Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως δεν νομιζω οτι ειναι κακο που δεν εχει το δυνατο λεντακι αντι για το flash που εχει τωρα..Απλα ισως ειναι κακο..που δεν τα εχει και τα 2..

 

Ακριβώς!

Έπρεπε να είχε και τα δύο.

Αλλά με δεδομένο ότι το κινητό δεν εστιάζει στην λήψη βίντεο αλλά μόνο στην λήψη φωτογραφιών είναι κάπως αναμενόμενη η έλλειψη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο....ισως το δευτερο πιο χρησιμο χαρακτηριστικο του Κ750ι μου μετα τα τηλεφωνηματα/μυνηματα ηταν μακραν ο φακος...πολυ ξενερωσα τωρα:( :( :( :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο....ισως το δευτερο πιο χρησιμο χαρακτηριστικο του Κ750ι μου μετα τα τηλεφωνηματα/μυνηματα ηταν μακραν ο φακος...πολυ ξενερωσα τωρα:( :( :( :( :( :(

Υποθετω οτι ποιο πολυ το ηθελες σαν φακο ε?Παντως το φλας του εινα ιυπεροχο ακομα και σε απολυτο σκοταδι..οποτε θα σε αποζημιωσει :)

Link to comment
Share on other sites

:!: Μη τα ξαναλέμε συνέχεια...

με προγραμματάκι java το AF γίνεται φακός.

Τέλος πάντων...για τους καινούριους άλλη μια φορά.:)

Torch.jar

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Έπρεπε να είχε και τα δύο.

Αλλά με δεδομένο ότι το κινητό δεν εστιάζει στην λήψη βίντεο αλλά μόνο στην λήψη φωτογραφιών είναι κάπως αναμενόμενη η έλλειψη.

 

 

 

Δεν εστιάζει στο βίντεο? Είναι σίγουρο αυτό που λες? Τότε γιατί κάνει κανονικά την διαδικασία autofocus στην λειτουργία βίντεο εαν πατήσεις λίγο το κουμπάκι?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σε ΧΡ πάντως μου τους ζήτησε, την πρώτη φορα έκανα cancel και δεν το είδε, μετά πήγα στο system-hardware manager, είδα ότι υπήρχε hardware που δεν είχε αναγνωριστεί και πέρασα από εκεί τους drivers (από το cd) και μετά το έβλεπα κανονικά από το my computer :wacko:

 

:blink: :blink:

Εμένα πάντως, όπως και στους συναδέλφους στο γραφείο που έχουν το Κ800, δεν μας ζήτησε τίποτα. Το είδε κατευθείαν. Το ίδιο και με το Κ610 σε άλλους. Μήπως να παίζει ρόλο η version των ΧΡ (Home - Professional) και τα service pack που έχουν μπει? Μου φαίνεται περίεργο πάντως. Γιατί νομίζω ότι το mass storage standard πρέπει να το έχουν ενσωματομένο τα ΧΡ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις :)

 

1) αν το πάρω κλειδωμένο απο Αγγλικό δίκτυο είναι εύκολο να το ξεκλειδώσω και πόσο θα μου κοστίσει περίπου?

 

2) αν το πάρω και έχει Αγγλικό μενού μπορώ να του προσθέσω εγώ Ελληνικό? Ελληνικούς χαρακτήρες για μηνύματα κλπ?

 

 

Για ψάξε κατά Davinci team και κατά Wotanserver πλευρά! Ένας από τους δύο μου φαίνεται ότι λέει και για ξεκλείδωμα (δεν είμαι και σίγουρος). Τα Ελληνικά τα περνάς στο χαλαρό, δεν είναι πρόβλημα.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Έπρεπε να είχε και τα δύο.

Αλλά με δεδομένο ότι το κινητό δεν εστιάζει στην λήψη βίντεο αλλά μόνο στην λήψη φωτογραφιών είναι κάπως αναμενόμενη η έλλειψη.

Τι εννοεις για το video?

Tα κινητα με αυτοματη εστιαση,κανουν και στο βιντεο.

τουλαχιστον στο δικο μου πριν γινει λήψη βιντεο κανει αυτοματη εστιαση,και οποιαδήποτε στιγμή με ενα κουμπι κανεις παλι autofocus αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

:!: Μη τα ξαναλέμε συνέχεια...

με προγραμματάκι java το AF γίνεται φακός.

Τέλος πάντων...για τους καινούριους άλλη μια φορά.:)

Torch.jar

Χμμμ ενα μεγαλο ευχαριστω και συγγνωμη για τον φιλο odytsak (αλλα και για τους υπολοιπους) αλλα καταλαβαινεις ποσο δυσκολο να διαβασεις(ακομα και να κανεις search) ενα τοσο μεγαλο νημα :D

 

Να υποθεσω ομως οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο για το flash αυτο ε??για να μην το εχουν βαλει απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

paidia tha to paro kai ego lian sintomos... stin elliniki agora poies ekdoseis iparxoun pera apo tin kanoniki ? paizei kai auti tou james bond i kapoia alli?? i epeidi tha pao na to paro apo tim tha mou exei kai to logo tis tim..???
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ενα μεγαλο ευχαριστω και συγγνωμη για τον φιλο odytsak (αλλα και για τους υπολοιπους) αλλα καταλαβαινεις ποσο δυσκολο να διαβασεις(ακομα και να κανεις search) ενα τοσο μεγαλο νημα :D

 

Να υποθεσω ομως οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο για το flash αυτο ε??για να μην το εχουν βαλει απο την αρχη...

 

Καμμία σχέση με το flash φίλε μου.:)

Το AF είναι το κόκκινο φωτάκι δίπλα, το οποίο βοηθάει σε χαμηλές ως ανύπαρκτες συνθήκες φωτισμού να επιτευχθεί η εστίαση του θέματος.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Aaaa δεν προσεξα οτι ειπες για το ΑF ....αν εχω προσεξει καλα δεν φωτιζει και παρα πολυ αλλα ενταξει την δουλεια του θα την κανει...απο το ολοτελα :D

Και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι, εχω καποιο προβλημα με τα παιχνιδια, παλιοτερα θυμαμαι οτι εβαζα ηταν σε μορφη jar τωρα ομως κατεβασα μερικα ακομα για να τα περασω στο κινητο και εχουν αρχεια class, bin, png και κατι φακελους με το ονομα meta-inf, img κτλ. πως μπορω να περασω τετοιου ειδους παιχνιδια στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ αν μέσω του SEUS υπάρχει αναβάθμιση για Vodafone συσκευή, πέραν της αρχικής έκδοσης του firmware και ποιά είναι αυτή.

 

Ευχαριστώ

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι, εχω καποιο προβλημα με τα παιχνιδια, παλιοτερα θυμαμαι οτι εβαζα ηταν σε μορφη jar τωρα ομως κατεβασα μερικα ακομα για να τα περασω στο κινητο και εχουν αρχεια class, bin, png και κατι φακελους με το ονομα meta-inf, img κτλ. πως μπορω να περασω τετοιου ειδους παιχνιδια στο κινητο?

 

Προφανώς τα άνοιξες με το winrar, ενώ θα έπρεπε να τα στείλεις όπως ήταν στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τα άνοιξες με το winrar, ενώ θα έπρεπε να τα στείλεις όπως ήταν στο κινητό.

Ειναι αρχεια .rar . Να τα βαλω ετσι στο κινητο? Θα τα δει?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρχεια .rar . Να τα βαλω ετσι στο κινητο? Θα τα δει?

 

Από ότι φαίνεται, δεν είναι. Είναι jar. Στείλε τα όπως είναι, και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται, δεν είναι. Είναι jar. Στείλε τα όπως είναι, και πες μας.

Δεν ξερω γιατι αλλα τα εβλεπε σαν .rar . Αλλα ολα κανονικα στο κινητο. Ευχαριστω;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα τα εβλεπε σαν .rar . Αλλα ολα κανονικα στο κινητο. Ευχαριστω;)

 

Παρακαλώ. Απλά είχε συσχετιστεί η επέκταση .jar, να ανοίγει με το winrar.

Αν έκανες πρόσφατα εγκατάσταση του winrar, αυτή είναι η αιτία.

Link to comment
Share on other sites

kalispera.. ti 8a ginei mauth thn ericsson akoma na bgalei firmware..eleos dld.. toso kairo gia to k750 eixe bgalei 3.. k na mhn eixe problimata exei tis kakomiras... :/
Link to comment
Share on other sites

Δεν εστιάζει στο βίντεο? Είναι σίγουρο αυτό που λες? Τότε γιατί κάνει κανονικά την διαδικασία autofocus στην λειτουργία βίντεο εαν πατήσεις λίγο το κουμπάκι?

:p :lol: :lol:

Εννοώ ότι ο κατασκευαστής δεν έδωσε βαρύτητα(=δεν εστίασε) στο βίντεο αλλά στην φωτογραφική.

 

Κοίτα παρεξήγηση....:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

kalispera.. ti 8a ginei mauth thn ericsson akoma na bgalei firmware..eleos dld.. toso kairo gia to k750 eixe bgalei 3.. k na mhn eixe problimata exei tis kakomiras... :/

 

εμενα τουλαχιστον παει μια χαρα με την τελευταια αναβαθμιση,δεν βλεπω τον λογο ακομα και να ειχε βγει καινουρια να την εβαζα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι είναι απαράδεκτο για το κινητό-ναυαρχίδα της SE σε multimedia κατηγορία να μην βγάζει αναβαθμίσεις. 1 αναβάθμιση από τότε που βγήκε και έχουν περάσει 5+ μήνες... Πάντα υπάρχει χώρος για βελτιώσεις. Ο μόνος που ωφελείται από την μη κυκλοφορία αναβαθμισμένων εκδόσεων είναι η SE η οποία γλυτώνει χρήματα... Μου θυμίζει τα παλιά κινητά που δεν έπαιρναν αναβάθμιση.

Η υποστήριξη (ή μάλλον η μη υποστήριξη) που δίνει η SE στο καλό της μοντέλο είναι ένας από τους λόγους που δεν θα την προτιμήσω όταν χρειαστώ ξανά κινητό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές!!!:O

Το κινητό με την τελευταία αναβάθμιση πετάει και δεν έχει το παραμικρό κόλλημα!!!:)

Οπως λέει κι ο ταξιδιώτης και να βγεί καινούρια αναβάθμιση πολύ απλά δεν θα τη βάλουμε.:lol: :lol: :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές!!!:O

Το κινητό με την τελευταία αναβάθμιση πετάει και δεν έχει το παραμικρό κόλλημα!!!:)

Οπως λέει κι ο ταξιδιώτης και να βγεί καινούρια αναβάθμιση πολύ απλά δεν θα τη βάλουμε.:lol: :lol: :lol:

KALHMERA ΘΕΛΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ Κ800 ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...