Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι στην win καρτοσυνδεση και θελω να παω cosmote καρτα.Μου ζητανε 30 ευρω για να εχω το ιδιο νουμερο ισχυει?
ναι ισχυει,αλλα μισο λεπτο εχουν καρτες σιμ??γιατι εμενα στον γερμανο μου ειπαν οτι υπαρχει ελλειψη..εγω το θεωρω τεχνητη ελλειψη φυσικα να σε πηγαινουν σε συμβολαια,,,γιατι αυτη η ελλειψη απο οτι διαβαζω ειναι κατι μηνες καπου βρωμαει η δουλεια......αλλα μου ειπαν στον γερμανο οτι εχουν ριξει την τιμη φορητοτητας στ 5 ευρω αλλα δεν ηταν σιγουρος να μου πει,,,,ψαχτο καλυτερα και απαντησε μου εδω αν μαθεις.
Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει,αλλα μισο λεπτο εχουν καρτες σιμ??γιατι εμενα στον γερμανο μου ειπαν οτι υπαρχει ελλειψη..εγω το θεωρω τεχνητη ελλειψη φυσικα να σε πηγαινουν σε συμβολαια,,,γιατι αυτη η ελλειψη απο οτι διαβαζω ειναι κατι μηνες καπου βρωμαει η δουλεια......αλλα μου ειπαν στον γερμανο οτι εχουν ριξει την τιμη φορητοτητας στ 5 ευρω αλλα δεν ηταν σιγουρος να μου πει,,,,ψαχτο καλυτερα και απαντησε μου εδω αν μαθεις.

 

Εχει πεσει στα 5€ αλλα επικαλουνται ελλειψη καρτων.

Θελει να γυρνας σε καταστηματα και αν δεν προχωραει,να κανεις καταγγελεια στην ΕΕΤΤ.

Μετα θα στη στειλουν με κουριερ κι ολας στο σπιτι μετα απο συγγνωμες στα τηλεφωνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει στα 5€ αλλα επικαλουνται ελλειψη καρτων.

Θελει να γυρνας σε καταστηματα και αν δεν προχωραει,να κανεις καταγγελεια στην ΕΕΤΤ.

Μετα θα στη στειλουν με κουριερ κι ολας στο σπιτι μετα απο συγγνωμες στα τηλεφωνα.

 

το τονιζω τεχνητη ελλειψη καρτων..

Link to comment
Share on other sites

Διαμαρτηρια πως κανω και που?Πηγα να κανω φορητοτητα και μου ειπαν 30ευρω και οτι δεν εχουν καρτα.Ισχυει για 30 ευρω απο wind σε cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Διαμαρτηρια πως κανω και που?Πηγα να κανω φορητοτητα και μου ειπαν 30ευρω και οτι δεν εχουν καρτα.Ισχυει για 30 ευρω απο wind σε cosmote?

 

Ισχύει. Αυτά δεν τα γλυτώνεις. Κάρτα θα βρουν με καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Καταγγελια στην εετε πως κανεις και τι να τους πω?

 

Κάνε κλικ εδώ και ακολούθησε τις οδηγίες

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/kataggelia.html

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Αυτά δεν τα γλυτώνεις. Κάρτα θα βρουν με καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

 

5 ευρώ είναι πλέον η φορητότητα και όχι 30

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα σημερα ρωτησα στον γερμανο και μου ειπαν η φορητοτητα επεσε στα 5 ευρω η τιμη της..και εξακολουθει η ελλειψη καρτων και οτι μαλλον την αλλη βδομαδα θα εχουν καρτες. για whats up.
Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ είναι πλέον η φορητότητα και όχι 30
και εμενα το ιδιο μου ειπαν

σημερα ρωτησα στον γερμανο και μου ειπαν η φορητοτητα επεσε στα 5 ευρω η τιμη της..και εξακολουθει η ελλειψη καρτων και οτι μαλλον την αλλη βδομαδα θα εχουν καρτες για whats up.Απλα οταν ηταν 30 ευρω πραγμα ασυμφορο,, σου εβαζαν για 3 μηνες 120 λεπτα ομιλιας τον μηνα επειδη εδινες και τα 30 ευρω.

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κάποιο λινκ για καταγγελία στην ΕΕΤ?

Έχω κάνει αίτημα για φορητότητα από WIND συμβόλαιο σε κοσμοκαρτα και με πάνε από Τετάρτη σε Παρασκευή.

Στο μεταξύ το συμβόλαιο στην WIND έχει λήξει και προβλέπω να με γδέρνουν.

Η πλάκα είναι, ότι πριν δύο βδομάδες στον Γερμανό είχα ρωτήσει τον υπάλληλο αν υπάρχει πρόβλημα με τις κάρτες και με είχε διαβεβαιώσει ότι σε δύο εργάσιμες θα έχω την SIM στα χέρια μου

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κάποιο λινκ για καταγγελία στην ΕΕΤ?

Έχω κάνει αίτημα για φορητότητα από WIND συμβόλαιο σε κοσμοκαρτα και με πάνε από Τετάρτη σε Παρασκευή.

Στο μεταξύ το συμβόλαιο στην WIND έχει λήξει και προβλέπω να με γδέρνουν.

Η πλάκα είναι, ότι πριν δύο βδομάδες στον Γερμανό είχα ρωτήσει τον υπάλληλο αν υπάρχει πρόβλημα με τις κάρτες και με είχε διαβεβαιώσει ότι σε δύο εργάσιμες θα έχω την SIM στα χέρια μου

 

Και εμενα με ειπαν σε ενα 24ωρο απο F2G σε Whats Up,το εκανα πριν κανενα μηνα σχεδον.

Εκανα 3-4 μερες και καθυστερησαν.

Και σε αυτο φταιει η Wind γιατι δεν δινει τη γραμμη.

Και το ιδιο θεμα ειχα πριν 4 χρονια,οταν εκανα το δικο μου νουμερο.

Οσο για το συμβολαιο αναλογικα το παγιο πληρωνεις αναλογα με τις μερες που ησουν πριν την φορητοτητα.

Οποτε αν σε παρουν απο τη Wind,πες τους να δωσουν τη γραμμη σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι με την wind.

Το πρόβλημα είναι ότι στον Γερμανό, δεν έχει διαθέσιμη SIM για καρτοκινητο μολονότι πριν δύο βδομάδες ο υπάλληλος με διαβεβαίωνε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην διάθεση της SIM και ότι ήταν θέμα δύο ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα Γερμανο χτες και ο ενας μου ειπε οτι δεν εχουν καρτες ουτε θα ξαναφερουν και ηθελε να μου κανει συμβολαιο.Στον αλλον που πηγα μου ειπε να κανουμε τις ενεργειες και θα δουμε.Τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

Χαρά στην υπομονή σας. Σας το ξαναλέω ότι με μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ online (10 λεπτά παίρνει) σας στέλνουν κάρτα με κούριερ από τα κεντρικά.
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε να περασω σημερα απο τον Γερμανο αμα δεν εχει αυτο θα κανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι χρειαζεται να ξερω για καταγγελια

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι χρειαζεται να ξερω για καταγγελια

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στην υπομονή σας. Σας το ξαναλέω ότι με μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ online (10 λεπτά παίρνει) σας στέλνουν κάρτα με κούριερ από τα κεντρικά.

Σε κάποιο λινκ που διάβασα για καταγγελία αναφέρει ότι πρώτα πρέπει να προβείς σε έγγραφη διαμαρτυρία στον πάροχο και μετά από είκοσι μέρες να προβείς σε καταγγελία στην εετ

Ομολογώ ότι δεν γνωρίζω εάν αυτό αφορά και την περίπτωση που συζητάμε ή αφού ήδη έχουν περάσει δύο βδομάδες από την αίτηση φορητότητας, θα μπορούσα να απευθυνθώ στην ΕΕΤ ή να γίνει πρώτα εγγραφη διαμαρτυρία στον cosmote ή στον Γερμανό .

Αν μπορείς να δώσεις τα φώτα σου πραγματικά θα το εκτιμούσα

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο λινκ που διάβασα για καταγγελία αναφέρει ότι πρώτα πρέπει να προβείς σε έγγραφη διαμαρτυρία στον πάροχο και μετά από είκοσι μέρες να προβείς σε καταγγελία στην εετ

Ομολογώ ότι δεν γνωρίζω εάν αυτό αφορά και την περίπτωση που συζητάμε ή αφού ήδη έχουν περάσει δύο βδομάδες από την αίτηση φορητότητας, θα μπορούσα να απευθυνθώ στην ΕΕΤ ή να γίνει πρώτα εγγραφη διαμαρτυρία στον cosmote ή στον Γερμανό .

Αν μπορείς να δώσεις τα φώτα σου πραγματικά θα το εκτιμούσα

 

Αν έχεις διαφωνία, επίσημα πρέπει να διαμαρτυρηθείς στον πάροχο. Επειδή το θέμα είναι μικρό, θα σε συμβούλευα να πάρεις το 13888, να διαμαρτυρηθείς στον υπάλληλο, να ζητήσεις το όνομά του και να του αναφέρεις ότι θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ για αποφυγή φορητότητας.

99% θα λυθεί το θέμα επί τόπου. Αν δεν λυθεί, στείλε ένα email στην cosmote και κοινοποίησέ το στην ΕΕΤΤ και θα αποφασίσουν αυτοί αν θα γίνει καταγγελία ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ

Θα το κάνω άμεσα κι ελπίζω να βγει άκρη

 

Πήρα τηλέφωνο χτες το 13888.

Ζήτησα εξηγήσεις γιατί μετά από τόσες μέρες δεν έχω παραλάβει την SIM και προς στιγμή φάνηκε ότι το πράμα πήγαινε για επίλυση αλλά φευ, η υπάλληλος μου άρχισε τα κάντε λίγο υπομονή και είναι θέμα λίγων ημερών.

Στο ερώτημα μου για πόσες μέρες αναμονής συζητάμε, απάντηση δεν πήρα.

Έστειλα σήμερα γραπτό ερώτημα στον cosmote, από Δευτέρα θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤ.

Μου αρέσει που πήρα δυο γραμμές κινητών κι ένα σταθερό από την wind γιατί είχα το ασυνεννοητο και έπεσα στα ίδια σκ@τα.

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

ακόμα και με τους νέους κανόνες φορητότητας οι πάροχοι μπορούν αν θέλουν να κάνουν παιχνίδι με αντιπροσφορές.

στις 14 ημέρες ο νέος πάροχος ενημερώνει για το αίτημα φορητότητας τον παλιό πάροχο.

ο παλιός πάροχος πρέπει να αντιπαραβάλει τα στοιχεία της αίτησης φορητότητας με τα υφιστάμενα στοιχεία του πελάτη και να ελέγξει για ληξιπρόθεσμες απαιτήσεις.

σε αυτό ακριβώς το σημείο... μιας και οι έλεγχοι απαιτούν πάρα πολύ χρόνο, έχει τη δυνατότητα αντιπροσφοράς.

αν η αντιπροσφορά γίνει αποδεκτή δεν υφίσταται penalty από το νέο πάροχο καθώς η φορητότητα (νέα σύμβαση) ουδέποτε ενεργοποιήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει τίποτα και δεν κάνει login πλέον ; Με σωστό κωδικό 3-4 browsers, αν βάλω σκόπιμα λάθος κωδικό αναγνωρίζει οτι ειναι λάθος. Αν βάλω σωστό κωδικό απλά δεν κάνει login χωρίς σφάλμα για λάθος κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δουλευει, δεν εχω θεμα, μα ειναι αργο σα τον χαρο η περιηγηση μεσα. Αθλια τελειως. Απορω μια εταιρεια σα και αυτους να μη μπορει να φτιαξει μια σοβαρη πλατφορμα.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η δική μου δεν θέλει καρτικινητή και τα διαζύγια είναι πολύ ακριβά :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα με πήραν σήμερα απο ΟΤΕ και συννενοηθήκαμε: Η τιμη στο σίτε είναι 64,90€ κανονική και προσφορά για νέα σύνδεση είναι 59,90€. Με την επιδότηση που μου έδωσαν βγαίνει και σε μένα τόσο. Μείον και οι εκπτώσεις λόγω σταθερής 20% και λόγω συνταξιούχου (10%) πάει στα 46,39€ που είναι ότι είχαμε πεί στην αρχή.

 

Ελπίζω να μη με ξαναπάρει ο τύπος και να μου ξαναπεί ότι αυτό δεν ισχύει... :lol::lol::lol:

 

Στην πρώτη σου ανάρτηση ήταν ...Deutsche Telekom, ενώ μετά αφού σου κάνανε τιμή καλή, έγινε ΟΤΕ.

Απλά, ψάξε να δεις τι προελεύσεως είναι η Vodafone και τί προέλευση είναι η Wind. Έπειτα μπορείς να διαλέξεις που θα ...εξάγεις τα χρήματά σου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...