Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 Ναι. Είτε με usb cable ειτε με bt.

2 Υπάρχουν προγράμματα αλλα δεν είναι free όπως το myPhoneExlorer.

 

 

Πού τα βρίσκουμε αυτά τα προγράμματα?

Link to comment
Share on other sites

κανεις? ας μου πει καποιος ειναι κατι σημαντικο για την επιλογη του κινητου μου

 

Οι επιλογές που εχει είναι: αυτοματο, απενεργοποιημένο και μείωση φαινομενου κόκκινων ματιων. Δεν γίνεται να είναι συνέχεια ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Πού τα βρίσκουμε αυτά τα προγράμματα?

 

 

Copy - Paste (Ίσως δεν πρόσεξες αυτό που σου απάντησα).

 

 

Τα εξάγεις σε outlook και μετά κάνεις συχρονισμό με το όποιο τηλέφωνο πάρεις. Το έχω κάνει, δουλεύει κανονικά. Είναι αυτονόητο ότι αν μιλάμε πάλι για SE κινητό δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Περνάνε κατ' ευθείαν

 

Επομένως δεν χρειάζεται να ψάχνεις για άλλα προγράμματα. Κάνεις άνετα την δουλειά σου με αυτό, και μ' ένα Outlook.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πού τα βρίσκουμε αυτά τα προγράμματα?

Αντε να στο εξηγήσω και εγώ ίσως να το πώ αλλοιώς..

 

Από το SE χρησιμοποιείς το myphoneeplorer που είναι το πρόγραμμα των SE και κατεβαίνει ΔΩΡΕΑΝ από το site της SE. Αυτό το πρόγραμμα τα περνάει στο OUTLOOK σαν επαφές (βάλτα σε δικό τους folder μία ρυθμηση είναι). Μετά εγγαθιστάς το πρόγραμμα του ΑΛΛΟΥ κινητού (πχ Nokia) και αυτό "τραβάει" από το outlook τις επαφές στο ΝΕΟ κινητό (νοκια). Κοινό σημείο αναφορας το outlook.

Κατααβεεες, ;)

 

αλλοιώς σου προτείνω το mobiledit (http://www.mobiledit.com), ένα πρόγραμμα που "μιλαει" κατευθίαν με πολλά κινητά.. Θέλει αγόρα για να κάνει write δεν είναι freeware. READ όμως (backup) κάνει δωρεάν :cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ολοι του προτεινετε να κανει συγχρονισμο με το Outlook που μπορει και να μην το εχει; Μπορει να κανει συγχρονισμο με το Outlook Express που ειναι ενσωματωμενο στα Windows!

 

 

 

Σωστός! Αν και σήμερα λίγο σπάνιο να μην έχει κάποιος το Outlook, έστω και clop...:X

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ολοι του προτεινετε να κανει συγχρονισμο με το Outlook που μπορει και να μην το εχει; Μπορει να κανει συγχρονισμο με το Outlook Express που ειναι ενσωματωμενο στα Windows!

 

Πως κανει συγχρονισμο με το outlook express ?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα μπορεις να κανεις update απο το ιντερνετ :cool:

 

Και τι ειναι αυτο το Zeus που ταλαιπωριεστε?

Και εγω το πήρα σημερα. Του εκανε κατευθειαν update, και ολα καλα!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι...

Αν πάρω ένα BT GPS θα μπορεί να συνεργαστεί με το κινητό?

Μήπως λέω μπαρούφες?

είμαι λίγο άσχετος...

Link to comment
Share on other sites

Αντε να στο εξηγήσω και εγώ ίσως να το πώ αλλοιώς..

 

Από το SE χρησιμοποιείς το myphoneeplorer που είναι το πρόγραμμα των SE και κατεβαίνει ΔΩΡΕΑΝ από το site της SE. Αυτό το πρόγραμμα τα περνάει στο OUTLOOK σαν επαφές (βάλτα σε δικό τους folder μία ρυθμηση είναι). Μετά εγγαθιστάς το πρόγραμμα του ΑΛΛΟΥ κινητού (πχ Nokia) και αυτό "τραβάει" από το outlook τις επαφές στο ΝΕΟ κινητό (νοκια). Κοινό σημείο αναφορας το outlook.

Κατααβεεες, ;)

 

αλλοιώς σου προτείνω το mobiledit (http://www.mobiledit.com), ένα πρόγραμμα που "μιλαει" κατευθίαν με πολλά κινητά.. Θέλει αγόρα για να κάνει write δεν είναι freeware. READ όμως (backup) κάνει δωρεάν :cool:

 

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα πρόγραμμα gps για αυτό το κινητό?

εννοώ κάτι πιο απλό, δλδ απλά να σου δείχνει τη διαδρομή από ένα μέρος σε κάποιο άλλο..

όπως π.χ. navigation.gr

?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα πρόγραμμα gps για αυτό το κινητό?

εννοώ κάτι πιο απλό, δλδ απλά να σου δείχνει τη διαδρομή από ένα μέρος σε κάποιο άλλο..

όπως π.χ. navigation.gr

?

 

File mou gia na sto pw poio apla sony ericsson kinito pou DEN EXEI TOUCH SCREEN Dn mporei na valei navigation!!!

An kanw la8os pou dn nomizw as me dior8wsei kapoios

 

Panta Filika Scottas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

To νέο firmware R1KG001 είναι πλέον διαθέσιμο μέσω του SEUS. Για να δουμε τι έχει να μας πει... :rolleyes:

 

Το ότι καταργεί την προεπισκόπηση στα video μπορώ ήδη να το επιβεβαιώσω. :(

Link to comment
Share on other sites

To νέο firmware R1KG001 είναι πλέον διαθέσιμο μέσω του SEUS. Για να δουμε τι έχει να μας πει... :rolleyes:

 

Το ότι καταργεί την προεπισκόπηση στα video μπορώ ήδη να το επιβεβαιώσω. :(

 

μικρο το κακο..αλλη διαφορα??πες μου οτι βελτιωσε καθολου την ληψη βιντεο...:cry: :X

Link to comment
Share on other sites

μικρο το κακο..αλλη διαφορα??πες μου οτι βελτιωσε καθολου την ληψη βιντεο...:cry: :X

Δυστύχως φίλε μου τα θαύματα είναι σπάνια στις μέρες μας...

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι η έκδοση της Java αναβαθμίστηκε από 7.3 σε 7.4 και μου φαίνεται πως τα παιχνίδια φορτώνουν πιο γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Ωστε βάλανε τελικά την KG!! Πάλι καλά γιατί η KC ήταν για τα μπάζα!! Είχε πολλά προβλήματα.

 

Με την KG και την Java 7.4 εγώ έφαγα στην αρχή ένα κόλλημα στο κινητό. Δεν ήθελε να ανοίξει με τίποτα! Έβγαζε το σηματάκι της SE και εκεί μουλάρωνε. Βγάζε - βάζε κάρτες, SIM κάποια στιγμή προχώρησε, αλλά από τότε και μετά δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι άλλο. Τώρα για τα παιχνίδια και τις εφαρμογές, εγώ προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι διαφορετικό

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

μικρο το κακο..αλλη διαφορα??πες μου οτι βελτιωσε καθολου την ληψη βιντεο...:cry: :X

 

 

Παιδιά αυτό ξεχάστε το!!! Ανήκει στη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας για την SE! :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, σας διαβάζω εδώ που γράφετε για το Κ800... Σήμερα το απόγευμα, λογικά, θα παραλάβω κι εγώ το δικό μου, vodafon-ιασμένο βέβαια. Πληρωμένο με επιδότηση, έχω δύο, μία των 300 ευρώ και μία των 140. Θα μπορούσα να τις συμψηφίσω με πατέντα και να χάσω περίπου 30-40 ευρώ. Τώρα έχω Κ750. Μήπως κάνω βλακεία που παίρνω το Κ800;

 

Έχετε καμία άποψη πάνω σ' αυτό;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Το Seus ειναι αυτο που εσυ αποκαλεις "κατευθειαν"!;)

 

Το Seus ειναι το πρόγραμμα αναβάθμισης απο το internet, της Sonyericsson ?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, σας διαβάζω εδώ που γράφετε για το Κ800... Σήμερα το απόγευμα, λογικά, θα παραλάβω κι εγώ το δικό μου, vodafon-ιασμένο βέβαια. Πληρωμένο με επιδότηση, έχω δύο, μία των 300 ευρώ και μία των 140. Θα μπορούσα να τις συμψηφίσω με πατέντα και να χάσω περίπου 30-40 ευρώ. Τώρα έχω Κ750. Μήπως κάνω βλακεία που παίρνω το Κ800;

 

Έχετε καμία άποψη πάνω σ' αυτό;

 

Εν ολιγης...

Επειδη εκανα ακριβως την ιδια αναβαθμιση.

Αν δεν σε ενοχλει το μεγαλυτερο μεγεθος (ειναι αρκετα μεγαλο το κ800) , τότε θα έχεις πολυ καλυτερη φωτογραφική, περισσοτερες επαφες στον καταλογο, καλυτερη οθονη.

Κατα τα αλλα λεπτομερειες που δεν προκειτε να τις αξιοποιησεις ποτε.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εν ολιγης...

Επειδη εκανα ακριβως την ιδια αναβαθμιση.

Αν δεν σε ενοχλει το μεγαλυτερο μεγεθος (ειναι αρκετα μεγαλο το κ800) , τότε θα έχεις πολυ καλυτερη φωτογραφική, περισσοτερες επαφες στον καταλογο, καλυτερη οθονη.

Κατα τα αλλα λεπτομερειες που δεν προκειτε να τις αξιοποιησεις ποτε.

 

Μάλιστα. Πολύ χρήσιμα όλα αυτά. Αλλά, μήπως αν πάω σε κάτι άλλο, θα πιάσουν καλύτερο τόπο τα χρήματα;

Απ' την άλλη, δεν θέλω να γυρίσω σε Nokia ούτε να αλλάξω τρίτη εταιρία.

 

Μάλλον θα το πάρω. Πάντως, η καλύτερη φωτογραφική, δεν με πολυαπασχολεί, άλλωστε έχω πάντα μαζί μου την ψηφιακή. Οι επαφές... Ποτέ δεν τις εξαντλώ έτσι κι αλλιώς. Η οθόνη, εντάξει. Βασικά, αν δεν είχα την επιδότηση, δεν θα το άλλαζα. Τι να πω; Τουλάχιστον δεν το πληρώνω.:)

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Πολύ χρήσιμα όλα αυτά. Αλλά, μήπως αν πάω σε κάτι άλλο, θα πιάσουν καλύτερο τόπο τα χρήματα;

Απ' την άλλη, δεν θέλω να γυρίσω σε Nokia ούτε να αλλάξω τρίτη εταιρία.

 

Μάλλον θα το πάρω. Πάντως, η καλύτερη φωτογραφική, δεν με πολυαπασχολεί, άλλωστε έχω πάντα μαζί μου την ψηφιακή. Οι επαφές... Ποτέ δεν τις εξαντλώ έτσι κι αλλιώς. Η οθόνη, εντάξει. Βασικά, αν δεν είχα την επιδότηση, δεν θα το άλλαζα. Τι να πω; Τουλάχιστον δεν το πληρώνω.:)

 

Καλα χωρις επιδοτηση δεν υπηρχε πιθανοτητα να το αλλαξω ουτε εγω. Θεωρω το k750 ενα απο τα καλυτερα τηλεφωνα που παραχτηκαν ποτε.

Απο την αλλη η ψηφιακη του ειναι αρκετα καλη! Τοσο καλη που ευκολα μπορεις να σταματησεις να κουβαλας την ψηφιακη για καθημερινες φωτογραφιες, αν φυσικα δεν εχεις τρελες απαιτησεις.

Τις επαφες εγω τις εξαντλουσα.

Απο εκει και περα, τα τελευταια χρονια τα Sonyericsson τα εχω καταβολευτει. Δεν θα γυρναγα σε Nokia οπως και δεν εκανα.

Αν εχεις τοσο μεγαλη επιδοτηση οσο λες , και ιδιαιτερα αν μπορεις να τις "ενωσεις" ισως δεν ειναι κακη ιδεα να περιμενεις μερικες μερες ακομα για να εμφανιστει το k810.

Ειναι αρκετα μικροτερο και πιο ομορφο.

Απο χαρακτηριστικα βεβαια ειναι το ιδιο ακριβως πραγμα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Το Seus ειναι το πρόγραμμα αναβάθμισης απο το internet, της Sonyericsson ?

 

 

Sony

Ericsson

Update

Service

 

Κοινώς SEUS.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Πολύ χρήσιμα όλα αυτά. Αλλά, μήπως αν πάω σε κάτι άλλο, θα πιάσουν καλύτερο τόπο τα χρήματα;

Απ' την άλλη, δεν θέλω να γυρίσω σε Nokia ούτε να αλλάξω τρίτη εταιρία.

 

Μάλλον θα το πάρω. Πάντως, η καλύτερη φωτογραφική, δεν με πολυαπασχολεί, άλλωστε έχω πάντα μαζί μου την ψηφιακή. Οι επαφές... Ποτέ δεν τις εξαντλώ έτσι κι αλλιώς. Η οθόνη, εντάξει. Βασικά, αν δεν είχα την επιδότηση, δεν θα το άλλαζα. Τι να πω; Τουλάχιστον δεν το πληρώνω.:)

 

 

Εφόσον δεν σε απασχολεί η φωτογραφική, γιατί δεν κοιτάς προς την walkman σειρά?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...