Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα δουλευει..δεν θα εχει κανενα προβλημα με εφαρμογες και αλλα.

Δεν ισχυουν πια αυτα.μονο σε k550i imode συναντας τετοιον περιορισμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia uparxei kamia efarmogi etsi oste na epanafero sms pou exoun diagrafei... kai an ginite oxi mono sto k800 alla kai se alla kinita

 

euxaristo tha me swsete

 

κανείς??

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia

enas filos mou pire apo germania to k800i alla einai me netlock.

yparxei tropos gia kseklidoma??

 

thx

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια το πηρα,πολυ καλο σαν πρωτη εντυπωση!!!!ειδα οτι εχει την R1G απο οτι διαβασα δεν ειναι η τελευταια,λεει να βαλω την τελευταια η θα μπλεξω;ειναι πολυ παλια αυτη που εχω;
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia

enas filos mou pire apo germania to k800i alla einai me netlock.

yparxei tropos gia kseklidoma??

 

thx

 

Me 50 eyrw an dn kanw la8os apo tin pistwtiki sou karta me ton davinci flasher

παιδια το πηρα,πολυ καλο σαν πρωτη εντυπωση!!!!ειδα οτι εχει την R1G απο οτι διαβασα δεν ειναι η τελευταια,λεει να βαλω την τελευταια η θα μπλεξω;ειναι πολυ παλια αυτη που εχω;

 

8a sou prwteina an dn exeis provlima min to peirakseis:) :) :)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα,πολυ καλο σαν πρωτη εντυπωση!!!!ειδα οτι εχει την R1G απο οτι διαβασα δεν ειναι η τελευταια,λεει να βαλω την τελευταια η θα μπλεξω;ειναι πολυ παλια αυτη που εχω;

 

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις την αναβάθμιση, γιατί η R1GB001 (μάλλον αυτήν εννοείς) είναι πάρα πολύ παλιά. Από SEUS δεν θα σου στοιχήσει τίποτα, και δες και από το service μενού πoια version erom εχεις. Την erom μπορείς να την αναβαθμήσεις δωρεάν από τον wotanserver.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

προβλημα εχω φιλε scottas,οταν παω να ανοιξω να δω καποια βιντεο κανει restart

 

An exeis provlima tote sumfwnw kai egw!!!Vasika an dn exeis provlimata dn to peirazeis alla an exei provlimata tote:whistle: arxizeis to skalisma:O :rolleyes: ;) :D :p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη που λες εχω φιλε μου,οταν κανω την αναβαθμιση θα σβηστουν ολα οσα εχω στην συσκευη;λογικα ναι ε;

 

 

Όχι. Από SEUS, κανονικά, δεν χάνεις τίποτα. Ούτε και από την αναβάθμιση της erom από το wotan. Το "κανονικά" το αναφέρω για έναν και μόνον λόγο. Το firmware που έχει το κινητό σου, είναι παλιό και έχουν βγεί πάρα πολλά updates από τότε. Συν βέβαια το ότι αλλάξει 2 φορές και το CID (αρχικό 49, μετά 51, τώρα 52). Οπότε εγώ θα σου πρότεινα, όπως λέω πάντα, να κάνεις backup οπωσδήποτε. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί κατά την αναβάθμιση. Οπότε να είσαι εξασφαλισμένος ότι δεν θα χάσεις τίποτα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ουπς!!! Sorry διπλό ποστ!!!!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

re paida afto to davinci flasher pou to vrisko ?kai pezei stadar tous ellinikous xartes kai pos leitourgei(pos to paragelno kai pos to ega8isto)....exei kanenas kana link
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Όχι. Από SEUS, κανονικά, δεν χάνεις τίποτα. Ούτε και από την αναβάθμιση της erom από το wotan. Το "κανονικά" το αναφέρω για έναν και μόνον λόγο. Το firmware που έχει το κινητό σου, είναι παλιό και έχουν βγεί πάρα πολλά updates από τότε. Συν βέβαια το ότι αλλάξει 2 φορές και το CID (αρχικό 49, μετά 51, τώρα 52). Οπότε εγώ θα σου πρότεινα, όπως λέω πάντα, να κάνεις backup οπωσδήποτε. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί κατά την αναβάθμιση. Οπότε να είσαι εξασφαλισμένος ότι δεν θα χάσεις τίποτα.
ok πηγαν ολα φιλε μου:) βεβαια μου εκανε ενα αλλο κουφο σημερα,εστειλα ενα αρχειο με bt και μου εκανε restart,να ανησυχω;:Oβασικα εκανα την αναβαθμιση,υπαρχει και τιποτα αλλο που πρεπει να κανω;η erom τι ειναι;cid;σορρυ αλλα απο κινητα ειμαι εντελως ασχετος
Link to comment
Share on other sites

Έκανα δώρο στη γυναίκα μου σήμερα ένα Κ800 αλλα έχω ένα πρόβλημα....

Θέλει οπωσδήποτε γλώσσα Γερμανικα στο τηλέφωνο.

Μιλάω για τα menu κλπ....

Μήπως υπάρχει κανένα update ή εφαρμογη η οτιδήποτε αλλο για να τις τα προσθέσω να μη με πρήζει?

 

Θέλω τη βοήθειά σας.

Τα πράγματα ειναι ΣΟΒΑΡΑ (Πολύ γκρίνια......)

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δώρο στη γυναίκα μου σήμερα ένα Κ800 αλλα έχω ένα πρόβλημα....

Θέλει οπωσδήποτε γλώσσα Γερμανικα στο τηλέφωνο.

Μιλάω για τα menu κλπ....

Μήπως υπάρχει κανένα update ή εφαρμογη η οτιδήποτε αλλο για να τις τα προσθέσω να μη με πρήζει?

 

Θέλω τη βοήθειά σας.

Τα πράγματα ειναι ΣΟΒΑΡΑ (Πολύ γκρίνια......)

 

 

Θέλεις άλλο CDA. Αυτό που έχει τα Ελληνικά δεν έχει Γερμανικά. Οπότε ή σε SE service center ή από internet το φτιάχνεις μόνος σου. Στο service λογικά θα πληρώσεις (δεν ξέρω πόσο), από internet μέσω πιστωτικής 7 ευρώ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ok πηγαν ολα φιλε μου:) βεβαια μου εκανε ενα αλλο κουφο σημερα,εστειλα ενα αρχειο με bt και μου εκανε restart,να ανησυχω;:Oβασικα εκανα την αναβαθμιση,υπαρχει και τιποτα αλλο που πρεπει να κανω;η erom τι ειναι;cid;σορρυ αλλα απο κινητα ειμαι εντελως ασχετος

 

 

Καλά μην τρελένεσαι με κανένα restart. Δεν είναι τόσο τραγικό, εκτός αν συμβαίνει συχνά αυτό το πράγμα.

 

Πήγαινε στο http://www.wotanserver.com , κατέβασε τον client και τρέξτον. Για την αναβάθμιση της erom δεν χρειάζεται credits άρα και λεφτά. Πάτα το start και ακολούθησε τις οδηγίες του, μόνον που αντί για το C που σου λέει να πατήσεις, εσύ θα πατήσεις τα πλήκτρα 2 και 5 ταυτόχρονα. Η όλη διαδικασία του πάτα - άσε είναι ακριβώς η ίδια, όπως και με το C. Εφόσον τα κάνεις σωστά ο client θα αναγνωρήσει το τηλέφωνό σου και θα κάνει το update της erom. Διαρκεί ελάχιστα δευτερόλεπτα η όλη διαδικασία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανένα Link στο internet? να μου δώσεις?

Ευχαριστω εκ των προτέρων !!

 

 

http://www.wotanserver.com

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera paidia.Phra thn perasmenh Deytera to thlefwno kai agorasa mia karta mnhmhs SanDisc 512.Ayto pou exw parathrhsei einai pws otan travaw fwtografies kai exw epileksi na apothikeyontai sto memory stick kanei gyrw sta 20 deyterolepta gia na thn apothikeysei.Otan exw epileksei apothikeysh sth mnhmh thlefwnou kanei 7-8 deyterolepta...Exei thn teleytaia ekdosh firmware...Exete kammia idea gia poio logo na kanei toso xrono?

 

P.S.Thn idia mera agorase kai filos to idio kinhto...Oi diafores sto xrono apothikeyshs einai:

 

M.S. 5 sec

Phone Memory: 3 sec

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα φταίει η κάρτα. Δοκίμασε με άλλη κάρτα - sony κατά προτίμηση - και αν πάλι κάνει το ίδιο φταίει το reader του κινητού.

 

Για να καταλάβεις στο δικό μου με sony 1GB κάρτα η αποθήκευση παίρνει 2 δευτερόλεπτα.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα φταίει η κάρτα. Δοκίμασε με άλλη κάρτα - sony κατά προτίμηση - και αν πάλι κάνει το ίδιο φταίει το reader του κινητού.

 

Για να καταλάβεις στο δικό μου με sony 1GB κάρτα η αποθήκευση παίρνει 2 δευτερόλεπτα.

 

Ksexasa na anaferw pws kai o filos mou phre SanDisc apla 1GB kai oxi 512...Se ayth thn periptwsh ti mporw na kanw?Epistrofh thn karta?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...