Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ερώτημα είναι ποιον μπορεί να συμφέρει ένα τέτοιου είδους συμβόλαιο... 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4,95€/μήνα όταν στο whatsup μπορείς να κάνεις easy transfer με κόστος 5,20€ από άλλο κινητό cosmote και να βγάλεις 3μηνο δηλαδή 2,5€/μήνα για το πρώτο δίμηνο και μετά χάνεται το υπόλοιπο (αλλά πρακτικά χάνεις και τα 4,95€/μηνα αφου δεν έχεις ούτε κλήσεις ούτε τπτ χωρις επιπλέον χρέωση) και έχεις μέσα και ένα υποτυπώδες υπόλοιπο για κάποια κλήση ή κανένα sms για το 2μηνο και δωρεάν το 3μηνο μεχρι μια μέρα πριν μπει φραγή..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vaskor said:

Για αυτό ανέφερα το κόστος της κάρτας έτσι ώστε να δεις τη σύγκριση στο οικονομικό σκέλος. Φυσικά δε βάζεις κάρτα αφού είναι συμβόλαιο. Μάλιστα είναι αορίστου χρόνου. Δεν έχει δέσμευση.

Στο καρτοκινητό δεν χρειάζεσαι καρτα καθε μηνα.Ενα μηνα  βάζεις ένα όχι.Οποτε με 10€ είσαι οκ για δυο μήνες αρα ερχεται το ίδιο κόστος στο δίμηνο με το συμβόλαιο ενώ εχεις και χρόνο ομιλίας τον δευτερο μήνα αν χρειάζεσαι.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν έχεις 2ο νούμερο. Αλλά και πάλι ισχύει αυτό που λέει ο bill33. Στο διμηνο δίνεις 10€ κάρτα και τα οποια μπορεις και να χρησιμοποιήσεις για ώρα ανάγκης, τον 3ο μήνα τον έχεις δωρεάν με 0€ μέσα, μέχρι να μπει φραγή. Και πάλι συμφέρει απο το 4,95€/μηνα για συντήρηση ενός αριθμού μόνο για εισερχόμενες.

2 hours ago, vaskor said:

Αυτό προϋποθέτει δύο αριθμούς. Δεν υπάρχει σύγκριση φίλε...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Απο χθες το βραδυ δε μορω να κανω πουθενα κληση ουτε να δεχτω.

Εχω lg g7 thinq με καρτα, εχω μοναδες, κ οταν καποιος παει να με παρει καλει 1 δευτερολεπτο κ μετα λεει οτι ειμαι κατηλημενος, αλλα σε μενα δε χτυπαει ουτε μηνυμα ερχεται αργοτερα.

Επισης δε μπορω να κανω καμια κληση πουθενα, οταν καλω απλα στεκει βουβο το κινητο,καμια αντιδραση.

Ταχω τσεκαρει ολα , internet μια χαρα. Επανεκιννηση εκανα , safe mode δοκιμασα τιποτα, καμια φραγη δεν εχω ενεργοποιημενη εννοειται.

Ολα αυτα με cosmote. Αλλοι γυρω μου με cosmote μια χαρα

ΤΙ παιζει????????????? (εκτιμομενος χρονος αναμονης στο 13888 ειναι 1 ωρα κ 50 λεπτα αυτη τη στιγμη, δε μιλησα ακομα μαζι τους)

Edited by mallllias
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, user_one said:

Δοκίμασες την κάρτα sim σε άλλο τηλέφωνο;

οχι ,μονο αυτο δεν εκανα .σε μενα την αναγνωριζει κανονικα παντως.. μονο με viber μπορω να καλεσω η να με καλεσουν

Link to comment
Share on other sites

Στείλε στο messenger της Cosmote, μήπως εκεί εξυπηρετήσουν ταχύτερα.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, user_one said:

Δοκίμασες την κάρτα sim σε άλλο τηλέφωνο;

το δοκιμασα, ανταλλαξα καρτες με 2 ατομα..

Ουτε η καρτα μου δουλευει σε αυτους 

αλλα ουτε κ η καρτες αυτων δουλευουν στο κινητο μου!!!

δε καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να φταίει ταυτόχρονα και το κινητό και η κάρτα; 

Λίγο απίθανο. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Δηλαδή μπορεί να φταίει ταυτόχρονα και το κινητό και η κάρτα; 

Λίγο απίθανο. 

 

η καρτα μου δε δουλευει σε αλλους

αλλα ουτε κ η καρτες αυτων δε δουλευουν στο κινητο μου.

internet ομως εχω,δλδ οταν ανοιγω το κινητο βαζω κανονικα το pin της καρτας κ ολα λειτουργουν μια χαρα ...εκτος τις κλησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κι εγω έχω το ίδιο πρόβλημα με cosmote (συμβόλαιο) και  lg g7, μίλησα με 13888, τα ελέγξαμε όλα και δεν βγάλαμε άκρη και δήλωσαν βλάβη, λειτουργούν όλα εκτός εισερχομένων και εξρχομένων κλήσεων από εχθές το πρωί.

 

έχει βγάλει κανείς άκρη?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο παλι και τούτο...

Δεν λειτουργεί δηλαδή η βασική υπηρεσία του τηλεπικοινωνιακού παρόχου. 

Μήπως γίνεται αναβάθμιση στην περιοχή σου; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παράξενη σύμπτωση και των 2 φίλων που έχουν πρόβλημα η μάρκα της συσκευής. Με VoLTE έπαιζαν πιο πριν;

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Θέλω να εχω σύνδεση ίντερνετ στο laptop & κινητό μου, χωρίς σύνδεση σε σταθερό τηλέφωνο.

Θέλω να δουλεύω από το laptop.

Πως μπορώ να το κάνω αυτό; Με το μήνα; Με φλασακι ανεξάρτητα του χρόνου σύνδεσης; Πως;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Είτε με συμβόλαιο σε κινητή που το πληρώνεις κάθε μήνα, είτε αν δε χρειάζεσαι απεριόριστα mb με πακέτα καρτοκινητης με ότι συνεπάγεται αυτό σε κόστος.
Υπάρχει και το Vodafone giga wifi on the spot που είναι συμβολαιο μεν αλλά χωρίς πάγιο και πληρώνεις ότι καταναλώνεις. Δες
https://myphone.gr/forum/topic/72728/page/46/
Για εμενα προσωπικά η καλύτερη λύση την εποχή που η καρτοκινητη σταματά τις προσφορές με τα 10€/απεριόριστα είναι στο Vodafone cu μέσω του παιχνιδιού bigbang που δίνει με 10€ 100gb για 30ημερες. Απλά χρειάζεται κάποιος χρόνος να μαζέψεις τους κρυστάλλους και αν δεν τους έχεις και χρειάζεσαι άμεσα ίντερνετ, δεν βολεύει

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι σε χώρα του εξωτερικού και παρόλο που δουλεύουν τα μηνύματα κανονικά και έχω και λεπτά πολλά άλλα και χρήματα στην κάρτα γιατί έχω what's up δε μπορώ να πάρω ούτε ελληνικά νούμερα αλλά ούτε και ξένα. Τον κωδικό τον βάζω κανονικά +30 και τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σε χώρα του εξωτερικού έτσι γενικά και αόριστα, δεν έχεις χρόνο ομιλίας

Μόνο σε χώρα της Ε.Ε ( και κάπιες ακομα ) έχεις  προς  όλη την Ε.Ε. τα λεπτά προς εθνικά δίκτυα . ( Δεν ισχύουν τα λεπτά προς Cosmote )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Προσπάθησα να εγκαταστήσω το app τις cosmote tv στο αυτοκίνητο οπου εχω android ηχοσσυστημα....και ενώ όλα πηγαν καλα οταν ήμουν στο τελευταίο στάδιο να δω μια εκπομπή μου πέταξε το μυνημα οτι η συσκευή ειναι root ως εκ τούτου δεν μπορώ να δω τιποτα...ξερει κανεις τι παιζει και αν μπορω να το προσπεράσω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μεγάλη προσοχή ο COSMOTE ξανακάνει τις μα**κίες που έκανε πριν δυο χρόνια, στέλνει μήνυμα από πενταψήφιο 19545 για να συμμετέχετε σε διαγωνισμούς χωρίς την συγκατάθεση σας και αδειάζει το υπόλοιπο σου.
Προσπαθώ να μιλήσω εδώ και 2 ώρες με την εξυπηρέτηση πελατών αλλά.
M. K.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kokkalhs said:
Μεγάλη προσοχή ο COSMOTE ξανακάνει τις μα**κίες που έκανε πριν δυο χρόνια, στέλνει μήνυμα από πενταψήφιο 19545 για να συμμετέχετε σε διαγωνισμούς χωρίς την συγκατάθεση σας και αδειάζει το υπόλοιπο σου.
Προσπαθώ να μιλήσω εδώ και 2 ώρες με την εξυπηρέτηση πελατών αλλά.

Πες μας τι σου απάντησαν....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...