Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως ξέρετε πόση ειναι η εγγύηση που δίνει η ACE ?Γιατί το σάββατο ήπιε πολύ και έφαγε πολλές τουμπες και τωρα μου κάνει νερά..

 

2 Χρονια, αλλα αμα μεθυσε και επεσε χλωμο σε βλεπω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένας φίλος δίνει το P3300 σε άριστη κατάσταση με 320 ευρώ.Άν ενδιαφέρεται κανένας ας στείλει μήνυμα να του δώσω το τηλέφωνο να συνεννοηθεί

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371182

 

 

από εδώ θα το κατεβάσεις

 

 

δεν υποστηρίζει ελληνικά

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω την πρώτη προσπάθεια να flashάρω μια cooked rom πρωινιάτικα. Ετρεξα το start uspl.exe και απο το 0% εώς το 100% πήγε κατευθείαν.Μετά δεν μπήκε σε bootloader κατάσταση αλλά επανεκκίνησε κανονικά στα official wm6 χωρίς να μου δωθεί η δυνατότητα να του flashάρω την cooked. Nα υποθέσω οτι δεν χρειάζεται sid unlock και οτι πρέπει να εκτελέσω κατευθείαν το RomupdateUtility.exe που έρχεται στο zipαρισμένω αρχείο της cooked;

Προς πληροφόρηση μόλις την συσκευή την πήρα στην κατοχή μου είχα περάσει τα WM6 με τις οδηγίες και τα αρχεία απο το Forum της HTC.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως ξέρετε πόση ειναι η εγγύηση που δίνει η ACE ?Γιατί το σάββατο ήπιε πολύ και έφαγε πολλές τουμπες και τωρα μου κάνει νερά..

 

Εγγύηση που να καλύπτει και τούμπες δεν υπάρχει για καμία συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είπα να κάνω την πρώτη προσπάθεια να flashάρω μια cooked rom πρωινιάτικα. Ετρεξα το start uspl.exe και απο το 0% εώς το 100% πήγε κατευθείαν.Μετά δεν μπήκε σε bootloader κατάσταση αλλά επανεκκίνησε κανονικά στα official wm6 χωρίς να μου δωθεί η δυνατότητα να του flashάρω την cooked. Nα υποθέσω οτι δεν χρειάζεται sid unlock και οτι πρέπει να εκτελέσω κατευθείαν το RomupdateUtility.exe που έρχεται στο zipαρισμένω αρχείο της cooked;

Προς πληροφόρηση μόλις την συσκευή την πήρα στην κατοχή μου είχα περάσει τα WM6 με τις οδηγίες και τα αρχεία απο το Forum της HTC.

 

Η συσκευή χρειάζεται σίγουρα να είναι cid-unlock για να βάλεις cooked ROM. Τη συσκευή την έχεις πάρει καινούργια ή μεταχειρισμένη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή χρειάζεται σίγουρα να είναι cid-unlock για να βάλεις cooked ROM. Τη συσκευή την έχεις πάρει καινούργια ή μεταχειρισμένη;

Τη συσκευή την πήρα μεταχειρισμένη αλλά αμφιβάλλω αν ο προηγούμενος κάτοχος είχε ασχοληθεί ποτέ με cooked roms. To οτι χρειάζεται σίγουρα να είναι sid unlock το ξέρω αλλά τελειώνει τόσο γρήγορα σαν να μην γίνεται καν.Και φυσικά δεν μπαίνει αμέσως μετά σε bootloader αλλά επανεκκινεί κανονικά.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τη συσκευή την πήρα μεταχειρισμένη αλλά αμφιβάλλω αν ο προηγούμενος κάτοχος είχε ασχοληθεί ποτέ με cooked roms.

 

Εγώ θα ήμουν περισσότερο επιφυλακτικός με αυτό.

 

Όταν ανοίγεις τη συσκευή... στο SPL και IPL τι εκδόσεις σου λέει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αληθεια athanaso77 τι σημαινουν αυτα? τα φωτα σου εγω πχ εχω

IPL 3.13.0001

SPL 3.13.0000

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η συσκευή έχει:

IPL 3.13.0001

SPL 1.11.0000

Προσπάθησα να τρέξω πάλι το uspl αλλά και πάλι έφτασε στο 100% αμέσως και επανεκκίνησε κανονικά χωρίς να μπει σε bootloader....

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η συσκευή έχει:

IPL 3.13.0001

SPL 1.11.0000

Προσπάθησα να τρέξω πάλι το uspl αλλά και πάλι έφτασε στο 100% αμέσως και επανεκκίνησε κανονικά χωρίς να μπει σε bootloader....

 

Είναι ξεκλείδωτη ήδη. Σύνδεσε την συσκευή με το PC, άστην να συγχρονίσει και τρέξε το step2.

 

Happy flashing :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ωραία , ξεκινάω με την full έκδοση αυτής http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371182

και βλέπουμε :D

 

Υ.Γ Athanaso thanks , οτι rom έχεις υπόψιν σου πες για να συνεχίσω το "μαστόρεμα" :lol:

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ Athanaso thanks , οτι rom έχεις υπόψιν σου πες για να συνεχίσω το "μαστόρεμα" :lol:

 

meschle και πάλι meschle! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν θα μεινω εγω στο forum με εργοστασιακο artemis!ποτε! αρχιζω διαδικασια cid-unlocκ πρωτη αποπειρα ARTEMIS TOUCH 4.02 WWE - LITE WITH CUBE:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Koίτα να δεις τι έχανα 2-3 βδομάδες που έχω το Artemis......

Πέρασα την προαναφερόμενη cooked και έχω πάθει πλάκα λέμε...:yahoo:

Ξεκινάω με 23.5mb ελεύθερη μνήμη και κοντά 40mb ελεύθερο χώρο για αποθήκευση! Εχει υπερχρονίσει και στα 247 και σε σχέση με πριν απλά πετάει.

Αν δεν είχα βάλει την full έχω την απορία πόσο πιο γρήγορο θα ήταν.

Σε λίγο ξεκινάω να εγκαταστήσω και μερικά καλούδια ακόμα (resco explorer , resco keyboard , htc customizer + games) και το απόγευμα θα είμαι έτοιμος να το ξετινάξω κανονικά :up:

 

Αlex το έψησες το μηχανάκι;

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα αρκετές φορές να κάνω unlock αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι λείπει το Windows.NT.A. Το έχει αντιμετωπίσει αυτό κανείς;

SAMSUNG OMNIA 16GB

DESTINATOR 7.0.0.588.11 - 2008.Q4.114

iGO 8.3.2.91972 - Ελλάδα 2008.10 © Tele Atlas - Basemap 2007.07 Data Source © NIMA VMAP0 [080812]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπάθησα αρκετές φορές να κάνω unlock αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι λείπει το Windows.NT.A. Το έχει αντιμετωπίσει αυτό κανείς;

 

Sto Artemis sou to bgazei afto?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα Vista... και δεν ξεκλειδώνει!

 

Η spl που έχει το Artemis είναι: 3.13.0000

SAMSUNG OMNIA 16GB

DESTINATOR 7.0.0.588.11 - 2008.Q4.114

iGO 8.3.2.91972 - Ελλάδα 2008.10 © Tele Atlas - Basemap 2007.07 Data Source © NIMA VMAP0 [080812]

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εχω παλι το προβλημα του 260 ERROR (vista),το ειχα δει και στο πρωτο update αλλα με απενεργοποιηση antivirus/firewall εγινε οκ!δεν θυμαμαι τι ειχα κανει και δουλεψε παντως τωρα μολις τρεξει το start_uspl.exe πηγαινει στο 100 μαυριζει η οθονη και οταν αρχιζει το b/loader error και τελος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...