Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι το πρόβλημα. Όταν το έχω σε¨"Λειτουργία Τηλεφώνου" δεν το βλέπει το suite... Ενώ πριν το update έβαζα μόνο το καλώδιο επέλεγα "Μεταφορά Αρχείων" και το έβλεπε κανονικά από το my computer...

 

Καλησπέρα,

 

μπες στο add/remove programs του υπολογιστή σου και δες εάν στην λίστα σου δείχνει πουθενά εγκατεστημένους drivers για SE.

Eάν στους δείχνει, μπορείς να δοκιμάσεις να τους απ-εγκαταστήσεις και να τους ξανά περάσεις από το cd του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως!

 

Κάνε uninstall ο,τιδήποτε έχει να κάνει με se και ξαναπάρασε το περιεχόμενο του cd του κινητού.(απενεργοποίησε και το antivirus)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγς που εχω προβλημα με το ακουστικο αν το παω στο service θα πληρωσω τιποτα?ειναι μεσα στην εγγυηση?8α κανουν πολυ καιρο να μου το φτιαξουν?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγς που εχω προβλημα με το ακουστικο αν το παω στο service θα πληρωσω τιποτα?ειναι μεσα στην εγγυηση?8α κανουν πολυ καιρο να μου το φτιαξουν?

 

Φυσικά και είναι μέσα στην εγγύηση. Τώρα πόσο καιρό θα τους πάρει, άγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει η έκδοση K800 James Bond?

 

οχι ακομα φιλε μου:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ ποτέ δεν έχω δει στον Η/Υ να αναγνωρίζει το κινητό σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο σε καμία από τις επιλογές αλλά και στις δύο το pc suite λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως το βλέπει κανονικά.

Απλά χρειάστηκε να κάνω 2 φορες εγκατάσταση των drivers, μια στην επιλογή "λειτουργία τηλεφώνου" και μια δεύτερη την πρώτη φορα που επέλεξα "μεταφορά αρχείων" :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε uninstall ο,τιδήποτε έχει να κάνει με se και ξαναπάρασε το περιεχόμενο του cd του κινητού.(απενεργοποίησε και το antivirus)

Στην περίπτωση που έχω χάσει το cd του κινητού τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που έχω χάσει το cd του κινητού τι μπορώ να κάνω;

 

κατεβασε την απο κει

 

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10407:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θέλω να χρησιμοποιήσω το K800 για το site μου θεωρείται οτι μπορώ να βγάζω καλές νυχτερινές φωτογραφίες. το site αφορά κριτικές μαγαζιών και όπως είναι λογικό οι φωτογραφίες θα είναι κυρίως νυχτερινές. α και άμα κάποιος θέλει να στείλει καμιά κριτική στείλτε email εδώ
Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα και χτες αλλά ως συνήθως τίποτα.. Μήπως υπάρχει κάποιο driver (.dll αρχείο) στο cd;

Link to comment
Share on other sites

θέλω να χρησιμοποιήσω το K800 για το site μου θεωρείται οτι μπορώ να βγάζω καλές νυχτερινές φωτογραφίες. το site αφορά κριτικές μαγαζιών και όπως είναι λογικό οι φωτογραφίες θα είναι κυρίως νυχτερινές. α και άμα κάποιος θέλει να στείλει καμιά κριτική στείλτε email εδώ

 

Φίλε μου το Κ800 βγάζει καλές φωτογραφίες για κινητό τηλ αλλά μην περιμένεις ποιοτητα ψηφιακής κάμερας. Πχ η canon powershot a430,που κοστίζει 150 ευρω,είναι μακράν καλύτερη. Εγώ έχω μία olympus τετραετίας και η σύγκριση είναι μοιραία για το κ800.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, ανάλογα τη δουλειά θα κανεις. αν είναι πολύ επαγγελματική δεν πρέπει να σε χαλάει να πάρεις μια φτηνή ψηφιακή. αλλα νομίζω και του Κ800 κάνεις καλή δουλειά ως ένα σημείο. Εγώ ασπούμε είμαι ικανοποιημένος για να έχω το άλμπουμ μου με μια κάμερα του Κ750 πόσο μάλλον του Κ800
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ ποτέ δεν έχω δει στον Η/Υ να αναγνωρίζει το κινητό σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο σε καμία από τις επιλογές αλλά και στις δύο το pc suite λειτουργεί.

 

και γω το ίδιο p_bourinos.μόνο στο pc suite το βλέπει.ενώ το κ750 το έβλεπε σαν σκληρό.

 

Εμενα πάντως το βλέπει κανονικά.

Απλά χρειάστηκε να κάνω 2 φορες εγκατάσταση των drivers, μια στην επιλογή "λειτουργία τηλεφώνου" και μια δεύτερη την πρώτη φορα που επέλεξα "μεταφορά αρχείων" :confused:

 

 

Απλά να επισημάνω ότι εφόσον μιλάμε για Windows XP ΔΕΝ χρειάζεται να εγκαταστήσετε κανένα driver για να το δει σαν σκληρό. Το κινητό ακολουθεί πλήρως το στάνταρ των mass storage devices. Μόλις συνδεθεί και το δει ο υπολογιστής, επιλέγουμε την λειτουργία μεταφοράς αρχείων από το κινητό και θα βρούμε στο My computer, 2 σκληρούς δίσκους. Ο ένας είναι η μνήμη τηλεφώνου και ο άλλος είναι η Μ2.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το εχει παρει κανεις απο την Τιμ?Μηπως εχει μενου τιμ η καποιο αυτοκολλητο?Ευχχαριστω πολυ :)

 

 

 

Το είχα πάρει εγώ.Δεν είχε τίποτα επάνω της ΤΙΜ και δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα από όλα όσα διαβάζω παραπάνω.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

twra eggrafhka sto myphone k dn exw idea.Epsaxna to tragoudi twn titlwn arxhs apo to serial S1ngles 2 sto google k m egvale gia to myphone pou kapoia alloi psaxnane gia to idio tragoudi.Kserei kaneis pws to lene k pou mporw na to vrw?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Απλά να επισημάνω ότι εφόσον μιλάμε για Windows XP ΔΕΝ χρειάζεται να εγκαταστήσετε κανένα driver για να το δει σαν σκληρό. Το κινητό ακολουθεί πλήρως το στάνταρ των mass storage devices. Μόλις συνδεθεί και το δει ο υπολογιστής, επιλέγουμε την λειτουργία μεταφοράς αρχείων από το κινητό και θα βρούμε στο My computer, 2 σκληρούς δίσκους. Ο ένας είναι η μνήμη τηλεφώνου και ο άλλος είναι η Μ2.

 

Εμενα σε ΧΡ πάντως μου τους ζήτησε, την πρώτη φορα έκανα cancel και δεν το είδε, μετά πήγα στο system-hardware manager, είδα ότι υπήρχε hardware που δεν είχε αναγνωριστεί και πέρασα από εκεί τους drivers (από το cd) και μετά το έβλεπα κανονικά από το my computer :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι?το k800 δεν εχει το θεικο light(που εμενε ανοιχτο συνεχεια σαν φακος) του κ750ι????η δεν το εχω βρει ακομα εγω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι?το k800 δεν εχει το θεικο light(που εμενε ανοιχτο συνεχεια σαν φακος) του κ750ι????η δεν το εχω βρει ακομα εγω?

 

Δεν το έχει.:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις :)

 

1) αν το πάρω κλειδωμένο απο Αγγλικό δίκτυο είναι εύκολο να το ξεκλειδώσω και πόσο θα μου κοστίσει περίπου?

 

2) αν το πάρω και έχει Αγγλικό μενού μπορώ να του προσθέσω εγώ Ελληνικό? Ελληνικούς χαρακτήρες για μηνύματα κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει.:(

Παντως δεν νομιζω οτι ειναι κακο που δεν εχει το δυνατο λεντακι αντι για το flash που εχει τωρα..Απλα ισως ειναι κακο..που δεν τα εχει και τα 2..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...