Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ και μερικές ημέρες λαμβάνω αρκετά συχνά το μήνυμα ΟΤΑ ΟΚ από το 1651, τον αριθμό της cosmote

 

Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό ακριβώς και γιατι το στέλνουν στο κινητο??

Link to comment
Share on other sites

Over-the-air programming (OTA), is a method of distributing new software updates to cellphones or provisioning handsets with the necessary settings with which to access services such as WAP or MMS. Some phones with this capability are labeled as being "OTA capable."

 

When OTA is used to update a phone's operating firmware, it is sometimes called "Firmware Over The Air" (FOTA). For service settings, the technology is often known as Device Configuration.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να μιλάω με έναν αριθμό απεριόριστα (πληρώνοντας κάποιο πάγιο ή με κάποια κάρτα)??? Κάτι είχα ακούσει αλλά δεν είμαι σίγουρος για το πια εταιρία το παρέχει...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να μιλάω με έναν αριθμό απεριόριστα (πληρώνοντας κάποιο πάγιο ή με κάποια κάρτα)??? Κάτι είχα ακούσει αλλά δεν είμαι σίγουρος για το πια εταιρία το παρέχει...

Ναι υπάρχει στην Cosmoκάρτα... δες το αντίστοιχο θέμα για τα καρτοκινητά ή

http://www.cosmote.gr

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από 01-05-07 στo πλαίσιο της νέας στρατηγικής της COSMOTE για παροχή καλύτερης και ποιοτικότερης εξυπηρέτησης, οι οικιακοί πελάτες συμβολαίων της COSMOTE κατά την διαδικασία ανανέωσης της σύμβασής τους θα μπορούν να επιλέγουν οι ίδιοι τον Εμπορικό Συνεργάτη της COSMOTE από τον οποίο επιθυμούν να εξυπηρετηθούν.

 

Οι βασικοί στόχοι της νέας στρατηγικής είναι :

· η ταχύτερη εξυπηρέτηση και

· η ενίσχυση της θετικής εμπειρίας των πελατών μας σε μια αγορά που ο ανταγωνισμός εντείνεται συνεχώς.

 

Με τη νέα αυτή πολιτική, οι συνδρομητές θα επωφελούνται από το ευρύ δίκτυο πωλήσεων της COSMOTE αποκτώντας μεγαλύτερη ευελιξία στην επιλογή τους.

 

Με τη νέα πολιτική υλοποίησης των προγραμμάτων ανανέωσης μας δίνεται η ευκαιρία να αποκομίσουμε σημαντικά οφέλη. Δίνει την δυνατότητα να εξυπηρετεί όλους τους πελάτες της COSMOTE για την ανανέωσή τους, ανεξάρτητα από τον Εμπορικό Συνεργάτη μέσω του οποίου είχε γίνει η αρχική ενεργοποίηση, αυξάνεται δυνητικά το πελατολόγιο στο οποίο μπορείτε να απευθύνεστε ενισχύοντας με αυτό τον τρόπο τις συνολικές σας πωλήσεις.

 

 

Για την δυνατότητα εξυπηρέτησης από οποιονδήποτε Εμπορικό Συνεργάτη επιθυμούν ή από την COSMOTE, οι συνδρομητές θα καλούν στη Διεύθυνση Εξυπηρέτησης Πελατών είτε από το κινητό τους τηλέφωνο στο 1212, είτε από σταθερό τηλέφωνο στο 13838.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Εάν o πελάτης έχει ενεργοποιήσει αρχικά την σύνδεση COSMOTE στο Δίκτυο Καταστημάτων ΟΤΕ και ζητάει αλλαγή Εμπορικού συνεργάτη εξυπηρέτησης, θα σας αποστέλλεται σχετική ενημέρωση από το Τμήμα Υπηρεσιών Κινητής, στο email του Προϊσταμένου του Καταστήματος.

 

Στην περίπτωση που το Τμήμα Υπηρεσιών Κινητής δεν λάβει απάντηση εντός της ημέρας με την οποία το κατάστημα θα επιβεβαιώνει ότι θα εξυπηρετήσει άμεσα τον πελάτη τότε θα ολοκληρώνεται η αλλαγή ανάθεσης και ο πελάτης θα εξυπηρετηθεί από άλλο αντιπρόσωπο.

 

Ταυτόχρονα εγκυμονεί κίνδυνο απώλειας πελατών, για το λόγο αυτό τα καταστήματα θα πρέπει να οργανώσουν καλύτερα τον τρόπο εξυπηρέτησης των οικιακών πελατών τους.

 

Συγκεκριμένα, μέχρι την δημιουργία ειδικής εφαρμογής δημιουργίας και διατήρησης πελατολογίου (η οποία έχει ζητηθεί και θα υλοποιηθεί το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα), θα διατηρούνται χειρόγραφες λίστες οικιακών πελατών ως εξής:

1. Πελάτες που έχουν αρχικά ενεργοποιήσει τη σύνδεσή τους σε άλλο Εμπορικό Συνεργάτη της COSMOTE και θα εξυπηρετηθούν μέσα από τα καταστήματά μας

2. Πελάτες ΟΤΕ που εξυπηρετούνται από τα καταστήματά μας, δεν είναι πελάτες COSMOTE και έχουν πιθανόν σύνδεση σε άλλα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

 

Οι λίστες θα περιλαμβάνουν τα εξής στοιχεία:

· Ονοματεπώνυμο πελάτη

· Αριθμό σταθερού τηλεφώνου

· Αριθμό κινητού τηλεφώνου

· Εάν έχουν κάνει χρήση της ανανέωσης της συσκευής τους (ΝΑΙ / ΟΧΙ).

Εάν ΝΑΙ τότε να μας δηλώσουν:

i. ΠΌΤΕ έκαναν τελευταία φορά χρήση

ii. Την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας για πελάτες άλλων δικτύων, ή τον αντιπρόσωπο COSMOTE που έχουν κάνει την αρχική ενεργοποίηση για πελάτες COSMOTE.

· Προαιρετικά ύψος λογαριασμού

 

Τα καταστήματα θα διατηρούν τις χειρόγραφες λίστες μέχρι την υλοποίηση της σχετικής ηλεκτρονικής εφαρμογής.

 

Σημειώνεται ότι η πολιτική αυτή δεν επηρεάζει σήμερα και δεν αλλάζει καμία υφιστάμενη πολιτική σχετική με την προμήθεια “air time” που παραμένει ως έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Έχουν δικαίωμα οι εμπορικοί συνεργάτες να διατηρούν τα στοιχεία μας και τα προσωπικά μας δεδομένα σε χειρόγραφες λίστες με άμεση πρόσβαση από οποιονδήποτε του κάθε καταστήματος;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πριν λίγες μέρες έλαβα ενα διαφημιστικό MMS με αποστολέα την cosmote το οποίο διαφήμιζε κάποια υπηρεσία καταλόγου, δεν θυμάμαι ποιά. Εχει λάβει άλλος τιποτα παρόμοιο? Προς το παρόν δεν θα εκνευριστώ αλλά αν επαναληφθεί θα γίνει της Πόπης, έχουν δικαίωμα να σου ζαλίζουν τον έρωτα με διαφημιστικά μηνύματα?
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έλαβα ενα διαφημιστικό MMS με αποστολέα την cosmote το οποίο διαφήμιζε κάποια υπηρεσία καταλόγου, δεν θυμάμαι ποιά. Εχει λάβει άλλος τιποτα παρόμοιο? Προς το παρόν δεν θα εκνευριστώ αλλά αν επαναληφθεί θα γίνει της Πόπης, έχουν δικαίωμα να σου ζαλίζουν τον έρωτα με διαφημιστικά μηνύματα?

 

Aν είναι όντως από τη Cosmote και όχι από τρίτη εταιρεία μπορείς να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών και να ζητήσεις να μην σου στέλνουν διαφημιστικά. Στη Vodafone τουλάχιστον γίνεται.:O

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα λάβει πριν κανά μήνα ένα παρόμοιο mms.Δυστυχώς ούτε θυμάμαι το νούμερο.Ήτνα μάλσιτα σε εικόνα.sms δε τους έφτανε.

Αυτό μας έλειπε να παίρνουμε διαφημίσεις και στα κινητά μας τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έλαβα ενα διαφημιστικό MMS με αποστολέα την cosmote το οποίο διαφήμιζε κάποια υπηρεσία καταλόγου, δεν θυμάμαι ποιά. Εχει λάβει άλλος τιποτα παρόμοιο? Προς το παρόν δεν θα εκνευριστώ αλλά αν επαναληφθεί θα γίνει της Πόπης, έχουν δικαίωμα να σου ζαλίζουν τον έρωτα με διαφημιστικά μηνύματα?

 

Ναι το έχουμε λάβει. Ήταν ένα mms που διαφήμιζε το 11831 υπηρεσία τηλεφωνικού καταλόγου της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

ντροπη στην κοτε,θελω και εγω διαφημιστικα mms.
Α μπράβο εμένα με έχει ξεχάσει τελείως ούτε μήνυμα για τα δωρεάν mms που είχε προσφορά δεν μου εστειλε!:mad: :(

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με θυμούνται 2-3 φορές τον μήνα δεν μπορώ να πω! 2 φορές μου ήρθε αυτό με τον κατάλογο. Πάντως το τελευταίο μήνυμα ήταν για μια προσφορά cosmote 240 adsl και 3 μήνες δωρεάν ιντερνετ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με θυμούνται 2-3 φορές τον μήνα δεν μπορώ να πω! 2 φορές μου ήρθε αυτό με τον κατάλογο. Πάντως το τελευταίο μήνυμα ήταν για μια προσφορά cosmote 240 adsl και 3 μήνες δωρεάν ιντερνετ...

και εγώ εχω λάβει ακριβώς τα ίδια μημύματα ..μηπως εχεις κ εσύ 240 ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χρησιμοποιει κανειs την συγκεκριμενη εφαρμογη για προσβαση στο MSN? Του δουλευει?

Σε εμενα δεν δουλευει για το MSN παρα μον για τα αλλα( Yahoo kai GoogleTalk)

Εχετε καμια εναλλακτικη προταση?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα το IM παιζει αψογα για MSN, με συνδεση vodafone ομως.

Αντιθετα, το turbo msn δε μου δουλεψε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζεις το Mig33 για Super MSN;

http://www.mig33.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όταν μπαίνω μέσω του Music Zone μέσω του COSMOVIEW υπάρχουν ολόκληρα μουσικά κομμάτια για όλα τα κινητά που υποστιρίζουν ΜΡ3?

Μπορεί να το σιγουρέψει κάποιος...?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Εχει η Cosmote υπηρεσία να στελνει μυνημα καποιος με ενα αριθμό και να του λεει αν ειναι κοσμοτε βοντα ή γουιντ?

 

θενξ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...