Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κριμα...!!! Η SE ειναι η καλυτερη εταιρια, αλλα τουλαχιστον στην ελλαδα υστερει απο αντιστοιχα club nokia.

 

Ελπιζουμε στο μελλον να αλλαξουν τα πραματα...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Τα λόγια ειναι περιττά...
Link to comment
Share on other sites

Η R1JC002. Γιατί γράφεις με μεγάλη γραμματοσειρά? Δόξα τον Θεό βλέπουμε μια χαρά εδώ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μπορει να με βοηθησει καποιος?εχω το κ800 απο το νοεμβριο και ναι μεν ειναι ολα καλα αλλα τον τελευταιο μηνα κατι επαθε και οταν παω να ανοιξω τους φακελους παιχνιδια η εφαρμογες μου λεει οτι η ενεργεια απετυχε.εκανα αναβαθμιση μεσω ιντερνετ αλλα παλι τα ιδια.καμια ιδεα καποιος???εχει ξαναπαρουσιαστει σε κανεναν αυτο το προβλημα??αν μπορειτε βοηθηστε!!

 

Το πρόβλημα έχει ξαναειπωθεί τουλάχιστον 10 φορές. Θέλει update, και όχι από SEUS. Μόνον ένας φίλος από εδώ τα κατάφερε από το SEUS. Μπορείς όμως από wotanserver με 7 ευρώ και από Davinci με 10 ευρώ. Αλλιώς δωρεάν από SE service points αλλά θα αποχωριστείς το τηλέφωνό σου για κάποιες μέρες. Το πόσες, εξαρτάτε από το που θα το πας και από την καφρίλα τους, αφού η όλη διαδικασία κρατάει το πολύ 15 λεπτά. Ότι και να κάνεις τελικά, να πάρεις backup τα αρχεία σου, αφού 99,99% θα χαθούν όλα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Na rotiso kati filoi mou i arxiki siskeyasia exei karta mnimis mesa? giati enas filos mou pou to pire apo cosmote den exei mesa!!!

 

 

Όχι δεν έχει μέσα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα...!!! Η SE ειναι η καλυτερη εταιρια, αλλα τουλαχιστον στην ελλαδα υστερει απο αντιστοιχα club nokia.

 

Ελπιζουμε στο μελλον να αλλαξουν τα πραματα...!!!

 

Η omnitech υστερεί, όχι η se.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η R1JC002. Γιατί γράφεις με μεγάλη γραμματοσειρά? Δόξα τον Θεό βλέπουμε μια χαρά εδώ.

 

Δεν βλέπω εγώ όμως..:lol:

 

Φίλε ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση.

 

Να κάνω όμως άλλη μία ερώτηση? (Φοράω τα φιαλιά μου τώρα):cool:

 

Εχω την R1GB001 και EROM R3A016. Αφού η νεότερη είναι η R1JC002 γιατί οταν παω να κάνω την αναβαθμιση μου λέει οτι έχω τη νεότερη εκδοση και δεν χρειάζεται αναβάθμιση? Υπόψιν οτι δεν είναι Βόδιαφον Λαιβ, κανονικό είναι...

 

Τι συμβαίνει? Μηπως δεν την έχουν διαθέσιμη ακόμα από την SEUS?

 

Δε θα ήθελα να ασχοληθώ με αναβαθμίσεις αλλά όταν βάζω μεγάλα βιντεο 7mb και πάνω είτε στη μνήμη του τηλ. η είτε της κάρτας κολλάει, πετάει μια ασπρη οθόνη και κάνει restart. Τα μικρότερα τα παίζει κανονικά αλλά εάν υπάρχει μεγάλο βιντεο στη λίστα μικρογραφιων κολλάει και μου κάνει τα παραπάνω. Βέβαια δεν ξέρω εάν φταινε τα βίντεο που τα έχω φτιάξει εγώ με ένα προγραμμα μετατροπής από avi σε 3gp αλλά και πάλι αυτά τα βίντεο παίζουν σε όλα τα άλλα κινητά που έχω και στο κ750ι και σε κινητά φίλων. Γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω εγώ όμως..:lol:

 

Φίλε ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση.

 

Να κάνω όμως άλλη μία ερώτηση? (Φοράω τα φιαλιά μου τώρα):cool:

 

Εχω την R1GB001 και EROM R3A016. Αφού η νεότερη είναι η R1JC002 γιατί οταν παω να κάνω την αναβαθμιση μου λέει οτι έχω τη νεότερη εκδοση και δεν χρειάζεται αναβάθμιση? Υπόψιν οτι δεν είναι Βόδιαφον Λαιβ, κανονικό είναι...

 

Τι συμβαίνει? Μηπως δεν την έχουν διαθέσιμη ακόμα από την SEUS?

 

Δε θα ήθελα να ασχοληθώ με αναβαθμίσεις αλλά όταν βάζω μεγάλα βιντεο 7mb και πάνω είτε στη μνήμη του τηλ. η είτε της κάρτας κολλάει, πετάει μια ασπρη οθόνη και κάνει restart. Τα μικρότερα τα παίζει κανονικά αλλά εάν υπάρχει μεγάλο βιντεο στη λίστα μικρογραφιων κολλάει και μου κάνει τα παραπάνω. Βέβαια δεν ξέρω εάν φταινε τα βίντεο που τα έχω φτιάξει εγώ με ένα προγραμμα μετατροπής από avi σε 3gp αλλά και πάλι αυτά τα βίντεο παίζουν σε όλα τα άλλα κινητά που έχω και στο κ750ι και σε κινητά φίλων. Γιατί?

 

Η νέα έκδοση προς το παρόν είναι διαθέσιμη μονό μέσω FΟTA η wotanserver. Με το νέο firmware δεν κολάει το κινητό πλέον στο βίντεο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αυτά που λέμε και γράφουμε ,πιάνουν τόπο!!

Το πρωί με πήραν τηλέφωνο από την Omnitech να με ρωτήσουν πόσο ικανοποιημένος έμεινα από μια επισκευή που είχε γίνει πριν και εγώ δεν θυμάμαι πόσο καιρό!!!(δεν θυμάμαι να το έκανε αυτό η Omnitech)

 

Φαντάζομαι θα πήραν και άλλους...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αυτά που λέμε και γράφουμε ,πιάνουν τόπο!!

Το πρωί με πήραν τηλέφωνο από την Omnitech να με ρωτήσουν πόσο ικανοποιημένος έμεινα από μια επισκευή που είχε γίνει πριν και εγώ δεν θυμάμαι πόσο καιρό!!!(δεν θυμάμαι να το έκανε αυτό η Omnitech)

 

Φαντάζομαι θα πήραν και άλλους...

Eλπίζω να μην έδωσες θετικές εντυπώσεις και χαλάσεις το δείγμα. :lol: Εμένα δε με πήραν πάντως να τους τα χώσω χοντρά. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω να μην έδωσες θετικές εντυπώσεις και χαλάσεις το δείγμα. :lol: Εμένα δε με πήραν πάντως να τους τα χώσω χοντρά. :mad:

 

 

μπραβο εξελιξη!!!παντως εγω απο τις 1/2 ειμαι χωρις κινητο!!!!!κι ακομα τιποτα,ουτε τηλεφωνημα,ουτε τιποτα..και οταν τους παιρνω μου λενε την αλλη εβδομαδα ξαναπαρτε!!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο εξελιξη!!!παντως εγω απο τις 1/2 ειμαι χωρις κινητο!!!!!κι ακομα τιποτα,ουτε τηλεφωνημα,ουτε τιποτα..και οταν τους παιρνω μου λενε την αλλη εβδομαδα ξαναπαρτε!!!!!:mad:

 

Eλπίζω να μην έδωσες θετικές εντυπώσεις και χαλάσεις το δείγμα. :lol: Εμένα δε με πήραν πάντως να τους τα χώσω χοντρά. :mad:

 

Σε παίρνουν φαντάζομαι, αν η επισκευή σου έχει ολοκληρωθεί, όχι όταν είναι σε εκκρεμότητα.

 

Για να το έκανε αυτό η omnitech και μάλιστα Σαββατιάκτικα πρέπει να τους τα έχουν χώσει άσχημα:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε παίρνουν φαντάζομαι, αν η επισκευή σου έχει ολοκληρωθεί, όχι όταν είναι σε εκκρεμότητα.

 

Για να το έκανε αυτό η omnitech και μάλιστα Σαββατιάκτικα πρέπει να τους τα έχουν χώσει άσχημα:lol:

 

το "ασχημα" που λες,θα ειναι χαδι μπροστα σ αυτα που εχω να τους πω τη Δευτερα το πρωι που εχω να τους παρω τηλ,σχετικα με μια επισκεψουλα που θα τους κανει καποιος απο καπου!!!ΕΚΠΛΗΞΗ!!!!ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΜΕΤΑ..ΤΡΕΧΑΤΕ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ....:D για την omnitech στη Τζωρτζ μιλαω...

Link to comment
Share on other sites

Πότε περίπου θα βγάλουν την R1JC002 στη SEUS? Γνωρίζει κανείς?

 

Επίσης μια ερώτηση ακόμα.

 

Δεν αναγνωρίζεται το Κ800 μου από το πρόγραμμα MyPhoneExplorer. Τι πρέπει να κάνω? Μήπως θέλει USB drivers? Που μπορώ να τους βρώ? Δεν έχω το cd με την σουίτα, κάπου το έχω σβουρίξει μάλλον.

 

Περιμένω της απαντήσεις σας παιδιά και ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο. Γίνεται όταν βγαζουμε φωτογραφία να μην ανάβει το πορτοκαλί led AF που βοηθάει στην εστίαση για να μη μας παίρνουν χαμπάρι? Τι πράγματα είναι αυτά? Πάνε οι παλιές καλές εποχές....
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο. Γίνεται όταν βγαζουμε φωτογραφία να μην ανάβει το πορτοκαλί led AF που βοηθάει στην εστίαση για να μη μας παίρνουν χαμπάρι? Τι πράγματα είναι αυτά? Πάνε οι παλιές καλές εποχές....

 

Παπαράτσι είσαι;:p

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο. Γίνεται όταν βγαζουμε φωτογραφία να μην ανάβει το πορτοκαλί led AF που βοηθάει στην εστίαση για να μη μας παίρνουν χαμπάρι? Τι πράγματα είναι αυτά? Πάνε οι παλιές καλές εποχές....

 

Έλα ντε...στο σχολείο όλο το βλέπουν....έτσι να παίζουμε με τν φωτιά....

Πάντως κατάφερα να τραβήξω βίντεο ένα ολόκληρο μάθημα,45 λεπτών....με κρυμένο το κινητό πάνω σ κάτι βιβλιοθήκες που έχουμε στην τάξη...χοχο...στάμπαρα τν καθηγήτρια κ έναν συμμαθητή μ....ο ένας να κάνει φασαρία κ η άλλη να καααθετε!:lol:

 

 

ΑΛλά πέρα από τν πλάκα,δν έχω από που να σβήνει το ledακι!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε...στο σχολείο όλο το βλέπουν....έτσι να παίζουμε με τν φωτιά....

Πάντως κατάφερα να τραβήξω βίντεο ένα ολόκληρο μάθημα,45 λεπτών....με κρυμένο το κινητό πάνω σ κάτι βιβλιοθήκες που έχουμε στην τάξη...χοχο...στάμπαρα τν καθηγήτρια κ έναν συμμαθητή μ....ο ένας να κάνει φασαρία κ η άλλη να καααθετε!:lol:

 

 

ΑΛλά πέρα από τν πλάκα,δν έχω από που να σβήνει το ledακι!

Βάλε το autofocus στο off;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως μπορεί να αποφευχθεί η φόρτωση της παρουσίασης καθαρής εικόνας ; Όταν ανοίγω τις φωτογραφίες πρέπει να περιμένω κάποια δευτερόλεπτα για την καθαρή εμφάνισή τους .
Εικόνα εκτός ορίων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...