Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω το κινητάκι, διάβασα αρκετές σελίδες του topic και διαπίστωσα πάρα πολλά προβλήματα με το κ800. Το ερώτημα είναι αν έχουν πλέον λυθεί τα προβλήματά του(έστω τα περισσότερα) μετά από τόσους μήνες στην αγορά και αν αξίζει τελικά τα 320 ευρω ή θα χτυπαώ το κεφάλι μου(και το κινητό) στον τοίχο?

 

εγώ το πήρα την πρώτη βδομάδα του Νοεμβρίου και μέχρι σήμερα δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα software ούτε και hardware, το έχω κάνει και 2 φορές αναβάθμιση από μονος μου. Το πήρα από Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος "ΓΑΤΟΣ" εδω μεσα να μου πει τι κανω στην καταχωρηση

 

επαφων στο πεδιο "Ονομα:12345678", γιατι δε γραφει πανω απο 8 χαρακτηρες?

 

Ευχαριστω!

 

 

 

Eμενα γιατι δεν μου το κανει;;;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος "ΓΑΤΟΣ" εδω μεσα να μου πει τι κανω στην καταχωρηση

 

επαφων στο πεδιο "Ονομα:12345678", γιατι δε γραφει πανω απο 8 χαρακτηρες?

 

Ευχαριστω!

 

 

Μημπως σωζεις τα στοιχεια στην καρτα SIM ?? Εαν ναι τοτε ειναι φυσιολογικο το προβλημα σου και δοκιμασε να αποθηκευσεις στην μνημη τηλεφωνου την επαφη. :)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα και εγω.Μου ειπαν πως καηκε η πλακετα και πως θα ειναι ετοιμο σε 10 μερες,περασε 1 μηνας και ακομα τιποτα.:mad:

 

Αν δεν πάρεις τηλέφωνο να διαμαρτυρηθείς στην εξυπηρέτηση πελατών της SE (έχει το τηλέφωνο στο site), μην περιμένεις να συγκινηθεί η omnitech. Ούτε να πιστεύεις τις μέρες που λένε, δεν έχουν ιδέα. Εμένα με πήγαιναν από βδομάδα σε βδομάδα και έκλεισα στο τέλος μήνα. Α, ναι: και η 1η συσκευή που πήρα πίσω (νέα πλακέτα και καλά) είχε 25λεπτά χρόνου ομιλίας (το βλέπεις από το γνωστό μενού) και καμμένο ηχείο. Την επόμενη μέρα πήρα μια όντως καινούρια συσκευή...

Κουράγιο, και μακρυά από omnitech...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτά γίνονται μόνο στην omnitech.

Από την TS International(το άλλο εξουσιοδοτημένο σέρβις της se ) προσωπικά δεν είχα ποτέ παράπονο(ούτε με τα se που πήγαινε, ούτε με τηλέφωνα άλλων εταιριών(γιατί αυτά τα επισκευαστικά κέντρα έχουν το σέρβις πολλών εταιριών)

 

off topic

Σόρρυ που είμαι τόσο εχθρικός με την omnitech αλλά την τελευταία φορά τα είχα πάρει στο κρανίο όταν τους είχα αφήσει ένα κινητό για αναβάθμιση και μετά από 10 ολόκληρες ημέρες που τους ενόχλησα (και δεν το είχαν έτοιμο εννοείται), μου είπαν ότι έχει πρόβλημα ο server και δεν μπορούν να κάνουν αναβάθμιση.:wacko: :blink:

Πήρα εκείνη την ώρα το κινητό από τα χέρια τους, πήγα στην TS International και μου κάνανε την αναβάθμιση επί τόπου!!!:D

Άκου έχει πρόβλημα ο server.:mad:

Σε κανένα χαζό νομίζουν ότι τα λένε αυτά.

Τους υποσχέθηκα βέβαια ότι θα τους κάνω ρόμπα στο net.Αν τα διαβάζουν τώρα, θα θυμηθούν ίσως ποιος είμαι:p

 

 

Βρε αδερφέ, μπορείς να μου δώσεις στοιχεία για το που ειναι αυτή η omnitech, για να πάω κι΄εγώ για καμιά αναβάθμιση; Εκτός απο διεύθηνση γράψε και κανένα τηλέφωνο για να τους πάρω πρίν.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε αδερφέ, μπορείς να μου δώσεις στοιχεία για το που ειναι αυτή η omnitech, για να πάω κι΄εγώ για καμιά αναβάθμιση; Εκτός απο διεύθηνση γράψε και κανένα τηλέφωνο για να τους πάρω πρίν.

ευχαριστώ.

 

Τα θέλει και εσένα ο οργανισμός σου.:X

Να σου πώ ότι θέλεις, αλλά θα σου πρότεινα να πάς σε κανένα άλλο εξουσιοδοτημένο.

Τεσπα, Τζωρτζ 26 νομίζω στην Αθήνα, κοντά στην πλ.Κάνιγγος.

Τηλέφωνο δεν έχω πρόχειρο αυτή τη στιγμη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βρε αδερφέ, μπορείς να μου δώσεις στοιχεία για το που ειναι αυτή η omnitech, για να πάω κι΄εγώ για καμιά αναβάθμιση; Εκτός απο διεύθηνση γράψε και κανένα τηλέφωνο για να τους πάρω πρίν.

ευχαριστώ.

 

ΑΘΗΝΑ OMNITECH ΤΖΩΡΤΖ 26 210-3304550

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα θέλει και εσένα ο οργανισμός σου.:X

Να σου πώ ότι θέλεις, αλλά θα σου πρότεινα να πάς σε κανένα άλλο εξουσιοδοτημένο.

Τεσπα, Τζωρτζ 26 νομίζω στην Αθήνα, κοντά στην πλ.Κάνιγγος.

Τηλέφωνο δεν έχω πρόχειρο αυτή τη στιγμη.

 

Μαζί σου ειμαι κι΄εγώ, εντάξει να πάω σε άλλο, σε ποιό όμως; Έτσι στη τύχη; θέλω κάπου που να έχει πάει κάποιος και να ξέρω ότι θα γίνει η δουλεία μου σωστά και αυθημερόν.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου ειμαι κι΄εγώ, εντάξει να πάω σε άλλο, σε ποιό όμως; Έτσι στη τύχη; θέλω κάπου που να έχει πάει κάποιος και να ξέρω ότι θα γίνει η δουλεία μου σωστά και αυθημερόν.

 

Συγγνώμη, αλλά από τα όσα έχεις διαβάσει μέχρι τώρα εδώ, βγάζεις το συμπέρασμα ότι η δουλειά σου θα γίνει σωστά και αυθημερόν στην omnitech για την οποία παραπονιούνται τόσοι πολλοί????:wacko:

 

Θα σου πρότεινα να πας στην Λ.Βουλιαγμένης στο city plaza(Γλυφάδα).TS International λέγεται.Εξουσιοδοτημένο service της SE(όπως και η omnitech)

Αυθημερόν δεν θα κάνεις την αναβάθμιση, αλλά τουλάχιστον δεν θα χάσεις το κινητό σου για καμιά βδομάδα και βάλε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μημπως σωζεις τα στοιχεια στην καρτα SIM ?? Εαν ναι τοτε ειναι φυσιολογικο το προβλημα σου και δοκιμασε να αποθηκευσεις στην μνημη τηλεφωνου την επαφη. :)

 

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΤΗΑΝΚS!

 

KAI ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΥΤΟ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Τα λόγια ειναι περιττά...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά από τα όσα έχεις διαβάσει μέχρι τώρα εδώ, βγάζεις το συμπέρασμα ότι η δουλειά σου θα γίνει σωστά και αυθημερόν στην omnitech για την οποία παραπονιούνται τόσοι πολλοί????:wacko:

 

Θα σου πρότεινα να πας στην Λ.Βουλιαγμένης στο city plaza(Γλυφάδα).TS International λέγεται.Εξουσιοδοτημένο service της SE(όπως και η omnitech)

Αυθημερόν δεν θα κάνεις την αναβάθμιση, αλλά τουλάχιστον δεν θα χάσεις το κινητό σου για καμιά βδομάδα και βάλε.

 

Καλημέρα, μήπως έχεις τυχόν και τηλέφωνο του μαγαζιού;

ευχαριστώ.!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μήπως έχεις τυχόν και τηλέφωνο του μαγαζιού;

ευχαριστώ.!!!

 

2109614540

 

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου, αλλά πιστεύβ ότι θα έχεις καλύτερη εξυπηρέτηση από ότι στην Omnitech.

 

Ρώτα τους μάλιστα αν έχουν επάρκεια σε ανταλλακτικά για k800(πλακέτες κλπ)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Θα ηθελα να σας ρωτησω μερικα πραγματα για το Κ800i

Kαταρχας θα ηθελα να ρωτησω αν κανει πολλα προβληματα και αν μπορειτε να μου πειτε μερικα (το ξερω οτι μπορει να τα γραψετε αλλα ειναι 215 σελιδες και δυσκολευομαι αρκετα να τα βρω)

Επισης θα ηθελα να μου πειτε την γενικη σας γνωμη. Αξιζει να παρω αυτο το κινητο η να παρω καποιο αλλο? (Μου αρεσουν τα κινητα με καλη φωτογραφικη-βιντεο, να γινεται να βαζουμε προγραμματα-παιχνιδια-τραγουδια, να ειναι σχετικα ευκολο στη χρηση)

 

ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας κουρασα. Οποιος μπορεις ας μου απαντησει. Ευχαριστω πολυ ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Θα ηθελα να σας ρωτησω μερικα πραγματα για το Κ800i

Καταρχας να σας πω οτι το βρηκα προσφορα 150 (περιπου) ευρω. Συγκερκιμενα 86 λιρες. Ειναι μια προσφορα απο την areeba. Δεν υπαρχει καποιο προβλημα σχετικα με αυτες τις προσφορες ετσι? ειναι ολα καλα σαν να αγοραζες ολοκαινουργιο κινητο ε?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν κανει πολλα προβληματα και αν μπορειτε να μου πειτε μερικα (το ξερω οτι μπορει να τα γραψετε αλλα ειναι 215 σελιδες και δυσκολευομαι αρκετα να τα βρω)

Τελος θα ηθελα να μου πειτε την γενικη σας γνωμη. Αξιζει να παρω αυτο το κινητο η να παρω καποιο αλλο? (Μου αρεσουν τα κινητα με καλη φωτογραφικη-βιντεο, να γινεται να βαζουμε προγραμματα-παιχνιδια-τραγουδια, να ειναι σχετικα ευκολο στη χρηση)

 

ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας κουρασα. Οποιος μπορεις ας μου απαντησει. Ευχαριστω πολυ ;)

Οτι ζητας παραπανω αυτο το κινητο τα εχει..επισης βρισκεις αφθονα παιχνιδια,θεματα γι'αυτο το κινητο και δεν θα εχεις κανενα προβλημα ασυμβατοτητας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalhspera..exw to kinito gyrw stous 2 mhnes kai petaei apo oles tis apopseis..

polla options pantou sthn camera sto menu ktl..poly kalh poiothta camera me sxetika grigoro capture gia na mhn kratas poly wra to kinito akinito stis photo. to mono mh boliko einai to plhktrologio tou otan bazeis thiki giati ta koumpia einai ligo mikra kai an grafeis grigora h biazese ginete panikos alla mono me thiki xwris thn thiki den exw tetoio prob. auta ligo poly an xreiazeste kati allo afhste mou ena mnm kai otan to do (giati eimai fantaraki :P) 8a sas apanthsw

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες! Δευτερα θα παω να το παρω ;)

 

Μετα απο αρκετη ωρα κατεληξα και ειμαι αναμεσα σε δυο κινητα. K800i και W850i.

Ποιο απο τα δυο πιστευετε ειναι το καλυτερο? Ποιο εχει τα λιγοτερα μειωνεκτηματα?

Κριτηρια για να αγορασω το κινητο ειπα πριν αλλα θα ξαναπω. Να μπορουν να μπαινουν προγραμματα-τραγουδια-παιχνιδια. Να ειναι ευκολο στη χρηση. Να εχει καλη φωτογραφια και βιντεο και να παιζει καλα τα τραγουδια.

Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευουν μια χαρα,

 

ΕΚΤΟΣ απο την Ενεργ.μικροφ. δηλ. ανοιχτη συνομιλια της συσκευης. Γνωριζει καποιος εμπιρος αν διορθωνεται αυτο το χάλι.

 

ΑΚΟΜΑ που βρισκεται το " ς " το τελικο κατα την γραφη sms?

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Τα λόγια ειναι περιττά...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κινητό μ συνεχίζει να μν δέχεται κλήσεις;Όποτε θέλει χτυπάει,όποτε θέλει δν χτυπάει....αμάν πια αυτό το τηλέφωνο!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΜΑ που βρισκεται το " ς " το τελικο κατα την γραφη sms?

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Το τελικό σίγμα θα το βρεις μόνο στο "προσθήκη συμβόλου" όταν γράφεις το sms. Ή αλλάζεις γλώσσα και βάζεις το αγγλικό s.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κινητό μ συνεχίζει να μν δέχεται κλήσεις;Όποτε θέλει χτυπάει,όποτε θέλει δν χτυπάει....αμάν πια αυτό το τηλέφωνο!

 

Mallon se vlepw gia kanena se point:(

Kai an eisai tyxeros 8a to pareis se kana mina kai apo prosopiki peira-empeiria!!!:(:(:(:(:(:(:(:(

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κινητό μ συνεχίζει να μν δέχεται κλήσεις;Όποτε θέλει χτυπάει,όποτε θέλει δν χτυπάει....αμάν πια αυτό το τηλέφωνο!

 

 

Μήπως έχεις πειράξει την επιλογή στα προφίλ που λέει "αποδοχή κλήσης από"???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες! Δευτερα θα παω να το παρω ;)

 

Μετα απο αρκετη ωρα κατεληξα και ειμαι αναμεσα σε δυο κινητα. K800i και W850i.

Ποιο απο τα δυο πιστευετε ειναι το καλυτερο? Ποιο εχει τα λιγοτερα μειωνεκτηματα?

Κριτηρια για να αγορασω το κινητο ειπα πριν αλλα θα ξαναπω. Να μπορουν να μπαινουν προγραμματα-τραγουδια-παιχνιδια. Να ειναι ευκολο στη χρηση. Να εχει καλη φωτογραφια και βιντεο και να παιζει καλα τα τραγουδια.

 

Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δυο είμαι κ800 ή w850?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...