Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οταν μιλαω με ατομα μεσω cyber cam αυτα τα βιντεο αποθηκευονται αυτοματα στον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Έχω την τελευταία έκδοση msn με εγκατεστημένο το plus (τελευταία έκδοση κι αυτό).

Όταν πατάω display event viewer ανοίγει το αντίστοιχο παράθυρο αλλά είναι κενό. Με την προηγούμενη έκδοση του plus ήταν εντάξει.

Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση μπορείς να συνδεθείς από δύο λογαριασμούς ταυτόχρονα; Πχ msn@hotmail.com και msn@hotmail.gr;

Αυτός είναι και ο λόγος που χρησιμοποιώ pidgin. Ξέρει κανείς να απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση μπορείς να συνδεθείς από δύο λογαριασμούς ταυτόχρονα; Πχ msn@hotmail.com και msn@hotmail.gr;

Αυτός είναι και ο λόγος που χρησιμοποιώ pidgin. Ξέρει κανείς να απαντήσει;

 

δεν νομιζω..εγω για να το κανω αυτο χρησημοποιουσα το meebo

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας,

θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ξαφνικά και ενώ δεν χρησιμοποιούσα και τόσο το msn ούτε έκανα κάποια αλλαγή ή εγκατάσταση στον υπολογιστή, όταν πάω να ανοίξω το msn μου βγάζει το εξείς παραθυράκι.

 

C:\Program Files\Windows Live\Messenger\msnmsgr.exe

The application has failed to start because its side-by-side configuration is incorrect. Please see the application event log for more detail. ”

 

Κάποιο ιό δεν νομίζω να έχω, έχω κάνει και scan.

Επίσης έσβησα το msn και το ξανάβαλα αλλά τιποτα. Μετά δοκίμασα να κάνω system restore σε κάποια προηγουμενη ημερομίνία (Δοκίμασα 3 διαφορετικές) αλλά για κάποιο λόγο δεν μου το κάνει.

 

Αυτά, ελπίζω να μου βρείτε λύση και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Έχω Windows Vista 32-bit, σε laptop.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος ή καποιο προγραμματακι να παρει backup τις ρυθμισεις, τα emoticons, φοντο παραθυρου και γενικα οπως το εχω τωρα το Μsn? Θελω να το απεγκαταστησω για να δω επειδη μου κολλαει κατι στο pc, και θελω να δω τι φταιει. Και μετα να μην τα χασω ολα και ειναι κενο.
Link to comment
Share on other sites

local disk > users > "your user" > app data >local >microsoft > messenger > " email " > object store > custom emoticons

 

εκεί είναι οι εικόνες σου

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πριν λιγες μερες παρατηρησα οτι στο μεσαντζερ μου εμφανιζονται 2 μονο επαφες απο τις 100 τοσες που ειχα..Επισης παρατηρησα οτι οταν παω να στειλω μειλ πλεον μου εχει να επιλεξω να σταλει απτο hotmail ή απο ενα λογαριασμο yahoo...Το θεμα ειναι πως μπηκε ως επιλογη ο yahoo αφου ποτε εγω δεν εκανα καμια ρυθμιση..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω ένα θέμα με τον messenger τελευταία...Συγκεκριμένα από εχθές δεν με βάζει στο msn και λέει ότι ο λογαριασμός χρησιμοποιείται ήδη. Moυ το κάνει και με το amsn (client του messenger στο linux) και με το mercury free που το διέγραψα. Άλλαξα password αλλά πάλι τα ίδια...Το περίεργο είναι ότι δοκίμασα από το hotmail και κανονικά από εκεί με συνέδεσε...

 

Έχεις κανείς καμιά ιδέα;;;;

 

 

edit: Τελικά με έβαλε αλλά το περίεργο είναι ότι τον καινούργιο κωδικό δεν τον έχω περάσει στο social hub και παρόλο αυτά μου βγάζει τα νεα mail. Επίσης αυτό μου το χε κάνει παλιά και τότε θεώρησα ότι ήταν το epinephrine που είχα για msn στο κινητό.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια (κανα 10 μερες) δεχομαι καθημερινα περιεργα invitations στο messenger.

δεν εχω δωσει πουθενα το mail μου που να δικαιολογει αυτα τα invitations.

τι λετε να εχει γινει? απο που μπορουν να βρουν το mail μου?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια (κανα 10 μερες) δεχομαι καθημερινα περιεργα invitations στο messenger.

δεν εχω δωσει πουθενα το mail μου που να δικαιολογει αυτα τα invitations.

τι λετε να εχει γινει? απο που μπορουν να βρουν το mail μου?

 

Απο spam/chain mails ισως?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τον messenger τελευταία...Συγκεκριμένα από εχθές δεν με βάζει στο msn και λέει ότι ο λογαριασμός χρησιμοποιείται ήδη. Moυ το κάνει και με το amsn (client του messenger στο linux) και με το mercury free που το διέγραψα. Άλλαξα password αλλά πάλι τα ίδια...Το περίεργο είναι ότι δοκίμασα από το hotmail και κανονικά από εκεί με συνέδεσε...

 

Έχεις κανείς καμιά ιδέα;;;;

 

 

edit: Τελικά με έβαλε αλλά το περίεργο είναι ότι τον καινούργιο κωδικό δεν τον έχω περάσει στο social hub και παρόλο αυτά μου βγάζει τα νεα mail. Επίσης αυτό μου το χε κάνει παλιά και τότε θεώρησα ότι ήταν το epinephrine που είχα για msn στο κινητό.

 

 

Tελικά το πρόβλημα επανεμφανίστηκε....Είτε μπω από το amsn είτε από το κινητό (mercury) μόλις με κάνει log in με πετάει και λέει ότι είναι ήδη συνδεδεμένος άλλος....Έχει ακούσει κανείς αν παίζει τπτ γενικά;;;

Link to comment
Share on other sites

Απο spam/chain mails ισως?

 

μπορω να κανω κατι? και που βρισκουν το mail μου και μου στελνουν προσκλησεις?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο δεν μπορεις να κανεις κατι, εγω εφτιαξα καινουριο mail, δεν το εδωσα πουθενα και μου ερχονται συνεχεια spam, ενω σε αλλα mail που τα εχω δωσει παντου δεν μου ερχεται τιποτα :confused:

Μάλλον έχει να κανει και με το ονομα του email, στελνονται δηλαδη σε τυχαια ονοματα και αν εχεις βαλει κατι που ευκολα το μαντευουν

 

Απλά τις αγνοεις τις προσκλησεις

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλας ρε παιδιά, αλλά πολύ θέμα το έχετε κάνει.

Κι εγώ λαμβάνω τέτοιου είδους mails ανά διαστήματα και μάλιστα έρχονται κατευθείαν στο φάκελο spam οπότε δεν είναι πρόβλημα.

Όπως είπε και ο συμφορουμίτης από πάνω, απλά τις αγνοείς, εγώ τις μπλοκάρω κιόλας, και τέλος.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Η ερώτησή μου είναι σχετικά με το hotmail αλλά καθώς δεν έβρισκα κάποιο θέμα την έβαλα εδώ.

Με το lumia 800 που πήρα δημιούργησα ένα hotmail acc και στέλνω από εκεί συνεχώς email αντί για sms με την κοπέλα μου.

Το θέμα είναι ότι περίπου ανά 10+ mails δεν τα στέλνει και μου λέει πως πρέπει να βάλω κάποιον κωδικό captcha που μου δίνει, για λόγους και καλά spamming.

Όπως καταλαβαίνεται αυτό είναι σπαστικό όταν γίνεται συχνά...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το απενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Η ερώτησή μου είναι σχετικά με το hotmail αλλά καθώς δεν έβρισκα κάποιο θέμα την έβαλα εδώ.

Με το lumia 800 που πήρα δημιούργησα ένα hotmail acc και στέλνω από εκεί συνεχώς email αντί για sms με την κοπέλα μου.

Το θέμα είναι ότι περίπου ανά 10+ mails δεν τα στέλνει και μου λέει πως πρέπει να βάλω κάποιον κωδικό captcha που μου δίνει, για λόγους και καλά spamming.

Όπως καταλαβαίνεται αυτό είναι σπαστικό όταν γίνεται συχνά...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το απενεργοποιήσω;

 

νομιζω πως οχι...δικιο εχει το συστημα και το κανει σαν spam γιατι τα mails πανε και ερχονται...γιατι δεν βαζεις καμια εφαρμογη για τσατ?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως οχι...δικιο εχει το συστημα και το κανει σαν spam γιατι τα mails πανε και ερχονται...γιατι δεν βαζεις καμια εφαρμογη για τσατ?

 

Όταν είχα κι εγώ android βολεύομασταν με το viber. Τώρα όμως με το lumia μόνο το whatsapp είναι κοινό αλλά προκαλεί battery drain στο κινητό της κοπέλας μου, γι αυτό το γυρίσαμε σε mails.

Με το Gmail εντωμεταξύ καμιά φορά της πάνε μηνύματα με ακαταλαβίστικους χαρακτήρες έτσι στο άκυρο, ενώ όλα τα υπολοιπα της πάνε κανονικά.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα.

ειχα μια εκδοση του μσν και ειχα και το μσν polygamy για να μπαινω σε πανς απο 2 λογαριασμους μσν ταυτοχρονα.προχθες εκανα update το μσν μου μιας και μου ηρθε μυνημα και απο τοτε κατεβασα το μσν essential και την εκδοση 15.4.3555.308 . απο εκεινη την στιγμη το polygamy δεν ισχυει και γενικα εχω προβληματα με την καμερα μου(δεν ανοιγει).προσπαθησα να το απεγκαταστησω και να εγκαταστησω την παλια μου εκδοση αλλα με το που το εκανα εκανε απο μονο του update sto essentials. τι πρεπει να κανω για να λειτουργει παλι το polygamy και η καμερα μου?ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα.εχω ενα προβλημα με της online επαφες στο msn...οταν μπαινω στο hotmail και συνδεομαι στο messenger μου βγαζει οτι ειναι online 10 επαφες ενω οταν μπαινο στην εφαρμογη messenge μου δειχνει online 2 επαφες!γιατι μου το κανει αυτο???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω ενα προβλημα με της online επαφες στο msn...οταν μπαινω στο hotmail και συνδεομαι στο messenger μου βγαζει οτι ειναι online 10 επαφες ενω οταν μπαινο στην εφαρμογη messenge μου δειχνει online 2 επαφες!γιατι μου το κανει αυτο???

 

Μήπως έχεις αποκλεισμένες κάποιες από αυτές ; Μου κάνει κάτι παρόμοιο στο yahoo mail...γι'αυτό στο λέω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...