Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalispera piga sto public k to eida(kleisto)

?Na pw tin ali8eia dn moy arese sto xeri.....

Mallon gia k800.....

Mexri noebrio exoyme akoma.....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι... συγνωμη αν εχει απαντηθει ξανα αλλα απ'οσο διαβασα δεν βρηκα κατι...

λοιπον 1. μπορει καποιος να ενημερωσει για το τι περιεχει μεσα η συσκευη? ελπιζω τουλαχιστον να εχει και καμια καρτουλα ετσι??

2. εχει ξαναερωτηθει αλλα ουτε γιαυτο βρηκα απαντηση, αν στην καρτα φτιαξουμε φακελους με φωτο κλπ φαινονται κανονικα στο κινητο?

 

ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα μνήμης έχει. Για τα υπόλοιπα καλύτερα να σου απαντήσουν αυτοί που το έχουν... :O

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι... συγνωμη αν εχει απαντηθει ξανα αλλα απ'οσο διαβασα δεν βρηκα κατι...

λοιπον 1. μπορει καποιος να ενημερωσει για το τι περιεχει μεσα η συσκευη? ελπιζω τουλαχιστον να εχει και καμια καρτουλα ετσι??

2. εχει ξαναερωτηθει αλλα ουτε γιαυτο βρηκα απαντηση, αν στην καρτα φτιαξουμε φακελους με φωτο κλπ φαινονται κανονικα στο κινητο?

 

ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Κάρτα μνήμης ΔΕΝ έχει.

Για φωτο δεν έχω φτιάξει και δεν ξέρω αλλά για ήχους έχω φτιάξει και παίζει.

Υ.γ. Η συσκευασία έχει μόνο ακουστικά και το cd για τη σουίτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα μνήμης ΔΕΝ έχει.

 

:blink: :confused: :wacko:

Δεν έχει κάρτα μνήμης; Σοβαρά; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

με καρτα μνημης μονο απο καμια προσφορα θα το παρεις , απο μονη της η σαμσουνγκ δεν νομιζω να βαλει μεσα .

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που το πήραν μήπως μπορούν να μας λύσουν την απορία; Γιατί το να μην συμπεριλαμβάνεται κάρτα μνήμης στη συσκευασία του κινητού, για μένα είναι απλά απαράδεκτο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι δεν έχει . Τώρα το γιατί δεν έχει είναι άλλο θέμα.Δεν ξέρω.

Πάντως μία 512 κάνει περίπου 30 ευρώ.

Και κάτι άλλο. Οσο το μαθαίνω τόσο διαπιστώνω ότι είναι πολύ καλό τηλ.

Link to comment
Share on other sites

κριμα και εψαχνα λογους εναντια στο Κ800 για να το αγορασω...

 

αλλα ειμαι τοσο κολλημενος με το διαμαντακι, εχω βαρεθει και το κ750 μου οποτε μαλλον θα το αγορασω!!! (βαρεθηκα τη SE)

 

πειτε κατι ρε παιδια δεν εχω δικιο??!!! μηπως λεω μλκιες...

Link to comment
Share on other sites

κριμα και εψαχνα λογους εναντια στο Κ800 για να το αγορασω...

 

αλλα ειμαι τοσο κολλημενος με το διαμαντακι, εχω βαρεθει και το κ750 μου οποτε μαλλον θα το αγορασω!!! (βαρεθηκα τη SE)

 

πειτε κατι ρε παιδια δεν εχω δικιο??!!! μηπως λεω μλκιες...

 

ki egw file eimai se tetoi dilimma... alla k n73 .... polly mperdema....

an dn ta testareis o idios na deis ti saresei k ti oxi.... ti se boleyei...poso paei(aytonomia nomizw einai apo toys kyrioteroys logoys) .... 8elei psaksimo i doyleia... eytyxws eimaste edw... kai yparxoyn kapioioi "biastikoi" k mas dinoyn ta fwta toys ....:D ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάρα πολύ το D 900 όμως έχω βάλει στο μάτι και το Nokia 6233 άσχετα από την κάμερα ο ήχος κλήσης του D900 είναι τόσο δυνατός όσο του

Nokia 6233 και κάτι ακόμα διαθέτει φωνητική κλήση και Τ9. Ευχαριστώ.

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν παιζει τοσο δυνατα οσο το 6233 και δεν διαθετει δυστυχως και φωνητικη κληση,ομως εγω και παλι το βρισκω μια χαρα αν και θα ηθελα πολυ να εχει φωνητικη κληση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε τηλ. πέρα από κάποια πράγματα που αντικειμενικά είναι καλά ή κακα,

περιέχει και πολλά πράγματα που είναι υποκειμενικά.Δηλ για εμένα η φωνητική

κλήση είναι τελείως άχρηστη ,ενώ για κάποιους άλλους όχι.

Πάντως σε γενικές γραμμές πέρα από το design που είναι άπαιχτο είναι καλό, βέβαια για τους έχοντες Κ750 όπως είχα εγώ πριν θα υπάρξει ένα μικρό ζόρισμα

μέχρι να το μάθουν αλλά μετά θα είναι όλα εντάξει.

Εμένα η μπαταρία με μέτρια χρήση και μετά την τρίτη φόρτιση , είμαι ήδη στην τέταρτη ημέρα και δεν έχει αδειάσει, δηλ. πάει καλά. Εντάξει ο ήχος κλήσης θα μπορούσε να είναι πιο δυνατός , αλλά δύσκολα θα χάσεις κλήση .

Η εγγραφή βίντεο πολύ καλή στην ανάλυση 352Χ416.

Αυτά για τώρα

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε τηλ. πέρα από κάποια πράγματα που αντικειμενικά είναι καλά ή κακα,

περιέχει και πολλά πράγματα που είναι υποκειμενικά.Δηλ για εμένα η φωνητική

κλήση είναι τελείως άχρηστη ,ενώ για κάποιους άλλους όχι.

Πάντως σε γενικές γραμμές πέρα από το design που είναι άπαιχτο είναι καλό, βέβαια για τους έχοντες Κ750 όπως είχα εγώ πριν θα υπάρξει ένα μικρό ζόρισμα

μέχρι να το μάθουν αλλά μετά θα είναι όλα εντάξει.

Εμένα η μπαταρία με μέτρια χρήση και μετά την τρίτη φόρτιση , είμαι ήδη στην τέταρτη ημέρα και δεν έχει αδειάσει, δηλ. πάει καλά. Εντάξει ο ήχος κλήσης θα μπορούσε να είναι πιο δυνατός , αλλά δύσκολα θα χάσεις κλήση .

Η εγγραφή βίντεο πολύ καλή στην ανάλυση 352Χ416.

Αυτά για τώρα

 

πολυ σωστα τα λες φιλε και επειδη εχω αλλαξει απειρα κινητα δεν πιστευω πως θα εχω καποιο προβλημα...

 

το θεμα ειναι οτι αλλαζω ενα κινητο επειδη συνηθως βαριεμαι αυτο που εχω... οποτε σε SE Κ800 μαλλον δυσκολα θα παω, οποτε συνειδητα θα αγορασω ενα λιγο χειροτερο κινητο που εμφανισιακα ομως, τουλαχιστον με εχει κερδισει...

 

οσο για το φιλο πιο πανω (terry39), εχω να πω πως το ν73 κι εγω το σκεφτομουν ομως, 1. δε γουσταρω γενικα τη ΝΟΚΙΑ και 2. το SAR του ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία με μέτρια χρήση και μετά την τρίτη φόρτιση , είμαι ήδη στην τέταρτη ημέρα και δεν έχει αδειάσει, δηλ. πάει καλά. Εντάξει ο ήχος κλήσης θα μπορούσε να είναι πιο δυνατός , αλλά δύσκολα θα χάσεις κλήση .

Η εγγραφή βίντεο πολύ καλή στην ανάλυση 352Χ416.

Αυτά για τώρα

 

4η ημερα?βιονικη ειναι?:lol: σιγουρα το κλεινεις παντως το βραδυ και δεντου κανεις και πολυ χρησ γιατι εμενα την 1,5 ημερα με το ζορι την εβγαζε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

poia h diafora toy re paideia apo to E900?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα παρήγγειλα το D900 μέσω Internet. Αρχικά είχα πολλούς ενδιασμούς αλλά τελικά το αποφάσισα! Ξεφορτώθηκα το E900 που ήταν επίσης πολύ καλό τηλέφωνο, αλλά δεν μπόρεσα με καμιά παναγία να συνηθiσω τα πλήκτρα αφής! Όταν το έχω στα χέρια μου θα σας ενημερώσω για τις εντυπώσεις μου! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω καλοριζικο φιλε μου,ειμαι σιγουρος οτι θα σου αρεσε πολυ,τωρα παω κι εγω να το ξαναπαρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

4η ημερα?βιονικη ειναι?:lol: σιγουρα το κλεινεις παντως το βραδυ και δεντου κανεις και πολυ χρησ γιατι εμενα την 1,5 ημερα με το ζορι την εβγαζε.

 

Οχι δεν το κλείνω το βράδι.Η χρήση περίπου είναι κανά μισάωρο την ημέρα ομιλια , λίγο μουσική και λίγο ψάξιμο ( καινούργιο ακόμα βλέπεις ).

Πάντως και η σουίτα του είναι εύκολη και απλή.

Αν υπάρξει και τρόπος να του περάσουμε εφαρμογές και παιγνίδια JAVA θα ήταν πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή αναζήτηση σε forums για το D900 ανακάλυψα ότι κάποια firmwares παρέχουν την δυνατότητα στο τηλέφωνο για ηχογράφηση της τηλεφωνικής κλήσης και λειτουργία προσωπικού τηλεφωνητή στο ίδιο το τηλέφωνο!

 

Η έκδοση firmware του δικού μου είναι D900BDFH1 και δεν έχει καμία από τις δύο λειτουργίες. Προφανώς, η αγορά της ευρωπαϊκής ένωσης δεν επιτρέπει την χρήση αυτών των λειτουργιών για κάποιους λόγους... Επίσης, δεν βρήκα πουθενά αναφορά για την συγκεκριμένη έκδοση firmware. Ίσως γιατί είναι μόνο για τα "ελληνικά" D900.

 

Όσοι ξέρουν κάτι παραπάνω επί του θέματος ας αναφέρουν τις δικές τους εκδόσεις firmware και αν έχουν αυτές τις λειτουργίες. Ίσως σύντομα να καταφέρουμε να ενσωματώσουμε και εμείς αυτές τις "extra" λειτουργίες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να ρωτήσω αν κανείς σας χρησιμοποιεί 1GB με το D900 και αν προκαλεί καμιά καθυστέρηση στις λειτουργίες του τηλεφώνου. Ο λόγος είναι οτι χρησιμοποιούσα 1GB με το E900 και αργούσε αισθητά να ανοίξει τους φακέλους με φωτογραφίες και MP3s.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Τι εννοείς να το ξαναπάρεις??

 

το ειχα παρει,το πουλησα και το ξαναπηρα:lol: ασε περιπτωση σου λεω:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το πούλησες τόσο γρήγορα? Δεν ήσουν ευχαριστημένος?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...