Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου τις εμφανιζει στο messenger,στη σελιδα του msn βγαινουν κανονοκα στο messenger ομως οχι γι αυτο θελω να βρω εναν τροπο να τις αποθηκευσω σε καποια μορφη και νετα να τις ξαναπερασω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δυστηχως τιποτα εψαξα ξανα και ξανα ολα τα αρχεια για να βρω που καθεται το κωλομσν δεν βρηκα κατι, μηπως εχετε καποιο προγραμμα που να κανει οριστικη διαγραφη αυτου του προγραμματος χωρις να βασιζεται στην προσθαφαιρεση των windows διοτι δοκιμασα με το cc cleaner αλλα μ εβγαζε τα ιδια πραγματα :(
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε και τους φακέλους Messenger και Windows Live Contacts που θα βρεις στα αντίστοιχα paths:

C:\Documents and Settings\Όνομα χρήστη\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger

C:\Documents and Settings\Όνομα χρήστη\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts

 

 

Αλλά καλύτερα να χρησιμοποιήσεις κάποιον uninstaller, ώστε να καθαρίσει και το μητρώο, όπως τον Your Uninstaller.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αν είναι να ανοίξω τα παράθυρα καλύτερα να κάνω copy-paste!!!

 

με λίγα λόγια η εντολή "/all" σε γλυτώνει από αυτό το πράμα:)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου παίζουν τα emotion sounds του plus όταν μου στέλνουν. Όταν επιλέγω εγώ έναν ήχο και τον στέλνω παίζει κανονικά. Βασικά από αυτά που μου στέλνουν παίζει μόνο τα προεγκατεστημένα. Αν μου στείλουν κάποιο άλλο το δείχνει απλά έτσι:

"**internal**[Messenger Plus! Sound] - Data{BD381460DB60}*-*baaa3_d7* "

 

Τί μπορεί να φταίει? Έψαξα στις ρυθμίσεις του πλας αλλά φαινόταν όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια η εντολή "/all" σε γλυτώνει από αυτό το πράμα:)

 

καλά δηλαδή ανοίγωντας μια συνομιλία..και γράφωντας το ποιό πάνω στέλνεται σε όλους??

Link to comment
Share on other sites

Το Badoo τί είναι? Μου έρχονται κάτι mails που και που.. που λέει οτι κάποιος μου άφησε ένα μήνυμα στο Badoo! και μου έχει από κάτω μερικές φωτογραφίες από άτομα που ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και ώρα δεν μπορώ να μπω στο Messenger και μου βγάζει το εξής σφάλμα:

 

Συμβαίνει και σε άλλους;:confused:Νόμιζα ότι έφταιγε η ελληνική έκδοση του Messenger επειδή "τρέχω" αγγλικά Windows αλλά ακόμα και με την αγγλική έκδοση του Messenger μου βγάζει ακόμα σφάλμα.:confused::cry::(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Έκανα το λάθος και έκανα εγκατάσταση το msn 8.5 windows live σε Vista. Χάλια εμφάνιση σε σχέση με το παλαιότερο.

Το πρόβλημα που αντιμετοπίζω είναι ότι θέλω να το απεγκαταστήσω και παλεύω όλο το βράδυ και δεν μπορώ και φυσικά δεν μπορώ να κατεβάσω και άλλο αν δεν βγάλω αυτό. Έχω διαγράψει φακέλους, πρόγραμμα και στο pc δεν υπάρχει κάτι που να σχετίζεται με msn. Ούτε στην κατάργηση προγραμμάτων. Και όμως όταν πάω να κατεβάσω ή να κάνω check online με το msn μου βρίσκει ότι έχω ήδη μέσα το msn. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ή γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το βρω και να κάνω uninstall? Παρακαλώ αν υπάρχει κάποια λύση ας μουαπαντήσει κάποιος.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα έχω και εγώ στα XP. Δε βρήκα λύση, αν και το πάλεψα 2-3 μέρες.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Αν και κατέβασα uninstall, δεν βρήκε τίποτα. Δεν ξέρω αν με νέο version όταν βγει θα μπορεί να γίνει άμεσα το update ή πάλι θα μου βγάλει πρόβλημα? Και η πλάκα είναι ότι δεν έχω καν msn τώρα και ούτε μπορώ να κατεβάζω. Μάλλον πάει για επαναφορά, format ή ξέρω εγώ τι άλλο?
[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και κατέβασα uninstall, δεν βρήκε τίποτα. Δεν ξέρω αν με νέο version όταν βγει θα μπορεί να γίνει άμεσα το update ή πάλι θα μου βγάλει πρόβλημα? Και η πλάκα είναι ότι δεν έχω καν msn τώρα και ούτε μπορώ να κατεβάζω. Μάλλον πάει για επαναφορά, format ή ξέρω εγώ τι άλλο?

Από την "Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων" απεγκατέστησες το αρχείο "Windows Live Essentials";:worry:Εκεί μέσα βρίσκετε το Windows Live Messenger.Αν πάλι το έχεις απεγκαταστήσει αλλά δεν έχει φύγει περίμενε μήπως σου βγάλει κανένα update για να πας στην 9.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν και κατέβασα uninstall, δεν βρήκε τίποτα. Δεν ξέρω αν με νέο version όταν βγει θα μπορεί να γίνει άμεσα το update ή πάλι θα μου βγάλει πρόβλημα? Και η πλάκα είναι ότι δεν έχω καν msn τώρα και ούτε μπορώ να κατεβάζω. Μάλλον πάει για επαναφορά, format ή ξέρω εγώ τι άλλο?

Ειχα παρομοιο προβλημα.Δεν σβήνετουν με τίποτα το Windows Live Essentials.Μου έλεγε ότι έχω το msn ήδη εγκατεστημενο.Λοιπόν εγω πήγα στο σκληρο και διαγραψα ότι εχει σχεση με το msn.Αυτο ήταν για μενα...Μετα εξαφανίστηκε και απο το Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων(οπως το λέτε εσεις)...Και κατέβασα άλλη έκδοση και μια χαρα!!

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ok. Πάντως δεν είχα μόνο εγώ το πρόβλημα γιατί κάποια στιγμή αιστάνθηκα ηλίθιος. Πάλι καλά:) Στο σκληρό δεν θα μπω στον κόπο να κάνω κάτι γιατί αν διαγραφή κάτι λάθος άντε βγάλε άκρη. Μάλλον θα ακολουθήσω αυτό που λέει και ο johnthegreek. Περημένουμε για update:(. Ευχαριστωωωω
[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να παει κατι λάθος. Τα βήματα ειναι αυτα computer/local disk(C:)/program files/ και διαγραφεις τον φάκελο windows live.Στο κατω κατω δεν θα σε αφησει να σβησεις κάτι που χρειαζεται απαραιτητα ο υπολογιστης
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια που μου το θυμίσατε, είπα να (ξανά)προσπαθήσω να φτιάξω το MSN μου. Έκανα τα εξής:

  1. Διέγραψα τον φάκελο Windows Live, όπως προτείνει και ο φίλος πιο πάνω.
  2. Κατέβασα και εγκατέστησα το αγγλικό MSN. Δεν ξέρω γιατί, αλλά το ελληνικό επέμενε να μου κάνει πρόβλημα. Ίσως το αγγλικό να είναι πιο βελτιωμένη έκδοση.
  3. Επειδή όταν πήγαινα να κάνω Sign in, μου εμφάνιζε σφάλμα 8007007e, ακολούθησα τις οδηγίες ΑΥΤΕΣ.

Πλέον το MSN μου λειτουργεί κανονικά.

 

Γενικά, στο Google θα βρείτε σχετικά με την απεγκατάσταση του MSN πολλά παρόμοια προβλήματα και πολλές λύσεις. Με λίγη υπομονή ίσως τελικά βρείτε τη λύση. Καλή τύχη.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

εγώ απλά κάνω την απεγκατάσταση με κάποιο third party uninstaller που σου διαγράφει τα πάντα, φάκελους, registry, οτιδήποτε δηλαδή έχει εγκαταστήσει το πρόγραμμα. μου δουλεύει πάντα στα "κολλήματα" του msn
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

έχω πρόβλημα με τις επαφές του msn μου..

Πιο συγκεκριμένα, μπαίνω msn από δύο διαφορετικούς υπολογιστές (desktop laptop) και πρόσφατα από το xperia..

Στο xperia δεν είχα δει ότι υπάρχει επιλογή να μη γίνεται συγχρονισμός, με την contact list και μου πέρασε όλες της επαφές εκεί. Τις διέγραψα, όμως την επόμενη φορά που συνδέθηκα από το κινητό έκανε συγχρονισμό με το windows live!? και τις διέγραψε από το msn..

Προφανώς με το που συνδέθηκα σήμερα με το desktop, έγινε update και αφαιρέθηκαν όλες από το messenger που έχω στο desktop..!! Η μοναδική μου ελπίδα πλέον, είναι αν μπορεί να γίνει κάτι απ'το και να σωθούν, από την cache!!? ενδεχομένως του laptop..!?!

ελπίζω να μπορεί να βοηθήσει κάποιος..!!!

Link to comment
Share on other sites

το msn μου εχει βγαλει ενα σφαλμα και δεν με αφινει να μπω....το σφαλμα εχει ονομα 80048820....εχει κανεις καμια ιδεα;;;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω εναν παλιο υπολογιστη,με το παλιο messenger οι επαφες εμφανιζονταν κανονικα,οταν εβαλα το καινουγιο δεν τις εβγαζε και ετσι εμεινα με το παλιο.Σημερα εκανα format και εβαλα το καινουργιο αλλα παλι τα ιδια,επαφες δεν υπαρχουν,εβαλα και το plus αλλα τιποτα.Στον καινουργιο μου υπολογιστη δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα με την αναβαθμιση αλλα αυτο το @#%#μηχανιμα συνεχιζει να μου σπαει τα νευρα!!!!Υπαρχει καποιος τροπος να εμφανισω τις επαφες η να ξανακανω downgrade το messenger???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα posts το πρόβλημα που αντιμετωπίζω .. ελπίζω να μην με "τιμωρήσετε" αυστηρά .. που σας ξαναζαλίζω.. αλλά μάταια προσπαθώ να βρω λύση ..

Σε ένα pc με windows xp sp3 (όχι γνήσια) πριν από αρκετούς μήνες έβγαλε pop-ups σε θέματα γνησιότητας, κτλ (δεν ξέρω ακριβώς τι συνέβη, γιατί δεν το χρησιμοποιώ πλέον το pc, μιας και βρίσκομαι εξωτερικό, απλά προσπαθώ να βοηθήσω..)

Το αποτέλεσμα γνωστό .. ότι δεν έχει δλδ γνήσια windows και άρχισε να μπλοκάρει κάποιες εφαρμογές, updates, κοκ.. Έτσι κάπως πρέπει να πήρε τη μπάλα και το msn live (είχε το τελευταία πάνω) κι από τότε κάθε φορά που γίνεται προσπάθεια για login βγαίνει η κονσόλα του Windows live communications platform η οποία προσπαθεί να στείλει κάποιο error message στη Microsoft..

ψάχνοντας στο φίλο γούγλη .. βρήκα πολλές κ διάφορες λύσεις που προτείνονται .. όπως διαγραφή κάποιων αρχείων του registry list, ή ακόμα κ πιο σύνθετη λύση με συνδυασμό διαγραφής αρχείων από registry και απεγκατάστασης εφαρμογών και πάλι εγκατάστασης από την αρχή .. το οποίο φυσικά δεν απέδωσε καρπούς .. η λύση του downgrade όπως όλοι ξέρουμε .. επίσης δεν είναι εφικτή διότι πάλι σου ζητάει να κάνεις update στην τελευταία έκδοση του προγράμματος, κτλ κτλ ..

Για λόγους ανάγκης έχουμε καταφύγει και στις λύσεις του ebuddy ή του trillian αλλά δεν μας είναι αρεστές ..

Μήπως έχετε να προτείνετε κάτι .. που επιτέλους θα αποδώσει καρπούς και θα λειτουργήσει το msn ?? ή να μην ελπίζουμε παρά μόνο με format ??

Υποσημείωση : να αναφέρω ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει τπτ στα add/remove του control panel σχετικά με windows live, κτλ .. ωστόσο δεν ξέρω αν αυτό αρκεί .. και υποτίθεται ότι έχουμε περάσει τον έλεγχο validation και είμαστε οκ ως προς την αυθεντικότητα των windows - μέχρι νεοτέρας φυσικά ..

 

Ελπίζω στη βοήθειά σας ..

xx

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...