Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

KALHMERA ΘΕΛΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ Κ800 ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ

 

 

http://www.google.com/search?hl=el&q=k800i+software%2Fthemes&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&lr=

 

και λιγο υπομονη...ολοι ετσι αρχισαμε...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

:p :lol: :lol:

Εννοώ ότι ο κατασκευαστής δεν έδωσε βαρύτητα(=δεν εστίασε) στο βίντεο αλλά στην φωτογραφική.

 

Κοίτα παρεξήγηση....:)

 

 

:lol: :lol:

 

Ααααα!! Πες το έτσι ντε!!!!

Όχι μόνον δεν εστίασε στο video αλλά του βγήκε τελείως φλου ρε παιδί μου!! Λες και το θυμήθηκε τελευταία στιγμή ότι πρέπει να βάλει να τραβάει και video, και απλά το πέταξε μέσα στο λειτουργικό!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όντως με την αναβάθμιση το κινητό είναι μια χαρά. Αν και όταν βγάλουν καινούργια, θα δω τι βελτιώσεις θα περιέχει και αν δεν είναι κάτι ουσιαστικό ούτε και εγώ θα την περάσω.

 

Παρεπιπτόντως, το ξέρετε ότι η Μ2 είναι φορμαρισμένη σε απλό FAT και όχι σε FAT32? Σε 460ΜΒ αρχεία έχανα 2ΜΒ χωρητικότητα! Να μην πω και για την ταχύτητα στην πρόσβαση!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όντως με την αναβάθμιση το κινητό είναι μια χαρά. Αν και όταν βγάλουν καινούργια, θα δω τι βελτιώσεις θα περιέχει και αν δεν είναι κάτι ουσιαστικό ούτε και εγώ θα την περάσω.

 

Παρεπιπτόντως, το ξέρετε ότι η Μ2 είναι φορμαρισμένη σε απλό FAT και όχι σε FAT32? Σε 460ΜΒ αρχεία έχανα 2ΜΒ χωρητικότητα! Να μην πω και για την ταχύτητα στην πρόσβαση!

 

(Χαζή ερώτηση αλλα θα την κάνω :O ) Αν δηλαδή την φορμάρουμε σε FAT32 θα είναι καλύτερα?!!!

 

Το κινητό δεν την φορμάρει με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο την πρώτη φορα που μπαίνει στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ας βγει αναβάθμιση και όσοι είναι τόσο ενθουσιασμένοι ας μην τη βάλουν. Να κάναμε και έναν έρανο για να ενισχύσουμε τη SE στο έργο της δημιουργίας νέων εκδόσεων λογισμικού;; ;)

Αυτό το ΑΘΛΙΟ βίντεο δηλαδή δεν μπορεί να βελτιωθεί; Το hardware το έχει, θέμα software είναι. Ή θα πρέπει να περιμένω το Κ900i το οποίο φυσικά δεν θα αγοράσω λόγω της απαράδεκτης υποστήριξης...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν έχει ξαναειπωθεί αλλά νομίζω ότι βρήκα ένα νέο bug του k800i στην τελευταία έκδοση του λογισμικού. Συγκεκριμένα στον τηλεφωνικό κατάλογο εάν πάμε στην τελευταία εγγραφή και πατήσουμε μια ακόμα μια φορά το κάτω για να πάει στην επόμενη (πρώτη εγγραφή του τηλεφωνικού καταλόγου) βγάζει λευκή οθόνη για λίγο και μετά επανέρχεται σε κατάσταση αναμονής. Το ίδιο ακριβώς κάνει και στην αντίστροφη διαδικασία ( Από την πρώτη στην τελευταία εγγραφή).

Το πρόβλημα αυτό το έχει συναντήσει κάνεις άλλος ή είναι μονό στη δίκια μου συσκευή από κακή εγκατάσταση του update;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν έχει ξαναειπωθεί αλλά νομίζω ότι βρήκα ένα νέο bug του k800i στην τελευταία έκδοση του λογισμικού. Συγκεκριμένα στον τηλεφωνικό κατάλογο εάν πάμε στην τελευταία εγγραφή και πατήσουμε μια ακόμα μια φορά το κάτω για να πάει στην επόμενη (πρώτη εγγραφή του τηλεφωνικού καταλόγου) βγάζει λευκή οθόνη για λίγο και μετά επανέρχεται σε κατάσταση αναμονής. Το ίδιο ακριβώς κάνει και στην αντίστροφη διαδικασία ( Από την πρώτη στην τελευταία εγγραφή).

Το πρόβλημα αυτό το έχει συναντήσει κάνεις άλλος ή είναι μονό στη δίκια μου συσκευή από κακή εγκατάσταση του update;

Σας ευχαριστώ

Εμενα δεν το κανει :)

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια που κατέβάζω καί τα περνάω στο κινητό πώς μπορώ να τα παίζω και στόν υπολογιστή.

Εννοώ παιχνίδια με κατάληξη.jar

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ αν μέσω του SEUS υπάρχει αναβάθμιση για Vodafone συσκευή, πέραν της αρχικής έκδοσης του firmware και ποιά είναι αυτή.

 

Ευχαριστώ

 

Μήπως κάποιος με Voda μπορεί να βοηθήσει?????? :!:

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος με Voda μπορεί να βοηθήσει?????? :!:

 

εγω ειχα ενα k800i μεχρι πριν λιγες μερες που ηταν vlive και δοκιμασα να του κανω αναβαθμιση μεσω του update service της SE.μου εδωσε νεα εκδοση και την εγκατεστησα.

δυστυχως δεν εμεινε πολυ το κινητο στα χερια μου για να ξερω τι αλλαγες εγιναν και τι οχι...και δεν θυμαμαι καν τι εκδοση ηταν...

ασε που μεσα στην βδομαδα το εκανα non branded και πεταξα απο μεσα το VLIVE λογισμικο..

 

γιατι δεν δοκιμαζεις να του κανεις update?το πολυ πολυ να εχεις την τελευταια εκδοση ηδη και απλα να την ξαναπερασεις..δεν τρεχει τπτ απολυτως ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα για μια φορα ακομη.το προβλημα που ειχα με το κ800 οπως σας ειχα πει ειναι οτι εσβησε και δεν ξανανοιξε ποτε

το πειρα στο service,μου ειπαν οτι εχει υγρασια το κινητο και οτι θα κοστισει ποιο πολυ απο το να παρω ενα καινουριο ιδιο.

οποτε και εγω κατεληξα στο wotanserver πηρα gredits κατεβασα το προγραμμα τουs το client και το usb driver αλλα οταν παω να μπω μου λεει πατηστε το c αυτο ψαχνει αλλα δεν κανει τιποτα

το user name kai to pass τα εχω βαλει σωστα και τα αναγνωριζει

τι λετε να φταει?

μηπως πρεπει να κατεβασω καποιο αλλο προγραμμα ?

ευχαριστω

hi...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα για μια φορα ακομη.το προβλημα που ειχα με το κ800 οπως σας ειχα πει ειναι οτι εσβησε και δεν ξανανοιξε ποτε

το πειρα στο service,μου ειπαν οτι εχει υγρασια το κινητο και οτι θα κοστισει ποιο πολυ απο το να παρω ενα καινουριο ιδιο.

οποτε και εγω κατεληξα στο wotanserver πηρα gredits κατεβασα το προγραμμα τουs το client και το usb driver αλλα οταν παω να μπω μου λεει πατηστε το c αυτο ψαχνει αλλα δεν κανει τιποτα

το user name kai to pass τα εχω βαλει σωστα και τα αναγνωριζει

τι λετε να φταει?

μηπως πρεπει να κατεβασω καποιο αλλο προγραμμα ?

ευχαριστω

 

την ωρα που σου ζηταει το c μην το πατησεις απλως αλλα να το κρατας πατημενο μεχρι να σου πει στην οθονη του υπολογιστη σου να το αφησεις;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα για μια φορα ακομη.το προβλημα που ειχα με το κ800 οπως σας ειχα πει ειναι οτι εσβησε και δεν ξανανοιξε ποτε

το πειρα στο service,μου ειπαν οτι εχει υγρασια το κινητο και οτι θα κοστισει ποιο πολυ απο το να παρω ενα καινουριο ιδιο.

οποτε και εγω κατεληξα στο wotanserver πηρα gredits κατεβασα το προγραμμα τουs το client και το usb driver αλλα οταν παω να μπω μου λεει πατηστε το c αυτο ψαχνει αλλα δεν κανει τιποτα

το user name kai to pass τα εχω βαλει σωστα και τα αναγνωριζει

τι λετε να φταει?

μηπως πρεπει να κατεβασω καποιο αλλο προγραμμα ?

ευχαριστω

 

Αντι για το c πάτα το 2 και το 5 ταυτοχρονα και τότε ο υπολογιστης θ΄αναγνωρίσει το κινητό

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αντι για το c πάτα το 2 και το 5 ταυτοχρονα και τότε ο υπολογιστης θ΄αναγνωρίσει το κινητό

 

τα παταω οκ μεχρι εδω,στην αρχη ο υπολογιστης το αναγνωριζει

αλλα μετα αργει το προγραμμα αρχιζει να ψαχνει αλλα δεν προχωραει παρακατω

hi...
Link to comment
Share on other sites

την ωρα που σου ζηταει το c μην το πατησεις απλως αλλα να το κρατας πατημενο μεχρι να σου πει στην οθονη του υπολογιστη σου να το αφησεις;)

 

το παταω αλλα αργει πολυ λες να ειναι ο Server κλειστος ( down )και οχι online;;

tι να πω τωρα μου βγαζει ( client ) να κατεβασω την καινουρια εκδοση του...........

αυτα μαλλον αν δε το φτειαξω θα παρω nokia

hi...
Link to comment
Share on other sites

το παταω αλλα αργει πολυ λες να ειναι ο Server κλειστος ( down )και οχι online;;

tι να πω τωρα μου βγαζει ( client ) να κατεβασω την καινουρια εκδοση του...........

αυτα μαλλον αν δε το φτειαξω θα παρω nokia

 

κανε λιγο υπομονη μηπως και αποφασισει και ξεκινησει...τι να πω? :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κανε λιγο υπομονη μηπως και αποφασισει και ξεκινησει...τι να πω? :O

 

μεχρι εδω καλα , μου βγαζει αυτα

 

WotanClient 0.9.970

RUNNING UPDATE

FTP: connecting to server eagle.wotanserver.com

FTP: connecting to server

FTP: downloading - please wait

FTP: close

UPDATE FINISHED

Server connected.

SERVER SAYS: user OK, credits: 2

Connect your phone, pressing "C"

waiting...

phone found.

phone found at position 1

DB2020 detected

EROM: your version is way too old:

R3A011

Disconnect phone, remove battery, insert it again and connect

phone while pressing 2 & 5 keys on the phone

instead of C key.

== FINISHED OK ==

Duration: 00:06

Connect your phone, pressing 2 & 5

waiting...

phone found.

phone found at position 2

DB2020 detected

LOADER: OK

060712 1258 ALU4_CXC1329130_DB2020_SEMC_CERTLOADER_P3G

FC ID: 89 7E

connecting to server

connection OK

sending login

login OK

EROM: starting upgrade

EROM: done

Now disconnect phone and remove battery for a while.

== FINISHED OK ==

Duration: 00:08

Connect your phone, pressing "C"

waiting...

αλλα πανω δεξια δεν με αφηνει να αλλαξω τηλ. εχει κ310

ποση ωρα πρεπει να περιμενω?

hi...
Link to comment
Share on other sites

τι κάνω για να περάσω ελληνικά?

χωρίς να χάσω την εγγύση όμως!

και αν γίνεται χωρίς να πάω σε μαγαζί γιατί βρίσκομαι Αγγλία τώρα

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια που κατέβάζω καί τα περνάω στο κινητό πώς μπορώ να τα παίζω και στόν υπολογιστή.

Εννοώ παιχνίδια με κατάληξη.jar

 

ap'oso xerw den ginete...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια που κατέβάζω καί τα περνάω στο κινητό πώς μπορώ να τα παίζω και στόν υπολογιστή.

Εννοώ παιχνίδια με κατάληξη.jar

 

ap'oso xerw den ginete...

 

Με emulator του Kwyshell από ΕΔΩ ;)

Δεν τρέχει 3D java! :O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μεχρι εδω καλα , μου βγαζει αυτα

 

WotanClient 0.9.970

RUNNING UPDATE

FTP: connecting to server eagle.wotanserver.com

FTP: connecting to server

FTP: downloading - please wait

FTP: close

UPDATE FINISHED

Server connected.

SERVER SAYS: user OK, credits: 2

Connect your phone, pressing "C"

waiting...

phone found.

phone found at position 1

DB2020 detected

EROM: your version is way too old:

R3A011

Disconnect phone, remove battery, insert it again and connect

phone while pressing 2 & 5 keys on the phone

instead of C key.

== FINISHED OK ==

Duration: 00:06

Connect your phone, pressing 2 & 5

waiting...

phone found.

phone found at position 2

DB2020 detected

LOADER: OK

060712 1258 ALU4_CXC1329130_DB2020_SEMC_CERTLOADER_P3G

FC ID: 89 7E

connecting to server

connection OK

sending login

login OK

EROM: starting upgrade

EROM: done

Now disconnect phone and remove battery for a while.

== FINISHED OK ==

Duration: 00:08

Connect your phone, pressing "C"

waiting...

αλλα πανω δεξια δεν με αφηνει να αλλαξω τηλ. εχει κ310

ποση ωρα πρεπει να περιμενω?

 

φιλε μου δεν εχεις το upadate service της SE?πως σου βγαζει το 310i?:blink:

κανονικα επρεπε να στο διαβασει :O

 

οταν ξεκινας το update σου δινει να διαλεξεις αναμεσα απο 2 επιλογες ....που εχουν να κανουν με τι συνδεεται το τηλ σου.με βαση (p910 κλπ) η με καλωδιο (k800i,k750i κλπ).

γιατι δουλευεις seus ???ειναι ο παλιος τροπος αναβαθμισης...

κατεβασε το update service απο την SE εγκατεστησε το,κανε επανεκινηση στον υπολογιστη σου και μετα μολις το ανοιξεις θα κανει λιγη ωρα να ξεκινησει μιας και θα κατεβασει καποια ακομα updates και μετα θα ξεκινησει η λειτουργια της αναβαθμισης...

τοτε θα κανεις οτι σου λεει το προγραμμα...

εκτος αν εγω δεν εχω καταλαβει σωστα και ειναι κατι αλλο..:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

PROBLHMA ME THN ANABATHMISH.........perasa thn anabathmish apo thn se ola ok mexri pou anakalypsa oti den mporo na anoixo ta paixnidia kai tis efarmoges.grafei h energeia apetyxe.ola ta ala leitoyrgoun kanonika.xerei kaneis ti ginetai????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...