Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα ξερετε τι λεει πολυ? Να ριξει μισο ευρω κατω τις τιμες της η Βονταφον και η ΤΙΜ να ξεφτυλισει την Κοσμοτε!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Σε αντίστοιχο thread για την πιθανή είσοδο ιδεατών παροχών κινητής (MVNO) στη χώρα μας, ακούστηκε η φήμη ότι η Orange ετοιμάζεται να στήσει στη χώρα μας έναν ιδεατό δίκτυο σε συμφωνία με την Cosmote.

 

Τι παίζει λοιπόν; Το σίγουρο είναι ότι από αυτή τη συμφωνία θα βγουν όλοι κερδισμένοι: η Cosmote αξιοποιώντας το άχρηστο bandwidth, η Orange αποκτώντας παρουσία στη χώρα μας και οι καταναλωτές που θα πρέπει να περιμένουν μία κάποια πρωτοτυπία στις χρεώσεις από πλευράς της Orange αν η τελευταία θέλει να στεριώσει στην αγορά.

 

 

Δεν έχω ακούσει κάτι...

 

Έχεις κάποια συγκεκριμένη πληροφορία ή είναι απλώς έχεις ακούσει φήμες?

 

Μακάρι να γίνει αλλά το βλέπω δύσκολο. Αν δεν κάνω λάθος η Orange δεν έχει στήσει σε καμιά άλλη χώρα ιδεατό δίκτυο, όπου έχει παρουσία έχει "κανονικό" δίκτυο.

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

παντως το σήμα της cosmote δεν είναι και ότι καλύτερο.

ας πούμε στο πλοίο ερχόμενως απο ηράκλειο με το που φύγει από το λιμάνι παπαλα η cosmote ενώ η voda πίάνει καθ'όλη τη διάρκεια του ταξιδιού άπτεστα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/predatorGR/21242/260346/0/prdtlogo_small.gif
Link to comment
Share on other sites

παντως το σήμα της cosmote δεν είναι και ότι καλύτερο.

ας πούμε στο πλοίο ερχόμενως απο ηράκλειο με το που φύγει από το λιμάνι παπαλα η cosmote ενώ η voda πίάνει καθ'όλη τη διάρκεια του ταξιδιού άπτεστα...

i voda exei sima se olo to aigaio...an koitakseis to xarti tis tha to diapistwseis..i cosmote pianei sta vouna kai i voda stin thalassa :)

Link to comment
Share on other sites

γιατί η ΤΙΜ δεν πιάνει στη θάλασσα;;; :mad: :D Σε όλη την διαδρομή Κρήτη-Αθήνα μάλιστα....

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

απλά ανέφερε την voda που ήξερα πως πιάνει στάνταρ.

τα βουνά δε με πολυ ενδιαφέρουν προσωπικά αλλά επειδή φοιτώ στο ηράκλειο κρήτης με ενδιαφέρει η διαδρομή πειραιάς-ηράκλειο.

δε μπορεί να κάνει κάτι η cosmote για το σήμα της;

δε μπορουν να συνεργαρτουν οι εταιρίες ώστε να υπάρχει παντου κάλυψη;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/predatorGR/21242/260346/0/prdtlogo_small.gif
Link to comment
Share on other sites

απλά ανέφερε την voda που ήξερα πως πιάνει στάνταρ.

τα βουνά δε με πολυ ενδιαφέρουν προσωπικά αλλά επειδή φοιτώ στο ηράκλειο κρήτης με ενδιαφέρει η διαδρομή πειραιάς-ηράκλειο.

δε μπορεί να κάνει κάτι η cosmote για το σήμα της;

δε μπορουν να συνεργαρτουν οι εταιρίες ώστε να υπάρχει παντου κάλυψη;

einai ola thema xrimatwn kai kerdwn kai simferontwn...opote den nomizw na sinergastoun pote..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξερετε τι λεει πολυ? Να ριξει μισο ευρω κατω τις τιμες της η Βονταφον και η ΤΙΜ να ξεφτυλισει την Κοσμοτε!

 

Δυστυχώς πρόκειται περί κλίκας... Αλλιώς θα το είχε ήδη εκμεταλλευθεί κάποια ανταγωνιστική εταιρεία! Μακάρι να ερχόταν κάποιος virtual operator να έσπαγε την κλίκα, αλλά χλωμό... Θα δείξει!

 

Αν είναι να μην υπερβαίνεις το χρόνο σου (μέχρι ένα σημείο συνέφερε ανά πακέτο), πας και σε άλλο δίκτυο πχ βόντα που δίνει και internet με 2ωρο πακέτο και πάνω. Βέβαια αυτά σε μια χώρα με συνειδητοποιημένους καταναλωτές που δεν πάνε να ξεσκίσουν την υπηρεσία calling tunes την 1η μέρα που κυκλοφόρησε!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το σχέδιο ακυρώνεται, επειδή η Orange βρήκε άλλο τρόπο να μπει στην ελληνική αγορά με δικό της δίκτυο.

Περισσότερα στο link.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το σχέδιο ακυρώνεται, επειδή η Orange βρήκε άλλο τρόπο να μπει στην ελληνική αγορά με δικό της δίκτυο.

Περισσότερα στο link.

 

Καλά lewton με πρόλαβες το σκεφτόμουν και εγώ αυτό για αγορά του δικτύου της TIM από την ORANGE.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την αλλαγή με μεταφορά του αριθμού μου στην vodafone απο 2 Μαρτίου θα είναι ενεργοποιημένη, οπότε και θα σας πω τα νεότερα περι μπαταρίας
Τα χόμπυ πληρώνονται
Link to comment
Share on other sites

Καλά lewton με πρόλαβες το σκεφτόμουν και εγώ αυτό για αγορά του δικτύου της TIM από την ORANGE.

 

Πάντως όποιος και να πάρει αυτό το σχεδόν 80% των μετοχών, σίγουρε δε θα θέλει να αλλάξει το όνομα της ΤΙΜ. Μας έπρηξαν με την αλλαγή από το παλιό καλό Telestet και τώρα σηκώνονται και φεύγουν τα ιταλάκια! Αίσχος!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος και να πάρει αυτό το σχεδόν 80% των μετοχών, σίγουρε δε θα θέλει να αλλάξει το όνομα της ΤΙΜ. Μας έπρηξαν με την αλλαγή από το παλιό καλό Telestet και τώρα σηκώνονται και φεύγουν τα ιταλάκια! Αίσχος!

Βασικά δεν ήταν ιδέα των Ιταλών η αλλαγή της επωνυμίας αλλά καθαρά των Ελλήνων.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ήταν ιδέα των Ιταλών η αλλαγή της επωνυμίας αλλά καθαρά των Ελλήνων.

 

Απίστευτοι είναι οι Ελληνάρες μας! Να δω τί θα πουν τώρα που θα ξεπουλήσει όλο το μερίδιό της η TIM Ιταλίας !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το πιο αστείο είναι ότι με το ξεκίνημά της η κοσμοτέ διαφήμιζε απλές, δίκαιες χρεώσεις. Κάπου στο δρόμο τις έχασε!

Νέοι συνδρομητές σίγουρα πάνε στη βόντα που έχει πολύ καλές διαφημίσεις με "ανθρώπινο" στοιχείο και πιθανώς και ΤΙΜ, Q.

Για να χορεύει κανείς με τα calling tunes στο μετρό σίγουρα δε θα προτιμήσει σύνδεση κοσμοτέ.

Βέβαια δεν έχουμε στοιχεία να μιλήσουμε. Ίσως τα πιο αντικειμενικά είναι της ΤΙΜ που δε μετατρέπει σε κάρτα κάθε συμβόλαιο μετά την αποσύνδεση για να βγάζει μούφα νούμερα συνδρομητών όπως οι άλλες 2 !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

H cosmote exei xalia customer care apo thn arxh ths leitourgias ths,me tis alles etairies den eixa problhma alla h cosmote einai to kati allo,h thlefwnhtria mono pou de me brise tote,apla h8ela na ksekleidwsw th syskeyh mou,gi ayto h voda siga siga arxise na kerdizei edafos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δείχνει άλλωστε και η κίνηση της Cosmote να επιδοτήσει τη μετάβαση των συνδρομητών της σε συμβόλαιο επί ίσοις όροις με τις νέες συνδέσεις. Γιατί όσο να'ναι πλέον η αγορά έχει κορεστεί και δεν είναι λογικό οι εταιρείες να εμμένουν σε πρακτικές του παρελθόντος. Δεν νομίζω να θεωρεί καμμία εταιρεία ότι με τις νέες συνδέσεις προσελκύει νέους συνδρομητές, το 99.9% των νέων συνδέσεων γίνεται από ανθρώπους που ήδη έχουν κάποιον αριθμό κινητού και θέλουν την επιδότηση!

 

Η Cosmote εκανε απλα αυτο που επιβαλλει η κοινη λογικη.Δεσμευεις τον πελατη με συμβολαιο; Οφειλεις να του επιδοτησεις τη συσκευη του.Απο *οπου* και αν προερχεται.Ειτε απο μετατροπη καρτοκινητου "δικου σου", ειτε απο φορητοτητα, ειτε απο νεα συνδεση.Τον κανεις πελατη σου για 1 χρονο εκει που δεν ηταν.Τα υπολοιπα ειναι κουτοπονηριες που δεν αρμοζουν σε (υποτιθεται) εξυπνες εταιριες τις οποιες διοικουν (*υποτιθεται*) εξυπνα στελεχη.Μαλλον βεβαια αυτοι ειναι τελικα εξυπνοι επειδη εμεις ειμαστε ανοητοι που τους ανεχομαστε να μας κοροιδευουν.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι σου διαφέυγει ότι ακριβώς το ίδιο κάνουν και η ΤΙΜ και η Vodafone; :rolleyes:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η COSMOTE ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΑΝ ΑΞΙΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΟΥΣ. . ., ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΣΗΜΑΤΟΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΕΡΑΙΑ Ο ΟΤΕ Η COSMOTE MΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΚΕΡΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ???

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

H cosmote exei xalia customer care apo thn arxh ths leitourgias ths,me tis alles etairies den eixa problhma alla h cosmote einai to kati allo,h thlefwnhtria mono pou de me brise tote,apla h8ela na ksekleidwsw th syskeyh mou,gi ayto h voda siga siga arxise na kerdizei edafos

 

ΓΙΑ ΤΟ CUSTOMER ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΛΕΣΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ"

ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ MY COSMOS VIEW?"

MOY AΠΑΝΤΑΕΙ ΟΧΙ,ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ "OYTE MEΣΩ WAP?"ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ 8 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΤΗΣ ΕΞΗΓΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ!!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΙΤΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ....

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η COSMOTE ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΑΝ ΑΞΙΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΟΥΣ. . ., ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΣΗΜΑΤΟΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΕΡΑΙΑ Ο ΟΤΕ Η COSMOTE MΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΚΕΡΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ???

paizei kai na isxuei afto me tis keraies....giati ok cosmote-ote einai panw katw sinergates....etsi to vlepw....

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι σου διαφέυγει ότι ακριβώς το ίδιο κάνουν και η ΤΙΜ και η Vodafone; :rolleyes:

 

Η Vodafone δεν δινει επιδοτηση στους νεους συνδρομητες απο φορητοτητα.Για την ΤΙΜ δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...