στο κινιτο κατι μετο που θα συνηθησης τον τροπο λειτουργιας του .

Τωρα αν εισαι απο τους τυχερους και σου βγει ελατωματικη συσκευει τοτε ...................!!!!!!!!!!?????????

Αυτο μπωρει να συμβει με οποιαδηποτε συσκευη !!!

Μην ξεχνας οτι ειναι ενας μικρος υπολογιστης χειρος !!!

Για τιμη κοντα στα χριστουγενα τι να σου πω ......... μην περιμενεις μεγαλες αποκλησεις απο τις τωρινες τιμες.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση και εγώ??Εχω το Ν70 και θέλω να παω στο Ν73 αλλα πρώτα θέλω να μάθω αν η ποιοτητα εγγραφής του Video είναι ανάλογη με το Ν70 το οποίο έχει αξεπέραστατη ποιότητα σε εικόνα και ήχο (είχα πάθει πλάκα όταν πρωτοείδα Video απο το Ν70).Επίσης κατάλαβα ότι το Ν73 δεν έχει οπτικό zoom και δεν έχει τόσο καλή ποιότητα στην αναπαραγωγή ήχου.
Link to comment
Share on other sites

Η nokia έκανε το θαύμα της!

Το Νεκρό μου Ν73 επανήλθε μέσα σε μια μέρα.

πλέον ουδείς λόγος για σπιτικές αναβαθμήσεις!!!

άκουγα απ'όλους (και η ίδια η κοπελιά αυτό μου είπε,) 20 εργάσιμες, ένα μήνα+ και τελικά πήρε μόνο μια μέρα!

Ευχαριστώ πάρα πολύ τα παιδια του service.:)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

πολυ σημαντικο(για μενα τουλαχιστων...)...

μετα την αναβαθμιση το ξυπνητηρι δουλευει επιτελους κανονικα...

(με κλειστο το κινητο....:) )

 

Εμένα πάλι μου δούλεβε πρίν την αναβάθμιση και δεν μου δουλέβει τώρα!:wacko:

 

edited:

 

Μετά απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, παίζει πάλι κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Η ταχυτητα της καμερας εχει βελτιωθει αισθητα με το νεο λογισμικο .

------------------------------------------------------------------

Μερικες φωτος με αυτοματες ρυθμισεις :

http://img177.imageshack.us/img177/5108/10112006142dn8.th.jpg http://img177.imageshack.us/img177/9601/10112006143ra0.th.jpg http://img216.imageshack.us/img216/9171/10112006144vd6.th.jpg http://img294.imageshack.us/img294/2461/10112006145ia9.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα χθες αλλα δεν ληθηκε το προβλημα με το καπακι της καμερας και παλι σβηνει το κινητο!

μου περασαν την 2,0628,0,0,3 < 27-7-2006>

 

δεν αναγνωριζει ολα τα Mp3 που εχω στην καρτα μνημης ομως!

τους πηρα τηλ στο καταστημα της Βασ ολγας τους ειπα για το προβλημα μου

και μου ειπαν φερτε την συσκευη να την δουμε!τους ειπα οτι ειχα το κινητο 1 βδομαδα στο νοκια πολυτεχνειου(προεκταση τσιμισκη) και μου λενε φερτε το κινητο να το δουμε!που μπορω να παρω να κανω τα παραπονα μου, γιατι δεν δικαιολογειται κινητο 500 ευρω να εχει προβλημα και εγω να μην μπορω να κανω την δουλεια μου..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

 

Το αλαρμ μανατζερ στη νεα του έκδοση δούλευε και δουλεύει σωστά και με κλειστό το κινητό...:blink:

 

 

 

 

Παιδια ουτε σε μενα δουλευει το αλαρμ μανατζερ οταν το κινιτο ειναι κλειστο ενω πριν την αναβαθμιση δουλευε !!!!!!!!!

 

Αντε να δουμε τι αλλο θα ξετρυπωσουμε ακομα μετα την αναβαθμηση ....................

 

Κατι για να το ξεπερασουμε κανεις ???????????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουτε σε μενα δουλευει το αλαρμ μανατζερ οταν το κινιτο ειναι κλειστο ενω πριν την αναβαθμιση δουλευε !!!!!!!!!

 

Αντε να δουμε τι αλλο θα ξετρυπωσουμε ακομα μετα την αναβαθμηση ....................

 

Κατι για να το ξεπερασουμε κανεις ???????????

Δοκιμάστε να το απεγκαταστήσετε και να το ξαναεγκαταστήσε τε ξανά, μήπως με το backup δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα...Γενικά μετά την αναβάθμιση μου παρουσιαζονται διάφορά "κουλά" της μορφής εγκαθιστώ π.χ. το skyecall και λίγο πριν την λήξη της εγκατάστασης μου βάζει "τεχνικό σφάλμα" , όμως ολοκληρώνεται και λειτουργεί σωστά το πρόγραμμα....Κάποια στιγμή δεν μου λειτουργούσε το multimedia πλήκτρο, και το επανέφερα με ένα ριστάρτ...Για να δούμε τί άλλο θα δούμε....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μολης το πηρα:w00t:

ουτε προλαβα να βαλω μεσα την μπαταρια.

το δικο σας οταν το αγορασατε ειχε μεσα καρτα μνημης?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουτε σε μενα δουλευει το αλαρμ μανατζερ οταν το κινιτο ειναι κλειστο ενω πριν την αναβαθμιση δουλευε !!!!!!!!!

 

Αντε να δουμε τι αλλο θα ξετρυπωσουμε ακομα μετα την αναβαθμηση ....................

 

Κατι για να το ξεπερασουμε κανεις ???????????

 

Φίλε μου πρόσεξε τη έκανα εγω και λύθηκε το πρόβλημα.

με φορμάτ απο αυτή την κατάσταση δεν πετυχαίνεις τίποτα. λοιπόν:

Κάνε φορμάτ την κάρτα μετα πήγαινε επαφές/επιλογες/αντιγραφή/στην κάρτα μνήμης, ώστε να μην χάσεις τις επαφες.όπως κατάλαβες το πρόβλημα είναι όταν επανεφέρεις το αντίγραφο ασφαλείας με το pc suite.Μετά κάνε φορμάτ στο τηλέφωνο *#7370#.Επανέφερε τις επαφές απο το επιλογές/αντιγραφή/από κάρτα μνήμης.Κάνε τις ρυθμίσεις που θέλεις στο τηλέφωνο και μετά ένα αντίγραφο (καθαρό πλέον) ασφαλείας με το pc suite.Εγκατέστησε τα προγράμματα και θέματα που θέλεις και όλα ρολόϊ.

Απλά πρέπει να αφιερώσεις λίγο χρόνο.Αλλά δεν θα έχεις πλέον προβλήματα

 

Ελπίζω να βοήθησα!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρόσεξε τη έκανα εγω και λύθηκε το πρόβλημα.

με φορμάτ απο αυτή την κατάσταση δεν πετυχαίνεις τίποτα. λοιπόν:

Κάνε φορμάτ την κάρτα μετα πήγαινε επαφές/επιλογες/αντιγραφή/στην κάρτα μνήμης, ώστε να μην χάσεις τις επαφες.όπως κατάλαβες το πρόβλημα είναι όταν επανεφέρεις το αντίγραφο ασφαλείας με το pc suite.Μετά κάνε φορμάτ στο τηλέφωνο *#7370#.Επανέφερε τις επαφές απο το επιλογές/αντιγραφή/από κάρτα μνήμης.Κάνε τις ρυθμίσεις που θέλεις στο τηλέφωνο και μετά ένα αντίγραφο (καθαρό πλέον) ασφαλείας με το pc suite.Εγκατέστησε τα προγράμματα και θέματα που θέλεις και όλα ρολόϊ.

Απλά πρέπει να αφιερώσεις λίγο χρόνο.Αλλά δεν θα έχεις πλέον προβλήματα

 

Ελπίζω να βοήθησα!!

 

Στο προηγουμενο φορματ ειχε χαθει το Fsecure και το σκεφτομαι πολυ .....

μηπως και βρω αλλο τροπο !!!!!

Και χρονος πολυς χρειαζεται για να μπουν ολες οι εφαρμογες ξανα ........

 

 

Με το pcsuite οποτε προσπαθω να κανω backup μου βγαζει μηνυμα λαθους και σταματα !!!!!:( :

 

μετο backup στην καρτα δεν επανερχονται ολα ............!!!:rocket:

 

καποιος αλλος μηπως ξερει καποια λυση για το προβλημα ??????

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν ειμαι στο αναλογο θεμα, αλλα δεν ξερω που να ρωτησω! θελω να μου πειτε που θα μπορεσω να βρω καρτα μνημης 2GB για το Ν73 και ποσο περιπου κανει?:O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο φορματ ειχε χαθει το Fsecure και το σκεφτομαι πολυ .....

μηπως και βρω αλλο τροπο !!!!!

Και χρονος πολυς χρειαζεται για να μπουν ολες οι εφαρμογες ξανα ........

 

 

Με το pcsuite οποτε προσπαθω να κανω backup μου βγαζει μηνυμα λαθους και σταματα !!!!!:( :

 

μετο backup στην καρτα δεν επανερχονται ολα ............!!!:rocket:

 

καποιος αλλος μηπως ξερει καποια λυση για το προβλημα ??????

 

δε νομίζω ότι χρειάζεσαι το link για το fsecure γιατι γιαυτό πρόκειται και όχι για το πρόγραμμα.Εξάλου δεν υπάρχουν ακόμη ιοί για s60v3.

τέλος πάντων, πρέπει να καταλάβεις ότι δεν φταίει το pc suite στο αντίγραφο ασφαλείας αλλά κάποια κρυφα αρχεία που έχουν δημιουργηθεί στη μνήμη του τηλεφώνου και τα οποία μέχρι στιγμής δεν είναι προσβάσιμα από κανένα πρόγραμμα.

Κατά τη γνώμη μου η μόνη λύση είναι αυτή που σου περιέγραψα πρίν

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν ειμαι στο αναλογο θεμα, αλλα δεν ξερω που να ρωτησω! θελω να μου πειτε που θα μπορεσω να βρω καρτα μνημης 2GB για το Ν73 και ποσο περιπου κανει?:O
http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=10375http://ats.gr/product_info.php?products_id=10711
http://www.msystems.gr/v_products.asp?v_Cat=3105&v_Item=4039
http://www.photoagora.gr/index.php?action=product&id=4140&prevaction=category&previd=34&prevstart=0

Link to comment
Share on other sites

Επιτυχής αναβάθμιση και σε μένα :)

Αποτέλεσε ευκαιρία για ξεσκαρτάρισμα των περιτών εφαρμογών και παιχνιδιών αυτή (η προφανώς για λόγους ασφαλείας) δυστροπία στη διατήρηση - επαναφορά των εγκατεστημένων στην κάρτα, προγραμμάτων.

Κάθε εμπόδιο για καλό με λίγα λόγια :lol:

1) Κανένα πρόβλημα με εγκατάσταση java εφρμογών (όπως προαναφέρθηκε)

2) Κανένα πρόβλημα με python και το πολυαγαπημένο μας ελληνικό ετυμολογικό λεξικό όπως μου παραπονιέστε με pm's.

Όλα καλά ...με λίγα λόγια.

Υ.Γ.= Μάλλον χρειάζεται update o updater. Τα XP μου χρειάστηκαν πολλές επανακινήσεις και πολλές αρνήσεις στην προτροπή τους να αποστείλουν αναφορά σφάλματος με το ξεκίνημα της εφαρμογής :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...