Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και το k-800 2 κραταει αντε 2,5 το πολυ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα ηρθε ελλαδα το κινητο?

και τι τιμη εχει?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου οπως βλεπεις εχει ερθει,460 απο πλαισιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι δεικτη SAR έχει;

 

Βρίσκεται στην προπροηγούμενη σελίδα φίλε μου. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

το εχει κανεις να μας πει σχολια και κατι περοσσοτερο απο οσα εχει γραψει ο φιλος ταξιδιωτης22 μεχρι τωρα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο σε ενδιαφερει να μαθεις φιλε μου?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το εχει κανεις να μας πει σχολια και κατι περοσσοτερο απο οσα εχει γραψει ο φιλος ταξιδιωτης22 μεχρι τωρα?

 

Προφανώς θέλεις μια ακόμη οπτική γωνία, να ακούσεις και από άλλους γνώμη για το κινητό.

 

Πολύ σύντομα θα σας γράψω την γνώμη μου για το D900 και ως κάτοχος του κινητού. Αν και πιστεύω πως ο ταξιδίωτης22 έχει σχολιάσει την συσκευή και έχει καλύψει απορίες με αξιόλογο τρόπο όπως πάντα.

Link to comment
Share on other sites

η συσκευασια περιεχει τον φορτιστη,ακουστικα του κινητου και pc suite.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ταξιδιωτης22 ξέρω πως είναι έγκυρος σε όσα γράφει απλά σκέπτομαι ν αλλάξω το D600 για το D900 και βασικά μ ενδιαφέρει να δω αν έχουν το ίδιο μενού με τις ίδιες ικανότητες γιατί μ έχει βολέψει πολύ καλά το D600 , και όχι το πόσο καλή ποιότητα κατασκευής έχει. αυτό στα κινητά της σαμσουνγκ είναι αυτονόητο πλέον ή το πόσο κρατά η μπαταρία για τα μοντέλα αυτά , έχω μάθει πλέον να μην έχω απαιτήσεις από την μπαταρία από ένα τόσο σουπερ κινητό .

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ταξιδιωτης22 ξέρω πως είναι έγκυρος σε όσα γράφει απλά σκέπτομαι ν αλλάξω το D600 για το D900 και βασικά μ ενδιαφέρει να δω αν έχουν το ίδιο μενού με τις ίδιες ικανότητες γιατί μ έχει βολέψει πολύ καλά το D600 , και όχι το πόσο καλή ποιότητα κατασκευής έχει. αυτό στα κινητά της σαμσουνγκ είναι αυτονόητο πλέον ή το πόσο κρατά η μπαταρία για τα μοντέλα αυτά , έχω μάθει πλέον να μην έχω απαιτήσεις από την μπαταρία από ένα τόσο σουπερ κινητό .

 

φιλε μου εχουν το ιδιο μενου μονο που στο d-900 θα βρεις πιο ανανεωμενο το μενου του,αξιζει αυτη η αλλαγη φιλε μου.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

η συσκευασια περιεχει τον φορτιστη,ακουστικα του κινητου και pc suite.

 

Ευχαριστώ.

Τώρα μιας και είσαι κάτοχος αυτού του κινητού αξίζει σε γενικές γραμμές ή όχι?

Να σημειωθεί ότι τώρα έχω το Κ750 και πρέπει οπωσδήποτε να αλλαχτεί καθώς αρχίζει και έχει προβλήματα.Δηλαδή πιστευεις ότι σαν αλλαγή είναι καλή?

Σημειωτέον ότι μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ SAMSUNG.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω αν η απαντηση μου θα σε καλυψει η οχι,το μενου του ειναι αρκετα ευκολο,στα μηνυματα δεν θα συναντησεις καποιο προβλημα,γενικα ειναι πολυ καλο,δεν φορτωνει ομως themes καi java games ακομα.

πιστευω οτι θα σου αρεσει πολυ σαν συσκευη,εχει φανταστικη οθονη και γενικα αξιζει πιστευω να το παρεις αν ομως δεν σε πειραζουν οι ελλειψεις που σου ειπα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω αν η απαντηση μου θα σε καλυψει η οχι,το μενου του ειναι αρκετα ευκολο,στα μηνυματα δεν θα συναντησεις καποιο προβλημα,γενικα ειναι πολυ καλο,δεν φορτωνει ομως themes καi java games ακομα.

πιστευω οτι θα σου αρεσει πολυ σαν συσκευη,εχει φανταστικη οθονη και γενικα αξιζει πιστευω να το παρεις αν ομως δεν σε πειραζουν οι ελλειψεις που σου ειπα.

Ευχαριστώ και πάλι αλλά όταν λες ακόμα , δηλ στο μέλλον μπορεί να φορτώσει με κάποια πιθανή αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

themes με τιποτα,java ναι αλλα οχι με πιθανη αναβαθμιση,απλα πρεπει να βρουν τον τροπο οπως βρηκαν και με το d-600 η και με αλλα παλιοτερα samsung,αν το ψαξεις θα δεις τι εννοω.

απλα το d-900 φοραει αλλο λογισμικο σε σχεση με το d-600 γι αυτο και δεν εχει βρεθει τροπος ακομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

themes με τιποτα,java ναι αλλα οχι με πιθανη αναβαθμιση,απλα πρεπει να βρουν τον τροπο οπως βρηκαν και με το d-600 η και με αλλα παλιοτερα samsung,αν το ψαξεις θα δεις τι εννοω.

απλα το d-900 φοραει αλλο λογισμικο σε σχεση με το d-600 γι αυτο και δεν εχει βρεθει τροπος ακομα.

 

Kαι πάλι ευχαριστώ. Βέβαια με μπέρδεψες λίγο αλλά θα το ψάξω.

Πάντως μπορώ να πω ότι είσαι αρκετά κατατοπιστικός.

Θα επανέλθω με περισσότερες απορίες όταν η ΤΙΜ πουλάει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ινφο φιλε ταξιδιωτης22.

κατι ακομα εκτος απο το πλαισιο δεν θα το φερει και κανεις αλλος για την ωρα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες χρήσης του κινητού ας γράψω κι εγώ λίγα σχόλια...

 

Μου αρέσει ιδιαίτερα το ότι είναι πολύ φιλικό προς το χρήστη και εύχριστο τόσο το ίδιο το κινητό όσο και το λογισμικό για PC που το συνοδεύει.

 

Έχει καταπληκτική οθόνη και μηχανισμό ολίσθησης (slide) που δύσκολα συναντά κανείς σε άλλες συκευές τις αγοράς αλλά η ένταση για τους ήχους κλήσης είναι λίγο χαμηλή για όσους θέλουν να "ακούνε" υπό οποιεσδήποτε συνθήκες το κινητό να χτυπάει! Η camera πιστεύω δεν θα απογοητεύσει τις προσδοκίες σας από ένα κινητό τόσο σε φωτογραφίες όσο και σε video. Η μπαταρία του δείχνει να αντέχει καλά σε αρκετή χρήση. Επίσης, η συνδεσιμότητα με τον υπολογιστή ή άλλα κινητά είναι πολύ απλή και εύκολη.

 

Προσωπικά εντυπωσιάστηκα από τη συσκευή. Σίγουρα είναι ένα κινητό που ξεχωρίζει πάνω από όλα για το σχεδιασμό και την φινέτσα του. Περίμενα την Samsung να είχε δώσει έμφαση στις μικρές διαστάσεις και το στυλ και να είχε αμελήσει τα υπόλοιπα. Αντιθέτως, εξίσου αξιόλογος με την εμφάνιση είναι και ο "εσωτερικός κόσμος" του κινητού!

 

Πολύ καλή πρόταση για όσους ζητάνε ένα όμορφο τηλέφωνο με αρκετές δυνατότητες. Η σχέση απόδοσης/τιμής είναι πολύ καλή!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες χρήσης του κινητού ας γράψω κι εγώ λίγα σχόλια...

 

Μου αρέσει ιδιαίτερα το ότι είναι πολύ φιλικό προς το χρήστη και εύχριστο τόσο το ίδιο το κινητό όσο και το λογισμικό για PC που το συνοδεύει.

 

Έχει καταπληκτική οθόνη και μηχανισμό ολίσθησης (slide) που δύσκολα συναντά κανείς σε άλλες συκευές τις αγοράς αλλά η ένταση για τους ήχους κλήσης είναι λίγο χαμηλή για όσους θέλουν να "ακούνε" υπό οποιεσδήποτε συνθήκες το κινητό να χτυπάει! Η camera πιστεύω δεν θα απογοητεύσει τις προσδοκίες σας από ένα κινητό τόσο σε φωτογραφίες όσο και σε video. Η μπαταρία του δείχνει να αντέχει καλά σε αρκετή χρήση. Επίσης, η συνδεσιμότητα με τον υπολογιστή ή άλλα κινητά είναι πολύ απλή και εύκολη.

 

Προσωπικά εντυπωσιάστηκα από τη συσκευή. Σίγουρα είναι ένα κινητό που ξεχωρίζει πάνω από όλα για το σχεδιασμό και την φινέτσα του. Περίμενα την Samsung να είχε δώσει έμφαση στις μικρές διαστάσεις και το στυλ και να είχε αμελήσει τα υπόλοιπα. Αντιθέτως, εξίσου αξιόλογος με την εμφάνιση είναι και ο "εσωτερικός κόσμος" του κινητού!

 

Πολύ καλή πρόταση για όσους ζητάνε ένα όμορφο τηλέφωνο με αρκετές δυνατότητες. Η σχέση απόδοσης/τιμής είναι πολύ καλή!!

 

File aksizei opws les..opws eipe k o filos taksidiwtis22 .... eimai anamesa s'ayto k to n73.... alla apo mpataria ti leei?? antexei 2-3 meres? me metri xrisi

eyxaristw.

Link to comment
Share on other sites

File aksizei opws les..opws eipe k o filos taksidiwtis22 .... eimai anamesa s'ayto k to n73.... alla apo mpataria ti leei?? antexei 2-3 meres? me metri xrisi

eyxaristw.

 

Όταν λες D900 ή N73 για εμένα δεν συγκρίνεις παρόμοια κινητά.

Αν έχεις συνιθίσει σε Nokia και λειτουργικό symbian δεν θα σου πρότεινα να πάρεις το D900. Γενικά, το μενού-λειτουργίες ενός κινητού που τρέχει symbian είναι περισσότερο παραμετροποιήσημο απ'ότι άλλων δίχως λειτουργικό σύστημα.

Αν κοιτάς μόνο την κάμερα καλό είναι να ανατρέξεις σε συγκριτικά τεστ φωτογραφιών των δύο κινητών που μπορείς να βρεις σε links σε προηγούμενα posts και μετά να κρίνεις.

Αν σε ενδιαφέρει περισσότερο το design του κινητού τότε σίγουρα D900.

 

Αν και η "μέτρια χρήση" είναι σχετική έννοια, θα πω πως κρατάει 3 μέρες. Εμένα δεν με έχει απαγοητεύσει η μπαταρία του D900.

Link to comment
Share on other sites

File aksizei opws les..opws eipe k o filos taksidiwtis22 .... eimai anamesa s'ayto k to n73.... alla apo mpataria ti leei?? antexei 2-3 meres? me metri xrisi

eyxaristw.

 

το n73 εχει αρκετα καλυτερη αυτονομια,εμενα το d900 μου βγαζει με το ζορι 2 ημερεςμε κινδυνο να μην εχω ομως μπαταρια το βραδυ της δευτερης ημερας.

επειτα το θεμα ειναι εσυ τι ζητας?σε ενδιαφερουν οι εφαρμογες η οχι?αν ναι το n73 ειναι ενας μονοδρομος.

αν θες ομως ποιοτητα κατασκευης και φινετσα στο χερι σου τοτε το d-900 ειναι το απολυτο:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Exw 6280 nokia eixa prin k750 k pio prin gx30

Ola me tis prwtes kyklofories....

Ap'ola eimai eyxaristimenos....

To d-900 moy aresei san design...

To n-73 logw onomatos ... k toy agnwstoy symbian...

8a ta tsekarw k ta 2 sto public tis salonikis...

Mazi me k-800 (nomizw einai ta top 3 ayti tin epoxi)

To 6280 moy paei me to zori 3 meres

To k750 pigaine kai mexri 5

 

Dyskoli apofasi.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

mia aporeia, epe3ergasthka shmera ena swro kinhta kai anamesa sta alla htan kai kapoio pou tou miazei (den 8ymamai kwdiko) alla eixe ena eleino mauro menu... peite mou oti den einai to d900 giati 8elw na to parw..

 

to kinhto pou eida eixe ena apaisio menu xwris ka8olou xrwma oute eikonidia kai gia na katalabei kapoios ta submenu me le3h panw apo 8 xarakthres perimeneis wra na kanei plagio scroll...:( aparadekto!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από τα παιδιά που το έχουν,μπορεί να μας γράψει αν υπάρχει η δυνατότητα να φτιάξεις φακέλους με εικόνες ,video ,κτλ.στο τηλέφωνο;Αν διαμορφώσεις την κάρτα μνήμης με διάφορους φακέλους στο pc,τους διαβάζει το τηλέφωνο;Και τέλος ,διαχειρίζεται το ίδιο,αρχεία που βρίσκονται στην κάρτα μνήμης και στο τηλέφωνο (για παράδειγμα μπορείς να βάλεις στο ξυπνητήρι ένα mp3 που έχεις αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης);Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...