Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς το παράθυρο με τις επαφές? Αν ναι έχει πάνω δεξιά ένα κουμπάκι με το οποίο γυρνάς σε "συμπυκνωμένη" προβολή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά.. μια και υπάρχει σχετικό τόπικ εδώ, είπα να ρωτήσω..

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το msn μου.. ο λογαριασμός μου έχει κλειδωθεί και λαμβάνω το παρακάτω μήνυμα:

 

"Παρατηρήσαμε ασυνήθιστη δραστηριότητα στο λογαριασμό σας. Για τη δική σας προστασία καθώς και των άλλων χρηστών, έχουμε αποκλείσει προσωρινά το λογαριασμό σας. Για να καταργήσετε τον αποκλεισμό, επαληθεύστε το λογαριασμό σας. "

 

Ο λογαριασμός μου είναι: {removed email address}

Mπορείτε να μου στείλετε email για το πως να άρω τον αποκλεισμό στο : {removed email address}

 

O κωδικός σφάλματος είναι: 800488fb

 

Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος από εσάς? Λύθηκε το πρόβλημα;

 

Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες που μου δίνουν και έκανα ποστ στο φόρουμ του windows live με το πρόβλημά μου, αλλά 3 μέρες μετά δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα.. Οποιαδήποτε ιδέα καλοδεχούμενη!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

εδώ και αρκετο καιρο με πεταει συνεχειααα! Εχω το 2011 ειχα πριν και το παλιο και παλι με πετουσε! εχω ακολοθησει κατι οδηγιες που βρηκα αλλα τιποτα.... μπορει καποιος να με βοηθησει????
Μη με ζοριζετε... Εχω ψυχολογικα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο???????

 

παλι με πεταει......

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Μη με ζοριζετε... Εχω ψυχολογικα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους!

Θα μπορούσε να μου πεί κάποιος αν στον μσν μέσσεντζερ μπορούμε να κάνουμε ταυτόχρονη συνομιλία 9 άτομα;πρόκειται για διοικητικό συμβούλιο από διαφορετικά μέρη της Ελλάδος.Σε περίπτωση που δεν γίνεται μπορείτε να μου προτείνετε κάποια σχετική λύση;Ευχαριστώ πολύ.

Edited by Itseto
λόγω μεταφοράς και συγχώνευσης

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Θα μπορούσε να μου πεί κάποιος αν στον μσν μέσσεντζερ μπορούμε να κάνουμε ταυτόχρονη συνομιλία 9 άτομα;πρόκειται για διοικητικό συμβούλιο από διαφορετικά μέρη της Ελλάδος.Σε περίπτωση που δεν γίνεται μπορείτε να μου προτείνετε κάποια σχετική λύση;Ευχαριστώ πολύ.

 

καλυτερα skype

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Θα μπορούσε να μου πεί κάποιος αν στον μσν μέσσεντζερ μπορούμε να κάνουμε ταυτόχρονη συνομιλία 9 άτομα;πρόκειται για διοικητικό συμβούλιο από διαφορετικά μέρη της Ελλάδος.Σε περίπτωση που δεν γίνεται μπορείτε να μου προτείνετε κάποια σχετική λύση;Ευχαριστώ πολύ.

 

Ξεχνα το το msn για τετοια θεματα. Ή Skype ή Office Communicator (αν εχετε τις υποδομες)!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα skype

 

γινεται στο skype πανω απο 2 ατομα???

εγω ξερω το oovoo...το εχω δοκιμασει ειναι πολυ καλο..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι γινεται.

 

εγω παλι δε μπορω να συνδεθω στο msn. ουτε με a-msn. υποθετω οτι κατι εγινε με το mail μου παλι :(

Link to comment
Share on other sites

helooo!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με τη νεα εκδοση του msn(2011)...στην προηγουμενη εκδοση,επιλεγοντας ενα οποιοδηποτε φοντο στο κεντρικο παραθυρο με τις επαφες,αλλαζαν και οι χρωματικοι συνδυασμοι στο παραθυρο συνομιλιας με καθε επαφη ξεχωριστα...τωρα αυτο δε συμβαινει...ξερετε πως μπορω να αλλαξω αυτο το ενοχλητικο γαλαζιο απο τα παραθυρακια?:p
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω το windows live messenger. Στέλνω μηνύματα σε κάποιες επαφές όταν δεν είναι on line. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπω αν τα μηνύματα που έχω στείλει τα έχουν διαβάσει? Έχει αναφορά παράδοσης?????
Link to comment
Share on other sites

Έχω το windows live messenger. Στέλνω μηνύματα σε κάποιες επαφές όταν δεν είναι on line. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπω αν τα μηνύματα που έχω στείλει τα έχουν διαβάσει? Έχει αναφορά παράδοσης?????

 

οχι δεν υπαρχει φιλε:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει από όσο ξέρω αναφορά παράδοσης σε παρόμοια εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα σε έναν υπολογιστή.

Όταν γίνεται κλήση ή βιντεοκλήση με κάποιο άτομο αυτό ακούει τη μουσική και τους ήχους που αναπαράγει το δικό μου.

πχ. για όσους γνωρίζουν το βεντρίλο (ventrillo) όταν ακούω κάποιον αυτόματα το ακούει και το άτομο από το ΜΣΝ !!!!!

εκλιπαρώ για βοήθεια !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα σε έναν υπολογιστή.

Όταν γίνεται κλήση ή βιντεοκλήση με κάποιο άτομο αυτό ακούει τη μουσική και τους ήχους που αναπαράγει το δικό μου.

πχ. για όσους γνωρίζουν το βεντρίλο (ventrillo) όταν ακούω κάποιον αυτόματα το ακούει και το άτομο από το ΜΣΝ !!!!!

εκλιπαρώ για βοήθεια !!!!!!!!!!!

Ρυθμίσεις ήχου στον υπολογιστή σου...καθώς επίσης και στο windows live ένα check.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι στον υπολογιστή του αδερφού μου είναι και το παρουσιάζει παρόλο που έχω βάλει τους οδηγούς από την αρχή με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις καθώς και το συνοδευτικό πρόγραμμα και πάλι το κάνει , στο μείκτη και του λειτουργικού και του προγράμματος είναι όλα φυσιολογικά . ειλικρινά αν δε βρω άκρη σε αυτό πάω για αλλαγή κάρτας ήχου.... έχει δοκιμάσει κάνεις κάρτα τύπου USB να μου πει τη γνώμη του ;;;

Σκεφτόμουν κάτι οικονομικό σαν αυτή εδώ : http://www.multirama.gr/products/product?pid=0432587&catid=021000

Link to comment
Share on other sites

Βρες τις ρυθμίσεις για την πηγή ήχου στο λειτουργικό και στο live messenger. Για παράδειγμα στα windows 7 δες: Control Panel --> Sounds --> Recording. Εκεί θα πρέπει να είναι επιλεγμένο το μικρόφωνο (δεξί κλικ: set as default communication device).
Link to comment
Share on other sites

Βρες τις ρυθμίσεις για την πηγή ήχου στο λειτουργικό και στο live messenger. Για παράδειγμα στα windows 7 δες: Control Panel --> Sounds --> Recording. Εκεί θα πρέπει να είναι επιλεγμένο το μικρόφωνο (δεξί κλικ: set as default communication device).

 

Είναι σε windows XP όπως είπα σε προηγούμενο μήνυμα . Και είναι σαν προεπιλεγμένη συσκευή το μικρόφωνο και όχι πχ η στερεοφωνική μείξη ή το προεπιλεγμένο και παρουσιάζει πάντα το ίδιο πρόβλημα ....

 

Γι αυτό και σκέφτομαι να του αλλάξω την κάρτα ήχου. σκέφτομαι αν αξίζει όπως είπα κάτι σαν αυτό http://www.multirama.gr/products/product?pid=0432587&catid=021000 ή αλλιώς να πάω σε μια PCI όπως είναι και η προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω το εξης προβλημα.

Μπαινοντας στο msn δεν μου το ανοιγει και μου βγαζει κωδικο σφαλματος 800488eb ..

διαβασα λιγο στο νετ τι ''παιζει'' αλλα δεν εβγαλα ακρη. κατι για την ημερομηνια ειδα να λεει. το εκανα αλλα τιποτα.

 

και εκτος αυτου σημερα ανακαλυψα πηγαινοντας να κανω ενα update to pro evolution 2011 μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει.

ενω πριν 2 βδομαδες το εκανε κανονικα οπως και εμπαινε κανονικα στο msn.

 

παρακαλω για την βοηθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με τον κωδικό σφάλματος μπορείς να δοκιμάσεις τα εξής:

  • να δεις μήπως το τείχος προστασίας σου δεν επιτρέπει στο msn να συνδεθεί με το διαδίκτυο
  • να διαγράψεις τα προσωρινά αρχεία και τα "μπισκότα" από τον ie
  • τέλος, αν όλα τα παραπάνω δεν βοήθησαν, να κάνεις το εξής: Πήγαινε στον πίνακα ελέγχου, προσθαφαίρεση προγραμμάτων, βρες στο windows live essentials και αντί για απεγκατάσταση, πάτα το "διόρθωση".

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με τον κωδικό σφάλματος μπορείς να δοκιμάσεις τα εξής:

  • να δεις μήπως το τείχος προστασίας σου δεν επιτρέπει στο msn να συνδεθεί με το διαδίκτυο
  • να διαγράψεις τα προσωρινά αρχεία και τα "μπισκότα" από τον ie
  • τέλος, αν όλα τα παραπάνω δεν βοήθησαν, να κάνεις το εξής: Πήγαινε στον πίνακα ελέγχου, προσθαφαίρεση προγραμμάτων, βρες στο windows live essentials και αντί για απεγκατάσταση, πάτα το "διόρθωση".

 

τα εκανα ολα οσα λες και παλι τιποτα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας παιδια να ρωτησω κατι για το msn εχω το pc και αλλα δυο σε δικτυο πανω σε ενα switse και πανω σε αυτο το adsl μπορει καποιος να παρακολουθει το msn μου δεν εχω καποια υποψια η ιδεα μου μπηκε μετα απο αυτα που διαβασα στα φορουμ.οι χρηστες εχουν μεσες γνωσεις υπολογιστων, κατα ποσο ειναι ευκολο να κανουν κατι τετοιο? και επηδει εχουν μεσες γνωσεις συνεχεια με φωναζουν να τους φτιαξω κατι οποτε εχω προσβαση,μπορω να τσεκαρω κατι.καποιο περιεργο προγραμμα δεν υπαρχει ή τουλαχιστον δεν φαινεται με μια πρωτη ματια.και κατι τελευτεο οταν τα pc ειναι κλειστα ειμαι ασφαλης σωστα?Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...