Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι μερικες μερες που το προμηθευτηκα δωρεαν λογω υπαρξης εταιρικου συμβολαιου ...

 

καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει τροπος ,αν και ανεπισημος ,να δεις και να προσθεσεις εαν θες αριθμους για να εχουν προσβαση μεσω του "τελιου σηματος " απο την ιστοσελιδα του myaccount .

εκανα λογαριασμο στο myaccount businness αλλα δε μπορω να βρω που ακριβως ειναι το "αριθμοι μου"

 

ξερει κανεις ?

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

Μια φιλη μου εχει ενα παλιο προγραμμα της κοσμοτε το οποιο τη βολευε μιας κ δε χρησιμοποιουσε μεχρι τωρα πολυ το τηλεφωνο της. Με 22 περιπου ευρω μιλουσε γυρω στα ογδοντα το πολυ λεπτα κ εστελνε 5-10 μηνυματα. Η αγορα ενος σμαρτφοουν σηματοδοτησε την επιθυμια της να χει δεδομενα στο κινητο της. Της προτεινα να μετατρεψει το προγραμμα της σε καρτοκινητο το οποιο θα τη βολευε κ θα της εβγαινε κ στη μιση τιμη, μα προτιμα να χει συμβολαιο. Θα μπορουσε αραγε να ζητησει μια αναπροσαρμογη στο προγραμμα της χωρις να πληρωνει επιπλεων χρηματα; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μια φιλη μου εχει ενα παλιο προγραμμα της κοσμοτε το οποιο τη βολευε μιας κ δε χρησιμοποιουσε μεχρι τωρα πολυ το τηλεφωνο της. Με 22 περιπου ευρω μιλουσε γυρω στα ογδοντα το πολυ λεπτα κ εστελνε 5-10 μηνυματα. Η αγορα ενος σμαρτφοουν σηματοδοτησε την επιθυμια της να χει δεδομενα στο κινητο της. Της προτεινα να μετατρεψει το προγραμμα της σε καρτοκινητο το οποιο θα τη βολευε κ θα της εβγαινε κ στη μιση τιμη, μα προτιμα να χει συμβολαιο. Θα μπορουσε αραγε να ζητησει μια αναπροσαρμογη στο προγραμμα της χωρις να πληρωνει επιπλεων χρηματα; ευχαριστω

 

Αν πάρει και ζητήσει αποσύνδεση ή κάνει φορητότητα, θα της προτείνουν διάφορα προγράμματα με διάφορες εκπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να κανω μια συνδεση internet on the go 2gb στα 15ευρω που δινει η κοτε ( http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/IOTG_Plans_Prs )

 

Αξιζει ; τι ταχυτητες θα εχει ; γιατι τωρα εχω βαλει μια what's up στο κινητο και για να ανοιξει μια σελιδα κανει πολυ ωρα (2 καρτες το κινητο 1 για τηλ/σμσ και 1 για ιντερνετ)

 

και αν ξερετε επισης αν ειναι τελικη τιμη τα 15 που λενε η υπαρχουν διαφορα + στο τελος του μηνα και βγαινει πανω απο 15

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

έχω την αίσθηση ότι για να ισχύσει αυτή η τιμή πρέπει να έχεις και μια σύνδεση cosmote (με πάγιο) ώστε να τα συνδέσεις στον ίδιο λογαριασμό.
Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο τωρα το ειδα δεν πειραζει παω να κανω διακοπη της συνδεσης κοτε να το κανω what's up και να κανω μια συνδεση wind 30giga @ 24.90€

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

και εγω πρωτη φορα το ακουω και για ποιο λογο μονο πανω απο 100 ευρω?

μονο σε ενα σημειο μπορεις να βρεις απαντηση. σενα καταστημα Γερμανος.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Κατά κανένα τρόπο δε μπορείς να πάρεις σε μετρητά τα χρήματα που υπάρχουν σε καρτοκινητά ή ακόμα και καρτοσυμβόλαια. Το μόνο που μπορείς να κάνεις εκτός του να τα καταναλώσεις από το ίδιο το κινητό είναι να τα μεταφέρεις σε άλλα καρτοκινητά της αρεσκείας σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι το φτηνό συμβόλαιο που παίζει στην cosmote και πόσο είναι η επιδότηση που δίνουν?

Είμαι φοιτητής και δίνω 15 ευρώ τον μήνα περίπου στις κάρτες...

Άκουσα μια προσφορά με 14 ευρώ που έχεις

1500 λεπτά προς cosmote

20 λεπτά προς όλους

5 ευρώ στην κάρτα

1000 λεπτά προς όλους αλλά για μια μονο φορά!

 

Αλλά δεν ξέρω αν με συμφέρει καλύτερα η σύνδεση αφου θα έχω και επιδότηση...

Η επιδότηση πόσο πάει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

με 18μηνο συμβολαιο:1500sms προς ολους-1500 ομιλια προς ολους-1 gb/μηνα με 25e.επειδη εισαι φοιτητης -15% αλλα δεν θα εχεις επιδοτηση.προγραμμα απεριοριστα 65 με 65ε παγιο.
Link to comment
Share on other sites

25 ευρώ μαζί με την έκπτωση?

Αν δεν έχει επιδότηση δεν νομίζω να με συμφέρει τότε...

 

Το άλλο που είπες δεν το κατάλαβα...

...το πρόγραμμα με τα απεριόριστα 65 είναι 65 ευρώ το μήνα?

Και τι έχει μέσα?

Link to comment
Share on other sites

με 18μηνο συμβολαιο:1500sms προς ολους-1500 ομιλια προς ολους-1 gb/μηνα με 25e.επειδη εισαι φοιτητης -15% αλλα δεν θα εχεις επιδοτηση.προγραμμα απεριοριστα 65 με 65ε παγιο.

 

 

Συγγνώμη αλλά μπορείς να εξηγήσεις πως τα 49,00 € με την προσφορά για το Απεριόριστα 65 που δίνει απο το site της η cosmote γίνεται 25,00 € ???? Μην τρελαθούμε κιόλας... Γιατί αν ισχύει πες μου τον πωλητή να τον ζητήσω τώρα ....

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

25 ευρώ μαζί με την έκπτωση?

Αν δεν έχει επιδότηση δεν νομίζω να με συμφέρει τότε...

 

Το άλλο που είπες δεν το κατάλαβα...

...το πρόγραμμα με τα απεριόριστα 65 είναι 65 ευρώ το μήνα?

Και τι έχει μέσα?

 

ειναι το προγραμμα απεριοριστα 65..με 65ε παγιο που το πηρα 25ε.ειναι το προγραμμα ποτ περιεγραψα.

οσο αφορα την επιδοτηση την πληρωνεις μεσα απο το παγιο.καλυτερα παρε μια μεταχειρισμενη συσκευη.σε εξι μηνες..εκτος αν παρεις κανα iphone,θα κλαις τα λεφτα σου και θα συνεχιζεις να πληρωνεις την συσκευη.εχω βαρεθει να δινω 600αρια για συσκευες.παντα προσωπικη μου αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φοιτητής και δίνω 15 ευρώ τον μήνα περίπου στις κάρτες...

Άκουσα μια προσφορά με 14 ευρώ που έχεις

1500 λεπτά προς cosmote

20 λεπτά προς όλους

5 ευρώ στην κάρτα

1000 λεπτά προς όλους αλλά για μια μονο φορά!

 

που είναι τα MB οέο?? η κόσμο μιά ζωή πίσω σε αυτό το θέμα. δεν συμφαίρει το συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι φοιτητης παρε το cu φοιτητικο και ξεμπερδευεις, τωρα αν μιλας με συγκεκριμενα νουμερα αλλαζει.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι φοιτητής αλλά επειδή δε μου περισσεύουν έχω ένα νούμερο από κάθε εταιρία για άτομα με τα οποία μιλάω πολύ. Δεν έχω μαζί μου 3 κινητά αλλά ένα φτηνό δίκαρτο και το κανονικό μου. Έτσι στέλνω τις συχνές κλήσεις με 1 λεπτό το λεπτό και τις υπόλοιπες μέσω Q με 3 Ευρώ τα 60 λεπτά. Συνολο εξόδων κάτω από 5 Ευρώ το μήνα.
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο τωρα το ειδα δεν πειραζει παω να κανω διακοπη της συνδεσης κοτε να το κανω what's up και να κανω μια συνδεση wind 30giga @ 24.90€

 

Πολύ σωστή κίνηση. Η cosmote δεν έχει ελκυστικά πακέτα για ίντερνετ. Η voda έχει ένα φοιτητικό 4 γίγα το μήνα με 60 Ευρώ για όλο το χρόνο ενώ και η wind έχει 1 γίγα με 5 Ευρώ και το πακέτο που αναφέρεις αν χρειάζεσαι τόσα πολλά data και μπορείς να πληρώνεις το πάγιο.

 

Εγώ πήγα στη wind για το ίντερνετ ( καρτοκινητό, 1 γίγα με 5 Ευρώ) ενώ χρησιμοποιώ και τις τρεις εταιρίες με ένα δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 2 μεταφορές τον μήνα από 5 μέχρι 15 ευρώ , άρα μεταφέρεις συνολικά από 10 μέχρι 30 ευρώ σε όποιο άλλο κινητό θές.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αυτό το πρόγραμμα ο πατέρας μου!!

Πληρώνει γύρω στα 28 ευρώ το μήνα και έχει 150 λεπτά προς όλα τα δίκτυα και σταθερά...το έχει γύρω στα 3 χρόνια!!

(Εχουμε δει το cosmote economy 30...)

1)Αν προκαλέσουμε την cosmote φεύγοντας και πηγαίνοντας wind θα απαντήσει με καμια προσφορά?

 

2)Ξέρετε που πρέπει να στείλω sms για να δω πόσα λεπτά χρόνου ομιλίας έχει ακόμα?

 

3)Εγώ έχω καρτοσυμβόλαιο 20 και πληρώνω 14 ευρώ (λόγω του ότι ειμαι φοιτητής).

Και η αδελφή μου το ίδιο ακριβώς...

Γίνεται να κανουμε οικογενειακό πακέτο και τι πρόγραμμα θα έχουμε?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδη εχω 2 νουμερα θελω οταν παιρνει καποιος στο ενα που ειναι κλειστο να βγαινει ενα μηνυμα και να λεει πχ καλεστε στο ταδε νουμερο

Δοκιμασα αυτο που λεει πιο κατω για whats up

http://pfy.gr/forum/index.php?topic=413.0;wap2

Αυτος που θα ακουει το μηνυμα τι χρεωνεται ?

Γινεται να βγαινει ο τηλεφωνητης μονο οταν ειναι κλειστο και οχι αν δε το σηκωνω μετα απο 5 χτυπηματα ?

 

Για να ενεργοποιησω και να απενεργοποιησω τον τηλεφωνητη πρεπει να παιρνω τηλ στην εξυπηρετηση καθε φορα ή γινεται και αλλιως ?

Τι χρεωνομαι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ!

Σε αναζήτησή μου στο σαιτ της Κοσμοτέ δεν κατάφερα να βρω ένα φαξ επικοινωνίας με το τμήμα διακανονισμού οφειλών.

Γνωρίζει μήπως κανείς αν υπάρχει γενικότερα τέτοιος αριθμός φαξ ή έστω κάποιος αριθμός φαξ γενικότερα στην Κοσμοτε;

Ευχαριστώ πολύ!:)

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...