Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πακέτο που αγόρασες είχε ισχύ για 15 μέρες.. και αυτό που λες για την εφαρμογή ότι μπήκες και τα είδες κανονικά είναι γιατί το sms το στέλνουν μισή ώρα πριν λήξει το πακέτο για να έχεις το νου σου..

 

Απαράδεκτη πάντως η εξυπηρέτηση πελατών.. εδώ ξέρουμε εμείς τις λεπτομέρειες που είμαστε πελάτες και δεν τις ξέρουν οι αντιπρόσωποι τις εταιρείας

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πακέτο το έβαλες 13/3, είναι απολύτως λογικό να έληγε 29/3. Έχει ισχύ 15 μέρες. Η εφαρμογή που τσέκαρες και σου έδειχνε ότι έχεις λεπτά, πολλές φορές αργεί να ενημερωθεί. Ο πιο αξιόπιστος τρόπος είναι το Υ στο 1330 ή απλά να μην είσαι δύσπιστος σε μηνύματα που σε ενημερώνουν ότι τα λεπτά έληξαν!

 

Από κει και πέρα, εφόσον έκανες κλήση χωρίς λεπτά, είναι λογικό να σου έφαγε την κάρτα. Άλλη φορά λοιπόν καλύτερα να τσεκάρεις με μήνυμα τα υπόλοιπο για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό το οικογενειακό του πατέρα μου διακόπηκε. Το ένα νούμερο πήγε WIND (W με 18,50 ευρώ και το άλλο παρέμεινε στην Cosmote ως καρτοκινητό).

Θα ήθελα να θίξω 3 πράγματα, μήπως διαβάσει κάποιο από τα μεγάλα μυαλά της Cosmote.

1) Το νούμερο που παρέμεινε ως καρτοκινητό, είχε και αυτό την προσφορά με τα 21,80 το μήνα με το 18μηνο συμβόλαιο. Ένα νούμερο που δεν έκανε παραπάνω από 1 ώρα κλήσεις, μιας και ήταν της μητέρας μου και το είχε για ώρες εκτός σπιτιού. Όταν μας πήραν για αντιπροσφορά (27 ευρώ), με «τσάντισε» το γεγονός ότι έβγαιναν με 21,80 και μου έλεγαν 27 ακατέβατα (την στιγμή που ήξερα, ότι μπορούν να πέσουν και παρακάτω). Αν κάποιος έκανε αξιολόγηση, θα έβλεπε ότι όλα τα χρήματα ήταν απλά για να είναι καλυμμένη η μητέρα μου, άρα το να κάνει την ίδια τιμή θα ήταν όφελος της εταιρείας.

2) Τώρα που το ένα νούμερο πήγε WIND και το άλλο έγινε καρτοκινητό, απενεργοποιήθηκε το profil στο MyCosmote. Ποιος έξυπνος εν έτη 2015, απενεργοποιεί το profil ενώ δεν έχει βγει ακόμη ο εκκαθαριστικός? Πόσο μακάκας πρέπει να είσαι για να το κάνεις αυτό…. Εδώ είχα φύγει από voda και wind και η πρόσβαση ίσχυε για πολύ καιρό. Την στιγμή που τα στοιχεία του καρτοκινητού ΔΕΝ έχουν αλλάξει και ανήκουν στον ίδιο κωδικό συνδρομητή.

3) Για να βλέπω το καρτοκινητό ηλεκτρονικά μέσα από το MyCosmote, πρέπει να διαγράψουν το profil συστεμικά και να κάνω νέα εγγραφή με ΑΛΛΟ mail διότι με το ίδιο θα το απορρίπτει το σύστημα.

 

Μου αρέσει που όλες οι εταιρείες «σπρώχνουν» τους συνδρομητές στο E-Bill, που το θεωρώ πέρα από την οικονομία (που είναι και επιχειρηματικός στόχος) και οικολογικά ορθό. Αλλά ρε παιδιά κάντε το σωστά…. Ούτε σχολείο δεν χρειάζεται να έχεις πάει για το προφανές.

 

ΗΜΑΡΤΟΝ, ας μου πει κάποιος το όνομα του ΘΕΟΥ της μηχανοργάνωσης στην COSMOTE….. τόσο innovation να τον στείλουμε στην APPLE στην MICROSOFT

Edited by Vasileios
Τα πολιτικά σχόλια επιτρέπονται τα κομματικά όχι
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα συμβόλαιο που λήγει σε λιγότερο από ένα μήνα. Πότε και πώς μπορώ να κάνω αίτηση για να μετατραπεί σε cosmokarta; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

πότε : 30 ημέρες πρίν .

Πως : πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα γιατί πρέπει να αλλάξεις SIM

Link to comment
Share on other sites

πότε : 30 ημέρες πρίν .

Πως : πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα γιατί πρέπει να αλλάξεις SIM

 

 

Δεν χρειάζεται να αλλάξει sim...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ένα κινητο μονο για να με παιρνουν και βαζω μια καρτα καθε 6μηνο για να μην ληξει το νουμερο. Αυτή την εβδομαδα μου ηρθε μυνημα ότι ληγει η συνδεση μου και ξεχασα να ανανεωσω με αποτελεσμα να κληδωθει και να μην μπορω να παρω ουτε στο 1314 για να ανανεωσω. Υπάρχει τροπο να ανανεωσω και να ενεργοποιηθεί ξανα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι παρε στην εξυπηρετηση πελατων η απο αυριο σε καποιο καταστημα.Να το κανεις ο ιδιος αν ο αριθμος ανηκει σε σενα καθως θα σου ζητηθουν τα στοιχεια σου
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει ακυρωθεί κάλεσε απο οποιοδήποτε τηλέφωνο 6971001314 και ακόλουθα τις οδηγίες

Αν έχει ακυρωθεί θα το πάρεις ξανά καλώντας 6971013838 απο οποιοδήποτε τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

SOS δεν ξερω σε ποιο νημα επρεπε να τοποθετηθει αυτο το ποστ αλλα μιας και προκειται για νουμερο κοσμοτε ποσταρω εδω..

 

λοιπον το προβλημα

επικοινωνω με εναν μαστορα τζαμα για μια προσφορα μεσω μιας αγγελιαςκαι μου δινει την καλυτερη προσφορα

δυστυχως δεν αποθηκευσα το ονοματεπωνυμο του αλλα ειχα βαλει σκετο τζαμας για να τον ξεχωριζω

ειχαμε κανονησει να επικοινωνησω μετα το πασχα για μια κατασκευη αλλα δυστυχως τωρα που τον παιρνω τηλεφωνο μου λεει οτι ο αριθμος που τηλεφωνηται δεν χρησιμοποιηται..!!!

υπαρχει περιπτωση να βρω τουλαχιστον το ονοματεπωνυμο του η' το νεο του νουμερο?

 

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

SOS δεν ξερω σε ποιο νημα επρεπε να τοποθετηθει αυτο το ποστ αλλα μιας και προκειται για νουμερο κοσμοτε ποσταρω εδω..

 

λοιπον το προβλημα

επικοινωνω με εναν μαστορα τζαμα για μια προσφορα μεσω μιας αγγελιαςκαι μου δινει την καλυτερη προσφορα

δυστυχως δεν αποθηκευσα το ονοματεπωνυμο του αλλα ειχα βαλει σκετο τζαμας για να τον ξεχωριζω

ειχαμε κανονησει να επικοινωνησω μετα το πασχα για μια κατασκευη αλλα δυστυχως τωρα που τον παιρνω τηλεφωνο μου λεει οτι ο αριθμος που τηλεφωνηται δεν χρησιμοποιηται..!!!

υπαρχει περιπτωση να βρω τουλαχιστον το ονοματεπωνυμο του η' το νεο του νουμερο?

 

 

ευχαριστω!!

 

Aν βάλεις το νουμερο του στο google δεν σου βγάζει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Aν βάλεις το νουμερο του στο google δεν σου βγάζει κάτι;

 

δυστυχως τιποτα...

πηρα και 11880 αλλα δεν βρηκαν κατι μου ειπαν

δεν ξερω αν εχει νοημα να παρω στο 11888 που ειναι του οτε μιας και το νουμερο ηταν κοσμοτε..

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να σου έδωσε κανένα ψηφίο λάθος η Μπορεί για κάποιο λόγο να ήθελε να αποφύγει την δουλειά αλλά να μην ήθελε να σου πει κατάμουτρα όχι, κ έτσι σ έδωσε έναν αριθμό στην τύχη Για να ξεμπερδεύει.

Αποτι κατάλαβα ούτε ονοματεπώνυμο θυμάσαι....

Τίποτα δεν κάνεις! Ψάξε για άλλον. Τι ψάχνεις στο 11880 Κ εσύ καλε? Αφού δεν χρησιμοποιήτε Ο αριθμός προφανώς και Δεν υπάρχει κατοχος!

Πάντα ρωτάμε και ονοματεπώνυμο ουτοσωστε εκτός από το νούμερο να έχουμε κ κάποιο άλλο στοιχείο για να βρούμε κάποιον σε αντίστοιχη κατάσταση....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μάζεψε τις προκαταβολές που ήθελε και άντε γειά.. :X

 

δεν ειναι και απιθανο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορεί να σου έδωσε κανένα ψηφίο λάθος η Μπορεί για κάποιο λόγο να ήθελε να αποφύγει την δουλειά αλλά να μην ήθελε να σου πει κατάμουτρα όχι, κ έτσι σ έδωσε έναν αριθμό στην τύχη Για να ξεμπερδεύει.

Αποτι κατάλαβα ούτε ονοματεπώνυμο θυμάσαι....

Τίποτα δεν κάνεις! Ψάξε για άλλον. Τι ψάχνεις στο 11880 Κ εσύ καλε? Αφού δεν χρησιμοποιήτε Ο αριθμός προφανώς και Δεν υπάρχει κατοχος!

Πάντα ρωτάμε και ονοματεπώνυμο ουτοσωστε εκτός από το νούμερο να έχουμε κ κάποιο άλλο στοιχείο για να βρούμε κάποιον σε αντίστοιχη κατάσταση....

 

δεν προκειται για λαθος νουμερο μιας και ειχαμε επικοινωνησει κατα διαστηματα και ουτως η αλλως ειχαμε συζητησει οτι το εργο θα γινοταν μετα το Πασχα..ονοματεπωνυμο δεν θυμαμαι μιας και οταν μου το ειχε πει εγω ειχα γραψει σκετο τζαμας για να τον ξεχωριζω,που να φανταστω..

Πηρα και εγω πρωτη φορα στο 11880 στην απελπισια μου και εβαλα τα γελια με την εξυπηρετηση..ειπα μηπως βρε παιδι μου υπαρχει ακομα η καταχωρηση..

τωρα μονο με κανα γνωστο στον Οτε θα μπορουσε να μου βρει το ονομα που ειχε καταχωρηθει το τηλεφωνο αλλα που να βρω ατομο στον Οτε..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Πια νομίζετε ότι είναι η ποιο ουσιαστική μπάντα να υποστηρίζει η συσκευή σας ή 20 / 3 / 7 (800/1800/2600) ? Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πια νομίζετε ότι είναι η ποιο ουσιαστική μπάντα να υποστηρίζει η συσκευή σας ή 20 / 3 / 7 (800/1800/2600) ?

 

1800, όλη η δουλειά έχει γίνει εκεί. Τα 800 και 2600 θα παίξουν για καιρό ακόμα το ρόλο του μπόνους στην κάλυψη ή την χωρητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφερθώ από vodafone σε cosmote αλλά υπάρχει ένα θέμα με το ιντερνετ. Αυτή τη στιγμή με κάθε ανανέωση χρόνου 10ε έχω 500ΜΒ και με κάθε 20ε 1000ΜΒ ιντερνετ. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε cosmoκάρτα ή whatsup? Από ότι έχω ψάξει η καλύτερη "προσφορά" που βρήκα είναι 500ΜΒ αλλά με 5ε χρέωση για 1 μήνα(για κάτι που μου παρέχεται δωρεάν αυτή τη στιγμή). Θέλω να μεταφερθώ γιατί θα δέχομαι κλήσεις από τηλέφωνο cosmote με απεριόριστα αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να αλλάξω μιας και χρησιμοποιώ το ιντερνετ στο κινητό(όχι πολύ αλλά κάτι 60ΜΒ για 1 μήνα που είδα με 3ε είναι αστεία). Υπάρχει τελικά κάτι αντίστοιχο παιδιά;;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφερθώ από vodafone σε cosmote αλλά υπάρχει ένα θέμα με το ιντερνετ. Αυτή τη στιγμή με κάθε ανανέωση χρόνου 10ε έχω 500ΜΒ και με κάθε 20ε 1000ΜΒ ιντερνετ. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε cosmoκάρτα ή whatsup? Από ότι έχω ψάξει η καλύτερη "προσφορά" που βρήκα είναι 500ΜΒ αλλά με 5ε χρέωση για 1 μήνα(για κάτι που μου παρέχεται δωρεάν αυτή τη στιγμή). Θέλω να μεταφερθώ γιατί θα δέχομαι κλήσεις από τηλέφωνο cosmote με απεριόριστα αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να αλλάξω μιας και χρησιμοποιώ το ιντερνετ στο κινητό(όχι πολύ αλλά κάτι 60ΜΒ για 1 μήνα που είδα με 3ε είναι αστεία). Υπάρχει τελικά κάτι αντίστοιχο παιδιά;;

 

Όχι. Αυτό που είπες μόνο. 500ΜΒ με 5Ε. Το whatsup γενικώς σαν επιλογή είναι ίσως η πιο ακριβή καρτοκινητή σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα. Καλώς ή κακώς, οι χρήστες του, το έχουμε αποδεχτεί πλήρως με το πέρασμα των χρόνων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...