Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά άμα δεν είχε γίνει η αναβάθμιση του σίτε τις Vodafone σιγά μην ξύπναγε η κοσμοτε να κάνει αναβάθμιση. Επίσης πρόσεξα ότι στο σίτε τις βοντα έχει και επιλογή για το facebook που σε πάει κατευθείαν στην ομάδα αυτή. Ενώ στην κοσμοτε δεν υπάρχει στην αρχική σελίδα αλλά μόνο στο whats up ( από όσο ήξερα από πριν) και αφορά μόνο το whats up . Ενώ στην βοντα αφορά oλα τα πακέτα. Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Διόρθωση

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή η προσπάθεια της ανανέωσης και επιτέλους πιο εύχρηστο το μενού της σελίδας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει. Επιτέλους. Αφού πήραν την απόφαση να το ανανεώσουν είναι ήρωες :p
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια πρώτη και πρόχηρη ματιά δειχνει οτι ειναι πολυ καλο

ελπιζω και στις πληροφορίες του να ειναι καλο

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και υποτυπώδης χάρτης κάλυψης 3g :D

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T25/section/Cover

 

Well done Cosmote!

 

Κοίτα να δεις τώρα που μένει μια εταιρία ακόμη να δώσει έναν πιο αναλυτικό χάρτη κάλυψης.... Ποια νά'ναι, ποια νά'ναι....;:rolleyes:Θα το κάνει άραγε ή μπαααα....;:X

Link to comment
Share on other sites

Με το Google Chrome δεν μπαίνει.

Μόνο με Internet Explorer.

 

25/10/2010 Ώρα 22:07

 

το παρατηρησα και εγω!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καιρός ήταν... έμπαινα στο site της cosmote και ποτέ δεν έβρισκα αυτό που ήθελα αμέσως.

εντελώς δύσχρηστο.

έγινε ανθρώπινο επιτέλους.

δεν είναι και τόσο κουραστικό... εκείνο το λαχανι ήταν φρίκη.

όντως με chrome δεν ανοίγει.

με firefox είναι μια χαρά.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο νέο site της cosmote.. είναι πολύ κρίμα. από ΙΕ8 δεν φαίνονται τα μισά περιεχόμενα. φαίνονται λευκά κενά κουτάκια. άλλο τραγικό: πας στη φόρμα επικοινωνίας για να επικοινωνήσεις και σε πάει σε αναζήτηση περιεχομένου.

κάπου αλλού εμφανίζει αλαμπορνέζικα. εικόνες με γράμματα που μοιάζουν να έχει γίνει κακό copy-paste. χοχοχοχο. τι είδα τώρα. μια μας 'μιλάει' στον ενικό και μια στον πληθυντικό. ότι γουστάρουν. σιιιιγά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο site, καλή κατανομή της πληροφορίας ώστε να βρίσκει κάποιος οτι θέλει εύκολα και να μην χάνεται όπως στο παλιό.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο νέο site της cosmote.. είναι πολύ κρίμα. από ΙΕ8 δεν φαίνονται τα μισά περιεχόμενα. φαίνονται λευκά κενά κουτάκια. άλλο τραγικό: πας στη φόρμα επικοινωνίας για να επικοινωνήσεις και σε πάει σε αναζήτηση περιεχομένου.

κάπου αλλού εμφανίζει αλαμπορνέζικα. εικόνες με γράμματα που μοιάζουν να έχει γίνει κακό copy-paste. χοχοχοχο. τι είδα τώρα. μια μας 'μιλάει' στον ενικό και μια στον πληθυντικό. ότι γουστάρουν. σιιιιγά.

Μια χαρά φαίνονται όλα, κάτι σου λείπει ή έχεις από τις επιλογές ίντερνετ κάτι ξετσεκαρισμένο!

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε τι τράβηξα πριν δύο χρόνια όταν με κλέψανε και μου πήρανε και το κινητό ανάμεσα στα άλλα . Σταθερό δεν έχω στον ΟΤΕ (δεν είμαι και υποχρεωμένος άλωστε) και προσπαθούσα να βρω τρόπο να μπλοκάρω την κάρτα . Και όταν ποιά βρήκα τρόπο και έκανα και παράπονα ότι από άλλο τηλέφωνο δεν μπορώ να επικοινωνίσω με την cosmote η απάντηση που πήρα ήταν αυτοί είμαστε κύριε και εάν σας αρέσει .Βέβαια σε μένα δεν μου άρεσε τους έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και μετά σαν βρεγμένη γάτα μου απάντησαν γραπτώς ότι υπάρχει ένας πενταψήφιος αριθμός που δεν το θυμάμαι . Μετά από αυτό βέβαια έφυγα για vodafone που είναι πολύ καλλίτερη στην εξυπηρέτηση. Περίμενα όμως να έχει βελτιωθεί από τότε γιατί ήθελα να ξαναγυρίσω .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Όντως πίκρα να χάνεις κινητό. Η εξυπηρέτηση έχω την εντύπωση ότι ελαφρώς έχει βελτιωθεί τελευταία. Πιστέυω το 5 είναι σίγουρα ένας βαθμός που θα της άξιζε!
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Στο 19κάτι πρέπει να σταλεί το μήνυμα, δεν θυμάμαι ακριβώς τον αριθμό, αλλά σίγουρα όχι το 54440. Υπάρχει η δυνατότητα όμως ( όπως είπα και παλιότερα ) να καλέσει κανείς στο 1222 και να επιλέξει το 4.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, καιρός ήταν να ανανεωθεί! Έφυγε και εκείνο το λαχανί... Τώρα μένει να αναβαθμίσουν το mycosmos mail...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, καιρός ήταν να ανανεωθεί! Έφυγε και εκείνο το λαχανί... Τώρα μένει να αναβαθμίσουν το mycosmos mail...

 

Εχεις δικιο ! Ειχα βαρεθει να βλεπω τα ιδια κ τα ιδια κ οχι τπτ αλλο δεν ηταν κ λειτουργικα σωστο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Μια ερώτηση - απορία που μου δημιουργήθηκε μετά από επικοινωνία που είχα με το Πλαίσιο.

 

Σε κάθε επικοινωνία που είχαν μαζί μου το νούμερο που εμφανιζόταν στην οθόνη του κινητού μου (CallerId) ήταν 12ψήφιο(χωρίς να υπολογίζω το +30) της μορφής +30697315824250

 

Και κάθε φορά που έπαιρνα τηλέφωνο σε αυτό το νούμερο, απαντούσε κανονικά το Πλαίσιο, τους έδινα τον αριθμό και με συνέδεαν με το εσωτερικό - τμήμα που με είχε καλέσει.

Έκανα και δοκιμή να καλέσω τα 10 πρώτα ψηφία του αριθμού και πάλι απαντάει το Πλαίσιο.

 

Δίνει η Cosmote δυνατότητα να κάνεις manipulate το callerID κατά την κλήση;(πχ μέσω Asterisk ή άλλου τηλεφωνικού ή primicell).

Θα το δοκίμαζα αλλά στο τηλεφωνικό της εταιρίας που δουλεύω δεν έχουν καρτούλα GSM και δουλεύουν με αναλογική γραμμή και primicell.

(Το σίγουρο είναι ότι ο ΟΤΕ over ISDN δεν σε αφήνει :))

 

Πιστεύω πάντως ότι είναι πολύ ενδιαφέρον τρόπος ώστε να μπορεί να γνωρίζει ο καλών τον εσωτερικό (ή το τμήμα) της εταιρίας που τον κάλεσε.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχετε αναγκη απο τις προσφορες και θελετε να πληρωνετε περισσοτερα!!! εχω κανει συνδεση απο αυτα τα τηλεφωνα καποια στιγμη που με καλεσανε πληρωνω συνολο για 2 γραμμες 25€ λιγοτερα απο οτι αν εκανα τη συνδεση σε καταστημα ( ειχα ρωτησει φυσικα και εκει τι δινουν) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αυτους τους 8 μηνες που εχω συμβολαιο. Το αν ειναι cosmote η κατι αλλο δεν με απασχολει απο τη στιγμη που στα χερια μου εχω συμβολαια που αναγραφει cosmote. Οσο για το αν φταινε και οι υπαλληλοι για τις κλησεις σε ωρες κοινης ησυχιας και το οτι φταινε που διαλεξανε αυτη τη δουλεια μαλλον δεν εχετε αναγκη ουτε απο δουλεια ή δεν εχετε δουλεψει ποτε γι' αυτο τα λετε. Οι μεγαλυτεροι σε ηλικια θα με καταλαβουν....
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μην αγχώνεστε χωρίς λόγο. Εγώ έχω βρει καλύτερη λύση.

1ο τηλεφώνημα λέω δεν ενδιαφέρομαι

2ο τηλεφώνημα λέω δεν ενδιαφέρομαι

στο 3ο έχω 2 σενάρια που πιάνουν ΠΑΝΤΑ τουλάχιστον για 2-3 μήνες

α) Μόλις έκανα συμβόλαιο με την ΧΧΧ εταιρία και δεν μπορώ να το διακόψω

β) Στο πρόγραμμα μου μπλα μπλα μπλα η ΧΧΧ εταιρία που είμαι τώρα μου δίνει 50 ευρώ πάγιο (στην πραγματικότητα είναι 120). Αν μου δώσετε 40Ε και δώρο το IPHONE4, πολύ ευχαρίστως...

Σε κάθε περίπτωση μου λένε, καλά θα ήταν να μείνετε στον πάροχο σας, γιατί η προσφορά που έχετε δεν μπορεί να γίνει από εμάς.

 

Την τελευταία φορά μάλιστα χωρίς να ζητήσω αντιπρόταση στην β περίπτωση, ο πωλητής ο ίδιος άρχισε να μασάει τα λόγια του και να μου λέει ότι μάλλον μόλις κάνατε το πρόγραμμα και δεν μπορείτε να φύγετε ακόμα και καλά θα ήταν να μείνετε στον πάροχο σας..

 

Νομίζω ότι το έχω και ηχογραφημένο κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Εαν κάποιος πραγματικά έχει ανάγκη να κάνει συμβόλαιο , τότε αξίζει πραγματικά να το κάνει από κάποιες τέτοιες εταιρείες , διότι δίνουν παροχές καλύτερες από την εμπορική πολιτική των καταστημάτων!

Έχω λάβει μέσα στο 2010 τηλεφωνήματα και από τους 3 παρόχους και δίνουν δωρεάν πάγια ή/και καλύτερες επιδοτήσεις ή/και εκπτώσεις στα πάγια κτλ.

Αξιοσημείωτο ότι τα τηλεφωνήματα αυτά έγιναν όλα φέτος. Μέχρι τώρα δεν με είχε ενοχλήσει κανείς!

Το θέμα είναι εαν έχεις ήδη συμβόλαιο ή καρτοκινητό το οποίο σε έχει βολέψει και έρχεται ο άλλος και σε παίρνει τηλέφωνο να σου δώσει κάτι που δεν το έχεις ανάγκη.

Στατιστικά όμως γίνονται συνδέσεις και τηλεφωνικά , όλο και κάποιοι κάνουν...

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...