Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εχει συμβει και εμενα στο πατρικο μου (εκτος Αθήνας).

εχω διαπιστωσει οτι σε συγκεκριμενα σημεια μεσα στο σπιτι ενω φαινεται οτι εχω σημα οταν με καλουν λεει οτι ειναι κατειλημενο.

το τεσταρα και ο ιδιος απο το σταθερο.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2021 at 3:19 ΜΜ, doganos said:

Απενεργοποιησε το volte και ξανα ενεργοποιησε το

Τελικά το volte ήταν η λύση.

Απλά έπρεπε να ενεργοποιηθεί ξανά από την Cosmote.

Θα πρέπει να αναφερθώ και στο support όπου τα παιδιά εκεί αφιέρωσαν ώρες μέχρι να λύσουν το πρόβλημα.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jonos said:

Τελικά το volte ήταν η λύση.

Απλά έπρεπε να ενεργοποιηθεί ξανά από την Cosmote.

Θα πρέπει να αναφερθώ και στο support όπου τα παιδιά εκεί αφιέρωσαν ώρες μέχρι να λύσουν το πρόβλημα.

Γνωστο προβλημα της κοσμοτε.... 

γιατι το κανει ομως ....;;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτη τη στιγμη ειμαι στο cosmote 50L με κοστος 64 ευρω το διμηνο και ειδα πως το 50L entry tv pack με το cosmote tv εχει κοστος 33,9 ευρω το μηνα. Δεδομενου οτι ειναι μικρη η διαφορα μπορω να αναβαθμισω ή υπαρχει καποια παγιδα(η συνδεση μου ληγει 10/22 η 24μηνη παραμονη)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εδω και εναμιση μηνα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..σε δευτερο αριθμο κινητης που κατεχω,ενω εχω αιτηθει απο αρχες δεκεμβριου αποστολη extra sim (δεν υπαρχει καταστημα στην περιοχη που βρισκομαι) εως και σημερα και μετα απο αρκετα τηλεφωνα οχι μονο δεν εχω λαβει κατι αλλα αντιθετως καθε φορα που καλω ανακαλυπτω οτι δεν τρεχει η διαδικασια...ενα συντομο ιστορικο..αρχες δεκεμβριου οπως προειπα εκανα την τηλεφωνικη παραγγελια,μου λενε θα λαβετε ενημερωση...περνανε σχεδον 2 εβδομαδες τους καλω και μου λενε δεν εγινε σωστη καταχωρηση...κατανοω,ανθρωπινο λαθος παμε απο την αρχη..πριν τα χριστουγεννα νεο τηλεφωνημα,τα ιδια...τους ρωταω που κολλαει η φαση,μου λενε οτι επειδη εχω ηδη μια εξτρα σιμ για τον πρωτο αριθμο και δεν γινεται να παρω δευτερη και να φαινονται δυο σε ενιαιο λογαρασμιο,πρεπει να τον σπασω σε δυο ξεχωριστους λογαριασμους...δινω το οκ και παρακαμπτω το γεγονος οτι κανεις δεν με ενημερωσε για τιποτα απο ολα αυτα..περιμενω περνανε γιορτες,ξαναπερνω 7 ιανουαριου,μου λενε το βαλανε το επειγον μπλα μπλα μπλα μια απο τα ιδια καμια ενημερωση....εν ολιγοις,παιρνω στις 15 , λεω το ιστορικο και αρχιζω και φορτωνω αλλα κοσμια...μου λεει η κοπελα οτι καπου ειχε κολλησει παλι και εκανε απο την αρχη τη διαδικασια και να μεινω ησυχος θα λαβω ενημερωση τη δευτερα....οπως καταλαβαινετε τιποτα...θελω καποια αποψη για το τι μπορω να κανω με αυτο το θεμα,η εστω αν γνωριζει καποιος καποιν αριθμο εκτος 13888 που μπορω να απευθυνθω..ειλικρινα πρωτη φορα αντιμετωπιζω τετοια κοροιδια απο κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από τηλεφώνημα με ΑΠΟΡΡΗΤΟ αριθμό 4:00 την νύχτα χτες θέλω να βάλω φραγή στα εισερχόμενα απόρρητα. Πως μπορώ να το κάνω?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δες και τις ρυθμίσεις του dialer της συσκευής σου. Μπορεί να έχει σχετική επιλογή.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Oπως? Ενα κλασσικό Panasonic ασύρματο έχω που έχει η μισή Ελλάδα. 

Βλέπω ότι το χρεώνουν??? Καλά το βγάζω από την πρίζα. Ούτως ή άλλως δεν το χρησιμοποιώ. Μόνο για το ιντερνετ το έχω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι μιλούσες για κινητό. Για το σταθερό σου λογικά μόνο στην εξυπηρέτηση.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zerokill said:

Οχί το μόνο που σου δίνει επιλογή στην σταθερή σου μέσω cosmote app ειναι αυτά παρακάτω.
bf3445e16dc0795221e5442bc5c47922.jpg
89278a8d4bdfec416658763a72809c86.jpg
efa146a11fb51dedd09cc1a01c3954ec.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το απόρριψη ανώνυμων κλήσεων είναι 🙂

Οντως έχει χρέωση.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, αυτές τις μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με home speed booster είναι νεκρό εντελώς από ίντερνετ ενώ τα λαμπάκια του είναι αναμμένα κανονικά. Εκεί που δούλευε έπαψε να δουλεύει ξαφνικά 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στην Cosmote πήραν είδηση το χακάρισμα μόνο επειδή τους ήρθε μήνυμα που έλεγε ο σέρβερ «γέμισε». Μετά είδαν ένα αδέσποτο αρχείο 30 GB…διαβάστε αναλυτικά..

 

https://insidestory.gr/article/ti-mathame-gia-hakarisma-tis-cosmote-apo-tin-apofasi-tis-arhis-prostasias-dedomenon?token=6G7EQ4W461&ct=t(WeeklyUnregistered_2022_02_05

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η ρύθμιση πάει από 30 sec έως 7200sec.

Τι γίνεται όταν ξεπεραστεί ο χρόνος αδράνειας; Γίνεται αποσύνδεση του modem από την cosmote;

Οπότε στο επόμενο request θα χρειαστεί λίγο περισσότερος χρόνος ώστε να επανασυνδεθεί;

Η ρύθμιση αφορά 4g router (Huawei W5101)

(Είναι της vodafone, αλλά λειτουργεί κανονικά με κάρτα της cosmote)

image.thumb.png.c665e0a33402f86d41ba34f794b56b20.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !
Μόνο εγώ έχω πρόβλημα σήμερα και δεν μπορώ να κάνω login στο site της Cosmote;
Λαμβάνω error: 

Χμμ.. αυτό το Cosmote id δεν αναγνωρίστηκε!
Δοκίμασε να μπεις με άλλο λογαριασμό ή φτιάξε νέο!

To παραπάνω μου το βγάζει και με το δικό μου και με το λογαριασμό της μητέρας μου. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορει καποιος να βοηθησει;ειναι απριλιος και μετα απο πολλα τηλεφωνα ακομα δεν εχω παρελαβει την extra sim.να κανω καταγγελια,και αν ναι,που;ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε σημερα

Παροχες ειναι

1) Απεριοριστη ομιλια προς ολους

2) Απο 4 εως 6 GB (συν ακομα 2 με Cosmote one)

3) 50 SMS to all

4) 1 euro επιστροφη

Τμες απο 16,90 εως 21 90/ μηνα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Unlimited δεδομένα με τίποτε δηλαδή εκτός gigamax.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οσοι είχαν Καρτοσυμβολαιο με τις ελεινες παροχές θα έχουν τις αντίστοιχες;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα σημερα φορητοτητα απο Vodafone σε Cosmote και ενεργοποιηθηκε σε 3 αριθμους

Αλαξα τις sim

Δεχτηκα απο Vodafone πολυ καλυτερη προσφορα 

Με βαση αυτο τον πινακα που μου ειχαν στειλει απο Cosmote  με τις συμβασεις ποσο  ...πεναλτυ θα πληρωσω αν κανω διακοπη .Καπου εχω μπερδευτει

Ο πινακς ειναι για την κυρια γραμμη .Για τις αλλες δυο τα ποσα ειναι πιο μικρα 

Συμβολαιο 24 μηνων 

100.jpg

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τελος προωρης διακοπης

Σε ποιο μήνα ήσουν όταν διακόπηκε το συμβόλαιο και έγινε η φορητότητα;

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...