Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σιγουρα μπορεις να τη βρεις φθηνα αλλα μιλαμε για τιμη ενσωματωσης στο πακετο αγορας
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ και εγώ για εμπορική επιτυχία.

Όσο για σκέτη συσκευή μπορείς να το πάρεις από expansys στα 570 euros.

ps. H 512 κάρτα ούτε 10 ευρώ δεν κάνει.

 

να σε ρωτήσω κάτι? αντε και το παίρνω,αν χαλάσει κάτι πρέπει να το στέλνω εξωτερικό ετσί?

εμένα προσωπικά αυτό με κρατάει απο σκέψη για αγορά απ'εξω.. τα ελληνικά ειλικρινά δε με νοιάζουν.

αν και τι να το κρατάν ενα μήνα στο σέρβις στο παγκράτι πχ τι να το κρατάνε στο liverpool.. ας είναι καλό το σέρβις και ας είναι όπου να'ναι.

 

ξέρει κανείς αν είναι πιθανό αργότερα αν δούμε και την απλή έκδοση απο ACE ,χωρίς χάρτες-κάρτες κτλ.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανοίχτηκε το θέμα σχετικά με τις Ελληνικές αντιπροσωπίες / εισαγωγικές εταιρίες των προϊόντων της HTC και κάπου δε κρύβω ότι με θορύβησε αρκετά σα ζήτημα δεδομένου και ότι ως τώρα έχω ήδη πάρει δύο Qtek συσκευές (αρχικά το 2020 και πλέον το 9000) από εισαγωγές της ACE-Hellas, καθώς επίσης τυχαίνει και συμμετέχω και στο Qtek φόρουμ της ACE-Hellas εδώ και κάμποσο καιρό σαν απλό μέλος του φυσικά, είπα να το ψάξω κάπως παραπάνω το πράγμα και από την πλευρά των πληροφοριών της ACE-Hellas με κάπως πιο επίσημο τρόπο. Και δεν εννοώ ενυπόγραφες επιστολές κλπ αλλά τηλεφώνημα κατευθείαν σε υπεύθυνους της εταιρίας και ρωτώντας τους ευθέως τα επίμαχα θέματα.

Παρακάτω θα προσπαθήσω να παραθέσω, όσο γίνεται καλύτερα, το τι μου είπαν σχετικά. Τα συμπεράσματα (όπως πάντα) δικά σας!

 

Η ACE-Hellas είναι ο επίσημος διανομέας της HTC σε 6 χώρες πλέον. Η ανακοίνωση αυτή έγινε στη dte όπου παρευρισκόταν και στέλεχος της HTC.

http://www.ace-hellas.gr/news/news.asp?by_news=1&news_view=1&news_id=176&lang=el&news_date=

 

Η Dynax είναι μια εταιρία που αγοράζει συσκευές από την Dangaard, έναν διανομέα της HTC στη Δανία.

 

Η αγορά βεβαίως είναι ελεύθερη και όποιος θέλει κάνει εισαγωγή ότι θέλει. Και η ACE-Hellas θα μπορούσε να εισαγάγει Nokia τηλέφωνα χωρίς πρόβλημα και να τα πουλάει στην Ελληνική αγορά αλλά αυτό δεν την κάνει επίσημο διανομέα της Nokia στην Ελλάδα.

 

Για την ACE-Hellas η Dynax θεωρείται παραεισαγωγέας καθώς δεν έχει την επίσημη αναγνώριση της HTC για διανομή στην Ελλάδα.

(Ας στείλει και κάποιος e-mail στην HTC να ρωτήσει ποιος είναι ο επίσημος διανομέας και να λάβουμε την απάντηση να λήγει αυτό το θέμα.)

 

H ACE-Hellas αγοράζει συσκευές απευθείας από την HTC και γι’ αυτό τις ανοίγει στην Ελλάδα για να περάσει τα Ελληνικά της που περιλαμβάνουν και επιπλέον λειτουργίες όπως αποστολή SMS 160 χαρακτήρων, αυτόματες ρυθμίσεις GPRS / MMS, εμφάνιση ονόματος στα εισερχόμενα SMS όταν υπάρχει στη λίστα επαφών, υποστήριξη Ελληνικών σε συσκευές με hardware keyboard και άλλα.

 

Η Dynax παίρνει τις συσκευές από την Dangaard όπου πάλι τις ανοίγουν και περνάνε μέσα τα Ελληνικά της Paragon τα οποία έχουν μετάφραση μόνο του Interface χωρίς υποστήριξη SMS 160 χαρακτήρων και τα υπόλοιπα καλούδια (δεν έχουν τα Ελληνικά της... Microsoft όπως οι ίδιοι λένε).

 

Τέλος, το HTC P3300 θα κυκλοφορήσει στην Ελληνική αγορά μεθαύριο (ανέβηκε και η σελίδα στο www.htc.com.gr) και θα είναι η έκδοση Taster με επιπλέον κάρτα μνήμης MicroSD 512MB και το Navimate με πλοήγηση για όλη την Ελλάδα με 79 πόλεις με λεπτομέρεια δρόμου. Η τιμή λιανικής πώλησης του Navimate είναι 109€ και μια κάρτα MicroSD 512MB έχει περίπου 60€.

 

Αυτά...

 

Εμενα με ενδιαφερει σα καταναλωτη να παρω το προιον φτηνα και με καλη υποστηριξη. Η Ασε δεν μου προσφερει τιποτα απο τα δυο. Αλλα οχι και να πληρωσω 109 ευρω το navitime και 60!!!! την καρτα. 20 εχει η 512 στον Κατερελο. Ελεος δεν ειμαστε Αφρικανοι φυλαρχοι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ενδιαφερει σα καταναλωτη να παρω το προιον φτηνα και με καλη υποστηριξη. Η Ασε δεν μου προσφερει τιποτα απο τα δυο. Αλλα οχι και να πληρωσω 109 ευρω το navitime και 60!!!! την καρτα. 20 εχει η 512 στον Κατερελο. Ελεος δεν ειμαστε Αφρικανοι φυλαρχοι.

 

e tote vre kale mou anhtrope giati den to pires apo to expansys?:confused: proframma den tha valeis? karta den tha valeis? an ginei kati den tha mineis xoris pcc?:shifty: o kathenas einai eleutheros na apofasisei apo pou tha agorazei kai na pernei kai tis epiptoseis stin plath tou!!:O sto kato kato plironeis parapano to support tis elladas!

Link to comment
Share on other sites

σωστος!!!αντε καλοριζικο,αλλα κυτα μη και δεν τοχεις αυριο να μας πεις νεα,κανονισε..καλα πατρα με ηρακλειο ειναι σε αλλη χωρα?εγω ποτε θα το εχω?
Link to comment
Share on other sites

e tote vre kale mou anhtrope giati den to pires apo to expansys?:confused: proframma den tha valeis? karta den tha valeis? an ginei kati den tha mineis xoris pcc?:shifty: o kathenas einai eleutheros na apofasisei apo pou tha agorazei kai na pernei kai tis epiptoseis stin plath tou!!:O sto kato kato plironeis parapano to support tis elladas!

 

Θα το παρω, αν το παρω, οταν ελθει στο expansys. Προγραμμα εχω αγορασμενο το destinator και η καρτα κανει 20 ευρω. Βλεπεις οτι πληρωσα το desti ενω μπορουσα να το βρω σπασμενο καθως κυκλοφορει παντου. Και πληρωσα διοτι ειδα να γινεται απο την ngi μια ωραια δουλεια. Επιδοτηση δεν εχω, οποτε δεν με βοηθαει σε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω οτι θελεις εσυ φιλε μου.παντως στο καταστημα που ειμαι θα εχουμε 6 κομματια αυριο,για περισσοτερα pm.
Link to comment
Share on other sites

Μα τι βλακείες ρε παιδιά καθόμαστε και διαβάζουμε και γράφουμε ? Που λέει ο λόγος βέβαια..:) Μα τόσα χαρακτηριστικά και έχει 200άρι επεξεργαστή.. μόνο γι αυτό μειώνετε η αξία απόκτησής του 50% κάτω... Και δεν έχει και 3G.. Που χρειάζετε θα μου πείτε .. ε.. χρειάζετε.. 2006 έχουμε .. 300 μοντέλα εύγαλε η μαμα htc .. μας έχει γλομόσει και αυτή.. με εξαίρεση το TyTN και το δυσεύρετο (γιατί να το πουλίσει αυτός που το έχει?) 2020ι ΄΄ολα τα άλλα τα ίδια πανταλάκη μου.. ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ από μένα.. ούτε 300 δε δίνω και αυτό για να πώ ότι πέρασε και αυτό από τα χέρια μου. Ε ρε.. έχουνε βρεί το πάθος μας και μας δουλεύουνε ψιλό γαζί μου φένετε.. ΟΥΣΤ htc... πάμε παρακάτω.. ακόμα και η νόκια έβαλε 300+άριδες και 3D accelerators (ίδιο με του X50/X51v powerVR) στο Ν93 της .. σα δε ντρέπετε η htc.. κρίμα και τα λάτρευα τα ppc.. ΠΑΜΕ αρακάτω λέωωω.. προσπεράστε τους .. έτσι και αλιώς πάλι χαμένοι θα βγούμε .. αγνοήστε τους μπάς και φιλοτιμιθούνε και μας δώσουνε αληθινή τεχνολογία και όχι τσιπάκια για ξεστοκάρισμα.. ΟΥΣΤ htc ... παρακάτω χίλιες φορές.. Ν95 ας πούμε :D
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

και πρωτού μου πείτε μα ρε έχει GPS .. καλά κρασά θα σας πώ.. βάρδα να σε πάρει κανείς τηλέφωνο παράλληλα με πλοήγηση με το ελαφρύτατο σε απαιτήσεις PN και destinatro 6 και να δείς τι όμορφα που θάναι.. αλήθεια.. δουλεύει το GSM παράλληλα με το GPS ? .. ξέρω γώ ? .. όλα να τα περιμένει κανείς από τους ευρωσυλλέκτες.. ΟΥΣΤ
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

.. μη παρεξηγηθώ κιόλας βρίζοντας ένα τόσο όμορφο κατα τα άλλα device...:(

 

http://www.mobile-review.com/pda/review/image/htc/artemis/tcpmp.png

http://www.mobile-review.com/pda/review/image/htc/artemis/videoindex.png

http://www.mobile-review.com/pda/review/image/htc/artemis/pocketquake.png

 

όχι.. δε θα πάρω..

...πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι έχει όμορφο ονοματάκι.. άρτεμις.. ουάου..

κούκλα μου εσύ (τώρα που πάει το κούκλα μου δε ξέρω.. στην ξανθιά η στο κινητούλι.. :lol: )//

 

τέσπα...:ninja:

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φυσικα αν μπορεις να το βρεις πιο φθηνα το παιρνεις απο εκει που το βρηκες,αλλα εγω προσωπικα εχω επιδοτηση καθε χρονο 150-200 ευρω,και γενικα τα αγγλικα δεν ειναι και τα καλυτερα μου,και δεν τα παω καλα στις αποστολες με κουριερ στο εξωτερικο σε περιπτωση ζημιας,οποτε.....,και φυσικα η ace δεν ειναι η καλυτερη του κοσμου,ποτε δεν ειπα αυτο
Link to comment
Share on other sites

Nectons παρότι σκληρός (έως και υπερβολικός) έχεις ένα δίκιο. Τη στιγμή που το "κομμάτι πλαστικού" που έγραψε και ένας φίλος έχει αράξει στην κορυφή κάθε συγκριτικού τεστ απόδοσης και μπορείς να το αποκτήσεις με λιγότερα από 500 ευρώ (οι πρώτοι το έπαιρναν πριν από μήνες από aspidshop με 470), τα 700+ για συσκευές που φέρουν τέτοιους επεξεργαστές χωρίς να προσφέρουν κάτι παραπάνω (edit: εδώ είμαι άδικος, προσφέρουν gps και ράδιο αλλά..... αλλά), φαντάζουν TOO MUCH. Παρόλαυτα, οι κάτοχοι του s200 πχ διαβεβαιώνουν ότι μπορεί να τρέχουν το destinator και να απαντούν σε κλήσεις χωρίς ουσιαστικό πρόβλημα και γω δεν μπορώ παρά να τους πιστέψω. Τι γίνεται όμως όταν μια τέτοια συσκευή με 200άρη ομαπ έχει ενσωματωμένο δέκτη gps και όχι εξωτερικό βτ;;;;;
Link to comment
Share on other sites

http://mobile-review.com/pda/review/image/htc/artemis/spbcpu.png The index shows the CPU output. 200 MHz CPU is unlikely to hold a record but the result is good.

http://mobile-review.com/pda/review/image/htc/artemis/spbfilesys.png These figures display how fast device’s memory is (read/record/transfer).

http://mobile-review.com/pda/review/image/htc/artemis/spbas.pnghttp://mobile-review.com/pda/review/image/htc/artemis/battery.pngΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

apo metriseis alo tipota mporo na sou vro kai ego! asxeto me ayto den eipa se kanenan apo pou na to pareis asxeta oti ginetai gia olla ta katastimata an diavazeis, kai deyteron oikonomika ogelei den exo! an esi thiktikes dikaioma sou kai parto to noemvrio apo opou theleis! apo ton laimo se epiasa! alo pali kai touto!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

tayre το πηρες?εντυπωσεις?:worry: αυτα περιμενουμε...με αγωνια(εγω τουλαχιστον)
Link to comment
Share on other sites

παιδια αφηστε του τσακωμους,το πηρα και ειμαι super,το πηρα απο το 247,πραγματικα φοβερο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η Dynax παίρνει τις συσκευές από την Dangaard όπου πάλι τις ανοίγουν και περνάνε μέσα τα Ελληνικά της Paragon τα οποία έχουν μετάφραση μόνο του Interface χωρίς υποστήριξη SMS 160 χαρακτήρων και τα υπόλοιπα καλούδια (δεν έχουν τα Ελληνικά της... Microsoft όπως οι ίδιοι λένε).

 

Αυτό είναι παραπληροφόρηση. :mad:

Δεν έχω καμία σχέση με καμία Dynax αλλά στην έκθεση που το είδα, είδα με τα μάτια μου ότι γράφει μηνήματα με 160 χαρακτήρες κανονικότατα με ενσωματωμένο πληκτρολόγιο (μοιάζει με αυτό της Paragon πάντως).

 

Όπως υποστηρίζει επίσης η Dynax δεν ανοίγονται εδώ αλλά περνιούνται απευθείας από την Microsoft. Φαντάζομαι αυτό θα το αποδεικνύει και η ταινία ασφαλείας κατά την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, επειδη θελω να εχει οπωσδηποτε Destinator, ξερετε ποτε θα αρχισει να πουλα η Dynax?

 

Κάτι για τέλη Νοέμβρη είπε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι παραπληροφόρηση. :mad:

Δεν έχω καμία σχέση με καμία Dynax αλλά στην έκθεση που το είδα, είδα με τα μάτια μου ότι γράφει μηνήματα με 160 χαρακτήρες κανονικότατα με ενσωματωμένο πληκτρολόγιο (μοιάζει με αυτό της Paragon πάντως).

 

Όπως υποστηρίζει επίσης η Dynax δεν ανοίγονται εδώ αλλά περνιούνται απευθείας από την Microsoft. Φαντάζομαι αυτό θα το αποδεικνύει και η ταινία ασφαλείας κατά την αγορά.

 

Επειδή την έχω πατήσει στο παρελθόν, εαν πας και απενεργοποιήσεις την επιλογή "Use Unicode when needed" στις επιλογές των SMS, τότε ο counter δείχνει 160 χαρακτήρες κανονικά αλλά το μήνυμα πάει με ??????? οπότε και δεν φεύγει κανόνικα με Ελληνικά.

 

Οι συσκευές της Dynax έχουν Paragon Ελληνικά και δεν στέλνουν SMS 160 χαρακτήρων (μπορεί να εγκατασταθεί άλλη εφαρμογή για να στέλνεις με 160).

Το να σου λέει κάποιος ότι η Microsoft βάζει τα Ελληνικά για την Dynax είναι γελοίο. Η Microsoft δίνει Ελληνικά στους κατασκευαστές (HTC) και ο κατασκευαστής μόνο μπορεί να τα βάλει και έχει την άδεια. Αυτό δεν το κάνει η HTC αλλά το κάνει η Mitac για παράδειγμα στο Mio.

 

Εαν παρατήρησες επίσης στο Control Panel η συσκευή της Dynax είχε το Leng που είναι το Language Extender της Paragon... Τι άλλο χρειάζεσαι δηλαδή για να καταλάβεις ότι είναι Ελληνικά Paragon....

 

Οι συσκευές ανοίγονται στη Δανία (Dangaard) περνιούνται τα Ελληνικά της Paragon εκεί και έρχονται μετά στη Dynax.

 

Ταινία ασφαλείας πάντως όταν πήρα το S200 της Dynax δεν είχε και δεν αναγραφόταν πουθένα ο εισαγωγέας (όπως προβλέπεται από το νόμο). Το πήγα πίσω στο μαγαζί που το πήρα και μου φέρανε συσκευή της ACE-Hellas όπου είχε πάνω και ταινίες και όνομα εισαγωγέα και στέλνω κανονικά SMS με 160 χαρακτήρες.

 

Με λίγα λόγια το παραπάνω του cosmos σχόλιο είναι σωστό!

 

Άντε και αύριο θα έχω και στα χέρια μου τo P3300 :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το παιχνίδι με τις αντιπροσωπείες. Έστω ότι αγοράζω το προϊον από Αγγλία (Expansys). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το δέχεται η εδώ αντιπροσωπεία (αφού είναι ΕΠΙΣΗΜΗ αντιπρόσωπος της HTC όπως η ίδια λέει) εντός της εγγύησης. Δεν υπάρχει πανευρωπαϊκή εγγύηση από την HTC? Τι σημασία έχει από που έχει αγοραστεί το προϊόν?Από την στιγμή που έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση (έχει???? και αν όχι γιατί?) τότε οφείλει να το δεχτεί. Κάποιος που έχει εμπειρία από τέτοια περίπτωση μπορεί να μου πεί?Έτσι και αλλιώς οι αντιπροσωπείες πληρώνονται από τις μητρικές εταιρείες στο θέμα των εγγυήσεων.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το παιχνίδι με τις αντιπροσωπείες. Έστω ότι αγοράζω το προϊον από Αγγλία (Expansys). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το δέχεται η εδώ αντιπροσωπεία (αφού είναι ΕΠΙΣΗΜΗ αντιπρόσωπος της HTC όπως η ίδια λέει) εντός της εγγύησης. Δεν υπάρχει πανευρωπαϊκή εγγύηση από την HTC? Τι σημασία έχει από που έχει αγοραστεί το προϊόν?Από την στιγμή που έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση (έχει???? και αν όχι γιατί?) τότε οφείλει να το δεχτεί. Κάποιος που έχει εμπειρία από τέτοια περίπτωση μπορεί να μου πεί?Έτσι και αλλιώς οι αντιπροσωπείες πληρώνονται από τις μητρικές εταιρείες στο θέμα των εγγυήσεων.

ενα mail στην htc θα μας ελυνε την απορια...

απο γνωστο παντος που πηρε ενα tytn απο expansys οταν ειδε οτι ειχε προβλημα η συσκευη εστειλε mail στην htc και του ειπαν να το παει στην ACE.

πραγμα που εκανε ο ανθρωπος και του το φτιαξαν...η περιπτωση αυτη εχει αναφερθει βεβαια στο νημα του tytn

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...