Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε το Ελληνικά.lang.zip και πέρασε το Ellinika.lang.ini που υπάρχει μέσα στον φάκελο /Program Files/PocketCM της συσκευής σου. Στις ρυθμίσεις γλώσσας του PocketCM επέλεξε τα ελληνικά. Κάνε ένα soft reset και είσαι έτοιμος.

 

Tο πρόβλημα είναι ότι έχουμε την rom touch 4.01 και το pocketcm είναι ενσωματωμένο, δεν υπάρχει καν folder pocketcm στα program files. οπότε το ερώτημα είναι: που βάζουμε το ellinika.lang.ini??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Όντως στο battery status στην έκδοση (0.04.203 Build 0268) υπάρχει ανάλογη ρύθμιση. Νομίζω ότι θα πρέπει να είναι τσεκαρισμένη η επιλογή show cell broadcast messages.

Παρ'όλα αυτά και παρά το γεγονός ότι εγώ την έχω τσεκαρισμένη, δεν μου βγάζει στην γραμμή του battery status το γνωστό μηνυματάκι της πόλης που βρίσκομαι (ίσως όμως δεν κάνω εγώ κάτι σωστά).

Επίσης μία συμβουλή: η συγκεκριμένη υπηρεσία στα απλά κινητά είναι υπεύθυνη για αύξηση στην κατανάλωση της μπαταρίας (ίσως το ίδιο να συμβαίνει και με το Artemis).

 

εμενα μου βγαζει διπλα απο την μπαταρια το δικτυο οχι τον κωδικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tο πρόβλημα είναι ότι έχουμε την rom touch 4.01 και το pocketcm είναι ενσωματωμένο, δεν υπάρχει καν folder pocketcm στα program files. οπότε το ερώτημα είναι: που βάζουμε το ellinika.lang.ini??

 

Χύμα στο \Windows

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tο πρόβλημα είναι ότι έχουμε την rom touch 4.01 και το pocketcm είναι ενσωματωμένο, δεν υπάρχει καν folder pocketcm στα program files. οπότε το ερώτημα είναι: που βάζουμε το ellinika.lang.ini??

 

Η ROM που φοράς έχει την τελευταία έκδοση του PocketCM (0.20b); Εάν ναι... κάνε αυτό που είπε ο freco παραπάνω. Εάν όχι... εγκατέστησε εσύ την τελευταία έκδοση και θα φτιάξει μόνο του αυτό τον φάκελο /Program Files/PocketCM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει διπλα απο την μπαταρια το δικτυο οχι τον κωδικο.

Φίλε zyp3r καλησπέρα. Ακριβώς το ίδιο βγάζει και σε μένα, παρά το γεγονός ότι όπως είδες είχα τσεκαρισμένη την μάλλον επίμαχη επιλογή. Ίσως τελικά η συγκεκριμένη λειτουργία δικτύου να μην είναι δυνατή στην συσκευή μας.

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ίσως τελικά η συγκεκριμένη λειτουργία δικτύου να μην είναι δυνατή στην συσκευή μας.

 

Στο είπα αλλά δε με άκουσες... :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..

Απο οτι ειδα μαλλον δε μπορει να με βοηθησει καποιος...εγω ξαναβαζω την ερωτηση μαζι με μια αλλη..

 

1.Μια αλλη μου απορεια..πριν που ειχα wm5 δεν ειχα προβλημα να συνδεθω οπουδηποτε ασυρματα στο ιντερνετ..τωρα με τα 6 παω να συνδεθω καπου που εχει wp2 enterprise κ μου λεει οτι δε γινεται κ οτι μου χρειαζετε καποιο πιστοποιητικο...που το βρισκω αυτο??μηπως πρεπει να χρεισιμοποιησω κανενα προγραμμα??

 

2.Πρεπει να εχω οποσδηποτε το ACTIVESYNC για να συνδεσω τη συσκευη??πχ αν παω σε αλλο πψ κ εχω το καλωδιο αλλα οχι το προγραμα δεν υπαρχει τροπος να το βλεπει ο υπολογιστης σαν εξωτερικο σκληρο??οπως γινεται με ολα τα κινητα..?

 

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Στο είπα αλλά δε με άκουσες... :p

Άκουσα, άκουσα :lol::lol:.

Όπως είπα άλλωστε και στην αρχή σε μένα δεν λειτουργούσε.

Φίλε athanaso77 για μία ακόμα φορά όλα τα credits σε σένα.

Πάλι δίκιο είχες:respect:

Τσέκαρε το π.μ. σου, κάτι σε θέλω.:)

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος άν το p3300 έχει την ίδια touch screen με το S100?Προσοχή δεν μιλάω για την ίδια lcd,αλλά μόνο για την touch screen

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα:):):)

μπορείτε να μου πείτε ένα πρόγραμμα για καταγραφή κλήσεων?

ευχαριστώ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα:):):)

μπορείτε να μου πείτε ένα πρόγραμμα για καταγραφή κλήσεων?

ευχαριστώ:)

 

KD power meters από τον συμφορουμιτη Κουνάδη.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=72186

 

Μάλλον κάτι τέτοιο θέλεις.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

KD power meters από τον συμφορουμιτη Κουνάδη.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=72186

 

Μάλλον κάτι τέτοιο θέλεις.

φίλε freco μάλλον δε το διατύπωσα σωστά.να καταγράφω αυτούς

που με παίρνουν τηλ. Με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό http://www.resco.net/pocketpc/audiorecorder/default.asp

και κάτι άλλο ξέρετε αν θα βγει κάποια καινούρια rom?

έχω μείνει εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342580

thanks:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μηπως γνωριζετε καμια εφαρμογουλα να αυξανει την ενταση ηχου κ φωνης στο destinator????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φίλε freco μάλλον δε το διατύπωσα σωστά.να καταγράφω αυτούς

που με παίρνουν τηλ. Με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό http://www.resco.net/pocketpc/audiorecorder/default.asp

 

Afto pou brikes einai ontws kalo alla ousiastika gia katagrafi klisewn me anoixti akroasi. Den yparxei kati pou na kanei ikanopoiitiki katagrafi apo to akoustiko tis syskevis.

 

και κάτι άλλο ξέρετε αν θα βγει κάποια καινούρια rom?

έχω μείνει εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342580

thanks:)

 

Se elliniki oxi. Se WWE... polles.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και να ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη που θα είμαι εκτός θέματος. Πωλείται htc touch cruise αγορασμένο προ διμήνου (ακόμα τρέχει την εγγύησή του), σε άριστη κατάσταση, με αρκετά καλούδια φορτωμένο, στην τιμή των 85 ευρώ (λόγω σοβαρών οικογενειακών προβλημάτων).

Όποιος ενδιαφέρεται ας με π.μ.άρει. Η τιμή είναι συζητήσιμη. Ευχαριστώ.

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και να ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη που θα είμαι εκτός θέματος. Πωλείται htc touch cruise αγορασμένο προ διμήνου (ακόμα τρέχει την εγγύησή του), σε άριστη κατάσταση, με αρκετά καλούδια φορτωμένο, στην τιμή των 85 ευρώ (λόγω σοβαρών οικογενειακών προβλημάτων).

Όποιος ενδιαφέρεται ας με π.μ.άρει. Η τιμή είναι συζητήσιμη. Ευχαριστώ.

 

Καλό μήνα, βρε!;)

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα, βρε!;)

Καλημέρα καλή πρωταπριλιά να έχουμε. Ήξερα ότι θα άγγιζα το ευαίσθητο σημείο όλων μας, ένα htc tc σχεδόν δωρεάν. Προσπάθησα να το κάνω εμφανές με την τιμή. Για να το κάνω εμφανέστερο ετοιμαζόμουν να πω ότι το σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι αρρώστησε η πεθερά μου, χα χα χα.

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνω εμφανέστερο ετοιμαζόμουν να πω ότι το σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι αρρώστησε η πεθερά μου, χα χα χα.

 

Τότε δεν θα σε πίστευε κανείς. Στο γε(@)μήσαμε το mailbox? :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν θα σε πίστευε κανείς. Στο γε(@)μήσαμε το mailbox? :lol:

Όχι, όχι. Μόνο ένας την πάτησε (μάντεψε ποιος:lol:).

Εσένα βρε και με την βοήθεια που μου έχεις δώσει εδώ μέσα (και το εννοώ:respect:), αν ήταν να δώσω ένα htc tc, 85 ευρώ, το δικαιούσουν δώρο (στην χειρότερη για να χειρουργηθεί η πεθερά μου θα πουλήσω τον Τιτάνα μου 150 ευρώ:lol:).

Καλησπέρα και εννοείται:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ και ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ.

Υ.Γ. Θα στείλω στον mino p.m., ως Ελληνοαμερικανός ppc expert, ΑΕΤζής και επί πτυχίο φοιτητής στο YALE - Computer Science Department, ότι ετοίμασα μία μαγειρεμένη ΠΛΗΡΩΣ Ελληνική rom, για το tc και θα τον ρωτάω αν προτίθεται να την δοκιμάσει στην συσκευή του:lol:. Ελπίζω να μην διαβάζει το thread και προδωθούμε:lol:.

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Θα στείλω στον mino p.m., ως Ελληνοαμερικανός ppc expert, ΑΕΤζής και επί πτυχίο φοιτητής στο YALE - Computer Science Department, ότι ετοίμασα μία μαγειρεμένη ΠΛΗΡΩΣ Ελληνική rom, για το tc και θα τον ρωτάω αν προτίθεται να την δοκιμάσει στην συσκευή του:lol:. Ελπίζω να μην διαβάζει το thread και προδωθούμε:lol:.

 

Για δοκίμασε γιατί έχει καιρό να φανεί. Για δοκίμασε :lol:

Πάντως από τότε που έφυγαν οι Mino, Mastelos κλπ άρχισε να ερημώνει το thread.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Αν και πρόφατος κατοχος του HTC P 3300 θα ήθελα να ρωτησω και να με βοηθησετε μιας και 1000 τρεχα σελιδες δεν εχω το χρονο να το ψαξω...

Εχω τα windows mob 6.0 GR εκδοση RΟΜ 3.13.405.1 WWE με το iGO 2006 GREECE και με ενδιαφερει μιας και εχω δει κάποια φόρουμ περι cube πλατφόρμα κτλ..

πώς γινεται η ολη διαδικασία να έχω αυτο το μενου και επισης πώς αν τυχον κρεμάει η κολλάει μετέπειτα να ξαναγυρισω στη μαμά mode.?

ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Αν και πρόφατος κατοχος του HTC P 3300 θα ήθελα να ρωτησω και να με βοηθησετε μιας και 1000 τρεχα σελιδες δεν εχω το χρονο να το ψαξω...

Εχω τα windows mob 6.0 GR εκδοση RΟΜ 3.13.405.1 WWE με το iGO 2006 GREECE και με ενδιαφερει μιας και εχω δει κάποια φόρουμ περι cube πλατφόρμα κτλ..

πώς γινεται η ολη διαδικασία να έχω αυτο το μενου και επισης πώς αν τυχον κρεμάει η κολλάει μετέπειτα να ξαναγυρισω στη μαμά mode.?

ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Καλώς ήρθες στην παρέα. Για να έχεις cube πρέπει να "ξεκλειδώσεις" την συσκευή σου και να περάσεις custom rom (= χάνεις την εγγύηση) που να περιλαμβάνει το cube. Από προσωπική πείρα σου λέω ότι αφού το δοκιμάσεις σε λίγο καιρό θα καταλάβεις ότι απλά βαραίνει το κινητό σου, και αφού κάνεις το "κομμάτι" σου :lol: (μια και πρόκειται για καθαρά εφετζίδικο και λιγότερο χρηστικό feauture) θα καταλήξεις στην ταχύτερη και σταθερότερη (κατ εσένα πάντα) custom rom. Αν θέλεις να το δοκιμάσεις πάντως κατέβασε μια από τις παρακάτω rom και ακολούθα τις οδηγίες των ¨μαγείρων". Όλες έχουν τα καλά (περισσότερα πάντα) και τα κακά τους. Εσύ αποφασίζεις.

 

Αγγλικές rom με cube (και χωρίς),

 

step 1 Unlock, step2 Flashing

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371182

 

USPL (ξεκλείδωμα) και μετά Flashing

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=364883

 

 

Ελληνική με cube

 

step 1 Unlock, step2 Flashing

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342580

 

Προσοχή πάντα στις οδηγίες των δημιουργών και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Φυσικά πάντα υπάρχουν και οι official roms για να επανέλθεις στην "με εγγύηση" κατάσταση.

 

Καλή επιτυχία.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλως σας βρήκα! μολις απέκτησα και εγώ το "κουκλί", και το πρόβλημα μου: ξανθια και πρώτο pda! 2 ερωτήσεις παρακαλώ: στο πακέτο αγοράς (με igo) δεν υπήρχε micro sd? & σχετικά με τα προγράμματα που μπορώ να εγκαταστήσω, με ποιο τόπο το κάνω (μέσω internet υποχρεωτικά?) ευχαριστώ

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα και καλως σας βρήκα! μολις απέκτησα και εγώ το "κουκλί", και το πρόβλημα μου: ξανθια και πρώτο pda! 2 ερωτήσεις παρακαλώ: στο πακέτο αγοράς (με igo) δεν υπήρχε micro sd? & σχετικά με τα προγράμματα που μπορώ να εγκαταστήσω, με ποιο τόπο το κάνω (μέσω internet υποχρεωτικά?) ευχαριστώ

 

Afou eixe iGO fantazomai pws prepei na periexei to kouti sou kai ti microSD me to iGO mesa!

 

Oson afora ta programmata gia na ta egkatastiseis alla kai oti allo kaneis prepei na exeis ti syskevi sou syndedemeni me to PC sou mesw ActiveSync.

Osa exoun kataliksi .exe ta trexeis ston ypologisti sou kai egkathistontai mesw tis syndesis me ti syskevi sou. Osa exoun kataliksi .cab ta petas mesa sti syskevi sou mesw tou explorer kai ta egkathistas apo ti syskevi sou me ena aplo klik. Ta panta apo efarmoges tha breis sto ipmart-forum.com.

 

Kaloriziko kai gia oti allo thes edw eimaste. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλα ειπαμε, ξανθια! το πακέτο είχε 2 καρτούλες (με βλέπω στο πλαισιο στο τομέα υποστήριξης ηλίθιων πελάτών:O), όσο για το Αντιτέτοιο, θα το παιδέψω λίγο ακόμα! ότι πρόγραμμα εγκαθιστώ, δεν είναι καλύτερα να το κάνω στην sd παρά στη μνήμη της συσκευής? Ευχαριστώ και πάλι:)

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...