Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βγηκε ενημερωση και για το messenger plus live και για a-patch ;)

 

Το a-patch νομιζω ηταν ετοιμο απο τις πρωτες μερες που κυκλοφορησε επισημα ο WLM 2011 και μαλιστα διαβασα καλα σχολια. Το εχεις δοκιμασει kostakiss? :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

και τα 2 τα εγκατεστησα μονο,δεν τα χρησιμοποιησα γιατι ηδη ημουν απο το desktop μου μεσα..

παντως και το messenger plus live εβγαλε νεοτερη εκδοση η οποια μαλιστα κυκλοφορησε 12/10/2010 οποτε υπεθεσα οτι ειναι για 2011 !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εδώ και 2-3 μέρες δεν μου εμφανίζει σε κάποιες επαφές την φωτογραφία τους στο παράθυρο συνομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλό, χρυσό το Pidgin, αλλά τελευταία το 'χει χάσει το παιχνίδι. Το εγκαταλείπω λοιπόν για το Windows Live 2011.

 

και πολύ καλά έκανες !!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,εδω και κατι μερες ,ξαφνικα χωρις να κανω τιποτα, στο μσν ,οποτε μου στελνουν καποιο link απο καποιο site ,δεν μπορω να το δω με τη μορφη Link οπως φαινοταν πριν αλλα φαινεται ως url ,δηλαδη πρεπει να το αντιγραψω για να μπω στο σαιτ .Οταν στελνω εγω ,παλι ετσι μου δειχνει οτι το εστειλα αλλα οι αλλοι μπορουν να κλικαρουν κανονικα ως λινκ .

Μπορει να βοηθησει κανεις ,μηπως χρειαζεται καμια ρυθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Tools -> Options -> Security -> Allow links in conversation window and contact list

Πάντως εγώ που το έχω ενεργοποιημένο-τσεκαρισμένο, συνεχίζει να μου τα εμφανίζει ως url και όχι ως links:what:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Από τις επιλογές, στην καρτέλα "Μηνύματα" υπάρχει η επιλογή "Να υπογραμμίζονται οι λέξεις για τις οποίες μπορώ να κάνω αναζήτηση στο web για σχετικές εικόνες, συνδέσεις ή βίντεο"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όπως είπα και πιο πάνω, ενώ τα έχω τικαρισμένα, το link στέλνεται σαν μήνυμα και πρέπει να το κάνω copy-paste.

 

Έχω την Έκδοση 2009 (Δομή 14.0.8089.726)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχθές το έσβησα και το έκανα ξανά εγκατάσταση, και πλέον μου έχει την επιλογή για να στέλνω μήνυμα βίντεο. Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες παραμένει σε κάποιες επαφές, Αυτό, απ' ότι κατάλαβα, το κάνει μάλλον σε όσους έχουν μόνιμα μία φώτο και δεν την αλλάζουν.

Πάντως το chat του fb ακόμα δεν μπόρεσα να κάνω κάτι να συνδεθώ, ενώ μου εμφανίζει τα άτομα στο msn.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όπως είπα και πιο πάνω, ενώ τα έχω τικαρισμένα, το link στέλνεται σαν μήνυμα και πρέπει να το κάνω copy-paste.

 

Έχω την Έκδοση 2009 (Δομή 14.0.8089.726)

 

Ακριβως το ιδιο συμβαινει και σε μενα .Το ξετικαρα ,το ξανα τικαρα αλλα και παλι δε μου τα στελνει με τη μορφη λινκς...Εντελως ξαφνικα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.geeksmack.net/microsoft/microsoft-disables-links-in-wlm-2009-to-prevent-worm

 

και η λύση

 

http://www.generationmediagroup.com/blog/re-enable-links-in-messenger-09 (εν συντομία αντικαταστήστε το .exe σας με αυτό)

Σε μένα πλέον λειτουργούν και πάλι τα links

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.geeksmack.net/microsoft/microsoft-disables-links-in-wlm-2009-to-prevent-worm

 

και η λύση

 

http://www.generationmediagroup.com/blog/re-enable-links-in-messenger-09 (εν συντομία αντικαταστήστε το .exe σας με αυτό)

Σε μένα πλέον λειτουργούν και πάλι τα links

Φίλος ευχαριστώ πολύ!

Κατέβασα το modified .exe, το αντικατέστησα και όλα είναι comple.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το windows live messenger μου εβγαλε μηνυμα οτι υπαρχει νεοτερη εκδοση... σιγα σιγα απ' οτι φαινεται θα κανει υποχρεωτικη την αναβαθμιση οπως εκανε και με την εκδοση του 2009!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και μενα σημερα αναβαθμηση θα την κανω και θα σας πω:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...