Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Go msg#3120 kai dinei o filos to programmataki.

 

kalos hrthes

 

Ευχαριστώ πολυ! Ελυσα το ένα προβλημα!:D

 

Το αλλο με τα MMS δεν μπορώ να το λύσω ακόμα. Κάποιος που να είναι στην cosmote και να μου πει τι πρέπει να κάνω με τις ρυθμίσεις αφου με αυτόματη εγκατάσταση από το SMS της cosmote δεν γίνεται τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ! Ελυσα το ένα προβλημα!:D

 

Το αλλο με τα MMS δεν μπορώ να το λύσω ακόμα. Κάποιος που να είναι στην cosmote και να μου πει τι πρέπει να κάνω με τις ρυθμίσεις αφου με αυτόματη εγκατάσταση από το SMS της cosmote δεν γίνεται τίποτα?

 

Η εύκολη λύση είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο στην Cosmote.

Ίσως να μην είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Η εύκολη λύση είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο στην Cosmote.

Ίσως να μην είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία.

 

Μάλλον έχεις δίκιο! Επειδη μου κλέψανε το προηγούμενο κινητό και πήρα καινούρια SIM με τον ίδιο αριθμό, προφανώς η υπηρεσία δεν είναι ενεργοποιημένη. Αυτό πρέπει να είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δίκιο! Επειδη μου κλέψανε το προηγούμενο κινητό και πήρα καινούρια SIM με τον ίδιο αριθμό, προφανώς η υπηρεσία δεν είναι ενεργοποιημένη. Αυτό πρέπει να είναι...

 

Στην αντικατάσταση sim, νομίζω, ότι παίρνεις ότι υπηρεσίες είχες και πριν :O

Link to comment
Share on other sites

Στην καινούργια SIM δεν αλλάζουν οι υπηρεσίες. Ότι είχες, έχεις. Το καλύτερο είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο στο CC της Cosmote και θα λυθεί το πρόβλημα. Τι τηλέφωνο σου κλέψανε? Μήπως ήταν κανένα i-mode και είχες ενεργοποιήσει την υπηρεσία?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως λύνεται το κινητό;

Μου έπεσε σε νερό και θέλω να το ανοίξω για να το στεγνώσω καλά.

Πηγαινε'το σε ενα service για να μην σπασεις τιποτα,αλλιως βαλτο μεσα σε ενα ποτηρι καθαρο οινοπνευμα..για να σωσεις οτι μπορεσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ ότι κατάλαβα πρόβλημα hardware είναι όπως είπατε κι εσείς καθώς πίεσα λίγο το ηχείο και άρχισε να δουλευει..Το θέμα είναι ότι τώρα μπορεί να σταματήσει να ακούγεται και να συνεχίσει μετά από λίγο...Το περίεργο είναι ότι το τηλέφωνο δεν μου έπεσε ποτέ κάτω..απλά σταμάτησε να λειτουργεί το ηχείο...Σίγουρα δεν το γλιτώνω το service..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ ότι κατάλαβα πρόβλημα hardware είναι όπως είπατε κι εσείς καθώς πίεσα λίγο το ηχείο και άρχισε να δουλευει..Το θέμα είναι ότι τώρα μπορεί να σταματήσει να ακούγεται και να συνεχίσει μετά από λίγο...Το περίεργο είναι ότι το τηλέφωνο δεν μου έπεσε ποτέ κάτω..απλά σταμάτησε να λειτουργεί το ηχείο...Σίγουρα δεν το γλιτώνω το service..

..και θα το αναλαβει η εγγυηση και αμα σου κανουν κολπα,ανεβασε λιγο τον τονο της φωνης σου και ευχομαι ολα να πανε καλα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

hi!! ρε παιδια ειδα σημερα στο πλαισιο το κ800. τι ελεινο βιντεο ειναι αυτο που τραβαει??!!! ελεος δηλαδη!! τοσα $$ κινητο με 3.2 mpx καμερα κ το βιντεο του ειναι 176*144 3gp κ σε αθλια ποιοτητα??!!! αρκετα εκανα υπομονη με την se...νοκια και παλι νοκια...να'ναι καλα το w900 δηλαδη που τραβαει καπως καλο βιντεο..
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε'το σε ενα service για να μην σπασεις τιποτα,αλλιως βαλτο μεσα σε ενα ποτηρι καθαρο οινοπνευμα..για να σωσεις οτι μπορεσεις.

 

θεε μου!!!!! που το ακουσες εσυ αυτο??!!!!!!!!!! βαλτο κ μετα θα δεις την οθονη σου...

Link to comment
Share on other sites

θεε μου!!!!! που το ακουσες εσυ αυτο??!!!!!!!!!! βαλτο κ μετα θα δεις την οθονη σου...

Ειναι προφανες οτι εννοει να το βουτηξει απο την κατω μερια (των πληκτρων) μεχρι την μεση και οχι μαζι με την οθονη...;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα κινητο κ700 κ σημερα αποκτησα ενα κ800 ψαχνω να βρω να βαλω το θεμα τη vodafone sto kinhto k800 οποιος μπορει να μ το στειλει ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

τελικά ξέρει κανείς πως λύνεται το κινητό; έχει νερό μπροστά απο το φακό, δεν βλέπω άλλο τρόπο να το καθαρίσω εκτός από το άνοιγμα.
Link to comment
Share on other sites

τελικά ξέρει κανείς πως λύνεται το κινητό; έχει νερό μπροστά απο το φακό, δεν βλέπω άλλο τρόπο να το καθαρίσω εκτός από το άνοιγμα.

 

το κηνιτο φιλε μου λυνεται ευκολα μονο με 6 βιδες προσεξε να μην βρεξεις την οθονη με υγρο.

εγω το ελυσα και για να το καθαρισω καλα του εκοψα το κουμπωμα της μνημης αλλα και τωρα απλως κουμπωνει κανονικα

αυτα επισης προσεξε μη σου φυγει κανα πυρακι.

αν ομως δεν ξερεις παρτο για service να στο βαλουν αυτοι για μια μερα σε ειδικο υγρο .

στο κατω κατω θα εισαι και σιγουρος

αυτα καλη τυχη

hi...
Link to comment
Share on other sites

Οταν αναβαθμισα το κινητο απο το wotan server κατεβασα αυτην την εκδοσηK800_CXC1250490_MEDITERR_R1CB001_RED49

και μολις ενα φιλος μου ειπε να κανω update αυτην εδω K800_CXC1250490_MEDITERR_R1ED001_RED49

μου ειπε ειναι η τελευταια για τωρα.

ειναι δεν ξερω

Επισης θελω να να σας πω δεν την εψαξα πολυ γιατι το κηνιτο ηταν νεκρο δεν ανοιγε καν.

hi...
Link to comment
Share on other sites

Οταν αναβαθμισα το κινητο απο το wotan server κατεβασα αυτην την εκδοσηK800_CXC1250490_MEDITERR_R1CB001_RED49

και μολις ενα φιλος μου ειπε να κανω update αυτην εδω K800_CXC1250490_MEDITERR_R1ED001_RED49

μου ειπε ειναι η τελευταια για τωρα.

ειναι δεν ξερω

Επισης θελω να να σας πω δεν την εψαξα πολυ γιατι το κηνιτο ηταν νεκρο δεν ανοιγε καν.

 

Ναι αυτή είναι η τελευταία διαθέσιμη με Ελληνικά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

το κηνιτο φιλε μου λυνεται ευκολα μονο με 6 βιδες προσεξε να μην βρεξεις την οθονη με υγρο.

εγω το ελυσα και για να το καθαρισω καλα του εκοψα το κουμπωμα της μνημης αλλα και τωρα απλως κουμπωνει κανονικα

αυτα επισης προσεξε μη σου φυγει κανα πυρακι.

αν ομως δεν ξερεις παρτο για service να στο βαλουν αυτοι για μια μερα σε ειδικο υγρο .

στο κατω κατω θα εισαι και σιγουρος

αυτα καλη τυχη

 

Φίλε ευχαριστώ, μήπως μπορείς να μου πεις πως φτάνω σε αυτές τις βίδες; Βγάζοντας τη μπαταρία βλέπω 2 torx και 2 σταυρόβιδες, οι υπόλοιπες που είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς, γιατί όταν γραφώ SMS μετά από λίγους χαρακτήρες που βάζω, μου βγάζει μνήμα ότι θα αποσταλούν 2 SMS ενώ οι χαρακτήρες είναι λίγοι για 2 SMS. Όταν όμως κάνω την αποστολή στέλνεται τελικά μόνο 1.

Το κακό είναι ότι έτσι δεν καταλαβαίνω πότε πραγματικά συμπληρώνω τους 160 χαρακτήρες.

Μπορεί κανείς να βοηθήσει? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα sony ericsson όταν γράφεις SMS και έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή "Εθνικοί χαρακτήρες" τότε το σύνολο των χαρακτήρων ανά SMS είναι μικρότερο των 160, αλλά σου δίνεται η ευκαιρία να γράφεις και με μικρά γράμματα. Αν απενεργοποιήσεις το "Εθνικοί χαρακτήρες" τότε γράφεις μόνο με κεφαλαία αλλά το σύνολο είναι 160 χαρακτήρες. Όταν γράφοντας φτάσεις τους 140 χαρακτήρες, θα δείς στη δεξιά επάνω γωνία της οθόνης του μηνύματος έναν αριθμό (ξεκινάει από το 20) που θα αρχίσει να ελατώνεται κάθε φορά που γράφεις ένα χαρακτήρα. Δυστυχώς τα SE δεν απαριθμούν από την αρχή του μηνύματος τους υπολείποντες χαρακτήρες (όπως τα ΝΟΚΙΑ), αλλά μόνο μετά τους 140.

 

Στα ΝΟΚΙΑ γράφοντας με μικρούς χαρακτήρες μπορείς να βάλεις 160 σε ένα μήνυμα, αλλά φαίνονται πάλι μικροί όταν ο παραλήπτης έχει πάλι ΝΟΚΙΑ. Αν δεν έχει τότε φαίνονται κεφαλαία. Στα SE δεν ξέρω αν είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς, γιατί όταν γραφώ SMS μετά από λίγους χαρακτήρες που βάζω, μου βγάζει μνήμα ότι θα αποσταλούν 2 SMS ενώ οι χαρακτήρες είναι λίγοι για 2 SMS. Όταν όμως κάνω την αποστολή στέλνεται τελικά μόνο 1.

Το κακό είναι ότι έτσι δεν καταλαβαίνω πότε πραγματικά συμπληρώνω τους 160 χαρακτήρες.

Μπορεί κανείς να βοηθήσει? Ευχαριστώ.

Εχει ξανασυμβει αυτο σε πολλους.Σβησε το τηλεφωνο τοποθετησε μια αλλη καρτα sim ενεργοποιησε το και μολις το απενεργοποιησεις τοποθετησε την αρχικη και κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω καποια πραματα, τα οποια ειμαι σιγουρος οτι εχουν απαντηθει αλλα λογω ελληψεις χρονου δεν μπορω να τα βρω.αν καποιος εχει την καλη διαθεση ας απαντησει.Πηρα λοιπον το κ800 σε vodafone live

1)πως μπορω να περασω τα τηλεφωνα που εχω στο w900 μου στο κ800?

2)αναβαθμιση που θα κανω?

3)το ηχειακι μου βγαζει πολυ χαμηλο ηχο. και σε εσας ετσι ειναι ?

pleaz help

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω καποια πραματα, τα οποια ειμαι σιγουρος οτι εχουν απαντηθει αλλα λογω ελληψεις χρονου δεν μπορω να τα βρω.αν καποιος εχει την καλη διαθεση ας απαντησει.Πηρα λοιπον το κ800 σε vodafone live

1)πως μπορω να περασω τα τηλεφωνα που εχω στο w900 μου στο κ800?

2)αναβαθμιση που θα κανω?

3)το ηχειακι μου βγαζει πολυ χαμηλο ηχο. και σε εσας ετσι ειναι ?

pleaz help

 

1. Αποστολή όλων των επαφών με bt. Ο πιο απλός και εύκολος τρόπος.

2. Στα service points ή στο site της SE.

3. Θα πρέπει να κάνεις σύγκριση με κάποιο άλλο Κ800.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...