Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! θα θελα να ρωτησω εχει καποιος εμπειρια για τις πωλησεις στην κοσμοτε? εχει παει κανεις να δουλεψει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! θα θελα να ρωτησω εχει καποιος εμπειρια για τις πωλησεις στην κοσμοτε? εχει παει κανεις να δουλεψει?

 

Αγιο στεφανο?η γκαζι?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις Frog 5GB/8,5€ για 25 μερες και τις κλησεις να τις κανεις με viber out με 6€ το μηνα απεριοριστα προς ελλαδα κινητα και σταθερα.Εφοσον θα μεινεις κοσμοτε,κανενα θεμα για να βγαζεις κλησεις.Υποψην στο Frog τα 60' προς ολους με 3€ διπλασιαζονται και γινονται 120' και η χρεωση ειναι ανα δευτερολεπτο.Οσο μιλας,τοσο χρεωνεσαι.

Ο διπλασιασμος γινεται ανα 2 βδομαδες απο την τελευταια εβδομαδα διπλασιασμου.Καποιες φορες και ανα 3.

 

Ξέρουμε πόσα ΜΒ είναι ανά λεπτό το Viber Out;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόσα ΜΒ είναι ανά λεπτό το Viber Out;

 

Ειναι 1MB το λεπτο,και πιο κατω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια αναζητηση στο γοουγλι και θα καταλαβεις...:lol:

ημουν στην evalue 375 το 6ωρο στρες?αγχος?:lol: χαλια πραγματα,μπανεις στην σειρα για διαλειμμα..

οτι χειροτερο σε εργασια που εχω παει..οταν λεει πωλητης 99% στο τμημα ακυρωσεων τον πιο πυρηνικο τομεα εκει μεσα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
H Καταγγελία σου θα αποριφθεί με συνοπτικές διαδικασίες. Διότι:

α)Μόνο ό ίδιος μπορεί να κάνει καταγγελία .

β) Εφόσον δεν υπάρχουν χαρτιά ότι διατελεί σε σύγχηση και έχει ακόμα καθαρό το μυαλό του δηλαδή "δεν βρίσκεται σε δικαστική συμπαράσταση" ακόμα και 99 χρονών να είναι δεν υπάρχει πρόβλημα . Δεν είναι ανήλικος , υπερήλικος είναι και έχει από τον νόμο πλήρη δικαιώματα.

 

Για την δικαστική συμπαράσταση δες : http://dimitrios-kalaitzis.blogspot.com.mt/2014/03/1666-1668-1669-1670-1672-1673-1674-1676.html

Η καταγγελία δεν απορροφήθηκε με συνοπτικές διαδικασίες όπως είπε ο φίλος,

Μετά την κατάθεση της καταγγελίας πήρα απάντηση από την ΕΕΤΤ ότι η καταγγελία προωθήθηκε στην cosmote και να περιμένετε απάντηση μέχρι 11 Ιουνίου, κατόπιν αναμονής της απάντησης πριν 2 μέρες προσπάθησα να πάρω τηλέφωνο τον αριθμό, αλλά έλεγε ότι αυτός ο αριθμός δεν υπάρχει, όπα λέω τι έγινε εδώ, επικοινωνώντας με την cosmote να μάθω τι έγινε με τον αριθμό μου απάντησαν ότι γίνετε μετάβαση από καρτοσυμβολαιο στην πρότερη κατάσταση δηλαδή κοσμοκαρτα. Που σημαίνει ότι αποδέχτηκαν την καταγγελία ίσως από απαίτηση της ΕΕΤΤ ( δεν ξέρω αν θα το μάθω αυτό) ,πλέον το κινητό σήμερα ενεργοποιήθηκε σαν κάρτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανες εσύ την καταγγελία; ή ο 80χρονος ;
Εγώ εγώ, αφού το έχω αναφέρει, τώρα τί έγινε μεταξύ cosmote και ΕΕΤΤ δεν ξέρω.

 

Σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε την καταγγελία σας με Αρ. Πρωτ. ..... και ημερομηνία 07-05-2018.

Η καταγγελία σας με αριθμό ..... έχει αποσταλεί στην/στις εταιρία/εταιρίες*

 

ΟΤΕ ΑΕ

 

Η προθεσμία για την απάντηση της καταγγελίας σας είναι 11-06-2018.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να αναφέρω ότι όταν κάνουμε καταγγελία υπάρχει ενότητα το οποίο ποιος είσαι εσύ που κάνεις τη καταγγελία και για ποιον είναι η καταγγελία , και για που γίνετε η καταγγελία δηλαδή γράφεις όλα τα στοιχεία και των δύο

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά γύρισα όλη τη Λάρισα για Cosmote nano-sim και δεν υπάρχει ούτε για δείγμα!

Ξέρει κανείς τι στο διάολο γίνεται με τις κάρτες;

 

Γύρισα πάλι σήμερα όλη τη Λάρισα για nano-sim cosmote και μου είπανε να ξαναπάω την Πέμπτη μετά τις 12!

Κάτι δεν πάει καλά με το τμήμα logistics των Γερμανών!

Edited by XP130TD
Συνεχόμενα posts
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Εκανα λογαριασμο και τωρα προσπαθω να συνδεση το κινητο μου τηλεφωνο, αλλα δε δειχνει να προχωραει.. Λειτουργει το site;
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί άψογα έχω συνδέσει 8 κινητά και σταθερό όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γραφω τον αριθμο μου και μετα δεν κανει κατι οταν παταω επομενο.. Και οταν γραφω ΑΦΜ λεει παρουσιαστηκε λαθος.. Πρεπει να παω πρωτα σε καταστημα της cosmote για ενεργοποιηση;
Link to comment
Share on other sites

Όπως δούλευε πριν με το ίδιο username και password δουλεύει και τώρα.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ουτε με chrome λειτουργει.. Και κολλαει και παρα πολυ το site. Εχει δοκιμασει καποιος αυτες τις ημερες;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την εφαρμογή παιδιά στο κινητό όλα όμορφα και τακτοποιημενα

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2nWdj9vm.jpg

 

Βαζω το κινητο και μετα δε με αφηνει να επιλεξω το παρακατω σταδιο. Βγαζει κενο..

 

Μολις κατεβασα την εφαρμογη, το ιδιο και εκει. Λεει " Κατι δεν πηγε καλα, προσπαθησε ξανα".. Μαλλον εχει προβλημα η cosmote αυτο τον καιρο.. Ρε τι εχω παθει!

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Mόλις μπηκα εγώ στον λογαριασμό μου,μάλιστα δίνει επιλογή εκτός απο κωδικούς να συνδεθεις με qr code που τον σκανάρεις με την εφαρμογή απο το κινητό.

 

Δοκίμασε και με άλλο browser.

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου δωσετε λινκ, μηπως μπαινω σε λαθος; Δοκιμασα 2 browsers και την εφαρμογη στο κινητο, τι αλλο να κανω; Μηπως θελει ενεργοποιηση πρωτα σε καποιο καταστημα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου δωσετε λινκ, μηπως μπαινω σε λαθος; Δοκιμασα 2 browsers και την εφαρμογη στο κινητο, τι αλλο να κανω; Μηπως θελει ενεργοποιηση πρωτα σε καποιο καταστημα;

 

Δεν έχω πάει ποτέ σε κατάστημα για κάτι τέτοιο.

Η πρώτη σελίδα που ζητάει κωδικό ή qr είναι αυτή https://account.cosmote.gr/user-login?chid=ATG

Link to comment
Share on other sites

Πηγα απο το καταστημα να δω γιατι δεν μου εχει ερθει ακομα η αναλυτικη κατασταση που ειχα ζητησει, οταν ειχα κανει αιτηση στο καταστημα τους την 30/04. Και με εκπληξη βλεπω και εγω και ο υπαλληλος οτι το αιτημα ολοκληρωθηκε στις 21/06!! Δλδ τους πηρε κοντα στους 2 μηνες!! Τωρα ουτε και εγω ξερω ποσο καιρο ακομα θα τους παρει για να μου το ταχυδρομησουν; Απαραδεκτοι απλα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδιά.

 

Θέλω να βάλω ένα ρουτερ, απ΄αυτά που παίρνει μόνο sim πάνω και το μετατρέπει σε wifi.

Εκει που θέλω να το βάλω, το καλύτερο σήμα το έχει η Cosmote.

 

Τι πρόγραμμα θα πρέπει να αγοράσω και με πόσα για να έχω το μέγιστο που μπορώ σε mb ή gb internet??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις μία κάρτα FROG .

Στην FROG αγοράζεις 5GB με 8,50 ευρώ για 25 ημέρες . Μπορείς να αγοράσεις αυτό το πακέτο 2 φορές τον μήνα .

Αν χρειαστείς παραπάνω , με 4,43 ευρώ πέρνεις άλλα 2GB δύο φορές τον μήνα.

Με την πρώτη ανανέωση 10 ευρώ θα πάρεις και 1GB BONUS ,τουλάχιστον για τους πρώτους 6 μήνες θα το παίρνεις.

Αν δεν βρεις FROG πάρε ένα WHATS UP ή Cosmokarta και με την εντολή ΑΛΠΑΚ στο 1314 το μετατρέπεις σε FROG. H αλλαγή αυτή όμως κοστίζει 3 ευρώ.

Αν χρειαστείς παραπάνω το εβδομαδιαίο πακέτο δίνει 3GB με 4 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο που λες, ότι αν χρειαστώ παραπάνω, αυτό μπορώ να το κάνω χρήση μια φορά την εβδομάδα μόνο;; Δηλαδή εγώ αν θέλω πχ να αγοράσω GB κάθε μέρα, δε μπορώ;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...