Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα και καλως σας βρήκα! μολις απέκτησα και εγώ το "κουκλί", και το πρόβλημα μου: ξανθια και πρώτο pda! 2 ερωτήσεις παρακαλώ: στο πακέτο αγοράς (με igo) δεν υπήρχε micro sd? & σχετικά με τα προγράμματα που μπορώ να εγκαταστήσω, με ποιο τόπο το κάνω (μέσω internet υποχρεωτικά?) ευχαριστώ

Καλημερα και καλοριζικη η συσκευουλα σου,

 

1)Αν πηρες τη συσκευη με το πακετο IGO θα επρεπε να εχει μεσα μια sd card που εχει το igo μεσα ετοιμο για εγκατασταση. Στη συσκευασια δεν ειχε μεσα την sd card?

 

2) Τα προγραμματα τα βρισκεις στο ιντερνετ.Ενας τροπος ειναι να τα αγορασεις μεσω πιστωτικης και ο αλλος τροπος ειναι να τα βρεις απο διαφορα site χωρις να τα αγορασεις (καταλαβαινεις τι εννοω) για παραδειγμα http://www.ipmart-forum.com

Οταν βρεις καποιο προγραμμα τοτε εχεις 2 τροπους για να κανεις εγκατασταση :

α) Αν το αρχειο εχει καταληξη .exe τοτε πρεπει να εχεις συνδεδεμενο το κινητο σου με τον υπολογιστη μεσω του προγραμματος activesync Που παρεχεται στη συσκευασια, και μετα εκτελεις το αρχειο .exe στον υπολογιστη σου και κανεις την εγκατασταση. Η εγκατασταση ξεκιναει στον υπολογιστη και συνεχιζει στη συσκευη σου.μην αγχωνεσαι, θα σου βγαλει μηνυμα στη συσκευη σου οτι ξεκινησε η εγκατασταση και ολα τα βηματα τα κανεις απο τη συσκευη.Ειναι ευκολο.

 

β) Αν το αρχειο εγκαταστασης εχει καταληξη .cab τοτε απλα το αντιγραφεις στη συσκευη σου και το εκτελεις στη συσκευη απο τον file explorer της συσκευης σου και ξεκιναει η εγκατασταση.

 

Αυτα προς το παρον.πιστευω να πηρες μια πρωτη ιδεα.Αν εχεις καμια απορια εδω ειμαστε.Το οτι εισαι ξανθια πιστεψε με δεν παιζει κανενα ρολο για τις απορειες για τα pocket pc. Ολοι απο το μηδεν ξεκινησαμε και ολο απορειες ημασταν ολοι στην αρχη. Εγω να δεις ερωτησεις και απορειες που ειχα...τους ειχα πρηξει στην αρχη...χι χι :lol:

Καλη σου μερα και καλοριζικο και παλι.

 

Με προλαβες παλι athanaso.....εγω ομως τα εγραψα στα ελληνικα....χιχιχιχι....σε πειραζω φυσικα :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

thanks a lot! στη συσκευασία είχε με το λογότυπο igo: 1 sd & 1 mini sd ( σίγουρα μεγαλύερες από το χώρο τοποθέτησης της micro) ουφ! για να δω τι θα μου πουν στο κατάστημα!

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
thanks a lot! στη συσκευασία είχε με το λογότυπο igo: 1 sd & 1 mini sd ( σίγουρα μεγαλύερες από το χώρο τοποθέτησης της micro) ουφ! για να δω τι θα μου πουν στο κατάστημα!

 

Aftoi einai antaptores gia topothetisi tis microSD kartas sou se card readers i alles syskeves poy ypostirizoun SD h' miniSD. Pros to paron den se endiaferoun, Eisai sigouri oti i kartoula sou den einai idi mesa sti syskevi? Psakse kala mesa sto kouti... kapou ekei tha einai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με προλαβες παλι athanaso.....εγω ομως τα εγραψα στα ελληνικα....χιχιχιχι....σε πειραζω φυσικα :lol:

 

Etsi eimaste se afto to forum... apantame stin idia erwtisi kai me ellinikous kai me latinikous xaraktires! :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Etsi eimaste se afto to forum... apantame stin idia erwtisi kai me ellinikous kai me latinikous xaraktires! :)

Μη μου παρεξηγηθεις ε? Εγω πλακιτσα εκανα :) Απλα ηθελα να σε πειραξω που με προλαβες πρωτος και απαντησες :lol:

Αλλωστε η αξια σου και η συμβολη σου στο/στα forum ειναι δεδομενη και αναγνωρισμενη :)

 

Heritsa σου απαντησε ο athanaso. ειναι adpaptors αυτα για να μπορεις να βαλεις την mini sd Σε καποιο card reader. σε ολους μας τα ιδια ειχε μεσα στη συσκευασια οποτε δεν χρειαζεται να απευθυνθεις στο καταστημα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ok! θα ψαξω το κουτι ξανά, θα ψάξω και το σπίτι, θα δω αν συμπεριφερεται παραξενα και ο σκύλος (?) και ο Θεος των pda βοηθός! ευχαριστώ για σήμερα, νεότερο πρήξιμο αυριο!

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

paidia signwmi gia to asxeto tis erwtisis, exw arxisei na skeftomai na tsimpisw ena p3300. telika oi katoxoi pisteuetai oti aksizei auti ti stigmi? egw vasika to xreiazomai gia to wifi, to gps (uparxei ena thema edw, giati feugw gia agglia to septemvri - mporw na perasw to xarti tis agglias kai tis elladas?) kai tha ithela para polu na exei kamera me autofocus (exei??)giati dn mporw na traviksw alliws photo (panta kounimeni)
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Camera me autofocus den exei. To P3300 itan poly kalo alla gia tin epoxi tou. Tha sou synistousa na pas se mia pio kainourgia syskevi kai me kalytero epeksergasti kai xwris anagki gia alximeies gia na doulepsei to GPS... to ETEN X600 pou tha to breis kai se poly kales times.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα θα ηθελα μια μικρη βοηθεια!Αν λεω αν εχεις κανενας κανενα χαλασμενο κατεστραμενο καμενο δεν με νοιαζει τι Ρ3300 και δεν το θελει το ψαχνω απεγνωσμενα γιατι εκανα μια χοντρη μ.... με το δικο και χαλασε εξαρτημα απο μεσα που δεν πωλειτε σαν ανταλλακτικο!
Κολημενος με τα pda...
Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις λιγες σελιδες ποιο πισω νομιζω ενας φιλος το πουλουσε λογω σπασμενης οθονης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paides SOS eixa to igo apo mama etairia kai katalathos enas mlk mou diegrapse to linsece ti kano tora??????

 

Πιστευω πως αν εχεις την αποδειξη ολα διορθωνονται!!!Για ψαξε λιγο εδω: http://www.igomyway.gr

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις λιγες σελιδες ποιο πισω νομιζω ενας φιλος το πουλουσε λογω σπασμενης οθονης.

 

Σ΄ευχαριστω πολυ φιλε μου ηδη εστειλα πμ στο παλικαρι και περιμενω απαντηση!Μακαρι....

Κολημενος με τα pda...
Link to comment
Share on other sites

To touch flo δεν έρχεται σαν εγκαταστήσιμο cab. Πρέπει να περάσεις rom που να το περιλαμβάνει.

Τουλάχιστον δεν έχω δει πουθενά να δίνεται μεμονωμένα.

 

 

 

Πρέπει να κατεβάσεις από το forum του pocket cm το greek019.lang.ini (για την αντίστοιχη

έκδοση του pocket cm που έχεις), για τα ελληνικά, να το μετονομάσεις σε lang.ini και να το ρίξεις στον φάκελο \windows της συσκευής. Reboot και είσαι κομπλέ.

 

Αν θέλεις μόνο ελληνικό index για τα ονόματα, άνοιξε το lang.ini που υπάρχει στον φάκελο windows στην συσκευή σου και αντικατέστησε την γραμμή

 

searchindex.*.indexletter=#ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

 

με αυτή

 

searchindex.*.indexletter=#ΑΒΓΔΕΖΗΘΙΚΛΜΝΞΟΠΡΣΤΥΦΧΨΩ

;)

Reboot και είσαι ΟΚ.

 

re file mou.. den yparxei lang.ini oute sto fakelo windows oute sto fakelo egkatastashs gia na allakso to index,,

Link to comment
Share on other sites

re file mou.. den yparxei lang.ini oute sto fakelo windows oute sto fakelo egkatastashs gia na allakso to index,,

 

Πάρε αυτό, ξεζίπαρέ το και ρίχτο στο \windows (αν η rom σου είχει ενσωματωμένο το pocketcm) ή στον φάκελο εγκατάστασης (αν το εγκατέστησες μετά.

Μόνο που η τελευταία μετάφραση που βρήκα είναι για την έκδοση 19. Αν έχεις νεότερη μπορεί να μην παίζει καλά.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να κατεβάσεις από το forum του pocket cm το greek019.lang.ini (για την αντίστοιχη

έκδοση του pocket cm που έχεις), για τα ελληνικά, να το μετονομάσεις σε lang.ini και να το ρίξεις στον φάκελο \windows της συσκευής. Reboot και είσαι κομπλέ.

 

Giati na to menonomaseis? To petas opws einai kai apo tis rythmiseis tou PocketCM pas kai allazeis ti glwssa se greek019. Gia opoion endiaferetai exw kai alla ellinika kalytera edw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Giati na to menonomaseis? To petas opws einai kai apo tis rythmiseis tou PocketCM pas kai allazeis ti glwssa se greek019. Gia opoion endiaferetai exw kai alla ellinika kalytera edw.

 

Δεν το χρησιμοποιώ και δεν πήρα χαμπάρι ότι μπήκε και σαν επιλογή στα settings. Έχω μείνει λίγο πίσω :lol:

Thanks athanaso77 για την ενημέρωση :thanks:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα θα ηθελα μια μικρη βοηθεια!Αν λεω αν εχεις κανενας κανενα χαλασμενο κατεστραμενο καμενο δεν με νοιαζει τι Ρ3300 και δεν το θελει το ψαχνω απεγνωσμενα γιατι εκανα μια χοντρη μ.... με το δικο και χαλασε εξαρτημα απο μεσα που δεν πωλειτε σαν ανταλλακτικο!
Πάντως μετά από πολύ ζόρι έπαιξε και το κινητό σου πάλι :lol:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από πολύ ζόρι έπαιξε και το κινητό σου πάλι :lol:

 

Δεν εχω λογια να σ'ευχαριστησω....Οχι απλα παιζει πεταει!!!!

Κολημενος με τα pda...
Link to comment
Share on other sites

Giati na to menonomaseis? To petas opws einai kai apo tis rythmiseis tou PocketCM pas kai allazeis ti glwssa se greek019. Gia opoion endiaferetai exw kai alla ellinika kalytera edw.

 

Εγω παντος το εβαλα και το εκανα οπως λες και δουλεψε τελεια....!!!Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου

Κολημενος με τα pda...
Link to comment
Share on other sites

Geia xara k pali paides!!!Molis mou irthe to kinito ksana meta apo kairo sto service....:mad::mad:

Alla me to original opws itan logiko leitourgiko....Ti rom proteinetai twra ap otis teleutaies???Giati exw xasei polla epeisodia...De me endiaferei toso to cube oso na einai grigoro!Eyxaristw prokatavolika!!!!!!:shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Geia xara k pali paides!!!Molis mou irthe to kinito ksana meta apo kairo sto service....:mad::mad:

Alla me to original opws itan logiko leitourgiko....Ti rom proteinetai twra ap otis teleutaies???Giati exw xasei polla epeisodia...De me endiaferei toso to cube oso na einai grigoro!Eyxaristw prokatavolika!!!!!!:shifty::shifty:

 

Καλώς τα δέχτηκες. Άντε και περαστικά του. :lol:

Εγώ έχω την Vanilla 4.01 και δεν την αλλάζω. Σφαίρα. Δες την υπογραφή μου για λεπτομέρειες.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...