Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To θεμα δεν ειναι τι μπλουζακια φορουν , αλλα τι λεφτα παιρνουν τα παιδια που εργαζονται εκει και τι γνωσεις εχουν ......Δυστυχως και στα δυο ειναι 0 (μηδεν)!!

 

Λογικό είναι. Τα λεφτά πάνε ανάλογα με τις γνώσεις. Αν είχαν γνώσεις ούτε ο Γερμανός θα τους άφηνε με τέτοιες αμοιβές αλλά ούτε αυτοί θα δεχόντουσαν να δουλεύουν έτσι. Πάντως μην τους βάζοθμε όλους στο ίδιο επίπεδο καθώς υπάρχουν μερικοί που γνωρίζουν πολλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Κ700i maniake, μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα! Το νονστοπ είναι υπηρεσία που θα συνεχίσει να υπάρχει και μετά το καλοκαίρι, σε πείσμα διάφορων καλοθελητών (μου θυμίζουν τα "παπαγαλάκια" του χρηματιστηρίου)... Είπαμε, η ΤΙΜ έχει κάνει πολλές βλακείες στο παρελθόν, αλλά δεν είναι ΤΟΣΟ χαζή να κόψει την υπηρεσία που εκτίναξε στα ύψη τα καρτοκινητά της! Αν δεν έχεις φίλους με ΤΙΜ νούμερα, απλά είσαι άτυχος. Έχεις σκεφτεί να τους κάνεις δώρο ένα σιμάκι; Πάλι πιο φθηνά θα σου έρθει!

Συμφωνώ ότι όλα τα δίκτυα έχουν να κάνουν ΣΟΒΑΡΗ (όχι μισό ευρώ) μείωση παγίων (για χρεώσεις ούτε λόγος)... Όμως το νονστοπ αποτελεί φωτεινή εξαίρεση !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι όλα τα δίκτυα έχουν να κάνουν ΣΟΒΑΡΗ (όχι μισό ευρώ) μείωση παγίων (για χρεώσεις ούτε λόγος)... Όμως το νονστοπ αποτελεί φωτεινή εξαίρεση !!!

Βρε ειμαστε σοβαροι; Μηπως ειδατε την αυξηση που γινεται στις χρεωσεις ομιλιας για τις υπολοιπες κλησεις εκτος του νουμερου τιμ-νον στοπ; Οχι τιποτε αλλο αλλα να μην λεμε οτι κανει και καλες προσφορες η ΤΙΜ.

Η αποψη αυτη δεν σημαινει οτι συμφωνω με την καλοκαιρινη προσφορα της κοσμοτε και της βονταφον. Για τον απλο λογο οτι πρεπει, για να κανεις χρηση των προσφορων, να πληρεις μια σειρα απο προυποθεσεις που δεν ειναι κατανοητες στον απλο συνδρομητη.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ πακετάκι απο την κοσμοτέ. Για 2 μήνες απο τώρα, σχεδόν δωρεάν. Και μια και αναφέρατε την ΤΙΜ, μου έστειλε sms σήμερα λέγωντάς μου για free τηλεφωνήματα προς ΤΙΜ χρήστες, το Σ/Κ. Ανοιξά και θέμα μόλις τώρα εδώ. :)
Link to comment
Share on other sites

λίγο off-topic αλλά Πέντε μήνες στην Ρουμανία και δεν συνάντησα ούτε έναν που να χρησιμοποιεί COsmorom :D :D :D :D

Ασε που και στην περιαγωγή από Cosmote se CosmoROm δεν σου δίνεται η δυνατότητα εξερχόμενων κλήσεων. Οψόμεθα,

Link to comment
Share on other sites

τελικα η προσφορα τησ cosmote αφορα κλησεις μονο προς 697 η προς ολους τους προορισμους?Ας μας πει καποιος που ηδη κανει χρηση της προσφορας..

 

ευχαρτιστώ

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι. Τα λεφτά πάνε ανάλογα με τις γνώσεις. Αν είχαν γνώσεις ούτε ο Γερμανός θα τους άφηνε με τέτοιες αμοιβές αλλά ούτε αυτοί θα δεχόντουσαν να δουλεύουν έτσι. Πάντως μην τους βάζοθμε όλους στο ίδιο επίπεδο καθώς υπάρχουν μερικοί που γνωρίζουν πολλά. :)

 

Παντως δεν βλεπω να ψαχνει ο Γερμανος - και οχι μονο - για παιδια με γνωσεις , γιατι μαλλον δεν θελει να δινει μεγαλυτερες του βασικου αμοιβες.

Υπαρχουν οπως λες και μερικοι που γνωριζουν το αντικειμενο , αλλα 1) ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα και 2) συντομα απογοητευονται και τα παρατανε ....

 

 

υ.γ Sorry που βγηκα εκτος θεματος ... :O :X

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

μόνο προς 697

Sobara?? Einai sigouro ayto? An einai sigouro tote einai megala zwa kai apatewnes ekei sthn cosmote... :mad:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Sobara?? Einai sigouro ayto? An einai sigouro tote einai megala zwa kai apatewnes ekei sthn cosmote... :mad:

 

 

Eιναι 100% ΣΙΓΟΥΡΟ....αν ριξετε και μια ματια στο site της Cosmote θα το δειτε ....

Δυστυχως δεν ειναι τοσο ξεκαθαρο αυτο στην τηλεοπτικη τους διαφημιση ;)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

De mou exei symbei pote tetoio peristatiko i synomilies toulaxiston sthn kinhth tilefwnia einai aporeites opos kai pantou meso nomothetikou plesiou

ayto pou synevi einai ontos spaniotato kai ofilete kata pasa pithanothta se yperfortosi diktyou bebea ta poli spania pou kai pou symbainoun me cosmote

opos kapote eixa whats up agorasa karta apo periptero thn exisa kai otan piga na ti valo de ti dexotan to systhma giati o ari8mos htan eidi kataxorhmenos pragma pou kai ekpliktos men to akousa alla epibebeothike apo cc ths cosmote

Link to comment
Share on other sites

:X Ωχ! Μέσα στον Ιούνιο έκανα αίτηση αλλαγής προγράμματος, από το 2004 στο 240, η οποία είχαν πει θα ενεργοποιηθεί από τον επόμενο λογαριασμό -- δηλαδή κάπου τώρα, άρα και εγώ έχω δικαίωμα στην μεταφορά υπολοίπου;..

 

Πάντως παιδιά, για να καταλάβω.

Αν είσαι παλιός συνδρομητής, πληρώνεις λιγότερο αλλά δεν μεταφέρεται ο χρόνος σου και αν είσαι νέος συνδρομητής πληρώνεις περισσότερο και μπορείς να μεταφέρεις το χρόνο σου;; Δεν είναι λίγο γκάου κίνηση αυτή;.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου Mouki το ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ των νέο προγραμμάτων είναι ότι δεν έχουν τις πραγματικά προνομιακές και πολύ χαμηλές χρεώσεις των παλιών προγραμμάτων για κλήσεις προς Cosmote και ΟΤΕ μετά την κατανάλωση του δωρεάν χρόνου...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζεις νούμερο, απλά παίρνεις και ένα δεύτερο αν νομίζεις πως θα κάνεις απόσβεση...
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Στις αρχές του προηγούμενου μήνα έκανα αίτηση μεταφοράς του αριθμού μου από την Q στην COSMOTE. Μετά από κάποια προβλήματα, τελικά προχώρησε η αίτηση και αφού έκανα δεκάδες τηλέφωνα στο 13897 (το τηλέφωνο για τη φορητότητα της COSMOTE, το οποίο απαντά όποτε ευκαιρεί…) μου ήρθε η κάρτα SIM της COSMOTE.

 

Σήμερα κανονικά έπρεπε να είχα συνδεθεί στο δίκτυο της COSMOTE. Τίποτε. Τηλεφώνησα στο 13897 και θεώρησα τύχη που μίλησα με την πρώτη κιόλας κλήση… Τι το ήθελα να το σκεφθώ… η κοπέλα δήλωσε αναρμόδια και με παρέπεμψε στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της COSMOTE. Εκεί καλείς μόνο από σταθερό και ξεκινά ένας ακόμη κύκλος ταλαιπωρίας και αναμονής στη γραμμή…

 

Τελικά το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δήλωσε και αυτό με τη σειρά του αναρμόδιο και με παρέπεμψε στο τμήμα φορητότητας της COSMOTE….!!!

 

Και μετά από όλα αυτά σκέφτομαι, πραγματικά αν αξίζει να εμπιστευθώ μία ακόμη εταιρία με το κράτος ως μεγαλομέτοχο…

Visit: www.sofiatimes.com

 

www.serrestown.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδία είχα ένα νούμερο που δεν το χα ενεργοποιήσει κ από εχτές το βράδυ του χω δώσει να καταλάβει ! Είναι καλύτερα να μιλάς απεριόριστα ! εάν οι φίλοι σας έχουν cosmote σας προτείνω να κάνετε το ίδιο !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η σύνδεση πραγματοποιήθηκε, αλλά ακόμη να καταφέρω να μιλήσω με το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών...

 

Αφού περιμένουμε 1 λεπτό ίσως και περισσότερο (με χρέωση...) μετά ακούω το χαριτωμένο ότι κανείς από τους τηλεφωνητές δεν είναι δια8έσιμος...

 

Κρίμα, γιατί οι μεγάλες εταιρίες είναι μεγάλες σ' όλα και όχι μόνο στους συνδρομητές...

 

Αρχίζω να το μετανιώνω που την επέλεξα από την πρώτη κιόλας στιγμή...

Visit: www.sofiatimes.com

 

www.serrestown.com

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφεις και ο ίδιος, welcome to the greek public mobile operator. We remind you that you cannot change your operator again before 2 months' time.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι πολύ γύφτοι και δεν καταλαβαίνουν την διαφορά ανάμεσα σε "υπηρεσίες" και "προσφορές".

Στα νούμερα που ενεργοποιούν το "010" με μήνυμά τους στο 1310 δεν ισχύουν ταυτόχρονα:

*Για την COSMOΚΑΡΤΑ το bonus εισερχόμενων & εξερχόμενων κλήσεων

*Για το What's Up το SMS Choice

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΠΑ ΕΙΝΑΙ!!!!

μόνο από εσένα το έχω ακούσει για το ΝΟΝ STOP...έλεος ρε παιδιά...επειδή δε σου κάνει εσένα δε σημαίνει ότι δεν κάνει για όλους τους άλλους.ξέρεις πόσα ζευγάρια τη βγάζουν με αυτήν την υπηρεσία; Και που το είδες το ακριβό F2G; :mad: Είναι φθηνό εκεί που εσύ επιλέγεις.Στην q δυστυχώς μόνο στα μηνύματα :( (τρίχες baby,τρίχες προσφορές....)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κάνει μια καινούργια Cosmote; 15 ευρώ; Και σε συμφέρει για 2 μήνες μόνο; Δηλαδή αν την ενεργοποιήσω σήμερα πότε θα λήξει;
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΕΥΡΩ.ΣΑΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΙΑ.ΔΕΝ ΜΙΛΑΣ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ.ΜΕ 1Ο ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΜΙΛΑΣ ΜΕΧΡΙ 2 ΩΡΕΣ.ΣΤΙΣ 2 ΩΡΕΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...