Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eiste off theme:mad: :ban: :protest:

Δεν μας είπες όμως τι εννοούσες πιο πάνω:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις

1ον

Δεν μπορώ να στείλω ούτε να πάρω MMS με το Κ800. Τι ρυθμίσεις από την Cosmote έχω πάρει, τι από τη sony ericsson το ένα και το αυτό είναι! Ξέρει κανένας τη λύση?

2ον

Πριν από το Κ800 είχα το Κ750 του οποία η ενεργοποίηση του Φλας ήταν πολύ καλή επιλογή μιας και λειτουργούσε σαν φακός. Ξερει κανείς αν γίνεται και με το Κ800 αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις

1ον

Δεν μπορώ να στείλω ούτε να πάρω MMS με το Κ800. Τι ρυθμίσεις από την Cosmote έχω πάρει, τι από τη sony ericsson το ένα και το αυτό είναι! Ξέρει κανένας τη λύση?

2ον

Πριν από το Κ800 είχα το Κ750 του οποία η ενεργοποίηση του Φλας ήταν πολύ καλή επιλογή μιας και λειτουργούσε σαν φακός. Ξερει κανείς αν γίνεται και με το Κ800 αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

Καλώς ήρθες:)

Για το δεύτερο που λες δεν γίνεται τίποτα.

Για τα mms δεν ξέρω, αλλά μήπως δεν έχεις περάσει σωστά τις ρυθμίσεις?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με όσα κινητά είχα εως τώρα το μόνο που έκανα ήταν αποθήκευση των ρυθμίσεων που μου ερχόταν με SMS. Το ίδιο έκανα και τωρα, αλλά τίποτα! Δεν νομίζω ότι έχω κάνει κατι λάθος. Το κινητό δείχνει ότι πάει να ανοίξει το εικονίδιο των MMS αλλά σβήνει αμέσως και μετά από ώρα μου εμφανίζει μύνημα περί αδύνατης αποστολής.

 

Για το φλας δεν μπορεί να μην υπάρχει λύση. Νομίζω ότι είναι ζήτημα λογισμικού. Δεν μπορεί να το 'χε το Κ750 και να μην το 'χει νεώτερο μοντέλο...

 

Καλώς σας βρήκα!:)

Link to comment
Share on other sites

To PC βρίσκει αφαιρούμενο δίσκο αλλά δεν αναγνωρίζει τη μνήμη του κινητού, παρά μόνο ζητάει την κάρτα μνήμης που όμως δεν έχω. Πρέπει να υπάρχει κάρτα μνήμης για να βλέπει και τη μνήμη του κινητού ή μηπως συμβαίνει κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

To PC βρίσκει αφαιρούμενο δίσκο αλλά δεν αναγνωρίζει τη μνήμη του κινητού, παρά μόνο ζητάει την κάρτα μνήμης που όμως δεν έχω. Πρέπει να υπάρχει κάρτα μνήμης για να βλέπει και τη μνήμη του κινητού ή μηπως συμβαίνει κάτι άλλο;

 

Όχι δεν χρειάζεται κάρτα μνήμης.

Μάλλον δεν έχουν περαστεί οι drivers.

Βάλε μέσα το cd του κινητού και πέρασε τα προγράμματα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

to ekana ki ayto alla pali to idio kanei.ekana kai epanafora sto thl.otan syndew to thl ston ypologisth me to usb oi fakeloi games kai efarmoges den emfanizontai.prin kano anabathmish den eixa problima.

 

 

Φίλε μου, το πρόβλημά σου έχει αναφερθεί ξανά. Ψάξε λίγο και θα το βρεις. Αν δεν το έχεις λύσει το πρόβλημα μέχρι τώρα, μην προσπαθείς να το φτιάξεις κάνοντας αναβάθμιση από την SE. Δεν πρόκειτε να κάνεις δουλειά όσες αναβαθμίσεις και να κάνεις. Μπες στο wotanserver και κάνε αναβάθμιση από εκεί. Οδηγίες προς ναυτιλομένους υπάρχουν (ψάξε λίγο και θα τις βρεις και αυτές). Μόνον να κάνεις backup όλα τα αρχεία σου γιατί το τηλέφωνο θα το πάρεις τελείως μαμά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με όσα κινητά είχα εως τώρα το μόνο που έκανα ήταν αποθήκευση των ρυθμίσεων που μου ερχόταν με SMS. Το ίδιο έκανα και τωρα, αλλά τίποτα! Δεν νομίζω ότι έχω κάνει κατι λάθος. Το κινητό δείχνει ότι πάει να ανοίξει το εικονίδιο των MMS αλλά σβήνει αμέσως και μετά από ώρα μου εμφανίζει μύνημα περί αδύνατης αποστολής.

 

Για το φλας δεν μπορεί να μην υπάρχει λύση. Νομίζω ότι είναι ζήτημα λογισμικού. Δεν μπορεί να το 'χε το Κ750 και να μην το 'χει νεώτερο μοντέλο...

 

Καλώς σας βρήκα!:)

 

 

Φίλε μου το φλας στο Κ800 δεν είναι τύπου LED. Είναι ΧΕΝΟΝ όπως στις κανονικές φωτογραφικές μηχανές. ΔΕΝ γίνεται να μένει μόνιμα αναμένο.

Υπάρχει όμως ένα προγραμματάκι που ανάβει μόνιμα το κόκκινο ledάκι του autofocus. Σε συνθήκες απόλυτου σκότους βοηθάει αρκετά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

τι κάνω για να περάσω ελληνικά?

χωρίς να χάσω την εγγύση όμως!

και αν γίνεται χωρίς να πάω σε μαγαζί γιατί βρίσκομαι Αγγλία τώρα

 

ευχαριστώ :)

 

ξέρει κανείς να μου απαντήσει στο παραπάνω?

 

 

Αναβάθμιση φίλε μου, αναβάθμιση! Η βέρσιον R1ED001 έχει Ελληνικά. Το πως και που μπορείς να κάνεις αναβάθμιση, έχουν γραφτεί χιλιάδες φορές. Ψάξε λίγο προς τα πίσω τις σελίδες!;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

τι κάνω για να περάσω ελληνικά?

χωρίς να χάσω την εγγύση όμως!

και αν γίνεται χωρίς να πάω σε μαγαζί γιατί βρίσκομαι Αγγλία τώρα

 

ευχαριστώ :)

 

wotanserver.com

 

7 euro kai eisai OK

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Για το φλας δεν μπορεί να μην υπάρχει λύση. Νομίζω ότι είναι ζήτημα λογισμικού. Δεν μπορεί να το 'χε το Κ750 και να μην το 'χει νεώτερο μοντέλο...

 

Καλώς σας βρήκα!:)

 

Go msg#3120 kai dinei o filos to programmataki.

 

kalos hrthes

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Eκανα πριν ενα μηνα αναβαθμιση στο κ800ι εχθες λοιπον καθως μετεφερα ενα τραγουδι στο κινητο εσβησε απο μονο του και οταν προσπαθησα να το ανοιξω μου εμφανιζε κατι σχεδιακια χωρις καμια αντιδραση στα κουμπια.Πιστευω πως κατι εγινε με το λογισμικο οταν μετεφερα τα αρχεια.Εχει κατι αναφερθει παρομοιο ,υπαρχει κατι που μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

yparxi kana programa gia to k800;;;

Σαν τι ψαχνεις? πεσμας τι θελεις για να σε βοηθησουμε...και μην ξαχνας οτι το k800i τρεχει ΜΟΝΟ java εφαρμογες! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις καποιο προγραμμα για download π.χ. bearshare,limewire,kazza,dc κτλ κανεις αναζητηση για ορους οπως java,k800 η οτιδηποτε τελος παντων ψαχνεις και σιγουρα θα βρεις πολυ υλικο.Μεχρι τωρα εχω κατεβασει 100 mb μονο για το κ800ι!
Link to comment
Share on other sites

@fanatikos & UNIQUE

ευχαριστώ παιδιά :)

την έκανα την αναβάθμιση και έβαλα Ελληνικά!

Μου είπαν ότι δε θα χάσω την εγγύηση...ξέρει κανείς να το επιβεβαιώσει?

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos & UNIQUE

ευχαριστώ παιδιά :)

την έκανα την αναβάθμιση και έβαλα Ελληνικά!

Μου είπαν ότι δε θα χάσω την εγγύηση...ξέρει κανείς να το επιβεβαιώσει?

 

 

Don't worry!! Δεν χάνεις τίποτα! Μόνο αν κάνεις debrand πιθανών να υπάρχει πρόβλημα. Με γιες η αναβαθμισούλα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Eκανα πριν ενα μηνα αναβαθμιση στο κ800ι εχθες λοιπον καθως μετεφερα ενα τραγουδι στο κινητο εσβησε απο μονο του και οταν προσπαθησα να το ανοιξω μου εμφανιζε κατι σχεδιακια χωρις καμια αντιδραση στα κουμπια.Πιστευω πως κατι εγινε με το λογισμικο οταν μετεφερα τα αρχεια.Εχει κατι αναφερθει παρομοιο ,υπαρχει κατι που μπορω να κανω;

 

 

Δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία για λίγο και μετά να το ξανανοίξεις. Αν δεν δουλέψει έτσι μόνον με update.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...Το κινητό μου όταν είναι κλειστό από μπαταρία δεν φορτίζει μέσω του pc μου???...υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να κάνω????....Το συνδέω με το usb καλώδιο που έχει...ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις το Κ800 μπες στο κρυφό μενού (service menu) και κάνε enable το option της φόρτισης.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,να κάνω μία κρίσιμη δήλωση...Ξαφνικά και χωρίς λόγο σταμάτησε να ακούγεται ο ήχος από το ηχείο!!!!Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό?

Το κινητό το έχω αναβαθμίσει στην τελευταία έκδοση και δεν μου χει πέσει καμιά φορά..απλά ξαφνικά σταμάτησε να ακούγεται ο ήχος από το ηχείο...καμιά ιδέα??? Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,να κάνω μία κρίσιμη δήλωση...Ξαφνικά και χωρίς λόγο σταμάτησε να ακούγεται ο ήχος από το ηχείο!!!!Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό?

Το κινητό το έχω αναβαθμίσει στην τελευταία έκδοση και δεν μου χει πέσει καμιά φορά..απλά ξαφνικά σταμάτησε να ακούγεται ο ήχος από το ηχείο...καμιά ιδέα??? Thanks...

 

Δεν φαίνεται να είναι πρόβλημα software που να λύνεται με αναβάθμιση.

Πρόβλημα του hardware φαίνεται, που πιθανόν είναι, να προκλήθηκε από κάποια πτώση. Πρέπει να το κάνεις μια βόλτα στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να είναι πρόβλημα software που να λύνεται με αναβάθμιση.

Πρόβλημα του hardware φαίνεται, που πιθανόν είναι να προκλήθηκε από κάποια πτώση. Πρέπει να το κάνεις μια βόλτα στο σέρβις.

 

Ότι και να είναι, το σέρβις δεν θα το αποφύγει.:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,να κάνω μία κρίσιμη δήλωση...Ξαφνικά και χωρίς λόγο σταμάτησε να ακούγεται ο ήχος από το ηχείο!!!!Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό?

Το κινητό το έχω αναβαθμίσει στην τελευταία έκδοση και δεν μου χει πέσει καμιά φορά..απλά ξαφνικά σταμάτησε να ακούγεται ο ήχος από το ηχείο...καμιά ιδέα??? Thanks...

 

emena mou parousiase to idio alla meta apo pesimo to eklisa ke to ksana aniksa ke litourgise kanonika

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...