Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πείτε μου επίσης

1) Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κόβει τα αρχεία dcf σε mp3?

2) Yπάρχει πρόγραμμα που κόβει τα mp3?

3) Γίνεται να βάλω ένα δικό μου mp3 για mytone? Όταν με καλεί κάποιος να ακούει ένα δικό μου ήχο?

 

 

 

ξέρει κανείς τίποτα?

 

Υ.Γ. λάθος το προηγούμενο ποστ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 γρηγορες ερωτησουλες.

 

1.Το τηλεφωνο μπορει να αναβαθμιστει κανονικα στην τελευταια εκδοση (firmware upgrade) μεσω του site της Sony Ericsson ή ειναι υποχρεωτικη η επισκεψη σε service point;;

 

2.Εχει λυθει το προβλημα με το τελικο "ς" στις επαφες του τηλεφωνου;;;

 

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... πως θα σετάρω το Freemail , email μου , ετσι ώστε να μπορώ να το κατεβάζω απο το κινητό?

Τα έχω σετάρει αλλα δεν βρίσκει τον server.

pop.freemail.gr ειναι ο pop3 αλλα παραμένει να βγάζει " Ο διακομιστής δεν βρέθηκε"

Στην "συνδεση με" τι βάζω?

1. SEMC GPRS

2. Cosmote_MMS

3. COSMOTE_WAP

4. COSMOTE MMS

 

Αυτά έχω σαν επιλογή. Λείπει κάτι? Και αν λείπει πως μπορώ να το κάνω εγκατάσταση?

 

Κανείς δεν γνωρίζει τίποτα για τον φόνο?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 γρηγορες ερωτησουλες.

 

1.Το τηλεφωνο μπορει να αναβαθμιστει κανονικα στην τελευταια εκδοση (firmware upgrade) μεσω του site της Sony Ericsson ή ειναι υποχρεωτικη η επισκεψη σε service point;;

 

2.Εχει λυθει το προβλημα με το τελικο "ς" στις επαφες του τηλεφωνου;;;

 

 

Φιλικα

 

1. Φυσικά και μπορείς μέσω του site.

2. Όχι. Και ούτε πρόκειται να λυθεί με αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα το Κ750 με το ς στις επαφές;;; Εγώ τις γράφω κανονικά (με το Τ9 βέβαια).

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι τοσο δυσκολο να λυθει το θεμα του "ς";;

 

Αυτη την ιστορια τη σερνει χρονια η εταιρια.

 

Εχω να παρω SE απο την εποχη του Τ68 και μου κανει τρομερη εντυπωση πως μετα απο τοοοσα χρονια δεν εχουν κανει τιποτα.

 

Εχετε δοκιμασει να στειλετε καποιο μαιλ-διαμαρτυρια;;;

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι τοσο δυσκολο να λυθει το θεμα του "ς";;

 

Αυτη την ιστορια τη σερνει χρονια η εταιρια.

 

Εχω να παρω SE απο την εποχη του Τ68 και μου κανει τρομερη εντυπωση πως μετα απο τοοοσα χρονια δεν εχουν κανει τιποτα.

 

Εχετε δοκιμασει να στειλετε καποιο μαιλ-διαμαρτυρια;;;

 

Φιλικα

Tι να το κάνετε το -ς- :

 

* εφόσον τα ΣΜΣ που στέλνουμε είναι με κεφαλαία (εκτός και αν γράφετε με μικρά οπότε χρεώνεστε ανά 60χαρακτήρες το ΣΜΣ)

 

* εφόσον αν γράφετε με Τ9 το περνάει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Tι να το κάνετε το -ς- :

 

* εφόσον τα ΣΜΣ που στέλνουμε είναι με κεφαλαία (εκτός και αν γράφετε με μικρά οπότε χρεώνεστε ανά 60χαρακτήρες το ΣΜΣ)

 

* εφόσον αν γράφετε με Τ9 το περνάει κανονικά.

 

Το θέμα δεν είναι αν μπορείς με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να παρακάμψεις αυτή την έλλειψη αλλά το ότι η συνεχιζόμενη παρουσία της έλλειψης αυτής δείχνει πόσο σοβαρά λαμβάνουν υπόψιν τους την ελληνική αγορά ή πόσο σοβαρά κάνει ο product manager της Ελλάδας την δουλειά του ή και τα δύο μαζί.

 

Ότι και να ισχύει πάντως μόνο καλό δεν είναι :X

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ειναι μονο τα SMS.

 

Στις επαφες ειναι το κυριως προβλημα.Ειναι δυνατον να γραφεις τα επιθετα με Τ9 για να μπορεσεις να βαλεις τελικο "ς";;;;;

 

Εκτος και αν λυση για σας ειναι να γραφετε τις επαφες σας στα ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!!

 

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ειναι μονο τα SMS.

 

Στις επαφες ειναι το κυριως προβλημα.Ειναι δυνατον να γραφεις τα επιθετα με Τ9 για να μπορεσεις να βαλεις τελικο "ς";;;;;

 

Εκτος και αν λυση για σας ειναι να γραφετε τις επαφες σας στα ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!!

 

 

Φιλικα

Εγώ με κεφαλαία τις γράφω...μου αρέσουν κιόλας έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ειναι μονο τα SMS.

 

Στις επαφες ειναι το κυριως προβλημα.Ειναι δυνατον να γραφεις τα επιθετα με Τ9 για να μπορεσεις να βαλεις τελικο "ς";;;;;

 

Εκτος και αν λυση για σας ειναι να γραφετε τις επαφες σας στα ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!!

 

 

Φιλικα

 

Τα κεφαλαία έχουν το επιπλέον πλεονέκτημα ότι μπορείς να πατήσεις τα γράμματα και να πας σ' αυτό που ακριβώς θέλεις. Δηλαδή ο Δρακουλάκης (π.χ.) θα βρεθεί εύκολα πατώντας το 3 και το 7 αν είναι κεφαλαία, ενώ αν είναι με πεζά, θα πρέπει να πατήσεις το 3 (για να πας στο Δ) και μετά με το βέλος να πας κάτω στο Δρ. Μεγάλη πατάτα της S.E., γιατί π.χ. στη ΝΟΚΙΑ δουλεύει και αν τα έχεις γράψει με πεζά.

Αυτό, ναι. Είναι πρόβλημα.

 

Τώρα, το Τ9 στις επαφές, δεν είναι τόσο τραγικό ρε παιδιά! Εγώ όσα επώνυμα έχω χρειαστεί (για κύρια ονόματα δεν το συζητάω, πανεύκολο) τα γράφω χρησιμοποιώντας συλλαβές του Τ9. Και όσο για τις καταλήξεις, τις έχει όλες. Άλλωστε τα ελληνικά ονόματα έχουν συγκεκριμένες καταλήξεις. -ος, -ης, -ας κτλ. Ε, όλα αυτά τα έχει. Το θέμα είναι να υπάρχει διάθεση να λυθεί το πρόβλημα. Αλλιώς, βρίσκουμε να συζητάμε αιώνες.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης, όπως οι περισσότεροι ξέρουν, το "ς" το βάζεις από τα σύμβολα.

Στην πληκτρολόγηση πας "προσθήκη συμβόλου".

Ούτε εμένα πάντως με απασχόλησε ιδιαίτερα αφού γράφω sms (αναγκαστικά) και επαφές με κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω δυο ερωτησεις πως μπορω να βρω τις ρυθμισεις ΙΜΕΙ και αν μπορω με καποιο τροπο να επηρρεασω τον χρονο φωτισμου της οθονης αν τον αυξησω ή και να την βαλω να ειναι μονιμα αναμμενη.
Link to comment
Share on other sites

Εσπασα το κλιπάκι που κρατάει τη sim. Περνάει στην εγγύηση? Μπά ε?

 

Πως τα καταφερες!!! εχω αλλαξει τοσα τηλεφωνα και ποτε δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο :blink: :cry:

Μακαρι να σου το αλλαξουν αλλα το :worry: πολυ δυσκολο.

 

 

 

Θελω να κανω δυο ερωτησεις πως μπορω να βρω τις ρυθμισεις ΙΜΕΙ και αν μπορω με καποιο τροπο να επηρρεασω τον χρονο φωτισμου της οθονης αν τον αυξησω ή και να την βαλω να ειναι μονιμα αναμμενη.

 

*#06# για το ΙΜΕΙ.

Μπορεις να βαλεις 100% φωτεινοτητα.να ειναι συνεχως αναμμενη δεν γινεται.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως τα καταφερες!!! εχω αλλαξει τοσα τηλεφωνα και ποτε δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο :blink: :cry:

Μακαρι να σου το αλλαξουν αλλα το :worry: πολυ δυσκολο.

 

 

 

 

 

Τα κατάφερα σχετικά εύκολα. :D Πήγα να βάλω τον αντάπτορα 2in1 sim και επειδή δεν χώραγε, το έσπασα. Μετά ανακάλυψα βέβαια οτι δεν χωράει και η δεύτερη κάρτα όπως στο N73. Θα το πάω αύριο να δώ αν το καλύπτουν.

Link to comment
Share on other sites

- Τα χωράφια που έχετε να χωρίσετε, είναι εντός Ελλάδος ή εκτός;

- Οι μετοχές που έχετε στην SE, δεν επαρκούν για να σας κάνουν να χαλαρώσετε με διακοπές σε ένα εξωτικό νησί;

 

Τι νόημα έχει να μαλώνουμε όταν δεν υπάρχει κάτι για να χωρίσουμε μεταξύ μας ή έστω κάτι να κερδίσουμε απο την αντιπαράθεσή μας;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αγόρασα το Κ800 πριν, περίπου, μια εβδομάδα (προηγούμενα είχα το Ζ600) και μέχρι στιγμής αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα:

 

1. Δεν εμφανίζει τις ληφθείσες κλήσεις από συγκεκριμένα άτομα (τις κλήσεις των υπολοίπων τις εμφανίζει κανονικά),

 

2. Δεν εμφανίζει τις αναπάντητες κλήσεις (κανενός ατόμου, παρόλο που είναι καταχωρημένοι στον τηλ. κατάλογο),

 

3. Δεν εμφανίζει επίσης στο γενικό μενού τις (απαντημένες, εξερχόμενες, αναπάντητες) κλήσεις κάποιων ατόμων...

 

Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι μάλλον πρόκειται για συγκεκριμένα (τα ίδια πάντα) τηλέφωνα...

 

Πρέπει να πω επίσης ότι πιθανόν να έχουν απαντηθεί τα παραπάνω ερωτήματα κάπου μέσα στο παρόν τόπικ μόνο που, επειδή διαθέτω μια απλή pstn, μου είναι αδύνατο να τα κατεβάσω και να τα δω όλα...

 

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :O

“Η πίστη είναι ευκολότερη της σκέψης. Γι' αυτό και είναι περισσότεροι οι πιστοί από τους σκεπτικιστές.” Τζάστιν Μπράουν
Link to comment
Share on other sites

exo ena problima..

graftika sto wind plus non stop. diladi prosferei aperioristo surfing gia ena mina. den mporo na mpo sto internet omos giati isos den exei tis rithmiseis to kinito,. kserei kaneis pos ginonte?

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

exo ena problima..

graftika sto wind plus non stop. diladi prosferei aperioristo surfing gia ena mina. den mporo na mpo sto internet omos giati isos den exei tis rithmiseis to kinito,. kserei kaneis pos ginonte?

Πάνε στο http://www.tim.gr πήγαινε στις ρυθμίσεις συσκευών και αυτό θα σου δώσει οδηγίες.Α,περιμένω κι εγώ αύριο το Κ800.Άντε να δούμε,καλό ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

exo ena problima..

graftika sto wind plus non stop. diladi prosferei aperioristo surfing gia ena mina. den mporo na mpo sto internet omos giati isos den exei tis rithmiseis to kinito,. kserei kaneis pos ginonte?

 

 

I mpes sto http://www.sonyericsson.com kai 8a sou steilei tis ri8miseis mono tou!!!:):p:D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κινητό και είμαι ανάμεσα στο Κ800 και στο Κ810. Πιστεύεται ότι αξίζει η διαφορά χρημάτων για το Κ810 ή είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα με μόνη διαφορά το πληκτρολόγιο?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κινητό και είμαι ανάμεσα στο Κ800 και στο Κ810. Πιστεύεται ότι αξίζει η διαφορά χρημάτων για το Κ810 ή είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα με μόνη διαφορά το πληκτρολόγιο?

Παρε κ810ι.υπαρχουν σημαντικες διαφορες που να αξιζει να δωσεις 30 ευρο παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρε κ810ι.υπαρχουν σημαντικες διαφορες που να αξιζει να δωσεις 30 ευρο παραπανω.

 

 

Καλά διαφορές ουσιαστικά δεν υπάρχουν αλλά επιτέλους ρίξαν την τιμή του K810 γιατί στα 400 που είχε βγει αρχικά με το K800 στα 310 δεν είχε κανένα νόημα. Τώρα που πήγε στα 320-330 είναι λογική τιμή και είναι καθαρά θέμα πιο σου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...