Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πήρα τηλέφωνο και ρώτησα.

 

Το κόστος είναι γύρω στα 25 ευρώ και ΠΡΕΠΕΙ να είσαι στην Κοσμοκάρτα 11 μήνες χρήστης φια να δικαιούσαι επιδότησης.

 

Επομένως, ΔΕ γίνεται μετά από ένα μήνα μόνο.

 

Οι πληροφορίες από το 6741001313 - το πλέον αρμόδιο!

Link to comment
Share on other sites

Η COSMOTE ανακοινώνει ότι από 8-11-04 το κόστος φορητότητας αριθμού κινητού τηλεφώνου στο δίκτυό της μειώνεται από € 25,43 σε € 17,80. Στην ανωτέρω τιμή δε συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. πηγή(cosmOte)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω αν γινεται να παραγγειλω καποιο κινητο τηλεφωνο κατευθειαν απο καποιο καταστημα της Cosmote...

Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει...

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 6 Νοέ. 2004 , 18:57)

 

Τι ακριβως εννοεις ?

 

 

Θελω να αγορασω το Nokia 6630 και για καποιους λογους θελω να αποφυγω την αγορα του απο το καταστημα Nokia της Ροδου. Στο καταστημα της Cosmote οσα τηλεφωνα αγορασα (ειτε με επιδοτηση ειτε μονο συσκευες) μου βγηκαν πολυ καλα και απλα θελω να μαθω αν μπορω να το παραγγειλω μεμονομενα χωρις να περιμενω την μαζικη παραγγελια που θα κανουν καποια στιγμη για τα δικα τους ραφια.

 

Ελπιζω να καταλαβες :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει φορητότητα αριθμού εδω και 2 μήνες και έχω μεταφερθεί απο το δίκτυο της Cosmote στο δίκτυο της Q.Μέχρι τότε έιχα Cosmocarta.Όπως γνωρίζεται υπάρχει αυτο το γελίο πρόγραμμα της Cosmote που στο τέλος κάθε μήνα σου επιστρέφει "λεφτά"( λέμε τώρα) για τι εισερχομενες και τις εξερχόμενες κλήσεις καθέ μήνα.Μου έρχεται λοιπόν το εξής μήνυμα απο την Κοσμοτε.Η Κοσμοκαρτα σας επιβραβευει και σας επιστρεφει 0.25 Euro στο λογαριασμο σας.Ποιο λογαριασμό;.Δυο μήνες εφυγα τώρα το πήρανε χαμπάρι.Ελεος :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien: :alien:
Link to comment
Share on other sites

O OTE και η COSMOTE ανακοινώνουν ότι τα Διοικητικά τους Συμβούλια ενέκριναν στις 3/11/2004 την υπογραφή μνημονίου συμφωνίας για την εκκίνηση των διαδικασιών αύξησης του μετοχικού κεφαλαίου της COSMOTE με την εισφορά σε είδος από τον ΟΤΕ των μετοχών της Βουλγαρικής εταιρίας κινητής τηλεφωνίας COSMOBULGARIA MOBILE EAD (Globul) και της Ολλανδικής εταιρίας συμμετοχών MTS HOLDING BV (MTS) στην οποία ανήκει το 100% των μετοχών της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας COSMOFON MOBILE TELECOMMUNICATIONS SERVICES AD Skopje (COSMOFON), που εδρεύει στην πΓΔΜ.

 

Συγκεκριμένα, ο ΟΤΕ και η COSMOTE συμφώνησαν να αναθέσουν σε δύο ανεξάρτητους επενδυτικούς οίκους, ένα για τον ΟΤΕ και ένα για την COSMOTE, την αποτίμηση της σχέσης αξιών μεταξύ των μετοχών της COSMOTE και των εισφερομένων εταιριών. [...]

 

Σημειώνεται ότι η COSMOTE έχει αναλάβει τη διαχείριση της Globul και της COSMOFON από τον Ιανουάριο του 2003. Η Globul είναι κάτοχος της 2ης άδειας κινητής τηλεφωνίας στη Βουλγαρία, όπου δραστηριοποιείται από τον Σεπτέμβριο του 2001. Στο τέλος του Α Εξαμήνου του 2004 η εταιρία αριθμούσε 1.286.590 πελάτες παρουσιάζοντας ετήσια αύξηση 97% και με εκτιμώμενο μερίδιο αγοράς 35%. Ο κύκλος εργασιών για την ίδια περίοδο ανήλθε στα ευρώ 73,7 εκατ., αυξημένος σε ετήσια βάση κατά 86,6% με το περιθώριο κερδών προ φόρων, τόκων και αποσβέσεων (EBITDA) να βελτιώνεται κατά 15,2 ποσοστιαίες μονάδες, ανερχόμενο στο 19,8%. H COSMOFON είναι κάτοχος της 2ης άδειας κινητής τηλεφωνίας στην πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μακεδονίας όπου δραστηριοποιείται από τον Ιούνιο του 2003. Στο τέλος του Α Εξαμήνου του 2004 και συμπληρώνοντας μόλις ένα χρόνο λειτουργίας η εταιρία αριθμούσε 154.695 πελάτες με εκτιμώμενο μερίδιο αγοράς 20%, ενώ ο κύκλος εργασιών της για την ίδια περίοδο ανήλθε σε ευρώ 9,6 εκατ.

 

Ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος του ΟΤΕ και Πρόεδρος της COSMOTE, κ. Παναγής Βουρλούμης δήλωσε σχετικά: "Η σημερινή συμφωνία εντάσσεται στο πλαίσιο της στρατηγικής μας απόφασης να ασκούνται οι δραστηριότητες του Ομίλου στον τομέα της κινητής τηλεφωνίας από την COSMOTE. Στόχος είναι η εξειδίκευση και τεχνογνωσία της COSMOTE στην αγορά της κινητής τηλεφωνίας να αποδώσουν υπεραξία στην ίδια και τον Όμιλο". Ο κ. Βουρλούμης τόνισε ότι: "Με την αύξηση του ποσοστού συμμετοχής του ΟΤΕ στην COSMOTE επιτυγχάνεται η αύξηση του μεριδίου που κατέχει ο ΟΤΕ στην ελληνική αγορά κινητής τηλεφωνίας". Ο Διευθύνων Σύμβουλος της COSMOTE, κ. Ευάγγελος Μαρτιγόπουλος δήλωσε: "Η σημερινή συμφωνία αποτελεί φυσική συνέχεια της επιτυχημένης ανάληψης από την COSMOTE της διαχείρισης της Globul και της COSMOFON τον Ιανουάριο του 2003 και εντάσσεται στo πλαίσιo του στρατηγικού σχεδιασμού του Ομίλου ΟΤΕ και της Εταιρίας για γεωγραφική επέκταση στην ευρύτερη περιοχή των Βαλκανίων, σε αγορές που εμφανίζουν σημαντικές προοπτικές ανάπτυξης. Κατ αυτόν τον τρόπο, και λαμβάνοντας υπόψη και τη συμμετοχή της στην Αλβανική AMC, η COSMOTE θα έχει πλέον 3 θυγατρικές εταιρίες κινητής τηλεφωνίας που δραστηριοποιούνται με ιδιαίτερη επιτυχία στη Νοτιοανατολική Ευρώπη, ενισχύοντας περαιτέρω την αναπτυξιακή της πορεία".

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα συγχωνευτουν συντομα και φυσικα η Κοτε θα αποκτησει το χαλι του ΟΤΕ. Σαμπανιες θα ανοιγουν στη Βοντα και στη ΤΙΜ.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος τη συγχωνεύσεις ? σε τι θες επηρεάσει ? ποιο το όφελος ? :alien: :wacko: :wacko: :wacko:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Θα πουληθει πιο ευκολα ο ΟΤΕ σαν συνολο. Ειναι στο ψαξιμο για επενδυτη αλλα ετσι οπως ειναι, δυσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 ( 7 Νοέ. 2004 , 23:43)

 

Ποιος ο λόγος τη συγχωνεύσεις ? σε τι θες επηρεάσει ? ποιο το όφελος ? :alien: :wacko: :wacko: :wacko:

 

 

Θα οφελήσει τον ΟΤΕ γιατί θα παίρνει μεγαλύτερο ποσοστό από τα κέρδη της Cosmote (αφού θα έχει μεγαλύτερο ποσοστό των μετοχών της) οπότε δε θα φαίνεται ότι έχει ζημίες (σε επίπεδο ομίλου καμία αλλαγή) και θα οφελήσει την κινητή τηλεφωνία του ομίλου γιατί όλες οι εταιρίες θα ανήκουν στην Cosmote οπότε δε θα απαιτούνται οι γραφειοκρατικές διαδικασίες του δημοσίου για κάθε απόφαση και θα είναι πιο ευέλικτες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa ( 7 Νοέ. 2004 , 00:47)

Στο καταστημα της Cosmote οσα τηλεφωνα αγορασα (ειτε με επιδοτηση ειτε μονο συσκευες) μου βγηκαν πολυ καλα

Δεν φαντάζομαι να νομίζεις πως η Cosmote εισάγει "καλύτερα" κινητά από τα υπόλοιπα καταστήματα ... Πόσο μάλλόν από το ίδιο το Club Nokia ...

Link to comment
Share on other sites

Απο ό,τι φαινετε τα επαγγελματικα δεν ξεχωριζουν με τα πολιτικο-κοινωνικα προβληματα

 

"...και της Ολλανδικής εταιρίας συμμετοχών MTS HOLDING BV (MTS) στην οποία ανήκει το 100% των μετοχών της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας COSMOFON MOBILE TELECOMMUNICATIONS SERVICES AD Skopje (COSMOFON), που εδρεύει στην πΓΔΜ ."

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mitsubishi M342i)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Next_prince

Wirelessly posted (Panasonic P341i)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την alany

Ετσι δικαιολογειται ο πανικος της βονταφον να κατεβασει τισ τιμες στο live χωρίς καμία διαφήμηση. Αλλά πίσω εχει η αχλάδα την ουρά και έρχετε από την κοσμοτέ νέος τρόπος χρέωσης στο imode. Ειτε με πακετα δεδομένων είτε με flat rate. αύριο θα σας πώ και ένα site για πολλά free downloads ήχων βιντεο φώτο κτλ..

 

Εγώ πάντως δεν εχω χρέωση ούτε για την πλοήγηση ούτε για της υπηρεσίες. τα μυνήμ (...)

 

Ηi,πος μπορο να εχο bοnyς εισερχομενον κλησεον καθε μηνα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pontikos ( 8 Νοέ. 2004 , 10:18)

 

Δεν φαντάζομαι να νομίζεις πως η Cosmote εισάγει "καλύτερα" κινητά από τα υπόλοιπα καταστήματα ... Πόσο μάλλόν από το ίδιο το Club Nokia ...

 

 

Το θεμα δεν ειναι τα "καλυτερα" κινητα και απο την αλλη πιστευω οτι δεν ειμαι τοσο χαζος ωστε να νομιζω οτι αυτα που φερνει η Cosmote ειναι πιο καλα απο αυτα που φερνει το Club Nokia... !

 

Ειναι θεμα εμπιστοσυνης στους υπαλληλους... (εχουμε ακουσει για κατι κινητα που ηταν ανοιγμενα και υπηρχαν φωτογραφιες μεσα. Αν θυμαμαι καλα καποιος ανεφερε οτι συνεβηκε σε ενα καταστημα ΤΙΜ) <-- Αυτο ακριβως θελω να αποφυγω. (Παρομοια κατασταση συνεβηκε σε προηγουμενη αγορα μου απο το συγκεκριμενο μαγαζι)

Link to comment
Share on other sites

re kostakosta eisai sigouros??? Ego pou eixa parei tin cosmote mou eixan apantisei oti an pao apo vodafone se cosmocarta ,meta apo 1 mina tha mporo na pao se simbolaio opote tha exo kai epidotisi !!!

 

Gia xanapare mipos ekanan lathos :)

Link to comment
Share on other sites

Isws na einai psiloasxeto to thema me to diktuo alla den hxera se poia kathgoria na to valw. Anyway, rwtaw to exhs: Exw valei lathos pin kai lathos puk, mexri pou blockare h karta. S'authn thn periptwsh h karta einai gia petama h mporw na kanw kati? Phra sta katasthmata kai mou lene mono na vgalw nea karta. Please help someone! :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εάν έχεις πληκτρολογήσει πάνω από 10 φορές το Puk, τότε μετά λύπης μου σε ενημερώνω ότι ναι χρειάζεσαι αντικατάσταση κάρτας!
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια μπορείς, δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα αρκεί να υπάρχει κάποιο κατάστημα στην περιοχή σου, εκτός εάν επιθυμείς με courier, που δεν γνωρίζω εάν αυτό είναι εφικτό, κάλεσε καλύτερα το 210 2505777, είναι για τα αποκλειστικά καταστήματα Cosmote φυσικά! Και δεν γνωρίζω επίσης εάν υπάρχει αύξηση στην τιμή, σε σύγκριση με την Alpha Copy!

 

Όσο για την εμπιστοσύνη που ανέφερες...συμφωνώ και επαυξάνω....

...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brandon (10 Νοέ. 2004 , 00:02)

 

re kostakosta eisai sigouros??? Ego pou eixa parei tin cosmote mou eixan apantisei oti an pao apo vodafone se cosmocarta ,meta apo 1 mina tha mporo na pao se simbolaio opote tha exo kai epidotisi !!!

 

Gia xanapare mipos ekanan lathos :)

 

 

Λες να ισχύει κάτι διαφορετικό για μεταφορές από ΤΙΜ Βfree? Δεν ξέρω αλλά έτσι μου είπαν.

 

Μακάρι να γίνεται, θα ξαναπάρω, αλλά ήταν κατηγορηματική η κοπέλα στο τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος babikos ( 3 Αύγ. 2004 , 17:10)

 

ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ?????ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ????

 

Ισχυει????? :o
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αν η κάρτα μπλοκαριστεί μετά από 10 φορές λανθασμένο PUK τότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί στην πραγματικότητα η κάρτα "αυτοκαταστρέφεται".

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ζητήσεις νέα κάρτα. Επίσης όταν βάζουμε τρεις φορές λάθος το PIN και μας ζητάει το PUK καλό θα ήταν να μην προσπαθούμε να το μαντέψουμε (είναι οκταψήφιο και συνεπώς έχουν 10/100000000 πιθανότητες να το βρούμε με τις 10 προσπάθειες...) μπορούμε σε αυτή την περίπτωση να καλούμε την εταιρεία μας για να μας το πει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...